Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Gość Betsi
Witam Ja mam dwa guzki tarczycy jeden waży 2 gramy drugi waży 1 gram są to guzki zimne tak wyszło bo badaniu styntygraficznym Kto powie mi co to oznacza. Mam nastepną wizytę u endokrynologa w kwietniu. Bardzo sie martwię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimne nie wychwytuja podanego w scyntygrafii znacznika czyli nie mozna ich leczyc jodoterapia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betsi
No tak czytałam o tym ale co dalej nie wiesz? Nie wiem biopsja ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biopsja nie zalezy od wagi i scyntygrafii tylko od wielkości guza w badabiu USG i ewentualnie jego wyglądu. Wszystkie guzy powyżej 1 cm podlegają biopsji takie standardy a mniejsze wtedy gdy ich obraz jest wątpliwy np nieregularny kształt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Betsi
Mi podczas badania USG wyszło ze jeden guzek ma 2.5 cm a drugi 2,2 cm guzki są obok siebie na lewym płacie płacie tarczycy. maja rózną echogenność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zosia53
Monia Ty mnie postawiłaś do pionu i dałaś mi odwagę, faktycznie nie taki diabeł straszny. Musiałabyś zobaczyć jaki hicior był ze mnie. Już na wybudzeniówce machałam przez drzwi rękami do kolegi małżonka, a później pod ramię do wc siusiu. Chwyciło mi się od pielęgniarki, ale wszystko było ok. Nie wiem co jeszcze mi wycięli ale po zabiegu to dosłownie jak bym miała ADHD. Nosiło mnie po całym oddziale. Pigulary odetchnęły jak wyszłam ze szpitala. Zostawiłam tam nowo poznane przyjaciółki niezwykłe kobitki po różnych operacjach i przejściach. Idę do nich w czwartek bo i tak zdejmują mi szwy to znowu narobię zamieszania. Operował mnie sam doktor Konturek perfekcjonista, miły kompetentny lekarz, który przypadł mi w udziale zupełnie przypadkiem.Pani anestezjolog to już w ogóle kobitka wyrwana z jakiegoś serialu np Na dobre i na złe, kapitalna myślałam, że takich już nie ma. Jestem doktorowi bardzo wdzięczna za szwy którymi zachwycali się stażyści określając go kosmetycznym szwem. Na razie wygląda śmiesznie z tymi niebieskimi nićmi, ale nie boli nie ma wysięków, cięcie jest duże jakieś 10 cm. Zabieg był w piątek a w poniedziałek byłam w domu, oczywiście wyglądałam jak indianin z tą jodyną więc kąpiel z pianką do mycia szare mydło biały jeleń i dalej jazda do szorowania. Czuję się nieźle trochę bolą mnie stawy ale to chyba z pogody bo wyniki poziomu wapnia mam 2,12 więc jest ok. Biorę je z resztą cały czas zgodnie z zaleceniami. Służę wspomnieniami jeżeli ktoś potrzebuje info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beti guzki sa spore wiec ni e unikniesz pewnie biopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Anula, każdy, kiedy się dowiaduje o guzkach na początku przeżywa szok, później się oswajamy z tematem, a większość z tych guzków jest łagodna :) Biopsji nie ma się co bać, bardziej działa na psychikę, bo bólu żadnego nie pamiętam :) Odebrałam wynik badania histopatologicznego i jest OK - struma nodosa. Blizna pięknie się goi, dwa tygodnie po zabiegu nitka grubeg kordonka, lekki obrzęk i zaczerwienienie nad blizną, i to może schodzić do pół roku - tak mi chirurg wczoraj powiedział. Nie kazał przez pół roku niczym smarować, ewentualnie jakąś obojętną maścią typu linomag czy maść z witaminą A, za tydzień mam zacząć masować i przykładać 2 razy dziennie ciepły termofor, żeby się naczynia i nerwy odbudowały. Na razie jeszcze trochę boli, zwłaszcza jak trochę poszaleję z mopem, albo z moim synkiem :) No i ta klucha w gardle którą cały czas czuję. Od razu przy wypisie dostałam receptę na Letrox 25 i zażywam, ale się zastanawiam czy dawka nie za duża, prawy płat pracuje normalnie, odkąd zażywam mam cały czas biegunkę. Z drugiej strony odczuwam brak energii i jestem ospała. Może to jeszcze osłabienie po zabiegu + przesilenie wiosenne i ta pogoda do tego, a może rzeczywiście ten Letrox potrzebny? Aggula, a Ty masz już wynik?? Pozdrawiam wszystkich z podwojnym uśmiechem i tych ktorzy obserwują, a szczególnie wszystkich którzy dopiero się oswajają z problemem. Trzymajcie się cieplutko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Anula, każdy, kiedy się dowiaduje o guzkach na początku przeżywa szok, później się oswajamy z tematem, a większość z tych guzków jest łagodna :) Biopsji nie ma się co bać, bardziej działa na psychikę, bo bólu żadnego nie pamiętam :) Odebrałam wynik badania histopatologicznego i jest OK - struma nodosa. Blizna pięknie się goi, dwa tygodnie po zabiegu nitka grubeg kordonka, lekki obrzęk i zaczerwienienie nad blizną, i to może schodzić do pół roku - tak mi chirurg wczoraj powiedział. Nie kazał przez pół roku niczym smarować, ewentualnie jakąś obojętną maścią typu linomag czy maść z witaminą A, za tydzień mam zacząć masować i przykładać 2 razy dziennie ciepły termofor, żeby się naczynia i nerwy odbudowały. Na razie jeszcze trochę boli, zwłaszcza jak trochę poszaleję z mopem, albo z moim synkiem :) No i ta klucha w gardle którą cały czas czuję. Od razu przy wypisie dostałam receptę na Letrox 25 i zażywam, ale się zastanawiam czy dawka nie za duża, prawy płat pracuje normalnie, odkąd zażywam mam cały czas biegunkę. Z drugiej strony odczuwam brak energii i jestem ospała. Może to jeszcze osłabienie po zabiegu + przesilenie wiosenne i ta pogoda do tego, a może rzeczywiście ten Letrox potrzebny? Aggula, a Ty masz już wynik?? Pozdrawiam wszystkich z podwojnym uśmiechem i tych ktorzy obserwują, a szczególnie wszystkich którzy dopiero się oswajają z problemem. Trzymajcie się cieplutko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
Gosza witaj :) To masz z ta blizna wszystko tak jak ja tzn i grubosc kordonka i to , ze jest opuchlizna i ze kluch czuje , zwlaszcza po wysiłku . Mi tez lekarz kazał smarować maścia witaminowa , zeby nie była taka napieta , inne cuda za conajmniej 3 miesiące. Gratuluje wyniku histopatologicznego , marze o takim samym . Na razie nie mam swojego:( Ja od tyg biore euthyrox , zaczęlam od 25 mg, potem stopniowo w gore i za 3 tyg kontrolne tsh. Czuje sie bardzo dobrze. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
agus73 --jestes juz po ?? Odezwij się , podziel się wrażeniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aggula, ale ty masz całą tarczycę usuniętą, tak? Ja mam tylko lewy płat, to może ten hormon niepotrzbny jednak. Wyniki mam zrobić za 2 tygodnie dopiero i do endo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
tak Gosza ja mam całą usunięta i na pewno potrzebuję więcej hormonów w tabl niz Ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus73
Witam wszystkich. aggula3_ jestem już po zabiegu usuneli mi prawy płat.Wcale nie było tak strasznie , tylko po narkozie sporo wymiotowałam, gdyby nie to to sama operacja to nic strasznego.Jestem już w domu i wczoraj miałam zdjęte szwy. Mam pytanie czym myjecie bliznę ,bo mi kazali myć tylko mydłem?Pozdrawim wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
Witaj agus73-- no to witaj kolejna, w gronie podwójnie usmiechniętych :):) Ja bliznę myję ciepła woda i takim zelem bezzapachowym . Tak mi powiedział chirurg , ze ciepły ( nie goracy! ) prysznic i jakies mydlo niepachnące , moze byc szare , biały jeleń tu dziewczyny polecaja . Cos co nie podrazni . No i natłuszczanie czyms aptecznym , wazelina, masc witaminowa , linomag . Jeszcze bez zadnych masci na blizny. Koczelada polecała za kims olej lniany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika Kraków
Zosia 53 -dzielna kobietka !! Łykaj Calperos i tyroksynkę ja po jej stałej dawce( nie tak jak wcześniej) jestem spokojniejsza i bardzo dobrze się czuję. "Twój" chirurg przystojny byłam u niego na kontroli i wymyślałam co by spobie wyciąć żeby tylko..... ;) Ranka niech się sama goi i osobiście nie polecam Contratubexu po wygojeniu miałm Lioton 1000, a potem już kupiłam Dermatix co prawda- mały i drogi ale niezwykle wydajny i skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
Monika -- na ile wystarcza Ci ten dermatix ? I jak czesto smarujesz bliznę ? Co jeszcze polecacie na blizny ? Dobry jest no-scar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie myślę, że warto obejzeć: http://www.youtube.com/watch?v=tY-HsoJ0gr0 moze zastosowanie czegos takiego a w kazdym razie zastosowanie elementow pomoze wrocic szybciej do zdrowia? w sumie lekarze nie wiedza wszystkiego . z mojego doswiadczenia z ginekologamii endokrynologami uwazam ze wieksza czesc lekarzy to zadufani w sobie ignoranci i pajace, ktorzy zdrowie pacjentow maja gleboko. ja czekam na wyniki 2biobsji , 1 niestety byla zrobiono nieprawidlowo poniewaz nie wiadomo ktore guzy byly klute a ktore nie:/ trzymam kciuki za Was wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecoo
Witam. W zasadzie temat ten jest dla mnie nowy dlatego pisze z pytaniem bo ostatnio dostałam skierowanie na USG węzłów chłonnych szyi no i wynik w skrócie brzmi tak: " 2 powiększone węzły chłonne o zatartej strukturze położone poniżej lewego kąta żuchwy wymiary: 17x18 mm oraz węzeł 2.5x1 cm. Niżej jest około 3 drobnych węzłów chłonnych. Poniżej prawego kąta żuchwy jest powiększony węzeł chłonny o zatartej strukturze 11x5.5 m niżej kilka drobnych węzłów chłonnych" Teraz muszę zrobić biopsję ale kompletnie nie wiem czego mogę się spodziewać ? Co taki wynik USG może sugerować ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aggula3
ecoo --a co z tarczyca , bo piszesz tylko o węzłach chlonnych ? Jest jakies podejrzenie, że masz chorobe tarczycy , masz jakies badania ? Czy w twoim przypadku chodzi tylko o wezły chlonne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ecoo
nie, z tarczycą wszystko jest OK. Wiem że trochę może nie to forum, ale może ktoś z was miał choć trochę podobny przypadek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie kobietki- dziś oderbrałam z poczty wypis ze szpitala w Zgierzu po leczeniu jodem- cytuje na scyntygramach całego ciała wykonanych po podaniu terapeutycznej dawki 131I uwidoczniono gromadzenie znacznika po obu stronach szyi. W pozostałych częściach ciała obszarów patologicznego znacznika nie wykryto. W badaniu USG uwidocznił się kikut prawego płata o wymiarach 11X9X10 mm, węzły szyi nie powiększone. Wychwyt jodu na szyi po 24 h - wynosi 2%. Ogólnie powiedzieli mi, że wynik ok- pytanie, czy tak ma być, że ten jod gromadzi się w szyi o pierwszej dawce jodu???? WYniki z krwi - Tg-15,96 ng/ml, odzysk Tg 100%, aTg- 44 IU/ml- czy to w miare tak jak być powinno????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że wiele osób tutaj po zabiegach. Chciałabym pomóc olik77, lecz jeszcze nie miałam styczności z scyntygrafią, ponieważ czekam na drugi zabieg usunięcia lewego płata tarczycy. Bo lekarze nie chcieli mi wyciąć o raz całej tarczycy ze względu na wiek. A tu jak na złość okazało się, że rak. I teraz czekam na kolejny zabieg -14 maja. Ale cóż jakoś trzeba do przodu. Chciałabym wznowić pytanie, czy ktoś również miał podobnie, że wycieli jeden po czym drugi płat? Ponieważ ciekawi mnie czy nacięcie jest ponad blizną z poprzedniego zabiegu czy pod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecoo o nieprawidłowych węzłach poczytaj na ziarnica.pl albo na informed.com.pl -tam możesz zadać pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecoo a przede wszystkim do lakarza morfologia z rozmazem OB a lepiej CRP, zatarta struktura nie swiadczy o tych węzłach zbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika Kraków
Aggula-3 ja używałam No-scar i musze powiedzieć, że faktycznie wybiela tylko że odstwiłam go ponieważ wybielał aż za bardzo wygładził bliznę ale pozostawił jaśniesze plamki .Dermatix wymaga czasu ja mam go juz od 2 m-cy ( maści chyba jeszcze 1/2)) bliznę smaruje się dwa razy dziennie ponieważ silikon działa od 12 godz. Właściwie rano i weczorem po myciu i osuszeniu smarujesz . Rano nadmiar maści likwiduję przyciskając chustkę higieniczną i na warstwie która pozostaje smaruję jasny fluid i praktycznie nic nie widać. Po 4-m-cach noszę złoty łańcuszek dokładnie na bliźnie -nic mnie nie drażni i prócz opalania nie rezygnuję z ulubionych dekoltów :) Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno pytanie mi sie nasunęło- opalać nie mozna blizny czy całego ciała i co z solarium- czy tylko blizna czy całe ciało ma zakaz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika Kraków
Olik77 hmmm ja nie będę eksponowała blizny na słońce bo chyba resztę to nie ma przeciwwskazań, a na solarium nie chodzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×