Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Gość człowieku
A ty co tak wyskoczyłeś z ta aukcją jak filip z konopii !!?? forum dla zakupocholików jest gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WSZYSTKICH OLIK77 Nie przejmuj się .że w szyji masz wychwyt radioznacznika.Po to dostałaś jod,żeby wybił wszelkie pozostałości.Jodochwytność masz małą,tyreoglobulina w granicach normy,więc nie pozostaje Ci nic innego jak tylko się cieszyć.Ja też miałam takie wyniki po jodowaniu,a teraz po kontroli mogę nieśmiało powiedzieć,że wszystko jest ok.Tak więc i u Ciebie tak będzie, czego Ci serdecznie życzę.NIE pamiętam dokładnie,ale dziewczyny na forum się wypowiadały,że na tym etapie solarium jest zabronione,tak samo jak masaże,czy inne zabiegi . pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
Monika bardzo Ci dziekuje za wyczerpującą informacje :). Ten Dermatix to jak widze dość wydajny jest . Ja tez nie wyobrażam sobie , że latem bedę paradować w golfie :D , trzeba pomysleć o jakiejs biżuterii;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baśka3
mam prosbę , czy moglibyscie powiedzieć kiedy poznaliscie wynik Tg i antyTg. po jodoterapii w wypisie otrzymałam informację ,że wyniki te są w trakcie opracowania.teraz na wizycie kontrolnej zapomniałam o to zapytać ? w jaki sposób uzyskać ten wynik ,mieszkam bardzo daleko od kliniki więc jest to dla mnie problem.drugie pytanie tak u mnie wyglądał plan planowanych wizyt jodoterapia w połowie stycznia,po po 2 miesiącach i kilku dniach wizyta kontrolna (podejrzane węzły)i teraz kolejna dopiero za 11 miesiecy na wypisie po joderapii były podane te daty(ale lekarz na tej wizycie skolei mówił ,ze to tylko pół roku nie wiem czy sie pomylił , czy jest ok te 11 miesiecy )jak to było u was ,czy ten termin nie jest zbyt odległy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SKORO
wypisane były daty to może chodzi o 11 czyli miesiąc listopad to trochę ponad pół roku -zastanów sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baśka3
witam:) jeszcze raz ja :)proszę powiedzcie jakiesą normy Tg i anty Tg ,co oznaczają . jednym słowem kiedy się smucić a kiedy cieszyc z wyniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baśka3
pozdrawiam:) jeszcze jedno pytanko związane z Tg i antyTg , na co one wskazują ,jakie są normy.jednym słowem kiedy sie cieszyc a kiedy martwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o Tg i aTg to z tego co jest mi wiadome, wynik powinien byc jak najnizszy- poniżej 1 - u osób chorych na raka tarczycy- ja do nich należe. Jeśli chodzi o normy to są one różne w róznych laboratoriach. Wracając do solarium i opalania- słyszałam od innych kobietek, że Ci z rakiem wogóle nie powinni się wystawiac na słońce???????????? Nie wiem czy to prawda- ja uwielbiam sie opalać, mieszkam nad morzem i jakoś trudno mi pomysleć, że miałabym nie chodzić na plaże. Ale wiadomo jak mus to mus- będe co najwyżej siedziec pod parasolką:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baśka3
te dwa pytania takie same bo nie chciało się wysłac .bardzo przepraszam . niestety nie chodzi o listopad tyko o początek lutego .od kwietnia wychodzi 11 miesiecy. dzięki o odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja 50
witam olik 77 jod sterylizuje teraz wszystko co pozostało u ciebie po raku TG nie przejmuj się bo teraz jest już nieaktualne tyle wynosiło przed jodowaniem pewnie do Zgierza pojedziesz we wrześniu i wtedy zrobią ci znowu całą diagnostykę i to będzie najważniejsze jak jod poradził sobie z rakiem . Mam pytanie czy,któraś z was jest na rencie z tytułu raka tarczycy .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus73
Mam pytanie czy po usunięciu jednego płata tarczycy miał ktoś mrowienie nóg ,rąk i częściowo nawet twarzy, a przy tym serducho wtedy momentami bije jak oszalałe? Będe wdzięczna za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
Agus--zrób sobie poziom wapnia, może masz zaburzone wchłanianie, może przytarczyczki ci uszkodzono . Koszt ok 10 zł, bo nie wiem czy badanie jest refundowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squaw
no właśnie, to brzmi jakbyś miała za mało wapnia. kiedyś marekgd pisał, że samemu można sobie zaaplikować wapno rozpuszczalne - z kilku tabletek - żeby najszybciej pozbyć się tych objawów, ale wygląda na to, że powinnaś wapno też łykać w tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
A ja w dalszym ciągu nie mam wyniku histopatologicznego :(. Minęły 3 tygodnie od operacji , mozna zwariować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus73
Dzięki za rady właśnie zrobiłam sobie te badania i się okaże.Mam jeszcze pytanie jak długo trzeba na siebie uważać ,tzn. oszczędzać się? Aggula3 nie martw się wszystko będzie ok. Ja też czekam na wynik podobno ma być około 10 .04.Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika Krkaów
Tak na wynik czekałam równo 30 dni mimo, że na wypisie było określone po 21 . Gdzieś około 3 m-cy po operacji nie należy dzwigać i wykonawać gwałtownych ruchów , należy natomiast cwiczyć szyję tak żeby blizna potem nie ściagał i nie powodowała ograniczeń, ale o to zapytajcie lekarza prowadzącego na wizycie kontrolnej po operacji czyli jakieś 1-1,5 m-ca po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baska 3
do Agus:) jeżeli mogłabym ci cos poradzic -to jezeli zrobisz sobie badanie przede wszystkim poziom wapna zjonizowanego(niestety nie wszędzie robią to badanie)mozna zrobic jeszcze tez wapna całkowitego i z tym wynikiem udac sie do endo.dlatego ,ze ja od razu po operacji miałam problem z mrowieniem kończyn i do tej pory biorę calperos i alfadiol .ponieważ bano się ,że mogą byc ataki tęzyczki. na poczatku brałam bardzo duze dawki.jednak najlepiej skonsultowac się z lekarzem .pewnie jest to chwilowe :) będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
Witam Aga68, Nie mam jeszcze wyniku histopatologicznego :(. Gdyby nie to byłoby idealnie, moglabym sie cieszyc powrotem do zdrowia. Dzwonię codziennie , moze jutro..... Pozdrawiam wszystkich agus73--jak Twój wapń ? Jak się czujesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squaw
Cześć wszystkim. W poniedziałek wielkanocny idę na duże jodowanie do centrum onkologii. Wszelkie wyrazy wsparcia mile widziane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
squaw --wspieramy Cie jak możemy , myślą , zainteresowaniem . Idź sie leczyć i wracaj do nas :) szybciutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus73
Witam aggula3 wyniki wyszły mi niby dobre ale miałam jeszcze raz takie mrowienia . Biorę jednak wapno i magnez i jest teraz ok.Czuję się z dnia na dzień coraz lepiej.Czekam też z niecierpliwością na wynik hist.Nie martw się będzie dobrze .Pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mminutek
sqaw spokojnie kochana ja bylam tam 2 tyg temu , dzieki hormonkowi w tym tyg odzyskuje juz siły- skutkow ubocznych poki co niewiele,oby tak dalej..tez byłam na Ursynowie- spokojnie panie pielgniarki milutkie , pomocne,a samo jodowanie nie takie złe...nawet te 4 dni spokojnie sie da wytrzymac jak masz pytania chetnie odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mcherub
Prosze powiedzcie mi czy kazde mikrozwapnienie oznacza raka złośliwego ? wczoraj odebrałam usg a do lekarza za dwa tygodnie Okazało się że mam 5 maych guzków litych normoechogenicznych na prawym płacie i jeden na lewym normoechogeniczny z hypiechogeniczną obwódką z niewielkimi przestrzeniami płynowymi i mikrozwapnieniami o wymiarach 14,4 x 7,8 mm prosze pomóżcie bo zwariuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.Mam takie pytanie do tych ktorzy sa juz po operacji. Jak wyglada gojenie rany ?? Czy ona szybko sie goi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość squaw
mminutek -- cześć, dzięki, mam kilka pytań: wszędzie piszą, żeby zabrać dużo picia - czy to znaczy, że powinnam przywieźć ze sobą wodę w butelkach? kawę i herbatę? słyszałam też o landrynkach i cytrynach, żeby pobudzać ślinianki - masz jeszcze jakieś sugestie jedzeniowo-piciowe? :) z przyborów toaletowych wiem, że trzeba mieć szampon, mydło i chusteczki nawilżane, skarpetki obowiązkowo (to z posta homosapiens, dzięki :)) więc tyle wiem - chętnie dowiem się, czego nie wiem :) pozdrawiam wszystkich serdecznie! squaw przygotowująca się do pakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bea_3
do Mcherub: nie każde mikrozwapnienie oznacza raka. Jestem w podobnej sytuacji jak Ty - mam guza ze zwapnieniami. W piątek odebrałam wynik biopsji - płaciki zwyrodniałego nabłonka pęcherzykowego - to znaczy nic podejrzanego. Biopsję robił mistrz Polski w tej dziedzinie dr n.med. Tadeusz Kubicki. Od razu powiedział, że tarczyca do leczenia przez endokrynologa i żeby wyniku nie pokazywać chirurgowi, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mcherub
Dziękuję za odpowiedź ale twój guzek jest ze zwapnieniami a mój z mikrozwapnieniami to podobno jest róznica a czy nie było by problemu gdybyś zobaczyła w usg jak było napisane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bea_3
W tej chwili nie mogę sprawdzić, ale tak sobie myślę, że w guzku (ja mam 1,9x1,5) raczej są małe zwapnienia. Jak pamiętam z wydruku zdjęcia, było ich bardzo dużo. Generalnie nie masz się co bać na wyrost. Zrób biopsję u kogoś zaufanego i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus73
Iwona83 -ja jestem dwa tygodnie po operacji i moja rana wygląda nieżle. Odpadły mi już strupki , aby jeszcze mam tam gdzie był dren i troszkę zjednej strony.Ale myślę ,że i te już niebawem odpadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×