Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Nie wiem jak jest z tymi separatorami, bo ja ich nie miałam. A co do wyrywania zębów to mój ortodonta powiedział mi, że to trzeba tak - wyrywamy jeden ząb, a potem czekamy tydzień i następny ząb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajciieeee - Napisze Ci jak to było w moim przypadku... Wyrwałam dwa zęby za jednym razem - to były szóstki. Żadnego bólu nie było, ale rwanie trwało ok 45 min więc odpręż się na fotelu i niczym się nie przejmuj :) Rwanie miałam 3 - go a zakładanie aparatu 9 - go, wiec nie trzeba długo czekać by móc cieszyc się aparatem. Pierwszy dzień po wyrwaniu i drugi jest bardzo ważny, ze wzgledu na skrzep - trzeba uważać by go niewypłukać lub jedzonkiem nie uszkodzić tego miejsca. Będzie Cię czekała miękka dieta przez pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
ojj mam nadzieje a tak chce juz miec ten aparat :) jesli nie mam jeden szostki po lewej to najparwdopodobniej trzeba bedzie wyrwac analogicznie 6 po prawej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle, ze to nie jest regula choc tak myslec nakazuje logika, ja mam na dole jedną całą szóstkę a z drugiej strony pół... ortodontka powiedziala, ze przeciagnie mi siodemke, zeby pokryć tą dziure:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajciieeee - No tak by było logicznie...Wkońcu dziura po szóstce a dziura po czwórce to piękło a niebo... Jesli twoja szóstka była leczona a inne zabki nie, to moze twoja orto zdecyduje się na usunięcie szóstki z drugiej strony...Wtedy wszystko było by proporcjonalne i symetryczne. Ale takie cos moge tylko wnioskować - decyzja nie należy do mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosze napiszcie ile kosztuje
taki aparat? ja mam wystajace gorne zeby tzn ze aparat nosilabym tylko na gorze?? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prosze napiszcie ile kosztuje - Aparat kosztuje w granicach 1200 zł - 1500 zł - metalowy kosmetyczny jest dwa razy droższy od metalowego. To czy będziesz nosić aparat tylko na górze zalezy od ortodonty i twojej kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam odstajace gorne zeby ale moja orto powiedziala ze nie mozna zalozyc tylko góry bo góra i dół tworzą całość...i musiałam oba łuki. ja za swój zapłaciłam po 2000/łuk szafirowy i od wyrwania zębów (obu na raz) minęło niecałe 5 dni do założenia aparatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi, załamałaś mnie... Aż 45 minut ??????????????? Ja pierdzielę ;/ Myślałam, że to trwa dosłownie chwilę ;/ Mam pierwsze wyrywanie 9 stycznia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniqque88 - ja akurat miałam wyrywane szóstki a to są duże zęby. Poza tym mają po 3 korzenie które osobno się wyciąga...Moje ząbki mocno siedziały w kości więc wyciągnięcie jednego korzenia było bardzo trudne. Moja p. dr bardzo się namęczyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
ja wyrywanko bede miala najprawdopodobniej od razu jak wroce od orto czyli 7 stycznia :/ wole miec to jak najszybciej za soba a poza tym musze szybciej zaczac nosic aparacik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajciieeee - Rozumiem Cię ;) Kazdy chce mieć wyrywanko za sobą, no i mieć ten cudny aparacik na swoich ząbkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie wczoraj minął miesiąc z aparatem :) wielkich różnic nie widać ale coś tam się już rusza w moich ząbkach. Nawet naszło mnie na dodanie nowych zdjęć w galerii z okazji tej \"rocznicy\" :D za wszystkich wyrywających trzymam kciuki :) ja tylko liczę, że moje ósemki wyrosną ładnie i nie bedzie wielkiego problemu z ich usuwaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjj jak mnie tu dawno nie było ! :) ale sledzilam co piszecie, niedlugo sie zaloguje tez do nowego forum tylko narazie jakos ni mam weny i leniuch ze mnie ;P Ja mialam 18nastego wizyte, ale tylko mi gumki zmieniala, zebym mogla normalnie jesc;) i wzielam rozowe na tylnich metalach, jestem zadowolona i nastepnym razem na nich tez wezme kolorek :D Jezeli chodzi o to pytanie, czy jak sie ma wystajace gorne zabki to tylko na gorze aparat to faktycznie zalezy od danego przypadku, ja chcialam tylko na gore bo mam wystajace jedynki, ale sie okazalo, ze dol na to oddzialywuje i musze miec oba... no ale juz dzisiaj minely rowno 2 miesiace;) byle do przodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell - Chodz na nowe forum :) Tam sie pochwalisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell Widzę,że już chyba masz wyprostowane zęby?;) Na tych zdjęcia po 1,5 miesiąca widać rezultaty:) Ps. Szkoda, że to forum trochę umarło... Zanim przeczytam chociaż część postów na tym nowym forum to trochę minie... A nie wszyscy mają tyle czasu. EHh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziąsła - po prostu masakra... Mam obtarte na maksa. Takie ranki mi się stworzyły :( Afty czy coś na ten styl... Dodam, że nie używam wosku, bo po pierwsze orto dał mi tak mało, że już nie mam (starczyło na jakieś dwa obklejenia), a po drugie wiem, że śluzówka musi się przyzwyczajać, więc nowego nie kupowałam (z resztą i tak nie wiem gdzie to się kupuje; u mnie w mieście nie ma sklepu stomatologicznego, a przez net nie kupowałam nigdy nic) Noszę już ponad trzy tygodnie i dalej obtarte ;/ Koszmar !!! Nic nie pomaga, żadne Sachole i nawet ten Mucosit, co go tak polecałam... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguje sie niedlugo na nowym forum ;) Aquaaparatka dzięki, też mysle, ze cos tam widać :) i sie ludze ze nie bede zbyt dlugo nosila aparatu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOlska wolaa
UWAGA< MAM PROBLEM :( otoz nosilam aparat przez 2 lata bez wyrywania zadnych zebow. i co>? po roku zeby wrocily do dawnego ustawienia, bo ósemki zaczely rosnąć i je pokrzywily. nie wiem co robic, zeby nie są tak masakrycznie krzywe jak na początku, ale bardzo wypchniete na zewnątrz. moj plan jest taki; kiedy ósemki juz urosną i pokrzywia mi zęby do reszty wtedy wyrwe czwórki i na nowo zaloze aparat. nie mam tylko pewnosci czy ósemki dostatecznie zredukują miejsce czwrórek, przeciez nie chce miec przerw w usmiechu... dzięki za uwagę :) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuję forum www.stalyparat.fora.pl masz tam tematycznie poukładane wszystko.O ósemkach mowa jest w dziale:stomatologia-->chirurgiczne usuwanie ósemek.W innych działach też coś na ten temat znajdziesz. A co do Twojego planowania-chyba orto powinien się tym zająć i zadecydować,co dalej.Jak nie ufasz poprzedniemu,to idź do nowego.Ósemki niekoniecznie muszą się wyrżnąć i pozostać pod dziąsłem.Ja tak mam i prawdopodobnie kiedyś będę musiała je usunąć-chyba,że w trakcie noszenia aparatu stanie się cud,wyrżną się bezproblemowo i znajdą dla siebie miejsce,nie masakrując innych zębów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparat nosi sie ok 2 lata! Jeśli w sporych odstępach zakłada się łuk dolny i górny to wiadomo ze leczenie sie przedłuży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
Dzis zakonczylam leczenie swoich zabkow i jak na razie chyba wszystko ok :) zrobilam zdjecie pantomograficzne po ktorym moze sie okazac ze jednak jeszcze nie wszystko ok :/ cholerka szkoda ze sie na tym nie znam...okaze sie wszystko juz pojutrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros25
witam wszystkich;) czy jest na tym forum ktoś z Łodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×