Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Ja też patrzę na zębiska innych, i dostrzegam że nie u wszystkich wszystko dobrze wygląda... No ale cóż:) To nie obsesja tylko jak czymś bardziej człowiek się zajmuje to tym bardziej na to zwraca uwagę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też zauważyłam że odkąd w ogole dowiedziałam się że będę nosić aparat zaczęłam bardzo zwracać uwagę na zęby u innych, ale to chyba normalne:] jak robiłam prawko też zaczęłam się przyglądać ludziom w \"elkach\" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze dzis ktos odpowie
hej tez bede meic aparat :) czy ktos moze mi wyjasnic jakie sa elementy tego aparatu bo tu o jakis gumkach piszecie slyszalam ze costam sie tez wklada miedzy zeby... no i w sumie nie wiemc zegos ie spodziewac na wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro wizyta. Wielki czas !!! W końcu mi gość podklei łaskawie ten zamek i rurkę, bo jeszcze trochę i już by mi szczena opadła. Dosłownie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ankkkkka
ha ha ha. tez odkad mam aparat to zwracam uwage na zeby innch. a to a znie fajne jest;D A co do poprawy u mnie o miesiacu bylu juz widac i to sporrrrro! :) A teraz jest corazz lepiej.. i lepiej i lepieeej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniiiiiiiiaa
a ja poszlam do ortodontki ktora zalecila mi wyrwanie 4 (!) czwórek, mialam juz skierowanie na wyrwanie i dopiero zaczelam sobie to rozmyslac, wiec poszlam ponownie i spytalam czy jednak leczymy z wyrwaniem jednego zeba, bo na samaym poczatku wspominala ze taka mozliwosc tez jest, jednak nie odpowiada za calosc leczenia. zaaregowala bardzo niemiło, była wrecz oburzona i powiedziala ze jesli chce inaczej leczyc uzebienie to mam isc do innego ortodonty albo niech 'leczę sie sama"..no i poszlam do innego.... mam miec zalozonego hassa po to zebym nie wyrywala tych czworek.... z tego co czytam ze szpary zostają po usuwaniu cieszę sie ze w pore sie rozmyśliłam i poszlam skonsultowac sie do kogos innego...zobaczymy jakie efekty wyjdą bo na razie musze wyleczyc u dentysty wszystkie ząbki;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka2009
Ankkka no właśnie nie zafajne jest to glapienie się w zeby innych szczególnie jak jade autobusem do pracy , ludzie rozmawiaja a ja sie patrze jakie to oni maja fajne zabki lub mniej fajne A co do poprawy to ja jak oglądałam tutaj galerie dziewczyn to az mnie złość bierze ze u mnie nic nie widac aniiiiaaa ja bym w zyciu nie usuneła tylu zębów, na starość same mi wypadna hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie pół roku zaraz będzie i zmian zero, więc anuśka nie dołuj się ;] Widzisz, mam gorzej ;] Do tego nie trawię mojego ortodonty, a jego asystentki to już w ogole. Wczoraj jak wychodzilam z wizyty, nie powiedzialam im nawet \"do widzenia\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodałam nowe zdjęcia po trzeciej wizycie. Możecie popatrzeć na moje wstrętne i okropne zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angggie
Aparatki moje mam pytanko ...mianowicie nosz etego hyraxa juz ok 11 dni i dzis zrobiła mi sie szpara miedzy jedynkami -bolały mnie obie i wciąż bolą;/ czy ta szpara bedzie sie pogłebiac bardzo jak u was było?? jeszc ekilkanaście dni podkrecania nei chce mieć dziury ;/;/ eh czy to bedize postepowac jak było u was help...wiem ze hyrax tak dział ale czy ta szpara bedzie bardzo sie pogłebiac...kurzc eboje sie az jutro wstawac...mam 23 lata...;]pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka2009
moniqqe88 powiedz mi co Ty chcesz jeszcze porprawic w górnej szczęce? Z tego co widziałam w galerii to aparat zsunał do siebie jedynki i chyba jestem slepa bo u góry zabki masz wg mnie proste Ja mojej ortodontki też już nie lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anuśka2009
angggie ja mam niestety zwykły aparat porcelanowy wiec nie wiele Ci pomogę, u mnie nie chca sie rozsuwac ząbki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angggie
Aparatki moje mam pytanko ...mianowicie nosz etego hyraxa juz ok 11 dni i dzis zrobiła mi sie szpara miedzy jedynkami -bolały mnie obie i wciąż bolą;/ czy ta szpara bedzie sie pogłebiac bardzo jak u was było?? jeszc ekilkanaście dni podkrecania nei chce mieć dziury ;/;/ eh czy to bedize postepowac jak było u was help...wiem ze hyrax tak dział ale czy ta szpara bedzie bardzo sie pogłebiac...kurzc eboje sie az jutro wstawac...mam 23 lata...;]pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
angggie - Ja miałam ten aparat, i też mi się zrobiła szpara mędzy jedynkami, szerokości była ok. 0,5 mm, ale spokojnie one same sie zejdą tak ze po 6-7 dniach nie bedzie juz tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angggie
uff patka aparatka dziekuje ;* pocieszyłas mnie;) czyli jeszc epodczes noszenia hyraxa sie zejda ...czy juz po ;P wiem chyba jestem przewrazliwiona ale tyle co sie przyzwyczaiłam do haraxa a tu szpara heh i znów nowośc;P a Ty juz po hyraxie? nosisz juz zameczki czy jeszce nie? buziak;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angggie Nosiłam hyrax 4 miesiące, więc postaram się ci pomóc. Otóż szpara może się pogłębiać aż do momentu ZAKONCZENIA rozkręcania (jednak na pewno ma swoje granice). Natomiast już kilka dni(!) po skończeniu rozkręcania, szpara może równie momentalnie zanikać i zęby się zejdą. A chyba max po 2 tygodniach będziesz miała złączone jedynki tak jak przed hyraxem. Mnie jakimś cudem ominęła "szpara" (mam 22 lata), a mimo to bardzo ładnie rozszerzył się łuk i efekty cały czas się utrzymują, nic złego się nie dzieje, więc ciesze się, że było warto! Ty też się nie przejmuj, szpara bardzo szybko sama się zejdzie! Będzie tylko szerszy łuk, to taki etap przejściowy:) Pozdrawiam i powodzenia z hyraxem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angggie
Dziekujue bardzo dziewczyny ;*:* uff od razu lepiej :) juz sie nei moge doczekac iedy zdejmę ten aparacik ...:) po wakacjach dopiero...ale wytrzymam;) buziaki pozdrawiam Was serdecznie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche mnie nie bylo, ale widze, ze ktos podrzucil temat to napisze co u mnie. wizyta za jakies dwa tygodnie. zamykanie szpar [p czworkach trwa. dol jest wizualnie lady, gora tez wyglada fajnie i co chwile ktos pyta po co mi aparat;) ale za to powraca staly problem czyli klujacy drut. ja zawsze miedzy wizytami daje o sobie znac. jak na razie umiarkowanie wiec nie bede jechac na przycinke. to zdumewajace, ze co miesiac mozna podziwiac efekty. ostatnio podziwiam tez u kogos innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 Ale masz przeboje z tym swoim orto.. Cieszylas sie pewnie na mysl o aparacie, a jeden czlowiek potrafi tak to wszystko perfidnie zepsuc. Zero szacunku do pacjenta... Moze jednak dasz rade przeniesc sie gdzie indziej? Mysle, ze ktos przyjmie jednak "nie swojego" pacjenta... A skoro masz tracic tyle czasu na wszystko i nerwow podczas leczenia to sama nie wiem :( Trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie To może pokażesz nam zmiany? Może teraz już chcesz? U Ciebie bardzo dużo sie dzieje i pewnie juz swietnie twoje zabki wygladaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anuśka --> zdjęcie nie jest zrobione z profilu; mam szpary po kłach, które mi nie wyszły z obu stron; wiadomo, że jak patrzy się na wprost to tego nie widać, ale przy szerokim uśmiechu nie wygląda to estetycznie. aquaaparatka --> dzięki za słowa otuchy ;) nie będę już zmieniać ortodonty, nie chce mi się teraz robić cyrków w trakcie leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniiiiiiiiaa
a czym sie rozni hyrax od hassa? ja mam miec to drugie...i troche sie obawiam bo juz naczytałam sie ze poczatki noszenia sa ciezkie ze sie sepleni i nie moze jesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, ja noszę górę już ponad 2 miesiące, i już mam prawie proste ząbki. Miałam lewą trójkę dośc mocno wystającą, taką "wampirzą", a teraz juz prawie, prawie weszła do łuku, jestem wniebowzięta;) Tyle że teraz jest inny problem. Zęby się poprzesuwały, i teraz napotykam je w innych miejscach, niż zawsze były, i trudno mi się przyzwyczaić, gdy zamykam szczękę:) Poza tym robia mi się nowe otracia od zamków, własnie ze względu na nowe lokalizacje zębów:-O Ale generalnie jestem bardzo zadowolona że się na aparacik zdecydowałam, już nikt nigdy nie zarzuci mi ze nie mam prostych ząbków:) Ja też patrzę ludziom w paszcze, czy mają proste zeby, takie zboczenie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patka_aparatka
angggie - Ja już po hyraxie, ale w czasie gdy go mialam to na dole zalozyli mi zameczki juz, a w lipcu zdieli hyrax i zalozyli zwykly aparat tym sposobem nosze aparat metalowy na dole 17 miesięcy a góre 12, bardzo szybko mi to zlecialo ;) pozdrawiam ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wtorek zakładam aparacik na górę :P Im bliżej wtorku tym bardziej się boję... :( Coś czuję, że nie będę zachwycona swoim metalowym wyglądem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
Aparatki.. Dostałam wyciągi..nie przeszkadzają mi one i mogę je nosić nawet całymi dniami ;-)..powiedzie mi proszę ile Wy musiałyście nosić gumki? i czy widać było efekty? W moim przypadku trzeba trochę żuchwę do przodu wysunąć i nie wiem na jaki okres mam się nastawiać... Naciągu szczególnie nie czuję stąd moje pytanie, bo nie wiem czy to wogóle coś działa-mam nosić po jednej gumce po każdej stronie od górnych trójek do dolnych szóstek. Dzięki za odpowiedź :) ps. nadal nie lubię swojego aparatu :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja jestem już rok po zdjęciu aparatu (miałam i górę i dół). W trakcie noszenia aparatu różnie bywało- czasem nie mogłam patrzeć w lustro. Teraz mogę powiedzieć, że warto było :) Miałam dużą wadę zgryzu, brzydki uśmiech a teraz jest super. Jeden rok chodzenia w aparacie a potem całe życie ładny uśmiech :) Polecam, nie ma się co zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angggie
hmm czyli mam rozumieć ze nosiłas aparat roczek ...normalny stały?? kurcze a mi orto powiedziała ze 2 lata to jest minimum...;/ może da sie akoś negocjowac...mam 23 lata i chciałabym to "załtwic' jak najszybciej;) no ale cóz....przezyje jak cos;) :P tak mysle;P narazie hyrax...dzis 16 przekrecenie, jeszce 2 tyg podrecania a potem 3 miechy utrwalania i zameczki;] chyba założe porcelanowe bo ponoc mniej rzucaja sie w oczy niz kryształowe?:) co sadzicie ;) milego dnia wszystkim Aparatkom zycze;D;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×