Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pieczareczkaa

grzybica układu pokarmowego - dostawkaDostaregoTopiku

Polecane posty

Gość ludi
pysiula a macie w domu jakies zwierzeta?pytam bo moi znajomi mieli podobne problemy jak ty i nuta /robale wszelkiej masci/choc zwierzeta bly setki razy odrobaczane oni robale wciaz mielimimo wielokrotnych terapii/wybicie farmakologiczne robali tez nie jest obojetne dla watroby,a co dopiero wielokrotne wybijanie,bo skoro piszesz ze twoje malutkie dziecko wielokrotnie mialo robale,ty tez ,a ono do zlobka nie chodzi ,wiec mysle ze przyczyna sa zwierzeta domowe,chyba ze ich nie masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludi to ja mialam raz na dwa miesiace owsiki :):):) maluch jeszcze nie mial nigdy bo ma niecale 2 latka i dluuugo byl karmiony piersia ale jak napisalam mam HP helikobakter i teraz musze to tepic bo skoro blona sluzowa jest uszkodzona zaraz kazde diabelstwo wejdzie .Stad te dziwnen stany podgoraczkowe :):) zurawine ide kupic i pewnie inny rodzaj diety .Od tego tez robi sie nalot na jezyku , tez sa gazy , przelewania , uszkodzenia gardla , przelyku a ja katowalam sie ketokonazolem wmawiajac sobie grzybice .Cholera tylko WBC poszly przez to w dol !!!!!!!! no nic mam nadzieje ze teraz znajac przyczyne pozbede sie wroga.Stad moja lekarka od razu mowila zeby odrzucic citrosept bo po nim wszystko wariuje i jest alergenem bo przy HP nie mozna jesc cytrusow itp :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kazdy robi co chce ale samodiagnozowanie to pulapka (zreszta sama w nia wlasnie wpadlam o czym za chwile). Przyklad Pysiuli, kotra na szczescie tym razem zrobila badania nim podjela leczenie dobrze to ilustruje. Byli juz na naszym forum tacy co uparcie chcieli leczyc grzybice a w koncu okazywalo sie ze maja celakie. Pysiula, jesli pamietam to Ty takze szukalas grzyba a znalazlas e.coli. Wiec jesli moge doradzic: zanim zaczniecie sie truc trujac robale sprawdzcie czy je macie w takich ilosciach ze potrzebna interwencja. No i jakie one sa bo nie wszystkie padaj od tych samych lekarstw. A jesli juz stosujemy \'chemie\' to moze warto uniknac zbednej. A moja wpadka?. Sadzac, ze znam siebie i objawy nadczynnosci tarczycy ktora mnie dopadla w lecie, buzowanie adrenaliny w ostatnich miesiacach bralam ... wlasnie za kolejne skoki wydajnosci resztek mojej tarczycy i zmniejszalam sobie dawki Euthyroxu. gdy od ok 1.5 miesiaca zaczelam sie robic wieczorami zombie myslalam, ze to odreagowywanie \'bierzączki\' poprzednich miesiecy ale w koncu postanowilam sprawdzic TSH i .... okazalo sie, ze wpakowalam sie w nadczynnosc. Zwiekszenie dawki na szczescie postawilo mnie na nogi. A juz sie zaczynalam zastanawiac \'czy najgorsze nie wraca. A wiec widac ze zmeczenie i zasypianie w srodku wieczoru jak to opisywala NUTKA nie musi oznaczac ze to robalowe toksyny. Opisalam to bo moze ktos uniknie innej wpadki wynikajacej z przekonania, ze same objawy wystarczaja by wiedziec co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludi aha w domku nie mam zadnych zwierzatek :):) nikt w rodzinei nie ma :):) bezlitosni ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry, palcowka Mialo byc ze wpakowalam sie w NIEDOCZYNOSC a nie nadczynosc jak napisalam w poscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
An Dy masz calkowita racje , zwlaszcza jesli jestesmy zdesperwami i zmeczeni dolegliwosciami to kazdy objaw pasuej nam do kazdej choroby i moje problemy z gardlem , nadzerkami , nalotem, bulgotaniem w zoladku , spadkeim wagi , stanami podgoraczkowymi i e.coli , kwasna slina i klucha w gardle pasowaly do grzybicy a tu niestety HP :):) oby mi to WBC podskoczylo bo inaczej mam problem na cale zycie :):) przez glupote niestety .Pancrea i dziekuje raz jeszce za wskazanie mi dr. Wiotszek ktora pomalutku m nie z tego wyciaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkkaigrzyb
Witam Was, trafiłam na to forum w poszukiwaniu pomocy. Mam 22 lata i ciągle cierpię na nawroty grzybicy pochwy. Już mam tego dość bo żadne leki nie pomagaja a mam juz tak około 3 lat - na jakis czas leki pomagaja i póxniej wszystko wraca z tym że teraz mam nawroty w tydzien po zakonczeniu leczenia. Zaczełam więc szukac pomocy na necie i znalazłam info o grzybicy ogólnej organizmu. Mam codziennie rano biały nalot na języku i jest on taki popękany. Jakieś 3 miesiace temu miałam z nieznanej przyczyny nudności przez około miesiaca i gastrolog nie ustalił przyczyny i przeszły w końcu same.....teraz jak o tym myślę to może to były objawy grzybicy układu pokarmowego? wymazy robiłam z pochwy i to faktycznie jest candida albicans ale badan ogólnie nie robiłam na grzybice w organizmie, jakie to sa badania? czy moge je zrobic bez skierowania i czy koszt jest bardzo wysoki? poza grzybica pochwy której juz mam dosc, nalotem i tym jednym przypadkiem kiedy miałam bardzo długo nudności innych objawów raczej nie miałam...czy według was jest to grzybica organizmu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienia 77
Pysiula, moja obajwy są bardzo podobne do Twoich - z gardłem mam tak samo, podobnie stany podgorączkowe, wcześniej typowe "grzybiczne" objawy". i co ciekawe, mnie też wyszedł HP z krwi, ale to podobno nic nie znaczy. zdiagnozować HP w żołądku można tylko na podstawie gastroskopii... wczoraj rozmawiałam nt. HP z moją homeopatką, ale ona twierdzi, że gdybym miała HP, to miałabym żołądek non stop podrażniony, a u mnie jest tp [pdrażnienie incydentalne. mam jeszcze pytanko odnośnie dr Witoszek: czy należy do tych okrutnych larbgologów, którzy muszą wcisnąć do gardła patyczek, czy może sobie odpuścić zagladajac tylko? moze to glupie pytanie, ale nie znosze tego patyczka! :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asienia patyczka nie uzywa :):)ma latareczke czy cos tam na glowie i oglada zębyi sluzowke gardla ktora widac:):) ja robila HP we krwi ale dalam tez kal do badania i niestety to juz jest miarodajne :):) zreszta P Witoszek Ci to powie a niestety skoro doszlo juz do gardla do i w zołądku musiało się rozpocząć a nie kazdy ma od razu objawy wymiotne i tym podobne bo to rozwija sei latami i poczatkowo byly to nadzerki w jamie ustnej , pieczenie gardla stany podgoraczkowe a teraz gdy zjem cos smazonego a wcinam placki ziemniaczane , skwarki zamiast chipsow to dolegliwosci sie nasilaja zauwazylam ze wtedy dopada mnie tem 37,3 i nie wyzsza ale to moje obserwacje i moj przypadek .A walcze z tym od ciąży w ktorej to mialam takie zgagi ze mozg staje bo musialam spac na siedziaco i chyba wtedy tak podraznilam zoloądek .beczalam po nocach tak bolalo gardlo i afta na afcie i pelno ciągnącej kwasnej sliny w buzi I teraz to pozbieralam w jedna calosc i ma to sens .Bratowa podobnei jak ja walczy z nadzerkami , aftami w ustach i wymieniamy poglady tylko on amadrzejsza nie dala sie na diete i grzybice i chyba lepiej na tym wyszla a lekarz rodzinny oraz laryngolog zasugerowal zeby sprawdzila Hp i czy n ie ma ukrytego reflusku bo to daje takie objawy , więc ja tez sobie zrobilam i masz Ci babo placek WYNIK POZYTYWNY :):):)ale mozna to tez wyleczyc dieta ktorą chce skonsultowac wlasnei z Pania Witoszek bo chodzi o zaleczenie sluzowki a ona to potrafi a dodatkowo kupilam 100% zurawine i mam zamiar tak z tego wyjsc ,Zadnych antybiotykow !!!!!!!!!!! kiedy masz termi do Witoszek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASienia ja od 2 lat mam non stop stany podgoraczkowe tylko jak wspomnialam rano mam , w dzien nie , potem znowu mam ,albo odwrotnie i ciagle sie zastanawialam od czego takie dziwactwa .Musze zaobserwowac teraz po jakim pokarmie pogarsza sie i wlasnei lekarka uwaza ze przyjmuje w pokarmie cos co drazni sluzowke i ja uszkadza i do tego zmierzam :):):) ona da ci liste wszystkiego co jest przyjazne na sluzowke a co moze uszkadzac a potem rotacja i amen:):):) Jak wspominalam sama pozbyla sie tym sposobem wielu bakterii ktore wczesniej tepila niestety antybiotykami a to nie dalo rezultatu :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienia 77
Pysiula, dzisiaj idę. bardzo jestem ciekawa tej wizyty. ze nie wklada tej szpatulki, to dobrze, bo unikam tego jak ognia :) takiego mam na punkcie tego badania swira ;) i duze nadzieje pokladam w dr Witoszek, bo juz mam naprawde dosc tego gardla, zatok, co pewien czas bolu stawow, no i czasem, choc coraz rzadziej dolegliwosci gastrycznych. najwyzsza pora sie nareszcie wyleczyc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienia 77
juz pomijajac, ze pracuje glosem, a z taka chrypka i bolem gardla to mordęga! i chwala Pancrei i znalazl takiego specjaliste :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASIENIU Na poczatek, nawet bez dr Witoszek mozesz sie ratowac pluczac gardlo w glicerynie+vit A + vit E +mieta - kazda apteka powinna ci to zrobic).(lyzka na pol szklanki cieplej wody).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienia 77
An Dy, dzięki wielkie! muszę sobie zamówić taką miksturę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asienia no widzisz dolegliwosci gastryczne coraz mniej Ci dokuczaja bo pewnie tez jakas diete utzymujesz podobnie jak ja a pamietam jak zarłam bo ja nie jadłam tylko żarłam slodkie tonami , wstawałam w nocy i potrafilam zjesc pudełko ptasiego mleczka :):):) i nie dziwie sie ze sluzowka nie wytrzymala .Gardlo palilo a ja jadlam:):) a teraz naprawdę o niebo lepiej i nie musze juz tak chrzakac i moge nawet pol godziny bez przerwy gadac a kiedys 5 min rozmowy z kolezanka i myslalam ze nie wyrobie , szczypanie , drapanie , bol i od razu stan podgoraczkowy i az mi glupio bylo bo na spacery uciekalam by byc sama i by mnie nikt nie zaczepial :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asienia kazala pic siemie lniane 3 razy dziennie no i mi bardzo sluzy olej lniany pije go tez 3 razy dziennie po 1 lyżce :) mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asienia 77
Pysiula, oczywiscie, diete mam od czerwca: zero cukru i mąki. ale teraz jak przeczytalam o diecie dr Witoszek, to sądzę, że owoce i owsianka niestety dają mi popalić. olej lniany piję codziennie, 2 lyzki. nie wiem, jak wplywa na sluzowke, nie widze jakiejs wielkiej poprawy, ale paznokcie i wlosy sa o niebo lepsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asienia napisz co i jak po wizycie sama jestem ciekawa :):):) najadlam sie teraz mnie muli .A moja mama dzwonila i wydziera sie po mnie ze ciagle inne choroby wyszukuję zamiast jesc tylko na wadze tracę :):):) jestem juz jak kurczaczek 49 kg :):) kosc o kosc uderza :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmerek
z problemai grzybicy zaczelam walczyc miesiac temu w tym czasie zauwazylam pierwsze objawy bialy nalot na jezyku pogorszenie cery dostala inny kolor ciemno purpurowy obuchlizna twarzy wypryski ropne luzny stolec teraz sie poprawil zreszta wszystkie objawy sie poprawily stosuje diete caly czas sie ucze i eliminuje pokolkei produkty i coraz mniej zostaje mi do jedzenia oczywiscie probiotyki nie wiem czy maja jakis sens skoro grzyb je chamuje i naturalne metody zwalczania grzyba najpierw to byl cosnek teraz probuje z citroseptem ale to wszystko wydaje mi sie jest macanie po omacku dlatego chcialabyn namiary na dobrego lekarza ktory zna sie na tym w okolicach trojmiasta jesli ktos ma doswiadczenie z takim prosze o namiary czytam ten topik wiem ze sa ludzie ktozy maja ogromne doswiadczenie ale nie wiem czy jeszcze sie odzywaja tzn czytalam ten poprzedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greta garbo
>Gusia Jeśli robiłaś już badania laboratoryjne (OB, morfologia, mocz) i były w normie, to jeszcze zrób badanie kału na grzyby i drozdzaki (w dobrym laboratorium!!!! Osobiście polecałabym Szpital Uniwersyteckim w Krakowie) oraz wodorowy test oddechowy z laktulozą (nie laktozą!). Koniecznie! Przyczyną nieświeżego oddechu rzeczywiście może być grzybica jelit albo przerost bakterii beztlenowych w jelicie cienkim. Grzyby i bakterie wywołują procesy fermentacyjne, powstałe w jelicie gazy ulegają dyfuzji do krwi i stamtąd do płuc. Część tych toksyn może też wydostawać się z potem, który wówczas także ma nieprzyjemny zapach. Wynik badania laboratoryjnego i testu oddechowego to jedyna droga, żeby przekonać lekarza, że OBIEKTYWNIE coś z Twoim zdrowiem nie tak. Jeśli chcesz więcej szczegółów, mogę służyć pomocą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skromność...
Dobrze sporządzona mikstrura oczyszczająca (oryginalny aloes i oryginalna na zimno tłoczony olej+ sok z cytryny potrafi dość skutecznie poradzić sobie z ew. dysbiozą jellit. Stosowanie jest nieco dłuższe, ale fektywne...Nie bez naczenia ma tu też dieta odpowiednia, żeby nie zakwaszać organizmu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmerek
wlasnie wrocilam z zakupami dietetycznymi i zauwazylam zolty kolor cery i zolte bialka oczow od jakiegos czasu rozpiera mnie w prawym dolnym boku po posilkach to znaczy ze zolc przedostaje sie do krwi czy ktos moze mi powiedziec czy to ma jakis zwiazek z grzybica wiem tyle ze watroba moze byc przeciazona ale nie powinnam miec zoltego odcienia skory chyba prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmerek
ja mam wielka nadzieje zabicia tego paskudztwa choc psychika u mnie juz zaczyna szwankowac wiele osob nie wyleczylo sie po pol roku terapii mysle i mam nadzieje ze gdzies musieli popelnic blad zywieniowy i grzybka podkarmiali narazie mam do dyspozycji srodki naturalne poniewaz mieszkam w uk na wizyte do lekarza musze czekac pare dni i tak nie wiem jak mnie potraktuje poniewaz mam juz jakies doswiadczenie a pozatym czytalam na forum ze jak przyjdziesz z taka dolegliwoscia to patrza na ciebie jak na intruza wczesniej czytalam ze osoby ktore stosowaly citrosept sa zawiedzione ja musze powiedziec ze z citroseptem mam juz doswiadczenie lata wczesniej uzywalam go na inna dolegliwosc a wyleczylam przypadkowo lupiez pstry to taka delikatna odmiana grzybicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuta1
LUDI-ja wiem ,ze to moze byc odzwierzece a konkretnie odpsie bo przy koncowce ubieglego roku bylo ok ,bralam liw 52 a on jest na pasozyty ,poszlam do tesciowki w 1 dzien swiat i przypuszczalnie od jej psow cos dostalam ,ja swoje regularnie odrobaczam nawet za czesto weterynarz zwrocil mi na to uwage ,sa tez ziola dla psow na robaki w malych saszetkach ,ale wiem ze psom cos jest bo ''saneczkuja''objaw przy pasozytach i maja wymioty ,moglismy cos przyniesc i je tez zarazic,dlatego odrobaczymy siebie i psy,a an koniec zostawiam najgorsza wersje tasiemca bo to tez latwo dostac od psow zwlaszcza ze corka je caluje po siersci ,objawy tasiemca tez pasuja -corka ma nadwage i skore w kaszke manna ,juz latem bralam to pod uwage ale jakos nie chcialo mi sie wierzyc ,choc to wlasnie tasiemce sa rakotworcze ,stad moj guz i cos za duzo przypadkow raka i zawalow serca wokolo w rodzinie ,na razie jest vermox a potem zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZMEREK jesli naprawde masz zolte bialka i skore to nie swiruj z grzybica tylko sprawdz ... zoltaczke. SKROMNOSC MO jest moze dobre i wystarczajace przy dysbiozie ale nawet sam guru twierdzi ze nie jest to lek na grzybice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość informuję
Czyli jak podejrzewałam. Coraz mniej chorych na grzybicę w topiku o grzybicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmerek
do an dy mam nadzieje ze to szwankuje watroba nie robilam testy na grzybice ale objawy mam tylko rzeczywiscie sa bodobne jak przy watrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmerek
a moze mam jedno i drugie jutro robie test ze slina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
nutko kochana pisalas o luszczycy ,mam przypadek w rodzinie ,scisle laczyla sie wlasnie z psiakami,i ich robalami,o dziwo gdy pieski doszly do starosci i zdechly,luszczyca zaczela zanikac,moze zbieg okolicznoosci ,moze walka z robalami okazala sie skuteczna/facet cierbial na lamblie ,wracaly jak uparte,po stracie psow pozytywna rzecz ustapila luszczyca nie liczac robali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludi
nutko z pewnoscia kochasz zwierzeta wiec masz dylemat,ale zwazywszy te problemy calej rodziny z robalami to niestety chyba wlasnie przez nie macie problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×