Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość niedługo brzydula
otóż to... mój orto ma własnie metalowy załozony... ale co mu tam.. pewnie to traktuje jako reklamę haha a ja w sumie nie wiem teraz czy mam założyć metalowy czy ten szklany? Ale i tak już mam termin wyznaczony więc nie wiem czy w tym samym dniu jak bede go zakładać moge jeszcze coś wybierać czy już mam zaklepany metalowy... :P chociaż mój orto ma metalowy to wydaje mi sie, że ten jego aparat jest jakiś taki mniejszy niż co niektórzy noszą... czy są też różne rodzaje tych metalowych? ale mam dylematy hihi... ale fajnie jest sie wygadać na takim forum... pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
dawno tu nie zagladalam,nosze aparat kosmetyczny i jestem zadowolona ,ci orto ktozy odradzaja kosmetyczne aparaty robia to jedynie dla swojej wygody pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja orto miala jeden luk krysztal a drugi metal, mozna bylo sobie na zywo zobaczyc jak wyglada dany luk ;) co do zamkow metalowych to sa zwykle zamki, sa one dosc widoczne oraz bezniklowe mini zamki. sa one bardzo male. do tego dochodza systemy bezligaturowe i w ich przypadku wielkosc zamkow tez nie jest taka calkiem mala. zdjecia wszystkich zamkow mozna znalezc w necie. u mojej orto jest tak, ze zamki mozna wybrac przed samym zakladaniem bo metalowe maja zawsze na stanie, a kosmetykow tez nie brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sama chiałam założyć kosmetyczny, ale orto mi odradziła. Wprawdzie jej argumenty wydały mi się przekonujące i bardziej profesjonalne od tych, które przeczytałam :)) W sumie nie żałuję, bo jednak oszczędziłam sporo kasy, a do aparatu się już przyzwyczaiłam. Choć momentami fajnie byłoby go jednak mniej zauważać :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ktoś się pytał o wyciągi międzyszczękowe. Mam tyłozgryz i jestem przy końcu leczenia ortodontycznego. Ostatnia rzecz jaka u mnie została, to zlikwidować ten tyłozgryz (zęby mam już proste). Dlatego muszę nosić wyciągi międzyszczękowe. Orto dała mi gumki z nakazem noszenia ich 24h/dobę z przerwą na jedzenie i mycie zębów. W moim przypadku są one rozpięte pomiędzy haczykiem na górnej 3ce i haczykiem na dolnej 6tce. Ale to zależy od przypaku, więc każdy może mieć inne zalecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sandrulcia87
hej dziewczyny i chłopaki! ja juz na aparat zdecydowałam sie dawno temu ale najpierw ortodontka kazała mi usunać ósemki i wyleczyc zęby. teraz mam wizitye u niej w czwartek i myśle ze pewnie bede musiała usunać także czwórki a ja nie chce usuwac zdrowych zębow ( bo i tak juz kilku nie mam). Ekspandera tez załozyc nie mogę bo studiuję filologię angielska a wymowa jest kluczowym czynnikiem na ustnych egzaminach. Słyszałam jednak o aparacie DAMON. Podobno nie trzeba do niego wyrywac zębów. To byłoby idealne rozwiązanie jednak zastanwaiam się jak to możliwe, skad przy Damonie znajduje się meiejsce na zęby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkleiła mi się rurka całkowicie ;/ Nie dość, że zaliczenia mam hardcorowe na UZecie już prawie od miesiąca, że mam 150 pytan opracować na egzaminy to jeszcze musiała mi się cholera rurka odkleić ;/;/;/ I stało się to w sobotę, czyli w weekend, wiadomo, orto nie pracuje. Poszłam dzisiaj i okazało się, że gościa nie ma ;/ Będzie dopiero w środę ;] Ale jego super asystentka stwierdziła, że niestety, mnie może przyjąć dopiero w piątek ;/;/;/ I jeszcze do mnie z tekstem: \"A bardzo Pani przeszkadza to? Bo najlepiej, żeby Pani przyszła dopiero na swoją wizytę\" Mam wizytę 13.02, więc to jednak trochę jest ;/ Powiedziałam, że oczywiście, że mi to przeszkadza i że przeszkadza mi bardzo, bo cały policzek mam obtarty i w ogóle umieram na ból dziąseł przez to, że ta kretyńska rurka tak wisi i dynda ;/;/;/ No więc łaskawie mnie wklepała na ten piątek. Normalnie jak będzie mi kazał coś jeszcze płacić za to to chyba pieprznę drzwiami ;/ W ogóle nienawidzę tych drutów ;/ Noszę to gówno już od półtora miesiąca i nic, nic, nic - ZADNEJ POPRAWY a wizja przyszłości to usuwanie dwóch zdrowych zębów ;/ Teraz juz wiem, ze bez sensu się męczę, bo moja wada, czyli brak kłów jest nie do pokonania bez implantów! Nie da się zsunąć dwójek z czwórkami, a mój ortodonta to konował !!! Na cholerę mi to wszystko było ;(((((( ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 głowa do góry !.... mówię to ja której dzis w nocy zamek się odkleił i kurde nie mogę się dodzwonić do mojej orto! juz godzinę próbuje i nic! choć pracuje od 9.00 pon-pt. wrrr No i boję się jeść żeby mi się gorsze rzeczy nie porobiły ;(( Te aparaty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dżola
Hej wszytskim zadrutowanym!:) Czytam od dłuższego czasu i postanowiałm się ujawinić:) od wczoraj mam na zębach aparat kosmetyczny - łuk górny, za jakieś półtora miesiąca czeka mnie wyrwanie dwóch dolnych czwórek i zakładanie dołu (już aparat metalowy). zakładnie spoko, nic nie bolało, trwało jakieś 45 min, w sumie to gdyby nie to coś do odsunięcia warg to można by tam zasnąć;P wczoraj nic nie bolało, tylko strasznie przeszkadzało. Dziś już boli, nic nie ugryzę, ale jest to do zniesienia na szczęście. Zastanawiam się tylko, kiedy wreszcie przestanę czuć obce ciało w buzi:P no i troche wnerwiajacy jest fakt, że nawet na chwilę nie mogę tego zdjąć:P ale pewnie kwestia czasu. Póki co staram się być optymistką:) Serdecznie pozdrawiam wszytskich zadrutowanych:) pewnie stanę się stałym gościem tego forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżola witamy wśród aparatek:) moniqque88 Trzymaj się!!! Ja na szczescie nie mam rurek, tylko pierscienie.. Ehh, mam nadzieje, ze ci to szybko naprawia i nie beda zbywac. Ja natomiast od dzisiaj jestem aparatką pełną gębą. Noszę górny łuk już 7 tygodni, dzisiaj założyłam dolny łuk - oba kosmetyczne. Wszystko mi się ładnie prostuje (zobaczymy czy z dołem będzie tak samo, chociaż tam tylko 2 zęby wymagają minimalnej korekty, a orto powiedziała, że jest duże prawdopodobieństwo, że z dołem będzie podobnie, bo mam predyspozycje do zmian). Następna wizyta za 6tygodni (chciała za 2 miesiące, ale po moim stwierdznie: \"tak dłuugooo??\" powiedziała, ze okey za 6 tygodni może być;)) Bo powiedziała, że prognozy mojego leczenia (na samym początku) zostały wydłużone (nawet do 2 lat miałam nosić aparat), bo nie wiedziała, że tak wszystko będzie się ładnie prostować i że hyrax tak ładnie rozszerzy mi szczękę itd.itd.;) Dlatego może nawet będę nosiła krócej niż 1,5 roku;) O większe konkrety zapytam na następnej wizycie, jak już będzie jasne, czy dół jest równie podatny na zmiany,jak góra;) Pozdrawiam i życzę miłego dnia:) Ps. Nawet w sesji mi się powodzi, pierwszy raz od 3 lat będę miała wolne w sesji zimowej:D A to moja najgorsza sesja, z największą liczbą przedmiotów. Także miałam dużo szczęścia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ekspanderow to raczej nie ma z nimi takiego problemu w wymowie aby przeszkadzaly w angielskim. przynajmniej ja ze swoim nie mialam takich problemow :) moniqque88 mysle, ze masz poprostu gorszu dzien. jestes na poczatku drogi prostowania i juz chcesz widziec efekty. cierpliwosci, pojawia sie tylko trzeba czasu. niestety mamy taka pore roku, ktora nie napawa optymizmem, mimo to trzeba szukac dobrych stron :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariposa5
Cześć. Mam 27 lat i boję się, że jestem za stara na zakładanie aparatu :( Są na to jakieś ograniczenia wiekowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba zartujesz? :D nie ma żadnych!!!!!!!!!!!!! pędź do orto i rób się na bóstwo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy leczenie ortodontyczne
zmienia rysy twarzy u osób dorosłych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma granicy wieku na leczenie. znane sa mi osoby kolo 50tki, ktore decyduja sie na aparat. jesli chodzi o zamine rysow to wszystko zalezy od danego przypadku. z reguly albo zmiany nie ma albo jest niewidoczna. problem moze sie pojawic kiedy przy leczeniu potrzeba usunac jakies zeby, ale o tym powinien poinformowac lekarz. raczej nie kierowalabym sie taki wzgledami bez konsultacji z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
maripoza 5 zakładaj aparat nie czekaj ja mam ponad 30 do konca leczenia został mi 1 rok ,żałuje ze nie zdecydowałam sie wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
peppa napisz proszę jaką orto zastosowala u ciebie retencie drucik podklejany czy może nakładka .jesteś zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariposa, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, ja mam 24 lata i właśnie od 2 dni nosze:) normalnie musze się Wam pochwalić że już nawet jem nie tylko jogurty, wczorej już zaserwowałam sobie makaron z sosem:):) może nawet polubię moje \"cacko\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesa dziewczyny pisaly na forum, tym badz innym, nie pamietam, ze drucik przykleja sie na dolne zeby, a na gorne najczesciej stosuje nakladke , badz plytke na oba. wszystko zalezy od wady i tego jaka retencje poleca lekarz. drucik na dolne, bo na nich sie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tesa dziewczyny pisaly na forum, tym badz innym, nie pamietam, ze drucik przykleja sie na dolne zeby, a na gorne najczesciej stosuje nakladke , badz plytke na oba. wszystko zalezy od wady i tego jaka retencje poleca lekarz. drucik na dolne, bo na nich sie trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżola masz aparacik tylko na dolny łuk?? czy może na górę też masz plan zakładać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze jestem zadowolona na noc musze zakładać aparat retencyjny, w lutym ma się skończyć walka z martwą 1 toż to jest dopiero masakra, wytrwałości wszystkim życzę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość który aparat
najmniej uwypukla wargi? Czy jest wcześniej u lekarza jakaś możliwość symulacji - zobaczenia jak się w tym będzie wyglądać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheerful - nastąpiła pomyłka w stopce:( już ją poprawiłam. Mam założony górny łuk, dolny będę zakładać za jakieś półtora miesiąca i juz będzie metalowy bo orto mnie przekonała, że w moim przypadku na dół lepszy będzie metalowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
który aparat - raczej nie uwypukla, chociaż pewnie zalezy to od wady. Ja mam wrażenie że warga mi odstaje na pół metra ale to tylko wrażenie i pewnie przejdzie jak juz się przyzwyczaję. O mozliwości symulacji nie słyszałam i w sumie to watpie żeby była... Naprawdę nie jest tak źle, nie ma się czym przejmować, niektórzy nawet twierdzą że aparat dodaje uroku:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosmetyczny chyba bardziej uwypukla wargi.. mam mieszany aparat (przód ceramiczny, tył metalowy) i zdecydowanie te ceramiczne zamki są większe, tzn bardziej odstają od zęba, a metalowe są bardziej płaskie.. ale może to tylko moje odczucie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam cały ceramiczny i nie wiem jak to jest w przypadku metalowych, ale to fakt, że ceramiczny lekko uwydatnia wargi. Chociaż na początku noszenia miałam wrażenie, że wygląda to gorzej. Dziś właściwie nie zauważam tego w ogóle. No chyba, że próbuję się uśmiechnąć bez pokazywania zębów to wtedy taka \"żabka\" lekka wychodzi, dlatego przestałam się uśmiechać na zdjęciach, póki co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
crazy bogie...dzieki za podpowiedz pytam się o ta retencję gdyż na poczatku leczenia moja orto wspominała że bedę miała do wyboru nakładkę albo drucik.osobiscie uwazam ze pewnie jest wygodniejszy,ale czy trwały?Może sie przeciez odkleić.Z drugiej strony czy taka nakładka jest wygodna? Peppa co ty na to?Ijeszcze jedno pytanie do ciebie napisz proszę jak wygląda zdejmowanie aparatu szczególnie pierscieni,wczesniej gdzies o tym czytałam,ale już nie pamietam.A może inni sie wypowiedzą na ten temat.W koncu zdejmowanie aparatu wszystkich nas czeka.pozdrawiam wszystkich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×