Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość JUSTII88
Witam, Czy robił ktoś aparaty w Akademii Medycznej we Wrocławiu u dr Beaty Kabali? Jeśli tak to proszę o opinie. Nie wiecie ile wynosi koszt wizyt kontrolnych i ile kosztuje stały aparat na AM?? Proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolaaaaaaaaa
Witajcie.. Mam 28 lat,pracuje w pośrednictwie finansowym zamierzam zakładać aparat ale taki zdejmowany bo na stały nie zdecyduje się na pewno ze względu na prace.jak ja żałuje ze aparatu nie nosiłam w czasach szkolnych.... myslicie ze taki zdejmowany poradzi sobie z moimi krzywymi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
lolaaaaaaaaa -wydaje mi się że ciężko będzie ze zdejmowanym w tym wieku, kiedy rozwój kostny dawno już się zakończył..nie myślałaś o kosmetycznym, którego prawie nie widać? albo wewnętrznym (językowym-zakładanym od strony językowej) który fakt-jest droższy ale raty dostać można już chyba w większości klinik. Ja bym się nie sugerowała pracą, pomyśl że może za kilka lat powiesz znów "szkoda że nie założyłam aparatu w wieku 28 lat"..ja prawie 10 lat myślałam i marudziłam o aparacie i choć męcze się czasami niemiłosiernie to chyba nigdy nie będe żałować tej decyzji. Pozdrawiam Cię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolaaaaaaaa mi tez sie wydaje ze raczej bedzie ciezko z aparatem ruchomym... ja teraz koncze studia, mam obrone w czerwcu, obecnie też pracuje z ludzmi, a szukam juz powoli pracy w zawodzie (HR) wiec bede uczeszczac na rozmowy kwalifikacyjne i nie wyobrazam sobie zeby ktos mnie nie zatrudnil z powodu aparatu na zebach! Załóz kosmetyczny i juz, ja mam taki na gornym łuku i wierz mi jest bardzo malo widoczny i wyglada bardzo estetycznie. Na dole bede miec metal bo tak zdecydowala orto, ale moze Ty bedziesz mogla zalozyc kosmetyczny tu i tu:) naprawde nie ma sie czym przejmowac moim zdaniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za 2 godziny rwe drugą czwórkę... brrr:| trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolaaaaaaaaa - Tak jak pisze pozytywka_ nie ma szans byś nosiła aparat ruchomy, ponieważ takowy zakłada się dzieciom, a nie dorosłym. Jeśli chcesz mieć proste zęby, to jedynym sposobem na to, jest aparat stały. Poza tym aparat na zębach nie jest postrzegany jako coś \"nieeleganckiego\". Jest naprawde ładny i dyskretny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertyczkawka
Nie prawda Setsi:) Tylko lekarz dentysta moze stwierdzic czy moze nosic taki aparat ( chociaz jest wieksze prawdopodobienstwo ze jednak nie) moja kuzynka ma 23 lata i nosi juz drugi rok wyjmowany aparat, jeszcze ponosi z 2 lata ale efekty widac tyle ze nie tak szybko jak po stalym aparacie. Poza tym moja dentystka kobieta 40-letnia, ostatnio zdecydowala sie na aparat ruchomy, mimo swego wieku :) w sumie to nawet nie wiem po co jej , bo zeby ma ladne :) ona twierdzi ze aparat ruchomy tez poprawi wade, nawet w jej wieku tylko z tym ze leczenie bedzie trwalo o wiele dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś ma czas na aparat ruchomy to niech zakłada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżola... i jak po rwaniu czwórki?? trzymałam kciuki, dałaś radę? Ja w piatek rwę drugą szóstkę i już mam stracha ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka-aparatka dzieki bardzo za kciuki:)) dalam rade, miło nie bylo nie da sie ukryc, cos nie zadzialalo do konca ze znieczuleniem i w jednej chwili nawet coś mnie zabolalo, ale poza tym to spoko. Psychicznie czuje sie duzo lepiej niz tydzien temu, pewnie dlatego ze juz wiem ze tego wcale tak bardzo nie widac, a tak to nie wiedzialam do konca jak to bedzie wygladac. Za tydzien zakladam dolny łuk, z jednej strony spodziewam sie duzo gorszego bólu po załozeniu niz przy gorze, ale z drugiej strony bardzo sie ciesze ze to juz:) agatka-aparatka, bede trzymac kciuki za twoja szóstke, oby poszła gładko!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżola - Płacisz za aparat gotówką czy w ratach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi tez ortodontka powiedziała ze moge nosic aparat ruchomy jednak nie da rady \"obrócić\" zębów, jedynie ustawic je w łuku i to w dłuzszym okresie czasu niż aparatem stałym dlatego zdecydowałam się na stały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calista 28 radze sie jesczze raz zastanowic. noszenie aparatu nie zmienia profilu tak bardzo jak to sie wszyskim wydaje. nie znam osoby, ktora po leczeniu mialaby inny profil. o tym sie mowi ale zadko cos sie zmienia. mogloby sie zmienic gdybys usuwala jakies zeby pod aparat, ale od samego noszenia raczej malo prawodopoodbne jest aby byly az takie przesuniecia. nie podwazam zadania leakrza bo wiadomo, ze on jest specjalista, ale jesli zalecial dwa luki to chyba wie co robi. co do aparatow ruchomych to juz wypowidalam sie dzis na ich temat na drugim forum i powtorze, ze dla mnie jest to starata czasu. taki aparat nie obraca zebow, ale tylko poszerza szczeke. przekrecanie go powoduje tylko rozpychanie. aparat staly laczy wszystkie zeby i mozna je pojedynnczo obracac i przemieszczac. jesli ktos ma zeby np poza lukiem, albo bardzo poskrecane to powinien od razu uzyskac odpowiedz od orto o tym, ze jego wada nadaje sie pod aparat staly. ruchome zas nadaja sie wtedy jesli czyjac szczeka jest za waska. o wiele szybszy efekt jest przy aparacie stalym. poza tym chyba wiekszosc z nas ma leczenie aparatem ruchomym za soba i malo kto jest zadowolony. zawod jaki sie wykonuje nie ma znaczenia przy noszeniu aparatu. na zachodzie nosza go parktycznie wszyscy. tylko w Polsce ludzie maja jakies obawy, a przeciez nawet ludzie mediow nosza aparaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie Z jednym nie do końca się zgodzę. Opowiem na swoim przykładzie. Jeszcze do niedawna leczyłam zęby aparatem ruchomym (oczywiście na rezultaty trzeba było baardzo długo czekać, leczyłam się od dziecka) i właśnie w moim przypadku miałam za wąską górną szczękę... I niestety aparat ruchomy zamiast robić miejsce na jeden wystający ząb, sprawił, że 2-ka delikatnie mi się schowała wewnątrz, przez nacisk wystającej 3-ki starającej się zająć właściwe miejsce;/ Wtedy dopiero orto mi powiedziała, że albo dajemy stały, albo zostawiamy jak jest, bo już aparatem ruchomym wady nie wyleczę (a cały czas wmawiała mi, że damy radę). I tak najpierw był hyrax do poszerzania szczęki (później wymieniony na zwykły łuk podniebienny), aż wreszcie aparat - już prawie 3 m-ce:) A góra wyprostowała się w 3 tygodnie do idealnego łuku:) Na dole niestety nie widzę poprawy, ale tam też jeden ząb- tym razem jedynka lekko pochylona jest do przodu, która pokrzywiła mi się przez ósemkę w okolicy listopada zeszłego roku;] Ale dół i tak miałam mieć założony - do wyleczenia wady zgryzu (lekki zgryz otwarty). Ósemka wyrwana, aparat założony = szybko widać efekty i aparat nie będzie na długo częścią mojego życia;) Pozdrawiam i zachęcam do aparatów stałych!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wady do konca nie wyleczyl. dla mnie to troche bez sensu nosic ruchomy aby pozniej i tak nosic staly. to bardzo wydluza leczenie i sporo kosztuje. poza tym nie jest zbyt wygodne, dla osob mlodych aparat na noc jest koszmarem. mam na mysli wyjazdy nie kolonie itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiek zawsze uczy się na błędach, jeśli nie na cudzych, to na swoich. Nie będę nikogo przekonywać do aparatu ruchomego, czy stałego. Wkońcu zagladają tutaj dorosłe osoby, więc chyba wiedzą, jakieś są za i przeciw, jeśli chodzi o aparat ruchomy. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatki dzisiaj na wizycie przezylam szok ;o to malo powiedziane ! ! przychodze sobie lajtowo siadam orto cos tam oglada i sie pyta ile mam aparat ja jej mowie ze w kwietniu bd rok a ona do mnie ze w maju sciagamy aparat ;o ja sie jej pytam ale ze pani mowila ze ok 2 lata czy pani sie nie pomyliła ;o a ona ze ma moje dane zdjecia i widzi na wlasne oczy ze jest ogromna poprawa i ze nie musze nosic juz dluzej ze w maju sciagam JESTEM TAK SZCZESLIWA ! ZASZALALAM I NA KAZDYM ZAMKU MAM INNY KOLOR : > POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka - ale niespodzianka ;) Wyobrażam sobie jak sie czujesz ...pewnie twoja mina jak Ci o tym powiedziała była bezcenna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka no to gratuluje !!! Super:) Pewnie każdy ucieszłby się na taką wiadomość:) Co do długości planów leczenia to w moim przypadku - przed hyraxem orto \"dała\" mi - 2-2,5 lata leczenia Po hyraxie - \"1,5 roku damy radę\" Miesiąc noszenia aparatu - "może da radę szybciej niż 1,5 roku";) [na następnej wizycie dowiem się, czy może też tylko trochę ponad rok będę nosić czy nie;) Na razie się wolę na nic nie nastawiać i tak szybciej to wszystko idzie niż początkowo przewidywała orto;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nadal zastanawiam czy sie nie przeslyszalam : ) ale nie na bank moja orto sie smiala z mojej miny haha pewnie byla boska ! ! !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka - miałaś usuwane jakieś zęby? Jesteś zadowolona ze swoich aktualnych efektów?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mialam usowanych zadnych zebow . efekty sa ogromne miałam tylozgryz wiec profil mojej twarzy sie znacznie zmienil i co najwazniejsze mam prosta twarz ! [ mialam przesuniecie lini srodkowej ] jestem masakrycznie szczesliwa ale szczerze... szkoda ze tak krotko... nie bd juz miala kolorowych gumek :( ale proste zeby !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka - Hehehe nie dziwie Ci się ;) Czyli dziś miałaś przed ostatnią wizytę?:) Czy jeszcze jedną bedziesz miała przed FINAŁEM? :) Jak z retencją?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis przedostatnia ; ( reterencja bd w postaci tzw plytki i ona ma jeszcze wywierac nacisk na moje przednie zeby zeby jeszcze ciutek do tylu poszly : > jeszcze 3 miechy z aparatkiem na zebach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka - Widze ze masz aparat tylko na góre :) czy zęby są w miare dopasowane z dołem? czy jak kładziesz się spac to jakoś zębki potrafisz ułożyć? Bo ja od kąd mam aparat strasznie zaciskam zęby ...nie wiem czy na to ma wpływ to ze mam tylko aparat na górze ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi to chyba nie jest wina tego, ze masz tylo gore. na poczatku zadarzalo mi sie nie domykac gory i dolu, doskonale wiesz o\"slince\" ;) a teraz zdarza mi sie obudzic z mocno zacisnietymi zebami. wydaje mi sie, ze to bardziej chyba kwestia psychiki. napewno dopasowanie zgryzu ma znaczenie, ale na tym etapie leczenia jescze wszystko sie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×