Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anielaa

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii II cz.

Polecane posty

Gość Anielaa

Opieka socjalna matek z dziecmi w angli - bedzie mozna poczytac, dla zainteresowanych jest tam dużo informacji dziewczyny zakładam nowy topik, bo na tamtym nie da sie pisac..... wysyłanie postu trwa pol godziny i wychodzi error.Potem okazuje się, że post jest kilkakrotnie zdublowany.... Eweczka Nina,zabytkowo,, advocat jak bylo na spotkaniu?, goya , piszcie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
mozna to jakos rozwiazac Przyslali nam dzisiaj pismo ze musimy oddac 800 funtow za benefit (child benefit) Zaczne tak: Maz na poczatku pracowal przez agencje kilka miesiecy wkoncu dostal stala umowe, w firmie tej pracuje do dzis. Jednak nie wiedzielismy o tym ze jesli nie przepracuje sie roku w jednej firmie i zacznie prace w innej to trzeba uzyskac nowa zgode o prace w Anglii (Homo Office), za ktora juz sie nie placi. Dowiedzial sie o tym jak po pol roku w jego aktualnej pracy poprosili o kopie tego dokumentu i to wtedy dowiedzial sie od anglikow jak to wyglada i zalatwil nastepna zgode. Niestety dzisiaj przyszedl nam list, wktorym nas informuja ze musimy oddac pieniadze za ten okres kiedy maz nie mial zmienionego papieru na nowy. Jest to nie ukrywam duzy wydatek dla nas. Czy sa jakies instytucje ktore moga pomoc nam w takiej sytuacji oczywiscie moze to byc jak najbardziej angielska instytucja nie przeszkadza nam to. Dziekuje za kazda porade i przepraszam ze nie na temat. 🌻 ja niestety Ci nie pomogę , bo nie mam pojęcia, jak to rozstrzygnąć, ale moze ktoś cos napisze, dlatego pozwoliłam sobie skopiowac twój post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myslę, ze możesz się zwrócić do Citizens Advice Bureau.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
advocat----> jak było na spotkaniu w Jobcentre? ja dalej czekam na datę spotkania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na spotkaniu o NIN-nie miałam tłumacza,ale sobie poradziłam.Pytała tylko podstawowe rzeczy.Trzeba mieć dokumenty-przyślą spis jakie. Ogólnie-luzik :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
nina---> fajnie że jesteś....jak tam nowa praca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a więc- moja praca ma tylko fajne godziny bo od 6:30 do 14:30,a poza tym jest męcząca.To jest fabryka jedzenia-niestety stanie po 8 godzin jest strasznie męczące.Wiadomo,że każdy pracuje-ale ja miałam przerwę w pracy parę ładnych lat,a w Anglii w ogóle to moja pierwsza praca i ciężko się wciągnąć.Zarobki porównywalne z mężem-prawie te same :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w fabryce jedzenia to ...
... przynajmniej glodna nie bedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
Cześć! Nina- właśnie tak jest w Angli, że kobiety i mężczyźni zarazbiaja takie same stawki, nie ma dskryminacji płci.....A jak idziesz do pracy to od razu zgłaszasz do Reveniu, jak to jest, od razu zmieniaja stawki taxów??? w ogole, to ciekawi mnie bardzo, jak oni naliczaja te taxy, a potem jak jest następny rok podatkowy i wysyła sie im p60 to od razu zmieniaja stawki, jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela,co roku tak gdzieś w czerwcu Reveniu przysyła papiery by odnowic dane odnosnie dochodu za poprzedni rok podatkowy.I na tej podstawie naliczają taxy.Jeżeli jednak jedno z małżonków,ktore nie pracowało a podjeło pracę musi to zgłosić do nich,bo pozniej jak sie rozliczy to wyjdzie na jaw,że ich sytuacja finansowa sie zmieniła i trzeba bedzie zwrócic kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
CZY JEST JAKIS MAKSYMALNY LIMIT CZASU NA ROZPATRZENIE WTC ????MOZE KTOS WIE JAK MOZNA NA NICH ZADZIALAC ZEBY SIE RUSZYLO BO DZWONIENIE JEDNAK NIE POMAGA ,MOZE JAKIES PISMA ????WIEM ZE MAM ZLOZONY KOMPLET DOKUMENTOW DWA TYGODNIE TEMU JAK DZWONILAM WSZYSTKO MIELI JEDNAK W UBIEGLY PIATEK JAKIS DEBILNY URZEDNIK TWIERDZIL ZE NIE MAM NUMERU NIN POTEM GO NIBY ODNALAZL A JA NIE JESTEM PEWNA CO SIE DALEJ BEDZIE DZIALO Z MOIM WTC I CO USLYSZE ZA JAKIS CZS.KURCZE JAK MOZNA MIEC TAKI BALAGAN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia-przede wszystkim nie pisz dużymi literami!To w necie oznacza krzyk.Jeżeli chodzi o czas oczekiwania to niestety ale jest różnie.Jedni czekaja 3 miesiące inni 8-10m-cy.Musisz uzbroić sie w cierpliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
misia---> ile czasu czekasz? czytałam, że pisma pomagają , więc piszcie do reveniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
przeraziłam sie , ile mozna czekać!!!!!! Nicola, a macie juz child benefit? bo wiem, że jak sie czeka na te wszystkie to tak długo trwa, ale jesli macie CHB to strasznie długo czekacie czy tylko u mnie tak jest, że jak piszę na topiku czI to zawsze występuje bład, potem jest temat na I miejscu, ale posta żadnego nowego nie ma, dlatego wolę pisac tutaj.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
Mam jeszcze pytanie, czy wysyłał ktos może do reveniu, numer referencyjny, że sie czeka na NIN, czy każdy czeka na numer właściwy NIN i dopiero podaje w Reveniu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
Dziwne-----dzwonili do mnie dzisiaj z Jobcentre i mam spotkanie jutro w sprawie NIN-u, ale wczesniej nie dostałam od nich zadego pisma.... miał tez tak ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anielaa-jeśli kieruje Cibie Revenue,to nic nie musisz wysyłać,bo oni z Revenue wysyłają komplet dokumentów do Jobcentre a oni odsyłają do Revenue.Jak byłam na swojim spotkaniu o NIN-to widziałam komplet tych dokumentów z Revenue. Może ktoś wie: czy jak mąż nie ma pracy teraz,a żona teraz ma tymczasową-to czy bez HO mogę się starać o przepisanie taksów na mnie? Jutro dopiero wysyłam po HO.NIN mam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
nina_> tak sie wczoraj zdenerwowałam, czy oby dobrze zrozumiałam, czy to mozliwe, że nic nie dostalam do domu, ale własnie wróciłam i juzmam to za soba, teraz tylko czaekać, na NIN Nikola, pisz na tym topiku, bo tamten cos szwankuje, pozwolę sobie skopiowac post ztamtego, może Ci ktos odpowie Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
20:00 [zgłoś do usunięcia] Nikola24 Dzieki dziewczyny za odpowiedzi Mnie tez zastanawia czemu to tak dlugo trwa,dzwonimy tam co tydzien,i wciaz slyszymy to samo..czekamy na pismo z przyznaniem panstwu benefitow...jezeli wszystkie nasze dane sa w porzadku..doslownie wszsytko jest OK to na co Oni jeszcze czekaja!!! Nie rozumiem... Child benefit pobieramy juz od ponad 4 miesiecy...wiec same widzicie,moze to dlatego,ze mieszkamy w birmingham..to duuze miasto.. Zastanawia mnie tez to ile moga nam przyznac...teraz juz jak tak dlugo na to czekam to chociaz bym chciala wiedziec na co..hehe Wchodzilam juz na te przerozne calkukatory ale to nie dla mnie.. Napisze Wam mniej wiecj nasza sytuacje moze ktos ma podobna i odpisze..( Mamy jedno dziecko,ja nie pracuje i nie pracowalm tu jeszcze..moj nazeczony pracuje na kontrakcie juz od 2 lat i zarazbia 228 funtow na tydzien,pobiera,y child bemefit...to chyba na tyle) Piszcie jak cos jeszcze!!! Prosze o odpowiedz Jeszcze raz pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
tez jestem ciekawa jak oni licza kwoty, ktore przysługują, ale nikt nie chce napisac ile dostał, i ile dostaje....więc czekam aż dostanę, to wtedy napisze.Ja mam dwoje dzieci, mąż pracuje, ma ok 1000 f m-cznie, czekamy na Taxy juz cztery m-ce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
Dziewczyny, gdzies czytałam, ale zapomniałam, czy Jobcenter wysle do Reveniu mój NIN, jeśli byłam, przez nich kierowana, czy ja musze zadzwonic i podać? I jeszcze słyszałam, że po tygodniu mogę zadzwonic do nich i spytać czy juz mam numer, nie muszę czekać na kartę, tak? Jak Wy to załatwiałyście?, Nina, Eweczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
hej gdzie wszyscy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
hej... faktycznie nas malo ,mysle ze to czekanie na dobre wiesci benefitowe tak wszystkich zajmuje:))))) u mnie nadal nic niby u nich w papierach dobrze a tak naprawde nie dobrze bo nie chca przyslac decyzji.pozdrawiam......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
misia, a jak dzwonicie to co Wam mówią???? advokat jesteś przede mną, więc informuj na bierząco, ja byłam we wtorek na spotkaniu, więc powinnam w przyszłym tygodniu też ostać numer, bedę pisać. no a co z tym numerem , nikt mi nie odpisał, Reveniu bedzie go miało z Jobcenter, czy trzeba im podać przez telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero zauwazylam ta druga czesc tematu ;) u mnie nadal cicho szaaaaa, codziennie pedem gnam do drzwi zeby przejzec poczte, o ile jakas wogole jest i codziennie zawod ;( minelo juz 7 miesiecy czekania na Child Benefit,wkurza mnie juz to, najlepszym moim prezentem na świeta bylaby ta decyzja...... a juz nie mowie o CTC, bo na to czekam pol roku, z pewnoscia blokuje go CHB, tez ciekawa jestem ile nam przyznaja, na P60 skladanym do wniosku maz mial niecale 11tys za ostatni rok, mamy jedno dziecko, ja nie pracuje, tez probowalam liczyc na tych kalkulatorach ale nie wszystko wiem jak wpisac, moj szwagier bodajze mial w tamtym roku na P60 11 tys i wyobrazcie sobie ze dostal ponad 500funtow, ale chyba z CHB miesiecznie, marzy mi sie tez tyle, ale ja niestety zawsze do takich rzeczy nie mam szczescia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
ja tam sie uparam i bede pisac na tym, bo na tamtym topiku cos szwankuje, nie wiem, może tylko mi. Goya, bedzie dobze, dzwoncie do nich jak najczęściej..... Ja tez nie mam pojęcia ile dostaniemy.... i te mam nadzieję, że do świąt nadejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
To co nam mowia juz znam na pamiec maja oklepane teksty splawiania ludzi ciagle karza czekac no i nic nie da sie przyspieszyc ,sprawa jest w toku itp.dzis wysylam tam meza bo ja juz nie umiem z nimi rozmawiac ...........pozdrawiam wszystkich oczekujacych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anielaa nic nie musisz podawać,bo oni przesyłają dokumenty między sobą.Od momentu wizyty w jobcentre pieniądze miałam na koncie po 3 tygodniach-moi znajomi też.Także myślę,że Wam też sie tak uda. życzę powodzenia i miłego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w job center na rozmowie o NIN bylam juz ponad miesiac temu, a wy jak dlugo czekalyscie na Child Benefit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×