Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Gość dwudziestolatka z wadą zgryzu
U mnie jest taki problem że mam krzywy wyłącznie jeden ząb, górną jedynkę. Jak myślicie ile może potrwać noszenie aparatu? Słyszałam że minimum to 1,5 roku ale moja koleżanka miała niewielką wadę i zdjęli jej aparat po roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleczka95 - Nie martw się :) Na to tez są sposoby:) Orto moze Ci zamontowac mini implanty - nie wiem czy tak to sie fachowo nazywa:) Takie chwilowe atrapy zębów na czas leczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka95
Setsi - Dzieki za odpowiedz ;) U mnie na tyle nie jest to takie proste, bo ten zabek ma mi sie przesuwac z miejsca dwojki na wlasciwe (czyli trojka na miejsce trojki), wiec nie wiem.. Nie wiesz moze czy mogliby zrobic ten zastepczy juz w trakcie kiedy bede nosila aparat ? ; > Pozdro ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim :) Powiedzcie mi prosze czy po założeniu aparatu stałego bardzo bolą zęby,i jak długo? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleczka95 - ten zastępczy zakłada sie w trakcie leczenia gdy juz masz wystarczająco dużo miejsca na przyszłościowy implant :)Musisz porozmawiac ze swoją orto bo osobiscie nie miałam takiegfo problemu tylko gdzies o tym czytałam na necie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysia11 - Zęby bolą tak średnio do 7 dni :)Naprawde nie jest aż tak tragicznie :) Wiadomo lekki dyskofort czuje sie przy gryzieniu :) No i ślusówka początkowo jest pokaleczona ale to mija bardzo szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka95
Dzięki śliczne za odpowiedź ;) No ja czytałam, że pewna kobieta miala właśnie problem, bo była szczerbata, hehe.. ;] Będzie mały problem co do tej rozmową z moją orto, bo pewnie 3/4 jej nie zrozumiem, bo to Angielka. Gdybys wiedziala cos jeszcze na ten 'moj' temat, daj znac ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lili1985
Myślę że ból ząbków to indywidualna sprawa,mnie np bolały aż 3 tyg tak że nie mogłam na prawdę jeść normalnie,tzn. np chleba bądź chociażby pizzy którą uwielbiam:),teraz już jest lepiej,dlatego Ciebie mogą boleć inaczej niż innych ale nie przejmuj się to mija:) ps. pytanie do Setsi po jakim czasie zauważyłaś poprawę?? Bo widzę po zdjęciach że po 5 miesiącach masz już bardzo ładne ząbki,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lili1985 - zmiany zauważylam po niecałych dwóch miesiacach :) W galerii masz daty więc można przeanalizować z łatwością krok po kroku szybkość przesuwania sie zębów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie ząbki nie bolały wcale, może jakieś 2-3 dni czułam, że są wrażliwe przy jedzeniu, ale to żaden ból!! A teraz nic a nic, nawet po każdej wyzycie czuję się jak przed nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi dzięki za odpowiedz :) A ja słyszałam od koleżanki która miała aparat że potem zęby bolą po każdej wizycie kiedy ortodąta przykręca druty i bardzo się tego boje;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysia11 - Wcale tak nie boli :) Tylko jest lekki dyskomfort przy gryzieniu ale wystarczy 3 - 5 dni i już nic sie nie czuje :) Wiadomo zęby sie przesuwają więc bezczuciowo to nie może przebiegać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi dziękuje za informacje :) A ty już miałaś aparat stały czy jeszcze masz?? ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysia11 - nadal mam aparat i jeszcze go ponosze kilkanaście miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi, tak jak pisałaś, Meksyk i to ostry. Jutro idę raz jeszcze, tak jak było mówione i zobaczymy czy coś załatwię. W ogóle przez majówkę nabawiłam się jeszcze dodatkowych bonusów :P Odkleiła mi się prawa rurka na górze i lewa na dole ;DDDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monique88 dlatego mimo wygodnego czyszczenia z rurkami jednak wolałam pierścienie;) Słyszałam,że dość często się odklejąją... Mam nadzieję, że wszystko ci naprawią;p A z innych newsów, to może jak niektórzy pamiętają moja mama też ma aparat (od 4 do 4 na dole) i wczoraj na swojej wizycie orto , zdjęła kilka zamków, zeszlifowała dokładnie klej, nałożyła na nowo i... już wieczorem miała prawie proste zęby;] A ma trochę większy sajgon ode mnie bo 1 i 2 nie są równe, a mi tylko 1-ka się wychyliła i nie chce wrócić do łuku;) Powiem mojej orto, co mojej matce zrobiono i jakie super efekty;O Ciekawe czy u mnie też to zadziałała;) No chyba, że sama chce mi taki trik zrobić - wizyta za 2 tygodnie i nie mogę się doczekać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi To ile już nosisz aparat? :) Ja też bym chciała mieć już założony ale muszę poczekać do lipca ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tusiunia
hej, ma ktos z was wade "tylozgryz"? ja wlasnie mam leczone, wczesniej mialam krzywe zabki i aparat zeby je wyprostowac a teraz dodatkowo mi zalozyla wyciagi(takie gumeczki) i podobno to ma cofnac zuchwe... mial ktos z was to robione i jakie rezultaty?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysia11 - 9.05. stuknie mi siedem miesięcy :) A jeszcze niedawno szłam na pierwszą wizytę...ale ten czas zasuwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusiuna Ja mam takie wyciągi, ale po to, żeby zlikwidować asymetrię, no i dopiero od miesiąca, więc trudno mi powiedzieć. Generalnie efekty są praktycznie od razu, jednak kiedy ściągniesz gumeczki na kilka godzin, to zęby wracają prawie do poprzedniego stanu. Także rezultaty widać, ale chyba jednak trzeba trochę cierpliwości, żeby było tak jak miało być;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość casting
a ja dziś ustaliłam datę zdjęcia tego żelastwa na 16 czerwca JUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUPI juz nie moge sie doczekac zeby uwlonic zeby :D ale pewnie bedzie mi sie dluzyl ten czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Setsi ja już niemoge się doczekać tego dnia w którym bede miała zakładany aparat :) A Ty jeszcze jakiś rok i zdejmiesz aparta :) A tak wogule to ile masz lat jeśli można widzieć?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sysia11 - W sumie powiedziano mi ze bede nosic ok 2 lata :) Wiec jeszcze ponosze aparacik poza tym nie ważne ile bede nosic - ważny jest efekt :) Mam 24 lata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnes97
do tusiuni ja mam tylozgryz ale jakos inaczej jestem prowadzona ta wada u mnie spowodowala diasteme gornych jedynek, dlatego mam zalozony najpierw aparat na dól a na dole mam proste zeby, do gory mam plytke nagryzowa przez ktora smiesznie gadam czyli seplenie i dopiero po jakims czasie jak dolna szczeka sie ruszy do przodu bede miec zakladana gore w czwartek bedzie 2 tygodnei jak mam aparat i z kazdym dniem , czad polega na tym ze plytka nagryzowa powoduje to iz szczeki mi sie nie stykaja wogole nic nei moge ugryzc jem papki jogurty itp ta plytka bedzie u mnie jakies pol roku ihihih schudlam 3 kilo hahahaha pozdrawiam :-)))) jest do przezycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tusiunia... ja mam tyłozgryz i bede nosic te gumeczki, ale póki co też niebardzo się w tym temacie orientuję, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczynabezperly
ja też mam tyłozgryz, aparat damon3mx od 29 kwietnia 2009 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam tak. Byłam u gościa, łańcuszka mi oczywiście nie wymienił, jedynie podpiął no i niby z tym jest dobrze. Natomiast jedną rurkę mi przykleił, a drugiej już nie, bo stwierdził, że nie ma czasu, bo ma innego pacjenta, a ja nie jestem umówiona, tylko tak na doczepkę przyszłam ;] I że mam przyjść z drugą rurką dopiero na swoją wizytę, która jest 1 czerwca ;] A potem wróciłam do domu, zjadłam kanapkę i ta doklejona rureczka ponownie mi odpadła :P Ale wiecie co, w dupie to mam :P Jestem zakochana, szczęśliwa, kocham mojego faceta i wszystko mi lata :P Co miłość potrafi zrobić z człowiekiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
gratuluje optymizmu, ja bym się tak olewać nie dała..mimo że tez jestem zakochana;) płacimy nie po co żeby leczenie się wydłużało, bo lekarz nie umie poświęcić chwili aby naprawić usterkę. Oj nie dałabym sobie tak dmuchać w bambuko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megiiiiiiiiiiii
taaa....chcialabm wyprostowac sobie zeby no ale z przewietlenia wynika iz beda z tym same klopoty:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×