Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Gość Nika-42
Witam serdecznie Wszystkich, czytam to forum od tygodnia nawet część I, wiele tu jest cennych informacji. Mam pytanie, czy może ktoś usuwał całkowicie tarczycę w Międzyleskim szpitalu na ul. Bursztynowej? i który chirurg jest dobry w usuwaniu tarczycy ? Czeka mnie taka operacja i się zastanawiam, czy wybrać ten szpital czy jakiś inny w Warszawie? za odpowiedź z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia11
a mialas biopsje robiona? Wczesniej na tym forum byly nazwiska z POznanai podawane moze ktos sie jeszcze w tej kwesji odezwie ja neistety jestem nowa i nie umiem jeszcze tak info znalezc ze staraych komentarzy. Powodzenia Zosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażyna47
tak ,wynik biopsji potwierdził tylko hashimoto,ale komórek nowotworowych tam nie było.Lekarz mówił że bardzo zaniepokoiły te węzły i kazał jeszcze raz za 3 dni zrobić biopsję powtorną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grażyna47 wiadomo, ze człowiek się strasznie denerwuje ale na uspokojenie pomyśl masz Hashimoto a to jest zapalenie, wezły czesto powiększają się przy różnych stanach zapalnych zreszta były na forum dziewczyny które miały operacje i powiekszone wezły, po badaniu histopatologicznym okazywało się, ze wezły były odczynowe i wiązane ze stanami zapalnymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia11
Aga48, Piszes o Hashimoto, ja ten stan zaplany mam od 3 lat. CZy spotkalas sie tez z okresleniem, ze to "gniazdo komorek rakotworczych?" Zosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grażyna47
A co sądzicie z doświadczenia-zastosować się do polecenia o usunięciu tej tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosiu nie słyszałam takiego określeniea, spróbuj w tym temacie się dowiedzieć na endokrynologia.net lub na forum.gazeta -tam jest dużo kobiet chorych na hasi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karka2301
MAJKA60 jeśli chodzi o robienie głupot to, to odpada:). W zasadzie czuje się dobrze, nie mam żadnych dolegliwości. Ale miesiączki jak nie było tak nie ma. Poczekam jeszcze około tygodnia i jeśli nic się nie zmieni to wybieram się do ginekologa. A jeśli chodzi o czekanie z ciążą to mi moja endo powiedziała, że trzeba czekać około 1 roku, a czasem trochę dłużej. Pozdrawiam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus73
aggula3 Mam termin wyznaczony na 26 .Czy po operacji dodrze jest mieć jakieś tabletki od gardła lub przeciwbólowe? Jak poszłaś do szpitala to na drugi dzień miałaś zabieg i czy długo trwał? Mam nadzieję żę wszystko będzie ok,troszke sie denerwuje ale jestem dobrej mysli.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
na początek aga68, witaj , witaj . Tak jestem juz podwojnie uśmiechnieta:):) agus73 Tabletek p/bólowych nie musisz mieć , bo podaja srodki p/bolowe w wystarczajacej ilosci . Równiez nasenne. Natomiast od gardła ja sobie kupilam strepsils miod i cytryna. Czy pomogły ? Troche usmierzyły ból . Ja jestem teraz 6 dzień po zabiegu i nie czuje zadnego bolu , moge swobodnie krecić szyja , przełykac stałe pokarmy i pić plyny bez krztuszenia. Sama opercje zniosłam bardzo dobrze, juz w dniu zabiegu chodziłam . Nie ma czego sie bać , opercja nie jest taka straszna, owszem ból dokucza , ale jest on do zniesienia , trzeba prosić o środki p/bolowe bez skrępowania . Operacje miałam na drugi dzień po przyjeciu. W dniu przyjecia , jeszce ostatnie badania, na obiad zupka i picie do 22-giej . Nie robia lewatywy , ani nie daja nic na przeczyszcenie! Wywiad z anestozjologiem , na zakończenie. Na noc dobra tabletka nasenna, rano też , nie ma czasu na nerwy. Potem na salę operacyjna wozkim , przemili anestezjolodzy usypiaja . Po operacji sala pooperacyjna , z b, dobra opieka . Na drugi dzień normalne jedzenie . Agus bedzie dobrze, bede z toba myslami . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
moj zabieg trwał troche ponad 2 godz, mialam usunieta całą tarczycę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus73
Dzięki aggula3 ,jestem już spokojniejsza i wiem co mnie czeka . Najgorsze jest jak sie nie wie co będzie ,a tak wiem czego się mam spodziewać . Nie wiem czy usuną mi część prawą tarczycy lub całą to się okaże.Cieszę sie żę dobrze się czujesz i szybko wracasz do zdrowia i tak trzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
agus --doskonale cię rozumiem , tez sie bałam . Na szczęscie dla nas operacji na tarczycach w całej Polsce wykonuje sie tyle, że chyba juz każdy chirurg sie wprawił, nawet ten mniej zdolny ;). Jakos w każdym razie rzadziej słyszy sie o powiklaniach . Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
Witam jestem po kolejnym usg u chirurga onkologa, ale mam mieszane odczucia i chyba bede sie kierowala decyzja moje endo, co ona zadecyduje to zrobie,chirurg potwierdzil ze sa guzki na tarczycy i odczynowe wezly, i okreslil ze nic nie ma onkologicznego,a w biopsji wyszedl jeden guzek podejrzany, i juz nie wiem kogo sluchac,poprzedni wymiar tarczycy 1,45x1,55x4 cm a u tego chirurga wymiary tarczycy,23x16x70mm nie wierze ze przez miesiac tyle sie powiekrzyla, co o tym sadzicie,prosze o pomoc w podjeciu decyzji,endo polecila mi zrobic TSH,TG,TPO,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
aggula3 ciesze sie ze u Ciebie wszystko przebieglo dobrze ja operacji to za bardzo sie nie boje ale juz wolalabym uniknac, bo mialam ich 15 i zastanawiam sie kiedy to juz sie skonczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona83 mój guzek na węźle chłonnym był zimy i był przerzutem mojego brodawkowatego raka- ale wycięto mi go wraz z tarczycą, podali jod i w zasadzie to wszystko w kwestii leczenia, ważne żebyś miała dobrze przeprowadzoną operację, żeby nie trzeba było ciąć dwa razy. Głowa do góry- nic nie wiesz jeszcze diagnozuj dalej - każdy przypadek jest INNY nie każdy musi oznaczać raka, u mnie oznaczał u Ciebie nie musi. PS. czy jak byłyście długo bez hormonu- ja 7 tygodni i bez tarczycy oczywiście -odczuwałyście ból kręgosłupa w okolicy lędźwiowej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik77 na węzle był zimny a jakie zmiany były na tarczycy bo pewnie scyntygrafia obejmowała całą tarczycę, proszę napisz też jaki by obras z USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia44
mam takie pytanko,czytałam już wiele na temat guzków tarczycy,czy koniecznie trzeba operować w przypadku gdy zmiana ta jest lita,ostro okonturowana,gdy powiększone sa węzły mostkowo obojczykowo piersiowe, ale tarczyca pracuje prawidłowo TSH w granicy 1,3.Ponadto nurtuje mnie ta niewiadoma, jak to jest po całkowitym usunięciu tarczycy i węzłów chłonnych,jakie jest życie ,jak funkcjonuje organizm bez tego narządu,przecież praca całego organizmu zostaje zakłócona.A co gdy organizm nie będzie tolerował LETROXU.Ja brałam go przez ok.3lata bez problemu i nagle wystąpiły drżenia całego ciała i drganie uporczywe powiek, po odstawieniu go ,zniknęło drżenie.Więc teraz boję się co może się u mnie stać jak już nie będę miała tarczycy.Bardzo proszę napiszcie mi ,jak coś na ten temat wiecie. serdecznie wszystkich pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja 50
do koczelada czy wapń brałaś, że miałaś niedobór w surowicy krwi czy zapobiegawczo moje wyniki wapnia w surowicy krwi 2;25 mmol/i norma 2,12-2,62 mój endo widząc te wyniki nie zalecił stosowania wapnia jestem rok po operacji i leczeniu jodem biorę tylko eutyrox bardzo długo dochodziłam do siebie miałam raka złośliwego z przerzutami właściwie do dzisiaj nie bardzo sobie radzę z tą nową sutacją na operację poszłam z marszu wasze forum cz ytam od roku ale dopiero teraz zdecydowałam się do was napisać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość millva84
Czesć! Wczoraj miałam wizytę u chirurga. Przypomne tylko ze wykrto mi 2 guzy. Jeden tarczycy a jeden w obrebie wezła chłonnego. Byłam przygotowana na to, czytajac to forum ze moga mi wyciąć prawa stronę tarczycy, tam gdzie znajdują się guzy. Ale lekarz oznajmił ze prawdopodobnie trzeba bedzie usunąć całą tarczyce bo moze nastąpic w przyszłości przerzut do drugiego płatu, jako ze histopatologia wkazała duze prawdopodobienstwo przerzutu na lewy płat. Pozatym trzeba bedzie usunąc węzły chłonne z prawej strony. Prosze poradzcie mi na co mam sie nastawic po operacji. Wiem ze musze sie liczyc z naświetlaniem. Ale jakie konsekwencje bedzie miał dla mnie brak hormonów tarczycy w codzinnym zyciu? Jak sie bede czuła? Wiele osob na foum mówi ze cieszą sie z cześciowego lub całosciowego wycięcia tarczyc bo teraz ich nic nie boli. Ja natomiast sie czuje doskonale, chormon mam w normie, rozpiera mnie energia, mam ochote na wszytko. A domyślam sie ze później tak nie bedzie. Chiałabym wiedzieć czego sie moge spodziewać bo to duży szok jak dla mnie. Zwłąszcza ze w czerwcu miała bronic swoją prace magisterska. Dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula 3
millva84---ja jestem po całkowitej strumectomi i tez boję sie braku hormonów. Ale ja nie mam swojej tarczycy dopiero od tygodnia, a przed opercja czulam sie rewelacyjnie , hormony zawsze w normie. Teraz też ( jeszcze) czuje sie bardzo dobrze. Dziś chirurg mi powiedził , ze nie ma co sie bac , że teraz są hormony nowej generacji mają zupełnie inne wchłanianie ( lepsze ) i ustawienie ich poziomu to pestka. No zobaczymy . Też jestem ciekawa opinii bardziej doświadczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula 3
danan , pozdrawiam cie serdecznie , kiedyś sie to skończy ....bądźmy dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik77 bardzo dziekuje za odpowiedz.Jutro jade do nastepnego lekarza tak dla pewnosci co on mi doradzi(spodziewam sie,ze tez operacje,bo jak czytam wasze historie to innego wyjscia raczej nie ma) Tak jak juz pisalam wczesniej to dopiero sie dowiem po operacji po badaniu histopatologicznym(chyba tak sie ono nazywa) co to byl za guz.Ale to czekanie jest chyba najgorsze bo czlowiek sam sobie uklada niewiadomo jakie historie i sie zadrecza, w moim przypadku wlasnie tak jest.Olik77 zycze ci duzo zdrowia jak i rowniez Wam wszystkim. Pozdrawiam Was wszystkich goraco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danan
Witam odebralam dzis wyniki i moje OB wynosi 60, dr rodzinna kazala mi dzwonic do endo, abym przeciwciala miala zrobione juz, a nie w maju jak mam zalecone, czy to oznacza ze jest stan zapalny tarczycy czy to rak?czy te guzki na tarczycy takie maja dzialanie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze ktos wie kiedy wynik Tg (thyreoglobulina) moze oznaczac cos rakowego??? Gdy jest niski czy za wysoki??? Bo szukam w internecie i doszukac sie nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja 50
oczywiście że TG jest wyznacznikiem komórek nowotworotych tarczycy najlepiej jest jak wynosi jak najmniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wynosi 13,89 to tak jakby w normie chyba,bo norma jest napisana od 2.00 - 70.00. nie wiem czy to wogole dobrze odczytuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja 50
czy to jest Tg -ng/ml czy aTG-JU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×