Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anielaa

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii II cz.

Polecane posty

Na ChB czekałam niecałe 3 miesiące-to było w zeszłym roku w lato .Może po fali kłamstw jakie robią teraz co niektórzy, sprawdzają czy w Polsce nie pobierasz.Zanim wyślą zapytanie-zanim im odeślą to troszke trwa niestety. Bądźmy dobrej myśli i zyczę Wam kobitki dużo cierpliwości ,bo Anglicy mają na wszystko czas,niestety :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
nina-- dobre wiesci czytam od rana, dziekuję Ci, oby, oby. advocat--czytałaś, daj znac jak u Ciebie, bo po Tobie jestem ja :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
puk puk jest tu kto????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
Markiza_____musisz mieć Home Office i numer NIN, potem składaj o Child Benefit i jeśli pracujesz o Working Tax Credit i Child Tax Credit, jako samotna matka dostaniesz napewno, wszystko Ci powiedzą w Reveniu, jak bedziesz dzwonić o formularze, powodzenia goya, misia, advokat___co u Was? piszcie Eweczka____wrociłaś już? Nina_____święta w Polsce, ale Ci dobrze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
u mnie niestety nie ma sie czym pochwalic, caly czas nic :( niedlugo bedzie 8 miesiecy a tu nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmelowa to nie ma znaczenia czy to mąż i czyje są dzieci-najważniejsze jest to,że Was utrzymuje i.......... Kocha :-) .W Anglii nie musisz mieć formalnego związku-wystarczy,że Pan z Tobą mieszka,albo Ciebie utrzymuje i już uważane to jest za związek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
hej...........u mnie niestety tez nic,kurcze moj M tak sie ostatnio zdenerwowal dzwoniac o WTC ze chyba wiecej nie bede go o to prosic.na nich nic nie dziala maja swoje procedury.pani powiedziala ze teraz jest zaostrzenie w przepisach bo duzo polakow niestety oszukuje w sprawie benefitow i zanim cos przyznaja musza byc pewni ze tu jestesmy itd.....ostatnio dostalam pismo odnosnie child benefit ze przeszlam weryfikacje i nawet dostalam jakis zwrot bo strona polska nic mi nie wyplacala i podali tam jakas date.nie bardzo wiedzialam o co chodzi wiec oczywiscie zadzwonilam ale oni tez nie wiedzieli co beda mi wyrownywac wiec kij im w oko:)))cierpliwosci zycze sobie i Wam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
ja nie wiem co oni nas tak sprawdzaja, spoko jesli chodzi o to czy nie pobieramy zasilku w Polsce, ale ze jestesmy tutaj???? przeciez oni wyplacaja tez tym dzieciom ktore sa w Polsce....... moj szwagier np pracuje tutaj, a zona i dziecko w Polsce i wyplacili mu po 3 miesiacach ChB, a po 5 CTC i WTC (fakt, ze aplikowal w tamtym roku) i to duzo kasy, bo dostaje razem ponad 500f na miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
itam wszystkich 🖐️ Karmelowa_____mi tez sie wydaje, że powinien spróbować, wyslij mu akty urodzenia dzieci i niech wypełnia formularze, napisze, prawde, a tutaj nie trzeba byc małżenstwem, żeby dostawać na dzieci, wystarczy, że tak jak napisałan Nina, jestescie partnerami, i razem wychowujecie Pozdrawiam i życzę dobrych wieśći w szarych kopertach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
witam nie wiem jak bylo dawniej z WTC i CTC mojemu znajomemu odrzucili tydzien temu wniosek o te zasilki tylko dlatego ze jego rodzina mieszka w polsce tak to dokladnie uzasadniono fakt on sam we wniosku zaznaczy polske jako ich miejsce zamieszkania wiec mieli ulatwione zadanie, moze ktos zna osoby ktore biora WTC i CTC a ich rodziny mieszkaja w polsce bo w takim razie cos tu nie gra ze jedni moga a inni nie???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donata********
goya 007 napisala: ja nie wiem co oni nas tak sprawdzaja, spoko jesli chodzi o to czy nie pobieramy zasilku w Polsce, ale ze jestesmy tutaj???? przeciez oni wyplacaja tez tym dzieciom ktore sa w Polsce....... moj szwagier np pracuje tutaj, a zona i dziecko w Polsce i wyplacili mu po 3 miesiacach ChB, a po 5 CTC i WTC (fakt, ze aplikowal w tamtym roku) i to duzo kasy, bo dostaje razem ponad 500f na miesiac. .... wlasnie dlatego sprawdzaja,bo nie nalezy sie CHTC jezeli dziecko przebywa w Polsce - to zwykle wyludzanie pieniedzy . Juz teraz niech szwagier odklada pieniazki na zwrot,bo bedzie plakal. Wystarczy,ze sprawdza... a to zaden problem...ze dziecko nie jest uczniem w zadnej szkole i juz wiedza,ze go tu nie ma i ew.od kiedy. Zwrot+kara.. to go czeka. Teraz nie moze nawet przestac brac zasilku,bo przysla zapytanie dlaczego. Jak odpowie,ze dziecko wyjechalo-sprawdza kiedy i jak okaze sie,ze w ogole go nie bylo -to juz mu mozna wspolczuc. NIE KOMBINUJCIE Z ZASILKAMI na dzieci,ktorych tutaj nie ma - to bardzo zle sie konczy. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
goya007 mam pytanie jak to jest mozliwe ze Twoj szwagier bierze WTC I CTC przeciez potrzebny jest tez numer NIN jego zony przeciez same tak mamy mezowie skladaja wnioski ale nasze pelne dane tez sa potrzebne bo bez tego ani rusz,niestety:((wiecie wlasnie znalazlam stara decyzje z 2005 roku kiedy to moj M staral sie o CHB i okazuje sie o WTC i CTC tez zlozyl aplikacje minelo tyle czasu ze o tym zapomnial CHB dostal bez problemu po trzech miesiacach ,cala reszte z marszu mu odrzucili niestety nie moge znalesc decyzji z jakiego powodu.ja sie nie czepiam tylko chce zrozumiec jak dziala system przyznawania zasilkow....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
no i mam odpowiedz od donaty juz zero pytan w tym temacie czyli to jest zasilek dla rodzin mieszkajacych na terenie WB teraz to sie nawet nie dziwie ze tak im to idzie jak kantuje sie ich na kase -maja nas gdzie..........:(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
ja juz jestem zielona, slyszalam ze ponoc jest luka w prawie i dlatego ludzie majacy dzieci w Polsce moga pobierac zasilki.... nie wiem, ale z tym NINem tez mnie dziwilo ale tlumacze sobie tak ze skoro on zaznaczyl ze ma zone w polsce to jej na to nie wzywali, a ja np mam wpisane ze mieszkam tutaj to musialam miec wyrobiony NIN, to wszystko to jeden wielkibałagan!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
to jest uzasadnienie odrzucenia wniosku dla moich znajomych tak dokladnie napisali kiedy on tez zaznaczyl ze zona i dziecko mieszkaja w polsce"to qualify for tax credits the general rule is that you must live in the UK"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
goya007 oczywiscie nie jestes winna temu ze ktos potrafi kantowac a inni nie sama czekasz i uczciwie zalatwiasz to co ci sie nalezy nie ma luki w prawie bo wielu by z niej kozystalo.jednak my co tu mieszkamy pracujemy placimy podatki przez naszych nieuczciwych rodakow tracimy na wiarygodnosci i to jest przykre ,gdzies tam nawet powstal topik dla kombinatorow zasilkowych no i tam sobie udzielaja swietnych rad, oby spotkala ich zasluzona kara!!!!!!!!!!!!!!!my sobie dalej bedziemy czekaly ,ale uczcieiw i bez stresu ze ktos nas przylapie.....:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
dobrze piszecie laski Właśnie, zawsze trzeba pisać we wnioskach PRAWDĘ, jeśli sie nalezy, to przyznaja, jeśli nie, to nie....Wiem, że cild benefit można pobierac w Uk na dzieci przebywajace w Polsce, ale juz inne nie, no bo właśnie ten NIN partnera jest potrzebny i czy wszyscy przebywaja na terenie Uk legalnie musza to sprawdzic Na rozmowie o NIN u mnie potrzebny był dowód osobisty polski ( paszportu nie chcieli), data zawarcia związku małzeńskiego, od kiedy przebywam na terene UK i rachunek na mnie z adresem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
Wiem, że cild benefit można pobierac w Uk na dzieci przebywajace w Polsce, ale juz inne nie, no bo właśnie ten NIN partnera jest potrzebny i czy wszyscy przebywaja na terenie Uk legalnie musza to sprawdzic Na rozmowie o NIN u mnie potrzebny był dowód osobisty polski ( paszportu nie chcieli), data zawarcia związku małzeńskiego, od kiedy przebywam na terene UK i rachunek na mnie z adresem.... No wlasnie oni dostaja na dziecko ktore przebywa w Polsce, ojciec pracuje tutaj, a mama z dzieckiem zostali w kraju- nie wiem juz jak to jest........ dziwne ze nie wzywali jego zony na NIN i bez tego wydali decyzje, skoro zaznaczyl ze ona jest w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
goya----bardzo dziwne, bardzo, ja myślę tak jak donata, że skończy sie to wielką kara pieniężna do zwrotu jak się dopatrzą Ja sama wiem, że otrzymuje sie dużą kwotę na początku z taxów , jeśli w tym roku podatkowym mało sie zarobiło, i zastanawiam sie czy nie trzeba będzie tego zwracać , bo w przyszłym roku podatkowym kwota zarobiona będzie już wyższa.jak oni to później liczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
no nareszcie mam sie czym pochwalic, dostalam dzis decyzje ze przyznali mi ChB, teraz maja przyslac jeszcze ile i kiedy bedzie na koncie, Nareszcie jakies pozytywy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
goya---> mozesz juz miec pieniadze na koncie, bedzie dobrze, juz teraz z górki a ja nie dostałam szarej koperty :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
no ja tez dostalam szara koperte ale z karta NIN kurcze jaka bylam zawiedziona, ciesze sie goya masz juz polowe drogi za soba no i wieksza kwote na koncie ..........pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniela-Ja sama wiem, że otrzymuje sie dużą kwotę na początku z taxów , jeśli w tym roku podatkowym mało sie zarobiło, i zastanawiam sie czy nie trzeba będzie tego zwracać , bo w przyszłym roku podatkowym kwota zarobiona będzie już wyższa.jak oni to później liczą? Gdy konczy sie rok podatkowy w kwietniu następnego roku tj.2009 dostaniesz od nich papiery jaki dochód osiągneliscie w danym roku podatkowym.Jezeli bedzie wyższy niz w poprzednim to poprostu obnizaja kwoty taksów.CHB zostanie taki sam-wiadomo a resztę zmniejszą.Ja tak miałam -obniżyli mi o 20f na tydzien bo tak dostaję.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
a moze to tylko Child Benefit moga dostawac osoby tu pracujace, a majace dzieci w Polsce, a CTC juz im nie przysluguje na te dzieci..... tak siedze i sie zastanawiam, tylko dlaczego oni tego od razu nie sprawdzili u niekrorych?????? moj szwagier po prostu myslal ze mu to przysluguje, hmmm ciekawe kiedy sie zglosza, oj przerabane bedzie mial, chociaz szczerze mu tego NIE życze a co do mnie to mam nadzieje ze jak juz jest ta decyzja o ChB to ruszy sie cos w sprawie child tax credit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
Wystarczy,ze sprawdza... a to zaden problem...ze dziecko nie jest uczniem w zadnej szkole i juz wiedza,ze go tu nie ma i ew.od kiedy. Zwrot+kara.. to go czeka. Co do tego, to zona z dzieckiem byla tutaj kilka miesiecy, ale wyjechala w maju i teraz jej nie ma bo urodzila w polsce drugiego dzidziusia, a dziecko na ktore pobiera CTC jeszcze nie chodzi do szkoly, ma 4 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goya jezeli faktycznie jest tak jak mówi szwagier ze zaznaczał w dokumentach,ze rodzina przebywa w Polsce a mimo wszystko przyznali mu te dodatkowe benefity to to już nie jest jego wina tylko urzędników.Może nie bedzie tak źle:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
swoja droga to dobrze ze ja nie mam tego problemu bo jestesmy tu z dzieckiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
no on tak twierdzi, ale dzwonilam ostatnio do tesciowej i ona cos wspominala ze mu wstrzymali i ze gdzies tam dzwonil, nie znala jednak konkretow, a z nim osobiscie nie rozmawialam- wiec nie wiem o co dokladniej chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goya 007
a ja juz mam pieniadze za Child Benefit na koncie, wczoraj przyszla decyzja, ma przyjsc jeszcze jeden list, jak juz pisalam, ale tak z ciekawosci sprawdzilam konto i kasa juz jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anielaa
goya no widzisz, bedzie juz z górki...... a ja dostałam dzisiaj szarą koperte z numerem NI, też mam nadzieję, że już z górki.... advokat, a u Ciebie cisza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×