Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Łuk zakłada sie od 30 min do godziny. Wszystko zależy od orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezwykle istotnym jest odbycie wizyty stomatologicznej w celu określenia czy nadwrażliwość wywołana jest odkryciem zębiny czy innymi przyczynami, takimi jak próchnica, konieczność wymiany wypełnienia lub, co zdarza się bardzo często, ułamaniem zęba. Jeśli dentysta zdiagnozuje nadwrażliwość możemy sięgnąć po szeroki wybór past i płynów do zębów oraz delikatnych szczoteczek, które powinny pomóc w łagodzeniu tej dolegliwości. Niektórzy stomatolodzy radzą by nakładać niewielką ilość specjalnej pasty na wrażliwy ząb lub zęby w przerwach w ciągu dnia, oraz częste mycie zębów tymi pastami. Umożliwia to stworzenie ochronnej warstwy, niczym werniksu, na dotkniętej nadwrażliwością części zęba. Fluor zawarty w paście do zębów, szczególnie tej z jego skoncentrowaną ilością, wydaje się również zmniejszać objawy nadwrażliwości – jest on też koniecznym zabezpieczeniem zębiny przed próchnicą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, no mam nadzieję ze nie będzie to zbyt długo twać, bardziej obawiam sie jak będzie wyglądało przyklejannie hassa, brr..... strach myśleć, no ale coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obawiam sie, ze ta nadwrazliwosc to moze byc cos bardziej przewleklego ja wprawdzie odpukac na nia nie cierpie, ale winny wydaje sie byc aparat. za to po wymienia luku, ale nie tylko czesto zeby sa hmmm moze nie nadwrazliwe, ale wrazliwe i ciezko je szczotkowac bez odruchow obronnych. ale to juz chyb a uroki noszenia aparatu. tak czy inaczej powiedz o tym orto moze poleci cos dobrego. klejenie luki nie trwa zbyt dlugo. trzeba poczekac kilka minut az klej wyschnie. u mnie trwalo nie wiecj niz 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważne by orto Ci dobrze wszystko przykleiła, więc nie warto sie śpieszyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - Wysłałam Ci wiadomość na pocztę :) Odczytałaś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparatodniedawna
Czy posiaajac aparat orto da się czyścić zęby nitką dentystyczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparatodniedawna
Czy posiadajac aparat można jakoś czyścić zęby nicią dentystyczną...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przekłada sie nitke od góry za drucik i można czyścić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaparatodniedawna
Męcze się od 20 minut i udało mi się dopiero jednego zęba wynitkować :) Zaczęłam od przestrzeni między 6 a 5... Bardzo mnie tam boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za informacje, no i trzymajcie za mnie kciuki! odezwę sie jak \"będzie już po wszystkim\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniqque88
Dzięki dziewczyny za tak miłe odpowiedzi ;) W sumie cieszę sie, że te kły są tak daleko i nie muszę mieć tej operacji :D Jestem strasznie podniecona tym, że już niedługo aparat i żadnego bólu się nie boję ;D Ale uwierzcie, na moim miejscu tak samo byście się czuły i na to samo decydowały, tak więc z tą pełnią podziwu to lekka przesada ;D;D Pewnie będę miała tysiąc pytań jak mi już ten apatrat założą. Na razie studiuje sobie forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi sprawdzilam dopiero dzisiaj poczete. Odpisalam. Co do czyszczenia zebkow nitka to trzeba dojsc do wprawy. ze swojej strony moge polecic nitki z twardka koncowka, ale nadaja sie glownie jesli masz w miare duzo miejca miedz zebami. ja mam malo i ciezko jest je uzywac. aby bylo latwiej zloc koncowke nitki na pol i troszke zwin, bedzie prosciej przelozyc pod drutem (bo ja przekladam od dolu i lapie od gory) jest troche roboty, ale to kwestia wprawy. nitke urywam na, krotsze kawalki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soniulaczkoo
dziewczyny jest któraś ze szczecina?! proszę polećcie mi dobrego ortodontę!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakładajcie zakładajcie aparaty : d ja juz zapomnialam jak to bylo : D jutroooooooo jutrooooo wizyta matko jak ja juz nie moge sie doczekac ogolnie to jakas masakra jest : D a musze do 14 w szkole siedziec ;/ a na 15 wiz nie wytrzymam !!! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja drugi łuk chyba dopiero za jakiś czas... Bo w między czasie będę musiała wyrwać dwie dolne czwórki... Dlatego dziewczyny - te, które wyrywały zęby - powiedzcie proszę, naprawdę jest tak strasznie ??? Szpary są masakrycznie widoczne na dole? Sepleni się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemano :D troche mnie tu nie było, aaale jakoś załapałam doła i nie miałam weny :P ehh... ci faceci... cały czas myśle kurcze nad tymi czerwonymi ligaturkami :D ii ciekawe czy sie zdecyduje :D a wizyta chyba 12tego albo 16tego, jakoś tak :P moje różowe gumki, już nie są różowe :D cholernie wyblakły :// już bym mogła zmieniać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wyrywalam osemki, ale to podobno jest o wiele wiekszy hardcore niz inne zeby. podobno czworki czy piatki ida ok i nic nie bolli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×