Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

aquaaparatka- oj poczekaj jak to bedzie, a z facetem najlepiej zagraj w otwarte karty. bo jzu przesadzone jest, ze aparat bedziesz nosic, wiec to on musi sie dostosowac. dziewczyny pisalay, ze po zdjeciu aparatu zeby sie jzu nie chwieja, poza tym pozniej jest dlugi okres retencji i jesli sie jest odpowiedzialnym i dobrze dba o zeby w tym czasie to nic nie ma prawa sie wydarzyc. o watpliwosci zapytaj orto. co do wycisku to on jest moim zdaniem duza pomoca dla orto, ale to nie na nim mocuje sie aparat. zamki od razu sa na zebach wiec wycisk jest tylko do wgladu jak wygiac drucik. byc moze orto zleci nowy wycisk, ale tym az tak bardzo bym sie nie przejmowala, bo ona tez doskonale wie, ze masz luk podniebienny :) glowa do gory jestesmy jakby nie bylo juz w trakcie drogi, ktore zaczyna sie od podjecia decyzji o noszeniu aparatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Założe aparat tak czy siak. Czy mój facet żartował okaże się jak już będzie postawiony przed faktem dokonanym;) Niemniej jednak, chyba przesune zakladanie aparatu o tydzien i poprosze orto o zrobienie nowego wycisku i ponownych obliczen komputerowych. Zwlaszcza wszelkiego rodzaju KĄTÓW. Z tego wzgledu, iz \"przeszlam\" od matki orto do jej corki orto;) i prawdopodobnie nie dogadaly sie co do mojego przypadku. Matka orto ma full pacjentow i powoli pewnie jej sie miesza co kto ma;p Wole miec pewnosc, niz sie przesadnie spieszyc;) Ps. Dziekuje wszystkim za wsparcie;** teraz sie nie wycofam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoniłam przed chwila do swojej orto na komorke. I sie dowiedzialam, ze nowy model nic nie zmieni. Bo chodzi o katy wziete ze zdjecia cefalometrycznego! wiec tam mi sie pewnie nic nie zmienilo;p hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tez myslalam. model z wycisku jest tylko pomoca. zobaczysz przy zakladaniu. najwazniejsze jest jak sie zalozy zamki i wygnie drucik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnala
Ale wy szybko piszecie,pare dni nie bylo mnie przy kompie a tu tyle nowych rzeczy :D.... Ale to dobrze bo jest co poczytać :). A tak wogóle to mam pytanko. Czy to możliwe, że orto zakłąda aparat 1,5 h ?? to przypadkiem nie za dlugo? Aha i powiedzcie mi jakie tabletki na sam początek przeciwbólowe polecacie kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*aquaaparatka zdziwila mnie reakcja Twojego chlopaka, ciesze sie ze podjelas wlasciwa decyzje;) Dla mnie to nienormalne bo wszyscy faceci na okolo wlasnie mnie pocieszali, ze to przeciez nic takiego, a za to potem to w ogole bede powalac uroda;P A moj byly chlopak z ktorym bylam 3,5 roku byl zachwycony jak mnei zobaczyl i mowi ze jest super;P:) Powodzenia!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ja sie wypowiem - aqua... Zmien tego gościa bo w przyszłości będzie jeszcze gorzej :( Az mi sie żal Ciebie zrobiło - wybierać miedzy soba a chłopakiem, wiadomo ze kazda chce mieć ładne zęby.. I być ładna nie tylko dla siebie ale tez dla chłopaka! Ja np. mędziłam o to chłopakowi odkąd z nim jestem (ponad 2 lata) a on zawsze mówił że i tak jestem ładna i takie tam, wszyscy wkoło mowili \"dziewczyno po co Ci to, bedziesz tylko cierpieć\" a ja i tak sie uparłam i tak go załozyłam! I chłopak jest zadowolony, aż zdziwiona jestem jak oglada moje zęby i mówi \"teraz masz proste, kiedys miałaś naprawde krzywe\" - to robi wrażenie i podnosi na duchu, wiem że łatwo powiedzieć - rzuc chama bo to nie jest łatwe, ale napewno rozmowa się przyda. Pozdrawiam Ciebie i zyczę Ci powodzenia P.S a tak pozatym - masz piękne zęby, korekty wielkiej nie wymagaja tak na moje, ale jak się naprotują, do idealności to naprawde będą piekne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki ;) Powiem Wam, że od pewnego czasu (tzn. od dwóch dni :P) zaczął mnie strasznie nurtować pewien problem... Otóż - obawiam sie, że zmieni mi się profil twarzy już po zakończeniu leczenia, po zdjęciu aparatu. Mam trochę tak jakby cofniętą szczękę no i takie leczenie polega chyba na tym, że trzeba mi będzie tą szczękę trochę wysunąć. A ja nie chcę ;/ Mi się podoba mój profil, moj zgryz i w ogole :D Ja chce tylko zęby wyprostować! Wiecie coś na ten temat ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo. to juz dzis. siedziałam w gabinecie ok 2h - efekt??? dolny łuk i hass na górny łuczek. obecny wygląd - ??? łudząco przypominam potwora z bagien.... bry...... babcia mało co zawału nie dostałą, heh:) a tak serio, to szczęka mi sie nie domyka!! jeszcze 4 miesiące, mam nadzieję że szybko zlecą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od dziś dołączyłam do grona \"zadrutowanych\".Nawet nie jest źle:)Zaszalałam i wybrałam turkusowe gumki,zresztą takie podpowiedziala mi moja orto.Nie boli na razie, jest naprawde w porządku.Nawet dziwie sie, bo wyobrazalam sobie, ze nie bede mogla jesc , a wyczyszczenie zebow po posilku bedzie nie lada wyczynem.Zdziwilam sie poza tym slowami mojej orto,.ze nitka dentystyczna nie da sie czyscic zebow w aparacie i to nie ma sensu,ze wystardczy porządne wyszczorkowanie po posilku plus plyny do plukania, polecila Lirene czy cos w ten desen.I powiem Wam, ze faktycznie, myje zeby porzadnie plus plyn i widze ze jest ok.Nawet nie jest ciezko, bo i tak mylam zeby po jedzeniu czegokolwiek, wiec naprawde na razie mam pozytywne odczucia:)Jak Wy czyscicie zęby,czy Wam takze wystarcza tylko porzadne szczotkowanie po kazdym posilku i plyny do plukania?Czy Waszym zdaniem nitka jest konieczna?Wstyd sie przynac, ale ja wlasciwie moze raz w zyciu uzywalam nitki dentystycznej... Roxien wspolczuje bolu:(Moze kup sobie cos na zlagodznie podraznienia dziasel w aptece typu szalwia do plukania lub cos dzialajacego mocniej.Musisz wycierpiec i jak sama piszesz za pare dni zęby sie przesuna i bedzie lepiej.Ja tak mialam z separacją, bol byl duzy i trwal az 3 dni dopoki wlasnie zeby sie nie przesunely i nie zrobily odstepu.Ciekawa jestem kiedy mnie zaczenie bolec:( Pinka hell gratuluje faceta, mila ta Jego reakcja.Ciekawa jestem co powie moj mąz... Poza tym Crazy jestes nieoceniona, pamietasz o kazdym uczestniku naszego forum i niekogo nie zostawiasz bez pomocy-taka trzymająca pieczę nad wszystkim:) Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh.. trzeci dzień z aparatem i jakoś trace entuzjazm.. ból zębów jest nawet do zniesienia ( no pod warunkiem że niczego nie gryze, nawet bardzo lekko ani nie zaciskam szczęki ;] ) ale te okropne pierścienie doprowadzają mnie już do rozpaczy prawie..mój pokaleczony język tego nie wytrzyma :( w ogóle nie mogę sobie wyobrazić że przez 2 lata coś mi będzie kaleczyło język.. jak Wy sobie z tym radzicie?? Bo na razie dochodzę do wprawy w używaniu wosku, ale po pierwsze jak go będę tak często nakładać to skończy mi sie za tydzień a do wizyty daleko.. a poza tym przy jedzeniu wosk i tak odpada.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do profilu to tez sie troche martwie, ale slyszalam, ze najwiekszy wplyw ma wyrywanie zebow. moze ktos ma wieksze doswiadczenie i sie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aigia - Pierścienie nie bedą Cie kaleczyć przez dwa lata :) Przeważnie obciera przez pierwsze dni :) Mnie obcierało pięc dni i dopiero w piątym dniu zdobyłam wosk...lecz okazał się zbędny, ponieważ moja śluzówka się przyzwyczaiała do nowych elementów :) Teraz aparatu nawet nie czuję, czasami lubie się pobawić pierścieniem i macam go językiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff mam nadzieje że w moim przypadku będzie podobnie, bo inaczej nie wytrzymam z tym aparatem.. na razie czekam aż będę mogła zjeść coś twardszego niż przetarte jabłuszka, jogurt i zupka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co. Ja chyba jednak nie nakładam aparatu. Prawidłowo górne zęby powinny się stykać z dolnymi, no nie? To ja w takim razie podziękuję, bo jak próboję sobie tak styknąć to wtedy mam szczękę jak koń. To ja danke wielkie. Już wolę mieć krzywe zęby niż końską szczenę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawidłowo to górne zęby powinny przykrywać 2/3 dolnych zębów a nie stykać się z nimi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt, napisałam to jakoś nieskładnie :P Właśnie powiedziałam o tym mojej mamie i mnie wyśmiała :P Chyba mam fobię na punkcie tej zmiany profilu... Ale naprawde zaczynam sie powaznie zastanawiac, bo nie chce, zeby mi sie cokolwiek zmienialo ;/ Zwlaszcza, ze mam niby wyrwac dwie dolne czworki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejne newsy;) Mój chlopak wspominal kiedys, ze tez byc moze zalozy aparat. A dzisiaj to sprecyzowal, ze jak tylko dostanie prace specjalisty o ktora sie stara, i jak kilka miesiecy bedzie zarabial, to wtedy zalozy sobie aparat:) Co do jego wady - to on ma proste zeby, tylko miedzy kilkoma przednimi zebami ma minimalne przerwy i wiadomo jest lekki problem z czyszczeniem zebow itd. Zgryz ma prawdopodobnie prawidlowy bo raz mi dokladnie pokazywal:D Chociaz moze orto cos znajdzie;) Teraz musze poszukac jakis fotek zebow z aparatem kosmetycznym z twarza ;) Zeby go przekonac,ze to az tak nie jest widoczne przeciez. Najlepiej gdyby to byla jakas zwykla fotka, np. dziewczyna sobie stoi gdzies tam w parku i sie usmiecha;) Przy okazji bedzie juz dobrze poinformowany jak sam bedzie zakladal aparat;) NO I DZIEWCZYNY! Gratuluje nowym aparatkom:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz zadzwonil:D I sam powiedzial, zebym zakladala lepiej ten aparat teraz, zebym sie przyzwyczaila do niego przed sylwestrem:D A chcialam go zakladac 6.01:) Zeby jeszcze pojesc w swieta:D I zeby dobrze bawic sie na sylwka:) Ale skoro tak... No to ciesze sie:):) W takim razie aparat 9.12:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
madona....widze ze wrocilas troche podlamana nic mnie nie pocieszylas moje zeby tez sa rozjechane no ale ile to będzie trwalo no nic poczekam do swojej wizyty moze czegos sie dowiem.Atak myslalam ze na sylwestra bedę wygladala jak czlowiek, ale nic z tego........pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 - No to skoro nie chcesz aparatu to nie :) Twoja sprawa. Jako jedyna nie będę Cię namawiać, BO TO PRZECIEŻ TWÓJ WYBÓR. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 nie przesadzaj z tym profilem. znam kilka osob, ktore sa juz po leczneiu i ich profil nie ulegl zmianie. to nie jest tak, ze wieczor idziesz spac z aparatem,a rano wstajesz z krzywa twarza :O zeby zmieniaja pozlozenie bardzo wolno na 100% nie zuwazysz tego po wygladzie profilu. z reszta zapytaj orto to Ci wszystko wyjasni. popatr na gwiazy telewizyjne z Hollywood. wszystkie w dziecinstwie nosily aparaty i wygladaja rewelacyjnie. zmieny jaie zajda w Twoim wygladzie wyjda Ci tylko na plus. ja obawiam sie o swoj profil bo byc moze bede musial wyrwac kolejne zeby, ale w Twoim przypadku bym sie tym zbytnio nie martwila. a juz naapewno nie do tego stopnia aby rezygnowac z aparatu:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 - a moze da rade bez wyrywania 4-rek? moze zamiast wyrywania moglabys nosic cos a la hyrax na dolnej szczece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeden chlopak (chyba mial nick "tez mam aparacik" i leczyl sie we Wroclawiu)mial tutaj urzadzenie na dolnej szczece, ktore ma podobne zadanie co hyrax na gornej szczece, bardzo podobnie wyglada, tylko sie inaczej nazywa;) dlatego napisalam "a la" hyrax.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi moj profil strasznie sie zmienil ! mialam cownieta zuchwe zwerzona szczeke i przesuniecie lini srodkowej zgryz krzyzowy co objawilo sie nieciekawem wygladem calej twarzy.... podluzna broda, no i wielkie Usta takie nadete ... teraz zuchwa jest wysunieta do przodu usta sa juz mniejsze i cala twarz staje sie taka \'\'kwadratowa\'\' ;) czyli suuuuuuuuuuuuuper I JUZ NIE WSTYDZE SIE ROBIENIA ZDJEC CO KIEDYS BYLO DLA MNIE NAJGORSZA RZECZA ! JESTEM TAKA SZCZESLIWA ZE MAXXX :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aquaaparatka --> mogę nie wyrywać, ale wtedy będę miała implanty w miejsce kłów, a jak wyrwę to nie będę musiała mieć implantów. Nie stać mnie na implanty, a nawet gdyby było mnie stać to i tak ich nie chcę. Więc już wolę wyrwać. Ale zapytam się ortodonty o ten hyrax. Mi się mój profil bardzo podoba i nie chcę żadnej, jakiejkolwiek zmiany. Z resztą pogadam z ortodontą. On mi wszystko fachowo wytłumaczy na moim konkretnym przykładzie i wtedy zdecyduję. Faktycznie trochę schizuję i robię problemy z niczego, no ale taka już jestem i nic na to nie poradzę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się nic nie zmieniło albo minimalnie bo żadnej róznicy nie widzę, miałam 2 górne 4 usunięte, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo to jest tak, ze jak ktos ma cos zle to sie zmienia, a jak nie to nie :) jesli ktos ma wade i zaburzenie w profilu to wtedy aparat to koryguje, a jesli tylko krzywe zeby to leczy zeby. jeszcze nie pisal nikt kto byby niezadowolony. co do implantow to nie balabym sie ich tak bardzo. fakt sa drogie, ale daja rewelacyje efekty. znam osoby, ktore nosza i nie da sie ich odroznic od normalnych zebow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×