Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

z tym, ze symetrycznie to sie zgadzam sama mam tak usuniete :) ale szukam kogos kto ma usuniete czworki i osemki w jednym luku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dzis oficjalnie postanowiłam do Was dołączyć dlatego zaklepałam sobie nick ;) mam 22 lata, jestem z Bydgoszczy, chodzę do ortodonty w Aveodent, pani Dorota Majewska. Dzisiaj miałam zakładaną separację u góry, a za tydzień zakładam aparat na górę a za kilka m-cy na dół. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
popadam w paranoje chyba...juz mi sie mozg lasuje, dzisiaj caly dzien spedzilam na przegladaniu forum lacznie chyba 200 podstron...czuje ze moge zostac swoim wlasnym ortodonta:P hhehhe.. a wszystko przez tego Herbsta....musze czy nie musze..bezpieczne czy nie..podjac sie czy to olac... znacie moje drogie kogokolwiek kto przez to przeszedl? tak szczerze nie widze zadnego tylozgryzu w mojej buzce..znajomi i rodzina tez nie..wiec kombinuje jak to ominac i nie narazic sie mojej orto:P ech...niech mi ktos pomoze bo wrosne tylkiem w krzeslo palcami w klawiature i tak sie skonczy moj zywot-na dodatek z krzywymi zebami egrrr:P i eby nie bylo...szukam juz tydzien...srednio zadoalajace informacje znalazlam...wiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozytywka, ja Ci nie pomoge, nie znam nikogo z podobnym problemem, ale spodobało mi się co napisałaś \"sama moge zostać swoim ortodonta\" :D zaraz po założeniu aparatu spędziłam cały dzien w łozku z komputerem na czytaniu forum i miałam podobne wrażenie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
dzieki..pocieszylas mnie..czyli nie oszalalam do reszty;-) tak czy inaczej zostaj ze swoim problemem znow sama..bu bu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozytywka pewnie szukalas juz na gazeta.pl w dziale ortodoncja. tam jest wiele tamatow i dawno temu kilka osob pisalo na temat, ktorego szukasz. z tego co pamietam to nic zlego ani dobrego, ot takie leczenie jak kazde inne. zawias byl dla nich bodajze alternatywa do operacji i wikszosc decydowala sie na niego. mysle, ze mozesz zaufac swojemu orto. niestety w Polsce ortodoncja jeszcze raczkuje i zarowno zawiasy jak i inne urzadzenia sa malo znane i widywane. za granica to jzu dzieciaki nosza wszystko co sie da i nikogo to nie dziwi, a i informacje latwo znalezc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jestem z Wami! Na pewno dacie rade z tymi ząbkami:* zobaczycie, że niedługo będziemy się śmiać z tego stękania;) i za kilka miesięcy może się spotkamy zadowolone ze swoich wyborów - bo raczej nie spotkałam jeszcze osoby, która by miala aparat i żałowała:) W ogole kiedys nie widzialam ludzi z apratami, a teraz to na każdym kroku normlanie, chyba dlatego, że zwracam większą uwagę na zęby :P w sumie chyba każdemu patrze w zęby :DD Już drugi raz sobie wymieniałam gumki w aparacie i mam wprawe;D tylko naciągając na kły boli:P A co do tyłozgryzu to ja mam podobno delikatny, ale pow orto, że on się poprzez aparat unormuje, bo jest praktycznie niezauważalny (ja tam i tak się nie znam i nic nie widze;P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
Fanta88- wiem ze mozna wyciagami i roznymi zawiasami ale ja nie chce ani tego ani tego :P, crazy_bogie - na gazeta.pl czytalam juz chyba wszystkie poruszone watki, ale jakos nie czuje sie wystarczajaco wyuczona na ten temat, tu chodzi o to ze nie chce go poniewaz nie widze zadnej wady i ogladajac zdjecia osob leczonych-widac dlaczego sie na to zdecydowali. ja podpisalam umowe z orto gdzie w planie mam zawias, a wiem czy faktycznie musze go nosic Sam aparat podobno (jak zauwazyla pinka.hell ) koryguje lekkie wady..wiec po co mi on:( jutro mam wizyte i sprobuje pogadac z orto..ale pewna jestem ze go nie chce a skoro umowe podpisalam to co..to musze? ah ah...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie musisz bo plan leczenia moze ulec zmianie. jednak powinnas sie dobrze zastanowic. z jakich powodow orto zalecila ten zawias wiec moze sie do niego tak nie zniechecaj. wiekszosc wad zgryzu jest dla nas niewidoczna i potrafi jak zdiagnozowac tylko stomatolog lub ortodonta. wikszosc osob nosi aparat bo ma krzywe zeby, ale powinno drugie tyle, ktore maja krzywy zgryz i nawet o tym nie wiedza! niektore wady maja to do siebie, ze dzis nam nie przeszkadzaja, ale za kilka lat powoduja trudne do odwrocenia powiklania. nie przekreslaj tego tak szybko. porozmawiaj z orto, omow za i przeciw. podobno zawias jest czasem alternatywa do usuwania zebow? wolalabys usunac jakies zdrowe zeby? musisz spokojnie sie nad tym zastanowic. wycigai nie dyaja sie byc zlym rozwizaniem biorac pod uwage ze nosi sie je tylko w domu i w czasie snu. pogadaj z orto, nich wszystko Ci wyjasni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozytywka. Ja mam tyłozgryz, chyba II klasa, odstęp między górnymi zębami a dolnymi mam 8mm. Nie mam zadnych wyciagów, tylko aparat stały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
crazy-bogie -masz racje..pogadam jutro z orto ..jesli nadal bede miec watpliwosci to zasiegne porady innego specjalisty.. ( a watpliwosci mialam dlatego ze czytalam w necie ze moja orto lubi pacjentom niepotrzebne bajery wciskac) xplosion - ty to sie wogole nie odzywaj-masz zajebiste zeby :P (zaruje;) ) wlasnie czytalam opinie lekarska i w sumie nie ma tam mowy o tylozgryzie ale jest milion innych nazw ktorych znaczenie chyba w podrecznikach dla specjalistow bym musiala szukac..jutro napisze jak po wizycie..poki co herbst jest fee:P ale dzieki aparaciki moje :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xplosion - Widze ze sobie dyskretnie czytasz forum na kafe :D Jak tam ząbeczki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od czasu do czasu zagladam jak sie nudze :) a zabki z moja mala pomoca przesuwaja sie w dobrym kierunku, ale jeszcze daleka droga do sukcesu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi sie nie chce uczyc, wole wyciagi !! (nie no zartuje sobie;P tzn. nie chce mi sie uczyc owszem:D) jedno jest pewne: wszyscy chcemy i bedziemy miec piekne zdrowe zabki :D a Ci co sie nei zdecydowali, a powinni niech zaluja, bo nie beda mieli. O! :P btw jak sie zapatrujecie na wybielanie zabkow po noszeniu aparatu? ktos moze mial??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
pinka- ja mialam wybielanie przed montazem lampa diodowa..efekty widoczne od razu, a ostateczny kolor wychodzi chyba po 2 tygodniach..polecam bo sam zabieg bezbolesny i szybki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w planie wybielanie po \"demontażu\" aparatu. Słyszałam jednak, że trzeba trochę odczekać z tym, bo zęby są osłabione, nie wiem czy to prawda... kurcze, minął już tydzień prawie od rwania tej czwórki a wciąż boli mnie miejsce po zastrzykach ze znieczuleniem:/ zastanawiam się czy to normalne? w pon rwę drugą czwórkę.... brrr :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgghgf
I jak to wybielanie, ładne masz ząbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja planuje wybielanie po zdjeciu aparatu, pozniej powymieniam plomby na jasniejsze. wlasciwie to nie moge narzekac na kolor zebow, ale wiadomo, ze zawsze moglby byc bielsze. kiedys wybielalam paskami efekt byl naprawde widoczny i trzyma sie do dzis. wiec mysle, ze profesjonalne wybielanie jest jeszcze lepsze. zanim to wszystko nastapi to jeszcze kupa czasu minie, ale plany wstepne juz mam. widzialam efekty takiewgo wybielania i umiech jak u gwiazd tv pod warunkiem, ze ma sie proste, zdrowe zeby. zeby napewno sa oslabione, ale mysle, ze po jakims czasie wszystko wraca do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
hgghgf- ząbki mam ładne, białe,(mimo że wcześniej nie miałam ich szczególnie żołtych -efekt był widoczny) myślę że po demontażu aparatu jak juz zęby dojdą do siebie zdecyduje się ponownie na wybielanie tym sposobem i polecam każdemu kto zastanawiał się kiedyś czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam do was ;D Za niedługo stuknie mi już 8 miesięcy ;D ale dawno tu nie zaglądałam.. Ale sie stęskniłam za wami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelina*****
HEJ!MAM TAKIE PYTANKO.MOZE WYDA SIE GŁUPIE. GDZIE KUPUJECIE SZCZOTECZKI? W SKLEPIE CZY U DENTYSTY? BO MI PRZY ZAKLADANIU ORTODONTA DAŁ SPECIALNĄ SZCZOTECZKE ALE MI SIE JUŻ ZNISZCZYŁA PRZEZ CIĄGŁE MYCIE. I JAKĄ KUPUJECIE TAKĄ NAJZWYKLEJSZĄ CZY JAKĄŚ SPECIALNĄ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
popytaj w sklepie, aptece, albo chociazby szukaj na allegro-tam sa chyba wszystkie materialy eksploatacyjne dla aparacioków:) ale u swojego ortodonty pewno tez mialabys mozliwosc dostania nowego zestawu szczoteczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calista28
Witajcie, ja też mam zamiar założyć aparat. W sumie mam krzywe zeby na dole i górrze, ale najbardziej mi przeszkadzają te u góry. Jestem po 1-ej wizycie u ortodonty, który chce mi założyć aparat na obie szczęki, ale ja obstaje tylko przy górnej. On jednak twierdzi, że nie ma sensu leczenie tylko jednej szczęki, tylko trzeba na obie założyć aparat. Ja jednak mam zamiar tylko na jednej. Niedługo będe miała wyrwane ósemki i w zwiazku z tym mam pytanie jak długo potrzeba, żeby zęby "doszły do siebie" po takim "zabiegu". Jak długo goi się rana po wyrwaniu zebów i kiedy można najszybciej znów odwiedzić ortodontę...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywam takich szczoteczek, ktore akurat mam pod reka, ale najczesciej tych zwyklych dostepnych w kazdym sklepie. niszcza sie tak szybko, ze nie ma sensu inwestowac szczegolnie duzych pieniedzy. Calista28 najwidoczniej masz krzywy zgryz i dlatego orto chce zalozyc oba luki. kiedy ma sie krzywy zgryz to krzywe zeby sa najmniejszym problemem. oba luki zaklada sie po to aby dopasowac gore do dolu i aby w przyszlosci zeby mialy trzymanie, kiedy go nie ma zeby wyciraja sie i prowadzi to do paradontozy. orto wie co mowi proponujac Ci takie leczenie. z reguly nie ma sensu nosic jedngo luku. powinnas sie nad tym zastanowic. ja dol mam paktycznie prosty, a mimo to nosze dolny luk aby dopasowac gorne zeby do dolnych. jesli chodzi o wyrywanie osemek to nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. jedni dochodza do siebie po kilki dniach inni potrzebuja wicej czasu. wiekszosc objawow mija po 2 tygodniach. ortodonte moze odwiedzic po zdjeciu szwow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calista28 ja mialam taka sama sytuacje jak Ty, rowniez chcialam gore tylko i obstawalam przy tym, ale orto mi powiedziala, ze wtedy nie ma sensu zakladac zadnej, bo po leczeniu gory i zdjeciu aparatu i tak zeby mi wroca do poprzedniej pozycji...to trzeba dopasowac obie szczeki do siebie, chybaze masz naturalnie dopasowane, ale wtedy by Ci orto nie proponowal dwoch lukow...radze sie zastanowic, bo nosic sama gore dwa lata, bo tak sie chce, a potem powrot do stanu wyjscia - nieciekawe rozwiazanie. Rowniez mam dolne zeby praktycznie proste, a nosze oba luki. Zastanow sie. Co do szczoteczek ja kupuje sobie tez w rossmanie ;P i rozne, byleby byly soft ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Calista28
dzięki dziewczyny za rady. Rzeczywiście mam krzywy zgryz, ale u mnie to wygląda tak, że kształt mojej twarzy dopasował się do tego i wygląda ok.. Jakby mi sie naprawił zgryz to automatycznie szczeki zmienią ustawienie i wygląd dolnej partii twarzy. Lekarz pokazywał mi jakbym wyglądała jakbym nosiła aparat na oba łuki i jak zobaczył jak mi sie ułoża usta i broda, to sam stwierdził, że nie będę zbyt dobrze wyglądała bo przez tyle lat jak miałam krzywy zgryz, to owal twarzy mi sie do tego dopasował. Dlatego chce tylko wyprostować górne zęby, a nie chcę naprawiać zgryzu......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×