Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość pomponka40
Ja irygator kupiłam na allegro:) Bezprzewodowy wg.mnie jest najwygodniejszy.280zł zapłaciłam,droga zabawka ale nie wyobrażam sobie już życia bez niego:).Dzięki niemu mój aparat nie jest tak uciążliwy:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
ja kupiłam irygator od shogunpl1 na allegro.przesyłka przyszła dobrze zapakowana z załączoną kartą gwarancyjną:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anuska2009 nitki uzywa sie tak samo jak bez aparatu, z tym, ze trzeba ja przeciangac pod lukiem badz nad lukiem i czyscic. ja obecie uzywam specjalnych pentelek do przeciagania nitki z formy GUM. jednak zaczelam jej uzywac id kiedy mam dol. jak mialam sama gore to normalnie przeciagalam. kiedy bylo mi ciezko to skladalam koniec na pol i zwijalam, latwiej przechodzil. miedzy zebami zbiera sie wiele zanieczyszczen i nitkowanie to koniecznosc. i wbrew pozorom nie jest to czasochlonne tym bardziej jak ma sie jeden luk. co do przebarwien od palenia, to ja rzucialam jakis czas przed zalozeniam wiec nie mam tego problemu, ale z tego co wiem to dziewczyny pisza, ze nie maja z tym problemu, aczkolwiek nie wiem czy nie wystapi on po czasie, w koncu zeby od palenia tez zolkna. ja jakis czas temu zastanawialm sie nad irygatorem, ale mysle, ze z nitkowania i tak bym nie rezygnowala, rowniez z wyciorka, choc co jakis czas. jestem maniaczka czyszczenia zebow :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze też zastanawiam się nad irygatorm bo to nitkowanie dla mnie jest mega czasochłonne szczególnie odkąd mam dolny łuk. moniqque88 bede trzymac za Ciebie kciuki!:) podobnie jak crazy_bogie nie chce straszyc ale mnie dół bolał duzo bardziej choć było to krótkotrwałe bo tylko w dniu założenia. Wytrzymalam do wieczora ale na noc wzielam ketonal żeby jakoś zasnąc. Ale nie jest powiedziane że w Twoim przypadku też tak będzie, więc nie martw sie na zapas:) jesli chodzi o odczuwalność to metalowe zamki są \"mniej odstające\" niż kosmetyczne i nie ma takiego wrażenia wypchania wargi, przynajmniej ja go nie miałam. W ogóle do dolnego łuku przyzwyczaiłam sie od razu, jak tylko przestalo bolec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuska2009
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi :) dzis sie pomeczyłam to z nitka , nie kiedy to przewlekanie bylo trudne ale dałam rade i faktycznie tak jak mówi crazy bogie zbiera sie w szczelniach zanieczyszczenie. Laura Diaz ja mam od ponad tygodnia apart, załozenie go i noszenie go jak do tej pory nie boli, zęby bolały mnie jak miałam separacje tymi gumkami. wogole mam wrazenie jakby te zamki mialyby mi zlecieć z tych szóstek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżola, dzięki ;) Pocieszyłaś mnie bardzo informacja, że metalowe zamki nie są tak odczuwalne jak kosmetyczne ;D To może nie będzie wypchanej wargi, a przynajmniej nie aż w takim stopniu ;) We will see ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem załamana... W dolnym łuku w ciągu jednego tygodnia, gdzie tylko 1 ząb był do drobnej korekty nastąpiło: -zaburzenie asymetrii z górnymi zębami -łuk tak mi się teraz wygiął, że zaraz 6-stka wleci mi chyba do gardła ;/ (mam zamki do 6-stek)... We wtorek ide do mojej orto... Miało być szybkie leczenie, teraz słabo to widzę... Górę już daawno mam prostą, a teraz zapowiada się sajgon z dołem... I po co mi to było... Jestem w szoku... Brak mi słów... Kompletnie się załamałam tym, co przed chwilą zobaczyłam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
aquaaparatka nie załamuj się, zobaczymy co Twoja orto powie, może tak to właśnie miało wyglądać...kto wie..niektóre etapy leczenia nie są zbyt przyjemne czasami trzeba cos zepsuć żeby co innego naprawić..czekaj do wtorku na informacje a nie snuj złych scenariuszy..będzie dobrze, 3mam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o i dziewczyny nadszedł ten dzien:D wymarzony:) 0 10.30 zakladam aparacik:P juz nie moge się doczekac ale zarazem mam jakies obawy:) ale to chybanormalne nie?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhhhh........jestem umęczona tym aparatem.....najgorzej to wargi i sluzówki policzków...całe poranione.....zakładam woski...juz mi sie kończy. zeby tez jeszcze mnie bolą jak jem. Mam nadzieje ze wszystko sie zagoi. tylko ze te zamki cały czas ocieraja sie o policzek . Czarna 85 trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
czarna85 czekamy na opis pierwszych wrażeń:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszlaaparatka
Hej:) troche nie pisalam. W miedzyczasie zrobilam sobie to piaskowanie (nie bolalo choc mam wrazliwe zeby) ale efekt tez niewielki.Spodziewalam się że bedzie troche lepiej.Do tego mialam usuwany kamien i widze ze dentystka sie spieszyla z tym wszystkim i pozostawiala niektore zęby nietknięte.WRRRRRRR!! co za ludzie! Człowiekowi zalęzy na czasie bo chce mieć ten aparat juz a tu wszystko pod góre. Na dodatek zdołowała mnie ( a dodam ze byłam prywatnie).Powiedziała że moje stare plomby są nieszczelne i radzi przed założeniem je wymienic.Musze chyba ortodonty sie podpytac bo nie wiem czy to nie zwykła naciąganie na kase.A z drugiej strony moze 6 i 7 poprawic conieco się powinno.W koncu pierscienie tam sa.Jak myslicie? Dzis ide do ortodonty.Oby w koncu ustalił jakis termin założenia aparatu bo juz nie wytrzymam z tym czekaniem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
czarna85 witamy w gronie zadrutowanych:) fajne macie kurde te aparaty, zazdroszczem wam tych kosmetycznych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuska2009
czarna fajny masz ten apart :) to jest ten krystaliczny? przyszłaaparatka a moze lepiej sie spytac innego stomatologa odnosnie tych starych plomb? nie wiem czy ortodonta bedzie na tyle kompetentna by ci pomóc a własnie dziewczyny co jaki czas macie dokrecane zamki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anuska2009 Mam aparat kryształowy:) a jesli chodzi o czestotliwosc przykrecania zamków to to chyba zalezy od wady, ja zakladalam dzisiaj aparat a nastepna wizyte mam dopiero 25 maja, czyli w zasadzie za 7 tygodni dopiero... Powiem wam szczerze ze coraz berdziej doskwiera mi bol...a wlasciwie to niewiem czy to bolem mozna nazwac:/ takie dziwne uczucie nadwrazliwosci tych zebow...z jedzeniem nie ma jakiegos wiekszego problemu, fakt ze staram sie jesc zeby bardzo miekkie:) ale skoro juz pierwszego dnia odczuwam spory dyskomfort to boje sie pomyslec co bedzie jutro...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuska2009
Czarna a ja tez mam wizyte dopiero pod koniec maja u mnie wyjdzie 8 tygodni. U mnie z dnia co dzien coraz mniej odczuwam aparat - twardszse rzeczy żuje tylnimi zebami gorzej zrobić kęsa przedmimi tak jak np od chleba skórki juz nie ugryze. i np na drugi dzien miałam poraniona warge z jednej strony od wewnątrz ale juz jest ok i sie ciało przyzwyczaiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
BARDZO LUBIE skąd jesteś? ja z Wrocławia:) i też jestem w podobnym jak Ty wieku.Mam aparat 7 miesięcy.Może porozmawiamy sobie na gg?pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie z dnia na dzień lepiej:) najgorzej było w niedzielę. ja mam nastepna wizyte 30 kwietnia...czyli przerwy 4 tygodnie, ale mi ortodontka powiedziała, ze za macno mi nie skręci zamków wiec moze dlatego tak szybko. Pompka ja jestem z Trójmiasta:) moje gg 3551094...jesli masz ochotę to napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna, bardzo gustowny masz aparacik:) Ja mam podobny, tylko że zamki mam nieprzezroczyste, a białe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tak jak myslalam dzisiaj jest gorzej niz wczoraj:/ w nocy o 4 sie obudzialm i zasnac nie moglam, wiec musialam apap zarzyc zeby jakos do tej 7 pospac...dzisiaj juz wzielam nurofen bo przy jedzieniu nie dawalam rady momentami...i troszke przeszkadza mi ten aparat bo tam mi szoruje ta warge od wewnetrzenej strony, tzn. takie dziene uczucie szorstkosci mam, czy to minie? po jakim czasie dziewczyny minal wam ten bol? nagle mija jak reka odjal? czy nadal jest pozniej problem z jedzeniem i gryzieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna, u mnie z góra było tak: zakładałam o 14, i do konca dnia nic nie bolało, pod wieczor czułam że zeby jakby nie moje. No a rano następnego dnia juz nie moglam nic ugryzc. Tak ostrzej (jesli to tak mozna nazwac) bołało nie wiem moze z 2 dni potem stopniowo coraz mniej i po tygodniu czy poltora juz nie bolało i jadłam wszytsko:) Dodam, że mnie bolało tylko przy gryzieniu, samo z siebie nic a nic:) także głowa do góry, te pierwsze dni nie należą do najprzyjemniejszych ale trzeba je przezyć:) naklejaj wosk, jedz miękkie rzeczy i będzie dobrze:) dzis mialam wizyte, zmieniony łuk na górze i na dole, na dole na grubszy no i to sie da odczuć.... chyba bez tabletki na noc sie nie obejdzie:( dziwne, że góra tak nie boli.... ale ponoc dolna szczeka jest jakos tam inaczej unerwiona czy cos.... monique88, czekam na relacje:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna85... w czwartek bedzie 2 tyg jak mam aparacik i juz bólu nie czuje w ogóle, wiadomo jedzenie nadal uciążliwe, ale tak po 7 dniach juz mnie nic nie bolało, najgorsze były pierwsze 3 dni, mam nadzieje ze i Tobie szybko przejdzie, trzymaj się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
HAAA CZARNA no nie przesadzaj, straszysz tylko innych przed zalozeniem aparatu piszac o swoim wielkim bolu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
pozdrawiam tak wogole wszystkich zadrutowanych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam takie pytanie , pare miesięcy założyłam aparat, nie mam jakiejś dużje wady ale miałam nadzieję , że moje zeby będa bardziej wypukłe i przede wszystkim większe i chciałabym się właśnie dowiedziec czy po zdjęciu rzezcywiście będą większe czy nie? dzis ord\todontka mówiła cos , że po zdjęciku mozna poszerzać dopeiro i wydłużać ,żeby wyciagnąc go spod dziąsła? cos takiego ale nie bardzo zrozumiałam, może Wy mi pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje nowym aparatkom dołączenia do naszego grona! Trzymajcie się, te pierwsze kilka dni nie jest takich strasznych, czarna85 za tydzień już będziesz się z tego bólu śmiała;) dobrze, ze w razie co są tabletki przeciwbolowe, chociaz wiadomo nie mozna za czesto ich brac;) Ja z kolei zgodnie z założeniami byłam dzisiaj u mojej orto. Dowiedziałam się wieeelu rzeczy... Większość nieciekawych... Otóż na dole zrobił mi się sajgon, przez moją dziwną manierę językiem... wypycham nim zęby i przez to też zrobił mi się minimalny zgryz otwarty. Powiedziała jednak, że te odchylenia głównie 6-stki, są jeszcze w normie... Ale przez to mamy sporo czasu w plecy... Dodatkowo dostałam do noszenia minimum 12 h/dobę wyciągi międzyszczękowe... Wyciągi mam po to, żeby ustawić symetrie na właściwym miejscu, która w ciągu tygodnia znacznie się pogorszyła... Ponadto mimo, że już od 31.12.2009 mam prosty górny łuk, i ingerencja była niewielka (ściągnięcie lekko w dół kła, do przygotowanego miejsca przez hyrax), moje zęby nie mają tendencji do powrotów - orto powiedział, że najwcześniej mogę pomyśleć o zdjęciu góry za 1,5 roku!!!!!!! Dół oczywiście pewnie będę dłużej nosiła przez to wszystko... Ale góra? Nie rozumiem tego... Wychodzi na to, że na podtrzymanie wyprostowanych zębów będę nosiła aparat 1 rok, 5 miesięcy i tydzień;/ Będę się buntować;] Zwłaszcza, jak retencja w moim przypadku będzie wyglądała tak, że pierwsze 2 m-ce przez 24 h/dobę będę nosiła aparat zdejmowany... Za to powiedziała, że retencja zazwyczaj trwa około rok czasu. Wydawało mi się zawsze, że kilka lat... Wolę krócej nosić stały aparat, a dłużej retencję... Hmmm. Co o tym myślicie? Trochę mi sie nie uśmiecha to wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
nie lubie myśli że może w takich przypadkach orto chcą jeszcze troche na nas zarobić, ale często tak mam, nie obrażając tych lekarzy którzy z powołania zajmują się naszymi krzywulcami:) aquaaparatka może faktycznie trzeba tę górę nosić tak długo, kiedyś chyba czytałam o tym że zęby wyprostują się po paru miesiącach a ponad rok muszą jeszcze być trzymane w drutach..ale spytaj w razie czego czy retencja może być dłuższa..w końcu na tym też polega podtrzymanie efektu leczenia.. ah.. i pewno też bym sie na Twoim miejscu wściekała.ja wyskaskuje z mojego aparatu po przewidzianym planie leczenia < stokroć dłuższy niż powinien być -wg mnie znów :p> i choćbym miała mieć dożywotnią retencję... i nie to że nie lubie moich drutów, absolutnie..nawet zaczynam sie sobie podobać, czasem;), ale banda mnie oszukała więc z przekory nie chce go miec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia88
Już w czwartek będę miała aparat kosm. na górze. Z jednej strony bardzo sie cieszę, z drugiej boję ;( dzis orto założyła mi gumki separacyjnę wokół szóstek, Fuck wytrzymać już nie mogę!!!!!! jakie to uczucie okropne! niczym duży kawał mięsa między zębami, aż boli ;( ;( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia88 Jak juz pewnie wyzej czytalas mam aparat od wczoraj i powiem szczerze ze uczucie nie jest przyjemne;) wrecz denerwujące:) tak sobie narzekam, bo ci mi innego pozostalo:P a tak naprawde jestem obolala ale szczesliwa ze niedlugo zobacze piekne efekty prostowania:) damy rade przez to wszystko przejsc:)nie ma innej opcji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×