Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pieczareczkaa

grzybica układu pokarmowego - dostawkaDostaregoTopiku

Polecane posty

Gość Roch
AnDy napisała: Kazdy robi co chce ale samodiagnozowanie to pulapka Byli juz na naszym forum tacy co uparcie chcieli leczyc grzybice a w koncu okazywalo sie ze maja celakie. -------------------- Po pierwsze grzybica to nie choroba! To objaw tego ze w roganizmie dzieja sie niedobre3 rzeczy. PRZYKLAD? Ludzie ktorzy leczeni sa chemia (nowotwory) maja tak wyjalowione jelita ze wszsystko przerasta grzyb. Niech was tylko niezwiedzie fakt ze oni musza brac antymykotyki, musza bo u nich jest totalna rozwalaka nie istniejaca w swiecie natury. Jaka wiec jest konkluzja? Ze grzybiczne objawy to nie przyczyna chorob, aczkolwiek po usunieciu objawow odczuwa sie ulge poniewaz grzyby produkuja takze toksyny (podobno nawet bardzo silne). Co do samodiagnozowania, nie zgodze sie ze lepiej jest od razu isc do lekarza, w wiekszosci przypadkow jest to niepotrzebne. Trzeba natomiast uczciwie i rozsadnie podejsc do zalecen. I tu zawsze moze byc tak ze pojawi sie ktos kto bedzie pisal ze ma grybice i ze nie m oze sie z niej wyleczyc. Tylko ze nie jestesmy w stanie sprawdzic co tak naprawde przeszla ta osoba czy przypadkiem czegos nie ukrywa i co tak naprawde stosuje, Nie ma cudow, jezeli przejdziemy na diete i zaczniemy stosowac sie do pewnych zalecen wchodzac na sciezke zdrowia organizm odpowie pozytywnie. Potrzeba jeszcze czasu aby doprowadzic organizm do porzadku, a w miedzy czasie moga dziac sie rzeczy niewygodne bedace efektem oczysszczania. Ja moge to potwierdzic u siebie, stracilem duzo zdrowia, ale dzieki temu ze dostalem w spadku silny organizm jakos to przezylem, bylo baprawde zle ale zden lekarz mi nie pomogl. Kiedy w koncu zdecydowalem sie na prywatne leczenie dostalem wszelkie mozliwe badania do wykonania, i to tez dalo mi do myslenia. Nie mowiac juz o tym ze wydalbym kupe pieniedzy w bloto. Takie badania jak kolonoskopia to sciema. ZJD czy celaklie dzisiaj lekarze stwierdzaja bardzo latwo i co gorsza informuja pacjenta ze prozne trudy, nie da sie tego wyleczyc i trzeba cierpiec, ew. przyjmowac antybiotyki ii inne lakarstwa. NO WIEC CHCIALEM POWIEDZIEC - NIE!!! Nie wierzcie lekarzom, zacznijcie myslec. A jak ktos ma zolta skore i zolte bialko oczu to ma zółtaczkę a grzybica czy inne problemu to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
szmerek testy w uk na grzyby to kpina,poza tym badanie kalu ,wymaz z jamy ustnej tez/jestem tego przykladem,jesli chcesz poczytaj moje posty gdzies od listopada ,zobaczsz do jakiego stanu doprowadzili mnie lekarze uk ,mam nadzieje ze bedziesz miala wiecej szczescia,acha lec badaj watrobe,bo z nia nie ma zartow,ja mam polekowe uszkodzenie watroby ,tak wiec wiem jakie to paskudne,wymus na doktorach alat aspad bilirubine ,i to szybko nie daj sie zbyc ,napewno powiedza ci ze masz zolta skore od klimatu ,wiec nastaw sie na to ze lekko nie bedzie,mozesz dostac paracetamol hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
Zgadzam się Andy Jednak tu nie chodzi zresztą tylko o grzybicę. Dysbioza to jest problem inieco szerszy. O czym doskonale wiesz! Z nią ma przecież związek grzybica, pasożyty też. Krótko wspomnę, że tu chodzi o to, żeby zregenerować słuzówkę jelit, aby na niej grzyb nie mógł się dalej panoszyć i wrastać w ich błonę naczyniową. W zaawansowanym stadium niestety potrzebne są rzeczywiście radykalniejsze ( może racczej mniej łagodniejsze )środki zaradcze. Istotna może spełnić tu rolę pełni specjalnie odpowiedni sok z aloesu, nie ten taki sprzedawany w aptekach na sposób "jarmarczny". Zdrowe jelita to podstawa wszelkiego leczenia. I z tym sie chyba zgodzisz! Pozdrawiam Pancrea

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
Z resztą bardzo ciekawie ujął to Roch, którego serdecznie pozdrawiam. Z tym ZJD to jest prawda co napisał, gdyz lekarze badając podczas kolonoskopii widza tylko to, co chca widzieć. I to jest "ukoronowanie" ich poziomu "dedektywisty" medyka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytam wszystko uwaznie i slucham swojego ciala jeszcze bardziej ale za cholere nikt mi nie moze powiedziec skad te stany podgoraczkowe ??? czytam inne wypowiedzi o HP ale tam nikt nie ma takich objawow .Znowu kombinuję w kierunku robali .PAncrea i Roch a co wy byscie sugerowali ??? juz nie wiem do jakiego lekarza powedrowac :) skoro ludzie maja wrzody i nie goraczkuja to ja przy pierwszej fazie PH nie powinnam w ogole tego odczuwac !!! juz mnie ponosi przepraszam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informuję
Ludi, dodaj jeszcze, że wcześniej wzięłaś pięć serii antybiotyków na zatoki, a zapewne nie tylko to.Ciekawe co za lekarz zaaplikował Tobie taką kurację. Zawsze myślałam, że tylko w Polsce tak zapisują antybiotyki. Nie podejrzewam Cię, że jak wielu Polaków kupiłaś sobie w Polsce antybiotyki na wszelki wypadek, a potem brałaś je bez porozumienia z lekarzem. Powtarzam za Rochem grzybica nie pojawia się ot tak jak zwykłe zapalenie oskrzeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roch Zgadzam się z Tobą w 100%. W tym \"jest rzeczy sedno\", \"tkwi istota sprawy\" i \"jest pies pogrzebany\". :))) A ZDJ jest \"cool\" \"trendy\" i \"jazzy\", każdy gastrolog to lubi, a ile można do tego wora załadować ;). No i pacjent z głowy. W końcu to on się męczy, nie lekarz. To tak jak porady lekarzy diabetologów. Mój mąż (na insulinie od 15 lat) powiedział, że żaden lekarz nie będzie mu mówił co on ma jeść i o której, co robić i jaki powinien mieć poziom cukru wtedy i wtedy, bo to jak rozmowa ślepego z głuchoniemym. Spotkał się i rozmawiał z lekarzem chirugiem, który sam jest na insulinie wiele lat i codziennie operuje. I TĘ rozmowę zaliczył do udanych i wnoszących coś do jego modelu życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wszystkich Czy ktoś z Was spotkał się lub doświadczył takiego objawu: praktycznie nie odczuwam pragnienia (najwyżej w duże upały latem). Moge przeżyć dzień bez picia, tzn. rano i wieczorem 250ml ciepłej wody i tyle. Piję z rozsądku, jak pamiętam. Ale często jestem czymś zajęta i nie pamiętam. To trwa już wiele lat. Dotyczy też czasów, kiedy mogłam pić co chciałam (herbata, soki itp.) kawy nie piłam nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
Do Pysiuli Napisałaś:"czytam wszystko uwaznie i slucham swojego ciala jeszcze bardziej ale za cholere nikt mi nie moze powiedziec skad te stany podgoraczkowe ??? czytam inne wypowiedzi o HP ale tam nikt nie ma takich objawow .Znowu kombinuję w kierunku robali .PAncrea i Roch a co wy byscie sugerowali ??? juz nie wiem do jakiego lekarza powedrowac skoro ludzie maja wrzody i nie goraczkuja to ja przy pierwszej fazie PH nie powinnam w ogole tego odczuwac !!! " Mam pytanie czy tak jak ci sugerowała ta lekarka, jesteś z nią w kontakcie stałym? Stany pogorączkowema mogą mieć różne przyczyny.. Nie sądzę, żeby na 100% do tego przyczyniał się sam H.Pylori. Raczej moim zdaniem wnikliwy lekarz mógłby dodatkowymi badaniami nakierować się na właściwy trop. Tak jak napisał Roch, zależy kto co stosuje z leków, jakie ma dodatkowe symptomy w samopoczuciu i na co w dzieciństwie chorował i jakie ostanio chroby przebył oraz jakie bierze teraz leki... no i nie mniej ważne jak obecnie w jaki sposób radzi sobie emocjonalnie np. z rozstaniem z najbliższymi członkami rodziny na dłuższy czas, samotność,itp,itd... Zechcesz jak zrobisz, ale moim skromnym zdaniem porozmawiaj szczerze jeszcze raz z tą doktorką i przekaż jej swoje samopoczucie i dalsze obawy o stan zdrowia. iTzn. co ciebie nurtuje, że dla ciebie jest to bardzo ważne choćby ze względu na sytuację w jakiej się znajdujesz! Ona jako lekarz lepiej się orientuje w pracy naszych organizmów ich układów, organów w zakresie fizjologii i patologii oraz psychiki człowieka, niż przeciętny "zjadacz chleba". Na forum raczej nie znajdziesz rozwiązania problemu temperatury.. A nawet, gdyby ktoś miał podobny syndrom, to i tak może to być inna jej przyczyna niż Twoja! To prawda, że lekarz lekarzowi nie równy w diagnozowaniu i leczeniu, jednak łączy ich jedno: ta sama wiedza jaką nabyli w uczelni medycznej choć dopiero praktyka wykazuje jak umie ją wykorzystać! Ps. masz jeszcze wyjście udać sie dodatkowo do hematologa , aby uspokoić się, jeśli uznasz za niewystarczajace jej zapewnienia . Dycyzję musisz podjąć ty sama. Życzę powodzenia w rozmowie z panią doktór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAncrea dziękuję i pewnie masz rację , muszę jutro do niej zadzwonic bo na emailu cięzko to wyjaśnic :):):) sugerowala mi kiedys ze wprowadzam jakis alergen ktory uczula i tez daje stany podgoraczkowe , musze upewnic sie , że tak jest bo jak zwykle chcę być mądrzejsza :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
do informuje niczego nie zapomnialam dodac,a ty sfrustrowana,zdrowa istoto znajdz se inne forum ,albo chlopa bo widze ze nie masz sie gdzie wykazac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pancrea
Anajko Jak wiesz z forum, ja też jest diabetykiem.. i to prawda co piszesz z lekarzami dabetologami. Jam ma podobne rozmowy z panią dr n. medycz., która mówi tylko tak: Panie(...) musi pan schudnąć i brać mniej insuliny... i tyle gatki... Rozmowa nigdy nie nawiązuje do konkretnej diety ani sposobu jej stosowania, tym bardziej, że mam też dną moczanową. A o badanie na powikłania cukrzycowe trudno sie doprosić...Wielu korzystnych dla mnie info pod kątem znmiejszenia porannego cukru zdobyłem czytając publikacje dotyczące diet niskowęglowodanowych. Datkowe prochy na noc obok insuliny sprawiły, że mam gorsze samopoczucie z jelitami i wątrobą. I to było właśnie zdobywanie wiedzy wiedzy praktycznej po przez pastwienie się nad moimi narządami. Ale zmądrzałem! To odpoiwednia dieta w ciągu dnia( zwłaszcza wieczorem) jest głownym czynnikiem w zapobieganiu heperglikemii porannej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek30
Pysiulu,ja tez mam stany podgoraczkowe 37,4 od czasu jak choruje na kandydoze ukladowa,lecze sie w Poznaniu u dr.Hoffman i ona mi powiedziala ze to dobrze,ze jest wyzsza temp.bo to swiadczy,ze organizm walczy z candida,gorzej jak by temp.schodzila ponizej normy bo to swiadczy o zalamaniu ukl.immunologicznego.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informuję
Kotek na jakiej podstawie ta Pani stwierdziła u Ciebie candide. Słynne badanie IGG , które u każdego jest dodatnie?? Jak lekarz może mówić, że to dobrze, że masz stan podgorączkowy?? Ratunku! Myslę, że warto gdzies jeszcze skonsultować Twoją diagnozę. Wiele osób uwierzyło tej Pani, a teraz żałują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek30
Czy ktos z Was ma grzyba na scianach?bo ja mam zagrzybiony caly dom,prubuje to zwalczac roznymi preparatami,regularnym wietrzeniem mieszkania ale to jest jak smarowanie pryszcza pudrem.choruje na grzybice ale wiem,ze grzyb na scianie mi bardzo szkodzi-zaopserwowalam,ze jak kilka dni przebywam poza domem to czuje sie troche lepiej,co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informuję
grzyb na ścianie nie ma nic wspólnego z grzybica organizmu. Grzyb na ścianie to silna trucizna od której możesz mieć stan podgorączkowy. Jeżeli będziesz przebywać w takich warunkach, to możesz doczekać się nawet raka. Zrób coś z tym koniecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek30
Generlnie to grzyb wychodzi ze mnie wszystkimi otworami i widac go golym okiem,a do tego objawy jak wszyscy na tym forum.testy tez byly.przepraszam a czym wg.Ciebie jest goraczka?jak jest juz w org.stan zapalny to chyba lepiej,ze org.sie broni,jak by tak nie bylo to po co czlowiekowi jest potrzebny uklad immunologiczny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek 30 tylko przed czym ten moj układ immunologiczny sie broni od dwoch lat ??szukam przyczyny :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informuję
ludi moja znajoma miała łuszczyce, kupiła dwie rasowe świnki morskie i jej przeszlo. Ale była to specjalna rasa skinny, (najdroższa). To taka swinka bez włosów (jak mały hipopotam).Mają jedynie malą grzywkę na czubku. No i jeszcze ważna informacja, o której prawie bym zapomniała. Jak je kupowała to była pełnia, a szyna stała pod szopą i się usmiechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informuję
kotek30, jeżeli mogę uprzejmie poprosić o sprecyzowanie: Co znaczy grzyb ze mnie wychodzi, widać go gołym okiem i testy były??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek30
sorry,myslalam,ze masz zdiagnozowana candide,nie jestem w stanie przeczytac tutaj wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
informuje sfiksowalas bo dawno chlopa nie mialas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek30
tzn.ze jest grzybica paznokci rak i nog,plesniawki,uplawy,biala subatancja z odbytu,pekanie skory,testy u dr.Hoffman.i jak tam z ta goraczka?doinformowales sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informuję
Kotek napisz coś konkretnego jeżeli mamy rozmawiać konkretnie. Co do stanu gorączkowego. to występuje on na przykład u matek w początkowej fazie laktacji. Kiedy przyjechałam z moja nowonarodzoną córką ze szpitala, a miałam w domu jeszcze jedną półtoraroczną wpadłam w panikę widząc podwyższoną temp. dwoje małych dzieci, a ja tu chora, pobiegłam do lekarza, stwierdził anginę, przepisał antybiotyk, którego rzecz jasna nie wzięłam. W internecie doczytałam o tej laktacji. Przyczyn może być tysiąc. Na forum się tego nie rozstrzygnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informuję
kotek to w takim razie dlaczego nie leczysz się u mykologa, tylko u alergologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek30
do informuje_zmien forum bo tutaj ludzie pisza na powazne tematy bo sa naprawde chorzy a nie robia sobie jaj jak Ty!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roch
Pysiula1 czytam wszystko uwaznie i slucham swojego ciala jeszcze bardziej ale za cholere nikt mi nie moze powiedziec skad te stany podgoraczkowe ??? --------- Ja tez nie wiem skad u ciebie te stany podgoraczkowe. Wiem tylk otyle ze oznaczaja one ze w organizmie cos sie dzieje? Co wiecej chesz wiedziec, czy to tdbrze czy zle? Zle bo najlepiej jak sie jest zdrowym. Dobrze bo oznacza ze jeszcze zyjesz a twoj organizm walczy. Czy to az takie przerazajace? Ja rozumiem ze niektorzy jak sie skalecza to wzywaja pogotowie tylko naprawde tu trzeba operacji mozgu bo nic innego nie pomoze. Nikog nie chce urazic, ale jak widze taka naiwnosc... brak slow bo to identycznie objawia sie w innych dziedzinach zycia, ktore niestety i mi daja w kosc i dlatego tez irytuje mnie takie bezmysne podejscie. Ja sam mam stany podgoraczkowe, wczesniej kiedy chodzilem do lakarzy i "szukalem" sobie problemu miewalem je duzo czesciej lacznie z wyziebieniem, (zimne konczyny).. Od kiedy dbam o jelita odczuwam je coraz rzadziej jak rowniez pozostale objawy sa coraz rzadsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informuję
Właśnie w tym sęk, że niektórzy sobie robią jaja, udzielają porad nie mając zielonego pojęcia o czym mówią. Są tu osoby, które biorą ketokenazol bez porady lekarza ale za namową koleżanki z forum. Ja traktuję ludzi poważnie i nikomu diagnozy przez internet nie stawiam, nie będąc lekarzem, a znalazłam się tu bo pani Hofman, o której piszesz zalazła mi za skóre. Wyobraź sobie, że u mojej córki stwierdziła grzybicę po pobieżnym osłuchaniu. Co przez to przeszłam tego nikt nie wie. Skierowałam sprawę do sądu lekarskiego. Szanowna Pani doktor usiłowała wraz z opłaconym adwokatem wmówić mi, że sobie wszystko wymyśliłam, sama chciałam, aby przepisała mi leki na grzybicę. na szczęście jestem prawnikiem i dałam radę temu szemranemu towarzystwu. Pani doktor została ukarana, ale ile dzieci zostało skrzywdzonych przez tą panią wiem tylko ja. A Luidi która wymyśla mi od frustratów polecam aby stanęła przed sądem lekarskim w składzie trzech lekarzy + lekarz orzecznik+oskarżona lekarka+jej adwokat i tam wylała swe żale na lekarzy. Bo jak na razie robi to tylko na forum. Tu każdy może być odważny. Uważam, że jest bardzo wielu dobrych lekarzy i nie można wszystkich uważać za niedouczonych idiotów jak robi wielu na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek30
do informuje Widze,ze masz problem z dr.Hoffman,ja lecze sie u niej,jestem zadowolona,zadnej krzywdy mi nie zrobila i nie zrobi bo niby jak?stosuje sie do diety,nie biore zadnej chemii a wiedze czerpie z wszystkiego co jest dostepne,dlatego znalazlam sie na tym forum,mnie w tej chwili nie musi nikt diagnozowac bo jestem pewna w 100%,ze mam grzybice ukladowa,przez 15 lat bralam antybiotyki na stany zapalne ukl.moczowego,niestety wtedy bylam nieswidoma tego co mi grozi bo bylam jeszcze dzieckiem,a rodzice nie wiedzieli czym grozi branie antybiotyku przez taki dlugi czas praktycznie bez przerwy,ok.8 dawek w roku przez czas 15 lat!!!!!!!jelita mam wyjalowione i stad u mnie grzybica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roch
Dobrze że to mówisz :infromuję:, lekarze od dawna mają się za niewiadomo k****wa kogo. Kiedy w praktyce nawet nie są w stanie za bardzo pomóc, a ich książkowa wiedza jest psu na budę, żreć antybiotyki można bez potrzeby lekarza. Wystarczy się zaopatrzyć w broszurkę który antybio na co. Co do zarzucania komuś frustracji., To jak z tolerancją, kolejny młot na czarownice. I co z tego że ktoś nie ma chłopa, czy domu na hawajach jachtu i 6 samochodów. To o niczym nie śiwadczy. Czy człowiek już nie ma prawa się wkurzyć? Dokumentnie się wkurzyć? natomiast szemrane towarzystow którego pełno wszędzie bo ludzie się łaszą i kur***ia na lewo i prawo żeby tylko mieć utwierdza się w swojej bezkarności. Z drugiej strony wiele z takich osób nie potrafiących jasno określić co jest dobre a co złe, które przechodzą nad tym co widzą lekką ręką skłonne jest wierzyć w różne bajki o uzdrawiaczach i innych bioenergoterapeutach leczących mocą. Trudne to wszsytko, żyejmy w zakłamaniu a przez to i w braku zaufania. Mnie osobiście bardzo to frustruje i pozrywałem co się komuś może wydawać jeszcze dziwniejsze znajomości właśnie z takich przyczyn kiedy ludzie raz za razem dawali świadectwo swojego prymitywizmu i głupoty. Czy jest mi z tym łatwiej? Pewnie że nie jest. Ale przestałem się oszukiwać że to może jednak jest tak że powinienem robić sobie setki badań, szcepić się na raka szyjki macicy bo jak nie to moja wina, i inne tego typu bajki na k ońcu których zawsze wychodzi na to że i tak moja wina i tak moja wina. Swoje sprawy w swoje ręce. Precz z komuną! Tępić dziadostwo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×