Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

Słoneczko ....no można i tak rzec....ja pieprzę się ze swoimi uszami praktycznie od urodzenia....a perlaka wykopano dopiero rok temu :P Aczkolwiek został pózno wyryty przez zaniedbanie....moje jak i również pseudo specjalistów. Za to teraz jest git :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1980
NO I JUŻ MI LEPIEJ:)WCZORAJ WYPIŁAM ZIMNE PIWKO, DZIŚ JADĘ NA ZAKUPOWE SZALEŃSTWA JUTRO NA TARGI PSZCZELARSKIE I WEEKEND ZLECI, OD PONIEDZIAŁKU DO PRACY A TAM NIE MA CZASU NA UŻALANIE SIĘ NAD SOBĄ:) FAJNIE ŻE MOŻNA Z WAMI POPISAĆ-DZIĘKI ZA KAŻDĄ WSKAZÓWKĘ:)-MIŁEGO WEEKENDU ŻYCZĘ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squizee
Hej, mam perlaka... ale... jestem facetem :) Mam do Was drogie Panie pytanko, czy są jakieś rady na ból przy zapaleniu ucha takie ale na 100%... Zakraplam Tobrexem - nie bardzo pomaga. Ucho jest całe opuchnięte i boli nawet przy dotyku :( Bardzo... To nie jest dla mnie nowość, męczę się od roku, ale teraz od lutego był święty spokój. Zbieram na autoszczepionke na pseudomonasa - ok. 1000 zł, potem operacja. tak na marginesie, mimo tego perlaka wyrostka sutkowatego słysze całkiem dobrze, pomijając momenty takie jak teraz kiedy to zapalenie się nawraca... A więc jakieś rady na ten ból? ps. miałem jakiś czas temu torakotomie, brałem opioidy - teraz nawet one na ucho nie pomagają... :( Tramal 50 mg i nadal boli... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Squizee ....może Ketonal setka :O Mnie tam nigdy uszy nie bolały...pomijając "przewianie" i zabiegi. Ketonal natomiast pomógł po zabiegu Baha :D ps.nie pisz "Panie" bo jest jeszcze jeden Orzeszek....mój ukochany zresztą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squizee Ból uszu to generalnie dość duży problem ... wiele typowych leków nie działa ( choćby tramadole ) Nie wiem gdzie mieszkasz, ale w większych miastach są poradnie leczenia bólu - poproś o skierowanie - tam dobiorą tobie odpowiedni lek i dawkę. jak Mar proponowała ketonal ( Ketoprofen) - niemniej jest to niezbyt silny lek (tyle że w dużej dawce) może być dla ciebie dobrym rozwiązaniem - niemniej skonsultuj to z lekarzem i koniecznie stosuj osłony priobiotyczne Tobrex to antybiotyk - ostatnio dość często stosowany przy zapaleniach ucha ( ach gdzie ten kwas borny :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squizee
Dzięki za ospowiedzi, niestety NLPZ załatwią mi wątrobę albo żołądek.... :( Mam bardzo wrażliwy mimo brania probiotyków... Mam taki eveil plan żeby jechać na izbe (sor laryngologiczny) w moim mieście i może mi założą seton :) To zawsze pomaga jak mam opuchnięte... :) Powiedzcie proszę że to dobry pomysł :( Bo już na prawde ręce opadają z tym uchem... Pozdrówki Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1980
Pewnie,że jedź zawsze coś doradzą:)a może podadzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mar Dzięki za słowa pociechy, jak dobrze że można się komuś pożalić, chwilami mam doła szczególnie jak zmęczą mnie szumy wyć się chce, ale dziś jest dobrze i oby tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
squizee Uważaj z Tramalem - uzależnia jak diabli, uwierz to nie jest dobre rozwiązanie, wszystko tylko nie opioidy. Mnie nigdy ucho nie bolało mam tylko otosklerozę :) ale pracuję z uzależnionymi to wiem o czym mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squizee
Biorę b. małe dawki. 30mg to nawet nie otępia. Ale wiem że to niebezpieczne. Niestety, ucho jak ucho, ale ze zrostami opłucnej już tak różowo nie jest. Perlak to nie jedyne moje zmartwienie :P Co ciekawe, po 3 zakropleniach Tobrexem, zapalenie przeszło, nawet się nie wybrałem do laryngologa w końcu.... Nic nie poradzi tylko napisze tramal. Czekamy na efekt autoszczepionki której sama Pani Adiunkt nawet się nie waży sugerować (niecałe 1000 zł). Pozdrawiam Michał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaala.mi.
witam, mam pytanie, czasem leci mi z ucha krew, pierwszy raz miał miejsce gdzieś już ponad miesiąc temu. czułam jakbym miala wodę w uchu, wieć zruszałam troszke ucho, by wyleciala, aż pewnego dnia, wyplynęła mi krew. od tamtej pory zdarzało mi sie to juz kilkanascie razy. na początku zbagatelizowałam całą sprawę, sądziłam ze być może przeciełam sobie w jakiś sposób, bądź cos mnie ukąsiło - sama nie wiem. jutro wybieram sie do laryngologa, z tymże, wydaję mi się, że zaczyna mi się to goić (ost raz krew mi leciala w niedzielę). jednakże lepiej jednak chyba iść do lekarza i upewnić się, że wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maaaaala.mi.
mógłby mi ktoś poradzić, co o tym mysli?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1980
Idź i zobacz do laryngologa-niech to on zobaczy co to jest lub co to było i czy się zagoiło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ...2 tygodnie temu miałam operacje ucha . I w trakcie operacji okazało sie że mam zniszczone kosteczki słuchowe , Doktor wstawił mi jakaś mała protezke i tera chodze z opatrunkiem od 2 tyg , nic na ucho nie słysze okaze sie dopiero czy operacja sie powiodla dopiero jak wyjma opatrunek......Czy ktoś miał podobny problem?? czy bede dobrze słyszec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szanowna Tabaluga251 ....99% osób tu zebranych ma lub miało podobny problem do Twojego :P Zaręczam że będziesz dobrze słyszeć pod warunkiem że będziesz uważniej czytać :P Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...będę bardziej wyrozumiała jak wstanę z łóżka prawą nóżką :P ...a dziś było inaczej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam termin na Baha 11 październik HURA :) mam jeszcze pytanie do wszystkich którzy mają wszczepiony implant: czy ktoś z was jest uczulony na nikiel (wysypka w miejscu gdzie metalowy guzik, sprzączka od paska, kolczyki, zegarek itd dotyka skóry), odpowiedzcie proszę to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dotiim ....gratulations...i cieszę się razem z Tobą :D Śmiać mi się chce bo ja też nie toleruję żadnych innych metali niż tylko złoto (i to dobrej próby) no i tytan ; pewnie platynę jeszcze bym przetrawiła :P ......jam drogie cenne dziewczę :P Także myślę że nie powinnaś się przejmować swoimi problemami skórnymi z tytułu niklu...ja też tak mam ; a przy zaczepie do Baha nic u mnie się nie dzieje...wręcz przeciwnie ; wszystko pięknie się goi. Mlodya kiedyś pisał o domieszkach innych metali w tytanie ; wygląda na to że te ilości są śladowe. Ps....jak mnie "wysypie" od paska lub ćwieka ze spodni itp. to smaruję Flucinar'em...ta maść jest na receptę bo to zdaje się sterydy ; wystarczy raz lub dwa posmarować i szybciutko skóra się goi. :D Bo wiesz pewnie że te pryszczyki uczuleniowe potrafią długo się pyzić i swędzieć jak pies :P Kiedyś był jeszcze Polcortolon...czy jakoś tak,ale go wycofano. Flucinar to to samo tylko bardziej skoncentrowane :D Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mar jak zwykle niezawodna :) dzięki. Bałam się, że tytan ma domieszkę niklu. Miałam testy i wyszedł taki odczyn , że alergolog nakazał mi unikania nawet śladowych ilości. Alergię mam na tyle różności że alertek jem codziennie . tym się nie przejmuję. :) Wyczytałam że w implantach tytanowych używanych w ortopedii zdarzają się przypadki odrzucenia implantu z powodu uczulenia na nikiel. Nikt nie był w stanie stwierdzić czy nikiel jest w naszym implancie, dlatego się niepokoiłam o wynik teraz czeka z utęsknieniem na zabieg :) ależ się cieszę :) a informacja od Ciebie uspokoiła moje wątpliwości :) DZIĘKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dotiim ....nie ma sprawy....musimy sobie pomagać .... no nie? (Sami Swoi) :D Jeśli chodzi o metale używane w ortopedii....mam dwie śrubki w kolanie i też nic się nie dzieje ; a to już dziesięć lat od zabiegu :P ...a jak tylko klamra od paska dotknie mojego brzucha to zaraz mnie wypryszczy heh. Także się nie martw...luuuzik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po zweryfikowaniu u źródeł (Medicus) ... Sam implant czyli część wszczepiana w kość czaszki to 100% tytan bez żadnych domieszek (czystość laboratoryjna klasy 99,99%)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łał....łał....łał Kochaniutki ... a skąd Ty wykopałeś takie info?! :D :D :D Na stronce Medicusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dla rozluźnienia czytałam na forum(dot. szumów) wypowiedź kogoś baaardzo mi się podobała: (na szumy) piję alkohol pytanie: i co szumy znikają odpowiedź: nie ale mam to w d...e :) Jak ktoś z Was ma szumy to doceni ten humor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dotiim ....to żadna nowość dla mnie z tym piciem na szumy uszne :P ....ja tak robię od urodzenia...najpierw piłam mleko...potem soka z białej porzeczki...a potem przyszedł czas na wodę rozmowną :D :D :D ....ja osobiście do tego zestawu dodaję jakąś fajną muzolkę a żeby z kolei brak stereo nie rozwalił humora na amen...no to słuchaweczki do uszoli i balans w ruch :D :D :D ....wesołe podejście to podstawa....możesz mi wierzyć lub nie....ale użalanie,płacz,lament w niczym nie pomaga ; testowałam na sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mar jak będziesz miała ochotę na mniej wyszukane w składzie ozdoby np na imprezę, alertek się sprawdza można nosić wszystko. 2 możliwość wybieraj te które mają niklu, producenci umieszczają informację na opakowaniu biżuterii. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego wszystkiego odzwyczaiłam się od noszenia czegokolwiek...nawet zegarka nie mam :P hahaha ....a przecie u komunii byłam i dawali zegarki :P Czasami jakieś złotko założę i na tym koniec. Hmmm....złota klamra do paska...to by było coś :D :D :D Dobranoc moi Szanowni :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale się mocno nie przejmuję inaczej dawno bym zwariowała . Nie słyszę od ok10 lat, 2 zabiegi otosklerozy w tym 1 nic nie dała tzw. złośliwa otoskleroza na całe szczęście to był drugi zabieg a jedyna szansa na słyszenie(i utrzymanie pracy) to Bach, tak że luzio. Nawet zawód mam drugi na wszelki wypadek gdyby poszło coś BE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×