Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

Magda ....Ty tak dziecko drogie nie świruj...bo się wykończysz zanim dojdzie do zabiegu :P No i rodzinka niepotrzebnie obrywa :P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i owszem.... ....a jeśli już jesteśmy w temacie fajeczek....Magda wybrałaś najgorszy moment z możliwych na rzucanie nałogu. Ogranicz ale nie cuduj teraz z rzucaniem...bo i tak pękniesz przeddzień zabiegu :P ; wiem z własnego doświadczenia . Postaraj się nie denerwować tak...zobaczysz potem że nie warto było ...siup bęc...nim się obejrzysz i będzie po wszystkim. Czyż sama nie pocieszasz ludzi przed zabiegami? Co im wtedy mówisz...a co sama teraz robisz? Będzie dobrze...ja Ci to mówię :D :D :D Ps....a jak już będziesz "po" ...pełna spokoju ; to wtedy zawalcz o płuca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc tak... ...jechałam sobie spokojnie do tego Wrocka...i jakieś 30 km. przed Wrockiem tir zajechał mi drogę. Ułamek sekundy i bam. Było ok.9 rano. Potem policja...karetka...szpital...komisariat. Koleżanka zawiozła mnie do Wrocka i do Medicusa dotarłam jakoś ok. g 14 :O Teraz boli mnie kark , ramiona,klata od pasów....no i kręgosłup w lędźwi też zaczął :O ...ogólny rozstrój nerwowy....chyba teraz dopiero wszystko do mnie dociera :O Jeśli chodzi o hałas....tak bym tego nie nazwała....to nie jest kakafonia ; tylko wiele dźwięków na które wcześniej nie zwracałam uwagi ; bo albo ich wcale nie słyszałam albo inaczej brzmiały. Także główka mnie boli nie od dźwięków....raczej wypadek i obecne nerwy sprawiły że ćmi mi w czajniczku :O ...albo i za ciasny kołnierz na szyi :P , który mnie już doprowadza do furii !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahahahahahahahahahahaha.........nie sądziłam że dwie Aspiryny musujące potrafią się tak głośno rozpuszczać w wodzie :D hahahahahahahahahahaha....hahahahahahahahahahahahaha.....hahahahahahahahahaha..........alle jazda! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dawno mnie nie było jestem po konrtroli, lekarz stwierdził w uchu operowanym ziarnine. boję się że jest to niebespieczne.Nadal mam bule dośc dotkliwe za uchem operowanyn. Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ale o jaką odpowiedź dziecko drogie prosisz? O to czy to niebezpieczne? Może tak może nie. ...dla nas katar bywa niebezpieczny :P Dlaczego nie zapytałeś lekarza o szczegóły?! Pozdrawiam :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do magdy ja nie pale juz pół roku, najtrudniesze są pierwsze dni ale można wytrzymać mi było łatwiej bo mi strach pomógł przed operacją. Dodam że paliłam bardzo dużo. Pomocne sa tabletki TABEX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pisałem kiedyś co to jest ziarnina i z czym się to je - wystarczy poszukać ..... no tak nie umiemy / się nam nie chce .... ech. Nie leczona (prawidłowo) jest niebezpieczna bo sprzyja powstawaniu perlaka i powikłań wewnątrz-czaszkowych (w długim okresie - więc nie panikować !! ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No racja Tabex...fajne i nie drogie....ale cholernie niebezpieczne . Jeśli ktoś ma jakieś problemy z serduchem (nawet te najmniejsze) to hmm...nie radzę :O Zyban jest znacznie bezpieczniejszy .... ale i duuużo droższy :O ...a i też ma coś za uszami jeśli chodzi o skutki uboczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po operacji perlaka juz pół roku a teraz wdał mi się ziarnina a z moim lekaże to ja nie potrafę rozmawiac a na prywtne wizyty mnie nie stać bo wtedy lekaz nie tzeba za język ciągnąć. bardzo duzo dowiedziałam się z tej strony o choroboie i porównoję ze sobą. Nie wiem czy mam sięupominiec o jakieś skierowaniwanie na badania i jakie leczenie mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodya ja dopiero raczkuje po internecie chociaz lat mam sporo ,to i dlatego mi sie niechce czesto jeszcze prosze o pomoc mlodszych.robie duzo bleduw -przepraszam i dzeki za odpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki Pierwsze to musisz żądać badania posiewowego ... aby ustalić źródło stanu zapalnego i wtedy będzie ew. można dobrać prawidłowo leczenie antybiotykowe ... Na samą ziarninę b. dobrymi środkami często zapisywanymi przez specjalistów sa Traumeel S i Euphorbium compositum - oba w ampułkach Zaś w zależności co się wyhoduje ... zapewne będzie to jakaś bakteria z grupy metycylinowrażliwych (MSSA) - odpowiedni antybiotyk ( np. ciprofloksacyna w kroplach ) ps.. szefowa - sorry za podwójny post :d - już mi się prawie nie chciało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ucho
W lato wypadły mi z operowanego ucha prawego dwa większe strupy. Teraz już jest 7 miesięcy po operacji. Ostatnio byłem na kolejnej kontroli w Klinice w Gdańsku. Wszystko w porządku. Ucho wygojone i nic z niego nie cieknie. Zaburzenia równowagi ustały. Zrobiono mi też badanie słuchu: Przed operacją: http://images50.fotosik.pl/353/4e9c5140c30935f7.jpg Po operacji: http://images46.fotosik.pl/334/538fa688e226bcde.jpg Jak widać operacja polepszyła słuch, szczególnie w zakresie niskich częstotliwości. Przed operacją słyszałem głównie tony średnie i wysokie a niskie bardzo słabo. A było to dlatego, że błona bębenkowa była dziurawa i tony niskie nie mogły być odbierane prawidłowo. Zdrowa błona bębenkowa działa jak membrana reagując również na tony niskie. Ale żeby nie było za pięknie to zaburzenia smaku po prawej stronie języka nadal mam i raczej one nie znikną. Szczególnie z rana gdy się budzę czuć metaliczny, "skapciały" smak w tym miejscu. Całe szczęście, że aż tak mi to nie przeszkadza. Pan docent powiedział, że to przejdzie. Ale ja w to już nie wierzę. Szkoda, że takie operacje są zawsze obarczone ryzykiem. A może to nieudolność operatora, że uszkodził mi strunę bębenkową? Niestety zauważyłem w tej Klinice tę przykrą prawidłowość, że ludziom dość często uszkadza się podczas operacji nerwy biegnące przez ucho a najgorzej jest gdy uszkodzą nerw twarzowy podczas operacji na perlaka. Wtedy już do końca życia człowiek będzie łzawił na oko i może spokojnie iść na rentę bo wątpię żeby mu to przeszło. Pracować z tym także się nie da. Można z tym żyć ale jest to bardzo uciążliwe. Już nie wspomnę, że zmienia się wygląd twarzy po stronie operowanej. Ciekawe czy w innych Klinikach też takie wypadki się zdarzają tak często jak tam. W lewym uchu nadal mam kieszonkę retrakcyjną. Trochę to przeszkadza, raz mniej raz więcej, zależy od dnia. Niestety może to stanowić zagrożenie powstaniem perlaka więc pewnie jeszcze jedna operacja mnie czeka, jakiś drenik w błonie bębenkowej czy coś w tym stylu. Ale nie wiem czy zdecyduję się na operację w Klinice w Gdańsku. Boję się że uszkodzą mi strunę bębenkową w drugim uchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda ...cieszę się że troszkę wyluzowałaś :D Kurcze .... to Ty w domku masz fu-kung? :P :) Ucho ...myślę że komplikacje w postaci uszkodzenia nerwów przy takich zabiegach mogą zdarzyć się wszędzie :O Nie ma znaczenia czy to Gdańsk czy inna placówka. Jest to mankament operowanego środowiska...bardzo blisko nerwów ; a te przecież są bardzo delikatne...wystarczy muśnięcie :O Dobra strona tego medalu że słuch Ci się poprawił ... gratuluję :) Ja moi drodzy wciąż poznaje Baha...i wciąż jestem mile zaskakiwana . Jeśli ktoś mnie zapyta czy decydować się na Baha powiadam Wam... TAK !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam pytanie do was bo widze ze znacie sie na rzeczy . W czerwcu mialam operacje Tympanoplastyke z implantem kosteczek słuchowych.Dzisiaj byłam na kontroli i doktor mi powiedział ze musze zatykac nos i z zamknieta buzia mocno dmuchac , żeby przewody w uchu mi sie otworzyły . Podobno jest jakis balonik ktory w tym pomaga , ale na internecie patrzylam ze on jest dla dzieci a ja mam 30 lat. Czy moze ktos mial podobna sytuacje ?? Pozdrawiam i czekam na wiadomosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabaluga251 ...no właśnie...takie cuda to tylko dla dzieci... a Ty jesteś już duża :) No chyba prawie każdy z nas tu zebranych miał takie zalecenia ...oczywiście po tympanoplastyce ; czyli dmuchanie w zatkany nosek :P Także dmuchaj dziewczę bez szemrania...skoro tak zalecają :D Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mało tego że dmuchać ... ale i dużo połykać (np. żując gumę bez cukru ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlodya ...że co...reklamujesz Orbit? :P Allle tu nudy się zrobiły ... cisza jak po śmierci organisty :P Magda ....co tam u Ciebie....trzymasz się jakoś? Ja jeszcze w euforii z powodu Baha :) Kurcze....dotąd nie wiedziałam ile traciłam. I ta wygoda...uszka wolne od aparatu ; nawet czasem się łapię że szukam aparatu w uchu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzka80
Obserwując ludzi i ich potrzeby da się zauważyć, iż coraz większa ...część społeczeństwa boryka się różnego rodzaju dolegliwościami. Nadwaga, nadciśnienie, cukrzyca, wysoki cholesterol i wiele innych dolegliwości. Już niemal każdy z nas na coś choruje lub czuje się notorycznie zmęczonym. Czy to jest normalne? Czy nikt nie reaguje? Jak sobie z takim stanem radzić? Wykorzystując naszą niewiedzę i niepełną świadomość najczęściej jesteśmy niemal zmuszeni sięgać po TOKSYCZNE tabletki. Przecież w dawnych czasach nie było tabletek, a mimo tego rodziły się kolejne pokolenia. Czy rzeczywiście powinniśmy sięgać po coś, co nie jest naturalne, po coś, co jest toksyczne i co wykończa nasz organizm? Nasi specjaliści pobierali nauki od najlepszych. Lekarzy i naukowców z dziedziny odżywiania. Szkolili ich między innymi takie sławy jak doktor David Heber* czy Laureat Nagrody Nobla doktor Louis Ignarro i wielu innych naukowców w dziedzinie odżywiania. Nasi specjaliści wyjaśnią więc Tobie jak sobie z tym poradzić, bez ingerencji sztucznego i złudnego tworu, jakimi są niebezpieczne pigułki. www.piekno-natury.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajfusek ...z tego co się orientuję to rtg może nie pokazać perlaka albo może być nie miarodajny. Najlepiej pokazuje TK czy może rezonans...o to trza by zapytać Mlodya ; bo całkiem nie dawno robił takie badanie pod kątem perlaka. Magda ...a więc zaszalej dziewczyno ,zabaw się i nie przejmuj się zabiegiem :D I cieszy mnie to że piszesz o fajnym podejściu lekarzy do Ciebie...to sprawia że lżej człowiekowi przechodzić jakiekolwiek zabiegi ; milej na duszy :) Pozdrawiam no i czekam na wieści już "po" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...a jeśli chodzi o morfologię....to ja nie znam się na tym . Myślę że odpowiednio zajmą się Tobą w szpitalu i to też wyjaśnią/pomogą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ucho mam pytanie po wypadnięciu strupa czy była u ciebie w uchu krew i jak długo .czy brałeś jakieś leki .ja miałam przypalana ziarninę miesiąc temu ,od tygodnia wycieka mi z ucha coś z krwią .lekarz powiedział że odpadły strupy i przepisał krople proksacin i uspokoił mnie ze nic złego się nie dzieje .od operacji u mnie minęło 7 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajfusek ...u mnie raczej bezobjawowo ... tylko częste stany zapalne ucha (co 2/3 miesiące) i wyciąganie białych "papierków" z ucha podczas czyszczenia. Ale u mnie ten perlak był blisko wejścia do ucha i tylko dla tego dłubałam sobie tego skubańca. Fajfusku....wypadałoby się przedstawić :P Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×