Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

dzieki za odpowiedz. myslalam, ze pojdzie troche szybciej. wlasicwie w niczym mi to nie przeszkadza, poza szczotkowaniem kiedy trzeba troche uwazac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj miałam rwaną szóstkę- ciężko było . Dziś bolą mnie zatoki nosowe, czy ktoś tak miał?? Wydaje mi się że to nie jest raczej normalne, jutro niedziela więc niebardzo mam się jak skontaktować z dentystą. Może ktoś miał podobnie?? Czy to minie samo? Proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tesa 36, dzięki z aodpowiedź. Z tego co piszesz to miałaś więcej różności w buzi niż ja. ciekawe kiedy te nasz \"przyjemności\" sie skończą, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agatka skoro jutro i tak nic nie zalatwisz to wez cos przeciwbilowego i przeciwzalapnego. nie wiem jakie laki masz w domu i co Ci polecic. przy silnych bilach po rwaniu osemek bralam ketonal na recepte i spalam po nim duzo wiec bylo latwiej. jesli jest bardzo zle to jedz na dyzur do lekarza rodzinnego powinien wiedziec co robic. jesli dasz rade to wytrzymaj do poniedzialku. mozesz delikatnie plukac buzie woda utelniona rozcienczona w wodzie, proporcje sa na opakowaniu. plukac nie za czesto i bardzo delikatnie bez takiego szorowania aby nie wyplukac skrzepu, choc watpie aby to byl stan zapalny miejca po wyrwaniu, a raczej cos z zatokami. masz jakas opuchlizne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
Najlepszego dla aparatek z okazji Dnia Kobiet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozytywka__ Dziękuję i wzajemnie :) Wszytskiego naj kobitki :) A tak na marginesie, mężczyzni to dranie :P mimo, iż dzisiaj są tacy kochani :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pozytywka__
haha...no tiaaa....dranie...z nimi zle..bez nich jeszcze gorzej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nastała wiekopomna chwila, jutro zakładam dolny łuk i będę już w pełni zadrutowana. Cieszę się bardzo choć spodziewam się dużo większego dyskomfortu niż przy górnym łuku... ale czego się nie robi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżola -> E tam od razu większego dyskomfortu, u mnie dół jakoś mniej boleśnie odczuwałam i odczuwam, szybciej się prostuje, mogę wszystko jeść, nawet na samym początku nie musiałam rezygnować ze skórki od chleba (a w górnym musiałam z niej zrezygnować na jakiś czas). Głowa do góry, może i u ciebie z dolnym łukiem będzie lżej:) Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) a ja za 6 dni ściągam aparacik ;D nie mogę się już doczekać, ale i tak krótko noszę, jutro minie rok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja za 6 dni ściągam aparacik ;D nie mogę się już doczekać, ale i tak krótko noszę, jutro minie rok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zadrutowanie w pełni. boli. samo z siebie, z górą tak nie miałam. ale lody sobie z tym radzą póki co:) i mam różowe gumki :):P Nibinwing dzięki za wsparcie:) a po wakacjach szpary powinny już być zamknięte:D więc warto cierpieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gjffgj6
A ja jutro idę do orto na zmianę druciku itd :P Eh, znowu tydzień ostrej diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj miałam wizytę kontrolną nr. 3 ;P Czyli jestem w trakcie 5ego miesiąca z aparacikiem :) Dostałam znów grubszy drut i pomarańczowe gumki, które mi się nie podobają :P Może kupię jakiś kolorek i wymienię ;P Ogólnie jak mam majstrowane z drutami itd to wszystko pobolewa jakieś 2 dni i jest ok, ale i tak właściwie mogę jeść wszystko ( bez orzechów i skórek:PP) Orto spojrzała na mój początkowy wylew i powiedziała w żarcie \"Pani to jak prawie do zdjęcia już\", ale jak zapytałam ile jeszcze to naga prawda wyszła i pow., że pewnie ok 1,5 roku razem, czyli jeszcze ponad rok przede mną:P Ale nie żałuję!! jak widać efekty to aż się nosić chce :DD dlatego ktokolwiek się zastanawia to radzę - ZRÓB TO JAK NAJSZYBCIEJ :) Gdybym się w końcu nie zawzięła to pewnie do tej pory bym kwiczała, że niedługo go zrobie, a tak to \"już\" ponad 4 miesiące za mną:) czas leci... tak od wizyty do wizyty :P No, a co do bólu z dolnym czy górnym łukiem, to miałam dwa na raz i po tygodniu mogłam jeść normalnie i było w miarę:) i nie mam pojęcia z którym było gorzej:P miałam hardcore- dwa na raz i cierp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie mialas racje, szybko mija:) dzis juz prawie nie odczuwam bólu:) a w ogóle jestem w szoku że nie boli mnie góra, dostałam jeszcze grubszy drut i nawet orto mowila ze moze pobolec. a tu w sumie nic, zeby troche odretwiale, jakby nie moje ale nie nazwalabym tego bolem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejjj :) nie pisałam to, dobre kilka miesięcy :D jestem po wizycie u orto. iiii lekko mnie zagieła dzisiejsza wizyta. pożaliłam się na ból ósemek, które wychodzą, zatrzymują się, wychodzą, zatrzymują się... i tak w kółko. i orto doszedł do wniosku, że prędzej czy później i tak bede musiała je usunąć! ;o gdyż mam za małą szczęke. jak sobie pomyśle o tych wszystkich komentarzach ludzi typu \"wydłubywanie korzeni\" itepe itede to aż mi sie chce ryczeć ;(( kiedy usune? zależy ode mnie. ale podejrzewam że jak następnym razem znowu sie ruszą i bede umierać z bólu to nie wytrzymam i pójde sie pozbyć tego dziadostwa -.- poza tym moja mega krzywa dwójka na dole została dziś oficjalnie włączona do łuku :D sprężynce mówimy papaa ;D;D;D;DDDD no i już boli... ... \"chcesz być piękna? musisz cierpieć.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Witam wszystkich. Mam 23 lata i zamierzam załozyć sobie aparat, własciwie to nie zamierzam tylko zakładam:) wczoraj byłam na wyrwaniu dwoch gornych piątek i teraz czekam do 6 kwietnia na zalozenie...troszke sie stresuje. Jak czytam wypowiedzi innych ze strasznie boli pare dni po zalozeniu to jeszcze bardziej sie stresuje:( nawet ketonal nie pomaga na ten ból?:/ zastanawiam sie tez nad gumkami, ale raczej zwykle zaloze a nie kolorowe:) a moze wy cos doradzicie?:)boje sie tez tego jak bede wygladac:) ale to chyba jak kazdy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze mam pytanko...jestem z warszawy i chcialabym sie dowiedziec ile kosztuje zalozenie na przod porcelany a bardziej z tylu metalu??? tak mnie wiecej?:) bo zastanawiam sie czy nie zadzwonic do mojej ortodontki i zmienic decyzji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o cenach Ci nie powiem bo to nie moja okolica, ale kosmetykow zaczynaja sie od 1800zl. mieszne srednio 2000-2500za luk. laczone sa tansze, ale to wszystko zalezy od orto. co do bolu to nie jest taki straszny. mnie gora wcale nie bolala za to przy dole troche sie meczylam. jak bardzo boli zawsze mozna podjechac do orto i poprosic zeby troche poluzowala, choc zadko kto tak robi bo idzie to jakos wytrzymac :) powiem Ci szczerze, ze najgorsze masz za soba czyli wyrywanie zebow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fd44444hg
Wczoraj miałam zmienone gumki (mam aparat kosmetyczny) i są piękne i bielutkie :D I zastanawiam się czy zaryzykować zjedzeniem chrupków CURLY (tych orzechoywch :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja Wam zazdrosze tych aparatów, ja swojego się już doczekać nie mogę :-( póki co zmagam się z dalszym rwaniem i pojawił się bardzo bolesny problem, po rwaniu szóstki zrobił mi się tzw. suchy zębodół, mam mega dziure, dziś dentystka włożyła mi do niej tabletke przeciwbólową i jest już lepiej. We wtorek dłutowanie drugiej ósemki ałaaa kiedy się to skończy bo już mi sił brakuje :-( pozdrawiam wszystkie dzielne aparatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna85 --> tak jak mam napisane w stopce, płaciłam za górny łuk(od 1-3 kosmetyczny, a dalej metal) 1900zł. Tak jak powiedziała crazy_bogie, w różnych okolicach-u różnych orto, zróżnicowane ceny ;) fd44444hg - hyhy jedz chrupki ;p ja wszystko jadlam, chociaż tez tak, jak ty, od razu po wizycie wahałam się ;] ale przeciez myje się ząbki :P agatka-aparatka- oj to współczuję, no i życzę cierpliwości Pozdrawiam!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poniedziałek - wyrywanie pierwszej czwórki 7 kwietnia - zakładanie aparatu na dół Jeszcze tylko w miedzy czasie druga czwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girl212
proszę, powiedzcie mi czy można zrobic taki aparat, ktory nie bedzie na całą długość tylko na kilka zębów górnych i troche więcej dolnych? :( ile może taki kosztować? nosiłabym go w dzień moze czasem w nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego na kilka zebow, a nie na wszystkie? i chodzi o aparat ruchomy a by moc go wyjmowac? aparat staly zaklada sie najczesciej na wszystkie zeby, co wiecej na gore i dol aby dopasowac zgryz. jesli masz jakis problem z zebami to idz do ortodonty i on Ci wszystko wyjasni jaki aparat powinnas nosic i jak dlugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girl212
ok, powinnam pójść musze sie zapisac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monique88 widze że ruszasz z kopyta:) pociesze Cie że na dole szpary po czwórkach przy mówieniu naprawdę nie są widoczne, także do dzieła:) mnie juz nic nie boli i jestem szczęśliwa że mam już dolny łuk:) a od następnej wizyty zamykamy szpary:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×