Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

szumy w głowie i uszach dzwonienie tykanie itd- cd.

Polecane posty

Gość gdzie Martyna i Alda i Mewa i
Jolik?Morela??? poradźcie nam coś,proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zlota_jesien
mówisz o zdrowym odżywianiu , chemii itp a dziecku proponujesz robić jabłko w mikrofalii, czy Ty czasem nie zaprzeczasz sama sobie? Od kiedy to mikrofala pozytywnie służy na nasze zdrowie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trejser
Zły wpływ kuchni mikrofalowych na żywność to kolejna miejska legenda bez racjonalnego poparcia. Mikrofale to tylko rodzaj promieniowania, które nie "zostaje" w pokarmie. Żarcie podgrzewa zawarta w nim woda poddana działaniu mikrofal. Moim zdaniem gorsze jest podgrzewanie np. na kuchni w metalowym garnku bo uwalniają się jony żelaza itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota_jesien
Dzieki Trejser. Dodam, ze kuchenka mikrofalowa szkodzi jedynie temu , ktory stoi w poblizu niej , gdy ona pracuje, dlatego pisza, by nie stac bezposrednio przy pracujacej kuchni mikrof. Reszta to mit. A jablka pieczone polecalam tym, ktorzy maja zatwardzenie, jesli juz , natomiast Maksio Martyny mial akurat odwrotnie. Mam nadzieje, ze jest juz zdrow. Milej niedzieli wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj jest fatalny dzień szumi jak chol......, pozdrawiam dziewczyny i chłopaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to prawda najlepiej o ty nie mslec nie da sie zawsze, ale trzeba ten jakis szum uwazac za cos co jest tak jakby na zewnatrz. psychika duzo poprawia;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukole
Witam. Jestem tu nowy. Mam piszczenie w uszach od tygodnia i prawie jestem pewien na 100% że jest to skutek uboczny leków, które mi podawali w szpitalu: Ceftriaxon, Profenid, Ketonal, Dexaven. Czy ktoś może miał podobny przypadek, czy pisk minął? Może ktoś wie czy skutki uboczne leków mijają? Jestem muzykiem i nie uśmiecha mi się życie z tym wysokim dźwiękiem... Pozdrawiam wszystkich na forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukole
Dodam jeszcze, że w szpitalu miałem robioną punkcje kręgosłupa i pobierany płyn mózgowo-rdzeniowy. Po tym wystąpił u mnie nasilony zespół popunkcyjny, który trwał 6 dni. Czy to może też być powodem tego pisku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trejser
Ech.. a tak już się cieszyłem że daję se z tym radę. Zapomniałem że mam 3 zęby leczone kanałowo a niedługo dojdzie 4. Czy ktoś wie czy takie zęby (czyli martwe) mogą być przyczyną szumów? Czy powinienem je całkiem usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota_jesien
Trejser, nawet nie mysl o usuwaniu zebow, przeciez masz wyleczone, nowe, trzecie juz nie urosna. Miales juz mniejsze szumy, dawales sobie juz rade z nimi a wiec skad ten nawrot pesymizmu? Przy wilgotnej pogodzie tez mam wieksze szumy, nie moglabym mieszkac tam, gdzie sa caly czas mgly. Wczoraj mialam doslownie chor w glowie, smiesznie jest tak slyszec caly czas a.... na roznych tonach. Nie chcialo mi sie wstac i nagrac na dyktafon tej melodii. Tak jakbym sluchala choru starocerkiewnego. Jak jest taka ponura pogoda, mozna zawsze poswiecic zolte swiatlo, podnosi nastroj. Szumiace uszy nie lubia przewiewu, trzeba pamietac o noszeniu opaski, gdy wieje wiatr. Idzie wiosna, bedzie wiecej slonca i poprawi Ci sie nastroj i szumy stana sie mniej slyszalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota_jesien
Do Lukole, niektore leki rzeczywiscie powoduja szumy, te powinny minac po odstawieniu lekow. Ale byla jakas kokretna przyczyna, ze brales tyle antybiotykow. Lekarzom,tym zarozumialym nie chce sie sprawdzic, czy antybiotyk jest wlasciwy i lecza w ciemno, bo innym pomoglo. Bylam kiedys w takiej sytuacji, zrobili mi posiew i zobaczyli, ze miesiac bralam zbedne antybiotyki domiesniowo i dozylnie w kroplowkach. Wypisalam sie na wlasna prosbe ze szpitala i leczylam u lekarza w poradni, ktory mial na tyle odwagi, ze zlecil zrobienie posiewu poza wiedza ordynatora. Pogadaj z lekarzami i zapytaj, co sadza nt Twoich szumow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynajad
czesc brzydaki przepraszam ze mnie tyle czasu nie bylo. kurcze ale milo z drugiej strony przeczytac jakies cieple slowo ze tesknicie. dziekuje wam za to bardzo. podejrzewam ze kazdy ze "starej ekipy" - i tu nie umniejszajac nowym szumisiom_- zaglada czasem. alda na pewno czyta- sciskam cie mocno alduska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynajad
Morela nie wiem jak ci pomoc bo cokolwiek by napisac i tak wiesz najlepiej jak ci zle. Morelka i wszyscy - ja na razie nosze te generatory i jak bedzie jakas konkretna porawa to dam znac. dla wszystkich to chyba jakas nadzieja z tymi szumiaczami choc w sumie ja nie jestem zadnym wyznacznikiem Pozdrawiam wszystkich. dziekuje Zlota jesu\ien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynajad
Pozdrawiam wszystkich. morelka trzymaj sie kochana. dziekuje Zlota jesuen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trejser
Tylko dwa zeby mialem zrobione niezbyt dokładnie. Jeden chyba bedzie usunięty bo znowu ma ubytek. I ta ósemkę chyba usunę. Nie wiem czy jest sens mieć martwego zęba tak daleko (nie uczestniczy w jedzeniu). No i sporo mam jeszcze zębów do leczenia :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trejser
W każdym razie zamierzam ostro wziąsc sie za zęby. Mam juz pare wizyt omówionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukole
punkcje mi robili, bo miałem i mam bóle głowy. Podejrzewali zapalenie opon mózgowych, które miało niby trwać... 3 miesiące. (gdyby tak było pewnie już bym nie żył). Dziś wybieram się do tego szpitala gdzie leżałem i pogadam z lekarzem, który mnie prowadził. Ten pisk, co mam, nie słysze go w uszach tylko jakby w głowie... i częstotliwść pisku jakby czasami się załamuje i powraca do pierwotnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukole a jakie Ci wyszły wyniki???, bo jeżeli robili Ci punkcję to na pewno od razu sprawdzali też inne schorzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota_jesien
Do Lukole, ja tez lokalizowalam szumy w glowie na poczatku, ale teraz odbieram je w uszach. Moze to taka prawidlowosc. Jakie masz te bole glowy, migrenowe czy napieciowe? Napieciowe to takie jakby Ci kto skrecal mozg w powrozy. Czy masz przy tym odczucie, ze dobrze, ze masz czaszke, bo inaczej glowa by ci sie rozpadla? Czy w ostatnim czasie nie byles w sytuacji dlugiego stresu? Poprosc, by zrobili Co rezonans magnetyczny glowy. Mnie pomaga i innym rowniez na bole glowy uciskanie.Usiadz wygodnie na krzesle, osoba, ktora bedzie ci uciskac glowe niech stanie za Toba. Rozluznij sie, zamknij oczy, koniecznie pelny relaks. Ona niech przylozy swoje dlonie po bokach Twojej glowy , palce przy ciemiaczku, dlonie skierowane do uszu, moze palce skierowac troche w strone czola, tak jakby zrobila obrecz na Twojej glowie. Teraz niech lekko uciska glowe, z uczuciem, tak jakby chciala ci jedynie przekazac energie,cala dlonia, coraz mocniej niech przywiera do glowy, tak jakby one byly przyklejone do glowy , czuj cieplo jej dloni, potem niech oddala rece nie odrywajac ich od glowy ,bardzo powoli i znowu niech naciska, moze slowo napiera byloby lepsze i tak cierpliwie chociaz 10minut. Sam bedziesz czul ulge i cieplo. Wiesz, latwiej sie to wykonuje jak opisuje, ale moze tekst bedzie na tyle czytelny, ze pomoze. Jedno jest wazne, ta osoba musi byc cierpliwa, myslec o tym ,by Ci pomoc a nie robic to na "odwal sie". Mnie pomaga i ja tez kiedys pomoglam kobiecie, ktora byla obolala, prawie wyla z bolu. Przywiezli ja na sale na lozku z barierkami, by nie spadla i zostawili. Wygladala jak cierpiace zwierzatko. To byla klinika i bylo nas na sali kilka.Bylam nowa,moze dlatego odwazna, pozostale panie nawet nie zainteresowaly sie nia. Podeszlam do niej i zapytalam co jej jest, odpowiedziala. Pomyslalam, ze moze jej ulze, balam sie, ze moge jej zaszkodzic, ale litosc wziela gore nad rozumem. Usiadlam na jej lozku i cierpliwie usciskalam jej glowe i nie uwierzysz bol ustapill. Dlatego wiem, ze cierpliwe dlonie pomagaja. Czy masz nadwrazliwosc na dzwieki? czy glowa boli Cie non-stop czy masz chwile bez bolu. Czy masz mroczki przed oczami i zbiera Cie na wymioty w czasie bolu? Musisz dokladnie opisac swoj bol glowy, swoje odczucia przy nim. Nawet nie wiesz, jak wazny jest dobry wywiad z chorym, by postawic wlasciwa diagnoze.Zycze Ci powrotu do zdrowia, pamietaj stres poteguje chorobe, musisz sie najpierw wyciszyc, moze pomoga Ci przy tym cwiczenia oddechowe, opisalam je juz wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyna a jak masz założone te generatory to słyszysz ten szum własny i czy Tobie przeszkadza czy jest lepiej, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukole
Byłem dziś w szpitalu, gdzie leżałem i rozmawiałem z lekarzem, który mnie prowadził. Zaczne od tego, że miałem robione wszystkie możliwe badania w kierunku neuroinfekcji i stanów zapalnych. Początkowo wynik na borelioze wyszedł +-, wiec badania powtórzono i dziś odebrałem wynik całkowicie negatywny, jednak podczas pobytu w szpitalu lekarze wzięli na poważnie ten wynik +- i zaczęli leczenie antybiotykiem w kroplówce na borelioze. (zbędnie). Zrobili mi wszystkie możliwe testy z krwi, moczu i płynu mózgowo rdzeniowego. Nic nie znaleźli, wszystkie badania OK, poza tym że miałem powiększone węzły chłonne. Pobrali tkanki z węzłów do biopsji. Dziś lekarz mi powiedział że ma wstępne wyniki z biopsji i że nie mam się czym martwić, ze to nic poważnego. Węzły były powiększone po stanie zapalnym (tylko nie wiadomo czego). Wydaje mi się, że ból głowy się zmniejszył więc może przyczyna się przypadowo wyleczyła po tych szpitalnych lekach... Jedyna zastanawiająca lekarza sprawa to zespół popunkcyjny, który wystąpił u mnie ze wszystkimi możliwymi objawami. Mówił, że to nie spotykane, dlatego też podali mi dexavin-steryd (bardzo toksyczny). Mówił, że te szumy mogą być spowodowane odstawieniem tego sterydu, który blokował produkcje hormonów przez mój organizm i że potrzeba czasu, żeby wszystko wróciło do normy. Ten pisk się zaczął tuż po odstawieniu leku... Co do skutków uboczych mówił, że nie przypomina sobie, żeby kiedykolwiek u kogoś, nawet po większej dawce tych leków, wystąpiły one w postaci szumów usznych. Jestem narazie dobrej myśli... Co do bólów głowy to wszystko wskazuje na to, że są to bóle napięciowe. Miałem TK głowy - OK, wyniki krwi OK. Wybieram się jeszcze na rezonans. Dziękuje złota jesień za podpowiedź odnośnie tych bólów. Zastosuję terapię tak jak napisałaś i dam znać o skutkach. Nadwrażliwości na dźwięki nie mam, mam chwile bez bólu głowy - szczególnie jak jestem czymś zajęty - pracą fizyczną, gdy biorę ciepłą kąpiel. Nie mam nudności, czasami mam wrażenie niestabilności. Wcześniej (przed szpitalem) ból głowy pojawiał mi się rano tuż po wstaniu z łóżka - tak jakby mi ją rozsadzało od środka. Ciśnienie OK. W ciągu dnia czasami go nie czułem, ale też czułem że nie jest ze mną wszystko w porządku - ta niestabilność, czasami bóle oczu, brwi... Badanie dna oka OK. Ból nasilał się czasami przy schylaniu. To było podstawą dla laryngologa stwierdzić iż mam chore zatoki. Po dwóch antybiotykach zlecił RTG zatok, które wykazało czyste zatoki... Skierowanie do neurologa, który powiedział że mnie przewiało (bóle na tle reumatycznym). Dał leki, które nic nie pomogły. W międzyczasie poszedłem prywatnie do neurologa - uważanego za jednego z lepszych w mieście, stwierdził bóle napięciowe. Teraz generalnie ból głowy przygłusza mi ten pisk... więc nie skupiam się na tym zabardzo. Chciałbym, żeby to przeszło... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dawno nie pisałem bo dużo (za dużo) pracy u mnie tak - dużo leków ale widzę zmiany tj szum jest mniej intensywny, jak mocno wyciskam powietrze nosem to ustepuje na krótko, czekają mnie jeszcze podobno kroplówki. poza tym, lekarz zalecił - zmień życie :-0 Aha ton szumu się zmienił z gwizdu czajnika w tonację wyższą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co na to znachorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trejser
lukole... zrób badanie wykrywające chorobe Menier'a. U mnie to chyba wina dwóch źle zrobionych zębów. Pobolewają mnie, więc pewnie trzeba będzie wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trejser
Jeden laryngolog powiedział mi że trochę przesadzam. Wg. niego słyszę szum krwi i to jest normalne. To może być związane z wzrostem, itp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlota_jesien
Do Lukole, powiedz, czy jak idziesz to czujesz lub czules wczesniej kazdy krok w glowie, kazde stapniecie? Trajser ma racje, mozesz miec zaburzenia blednika. Usiadz na krzesle obrotowym i zakrec sie, jesli nie bedziesz mial zawrotow glowy, to mozesz byc spokojny. Zaproponuj , by lakarz przepisal ci betaserc lub podobny na poprawe mikrokrazenia w uchu srodkowym.Na pewo nie zaszkodzi. I jeszcze jedno pytanie, czy miales tak, ze jak dotykales jezykiem podniebienia to czules nerwy w glowie? Czy miales rowniez bol uszu? Sluch masz w porzadku? na czym grasz? Czy mozesz pic mleko i nie jest ci potem niedobrze? Czy Ty przypadkiem nie przeziebiles przeziebienia? Pamietaj, ze to Ty jestes ze swoim organizmem 24 godz. na dobe i znasz siebie najlepiej. Powtarzam raz jeszcze b.wazny jest jest dobry wywiad + badania, wtedy ulatwisz prawidlowe rozpoznanie choroby. Ci, ktorzy sami chorowali podobnie, najlepiej podpowiedza. Dlatego takie fora maja sens. Mam spostrzezenie co do szumow i aparatow sluchowych. Noszac aparat sluchowy niwelujemy slyszalnosc wewnetrznych szumow, gdyz wyostrzaja sie nam dzwieki zewnetrzne. Po wyjeciu aparatu z ucha , mam w nim prawie nieslyszalne szumy. Teraz jak dyskutujemy o generatorach zaczelam zwracac uwage na szumy. Nie wybierajcie wewnetrznych aparatow, mialam kiedys i nawet nie mozna zalozyc opaski, bo zaraz piszczy, jest b. czuly na dotyk. Sa zauszne "inteligentne" , bo same dostosowuja sie do otoczenia i duzo tansze od wewnetrznych. Milej nocy wszystkim i wyciszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukole
do złota jesień Jak idę to nie czuję każdego kroku w głowie. Jak dotykam językiem podniebienia też nic nie czuję. Bólu uszu też nie pamiętam. Gram na organach kościelnych, studiuję muzykę kościelną. Ostatnio, hmm już kilka dobrych lat wstecz, zauważyłem że gorzej słysze na prawe ucho. Nie robiłem żadnych badań w tym kierunku. Słyszałem, że to normalne, że na jedno ucho słyszy się trochę gorzej... Dostrzegam różnice, nawet sporą, gdy zatykam lewe (tjb. zdrowe) ucho to nie słyszę tak dobrze dźwięków otocznia niż gdy zatykam prawe (gorsze) ucho. Mam już umówioną wizytę u laryngologa. Jak byłem poprzednio i mówiłem o tym uchu to moje zatoki (zdrowe) tak mu przysłoniły świat, że totalnie to zlekceważył... Co do mleka to mogę go pić litrami - jest OK. Nie wykluczone, że mogłem przeziębić przeziębienie, choć od kilku m-cy nie miałem podwyższonej temperatury. Co najwyżej katar, zawalone gardło, ból gardła.. mam taką pracę, że bardzo często przebywam na zewnątrz i w zimnych pomieszczeniach (i muszę jeszcze śpiewać co dotakowo wychładza organizm). Zrobię jeszcze test z krzesłem. Zdarzył mi się 3 razy ostry ból na dole pleców. 2 razy jak siedziałem na krześle przy obiedzie, raz na kozetce przy usg. jakby nerki. USG nic nie wykazało. Dodam, że czas od połowy listopada do końca grudnia miałem baaaardzo pracowity. Ledwie znajdowałem czas na spanie (dzień w dzień). Dziękuję wszystkim za odpisywanie, szczególnie tobie złota jesień. Są jeszcze dobrzy ludzie na tym świecie... pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super kobieta
z CIEBIE "ZŁOTA JESIEŃ" i taka madra! dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana jestem tą teori
lukole A może Ty jestes z zespołu ICH TROJE???on tez jest na pomarańczowo i tez wierzy w głupoty,przy okazji popros pania doktor o skierowanie na rezonans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×