Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

witaj Ala1984 jesteśmy w podobnym wieku (mam 26 lat) i mamy podobny problem. od roku również próbuje zajść w ciąże i nic. Mąż robił badania i nie są złe a ja jurto mam wizytę u ginka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia1893, patyczka do buzi to ja mam swojego osobistego ;) hahaha. I tak, pamiętam posty o pozycjach :P Ba! Nawet sama wklejałam linki do stron z pozycjami :D A ja ,,po'' leże na pleckach z zagłówkiem pod pupą. Po parunastu minutach mi się nudzi i leże bez niczego, potem przewracam się na brzuszek. I tak jakoś mija godzina i wstaję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
A ja po leze na brzuchu jak najdluzej a potem na bok i staram sie zasnac zeby ich nigdzie nie wypuscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie ma tu nic do rzeczy jak sie lezy i czy mozesz godz lezec w danej pozycji czy od razu wstac po prostu te czorty musza wskoczyc i ten jeden musi byc najsilniejszy ;). To juz lepiej dopychac tam daleko, zeby byl jak najdluzej i mial szybsze dojscie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguska1, niby masz racje ale ja wole mieć pupę nieco wyżej bo jestem szczuplutka i niestety mam płaska pupę więc dla mnie to wskazane żeby cos pod nią podkładać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez jestem szczupla tylek mam hmm no nie plaski taki normalny raczej ;p i nie przypominam sobie abym cos robila wczesniej owszem probowalam tego ze nogi pod sciane do gory, ale nic nie dalo. Zorka pomoz mu tak hmmm daleko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ala- ja też jestem szczupła (45 kg przy 163 cm wzrostu) i moja gin powiedziała ze dobrze byłoby przytyć aczkolwiek zdarza się często że szczupłe dziewczyny nie mają problemów z zajściem w ciążę, ale u większości jest to problem :/ Ja często zjadam więcej niż moj M, w pracy ciągle cos podjadam a kolega siedzący niedaleko tylko się ze mnie śmieje ;) próbowałam przytyć ale nie umiem. Genetycznie jestem szczupła po rodzicach. Ale przecież my wszystkie starające się damy rade ;) Dziewczyny- czy którejś z was duphaston wydłużył cykle? ja po 2 opakowaniu to zauważyłam. W ogóle od poniedziałku gdzieś tak co 2 dni miewam plamienia, podrosły mi piersi (co bardzo widac bo ogólnie nie mam się czym chwalić :P ) robiłam test ale 1 krecha. Może to objawy przed okresem z tym że bólu w podbrzuszu nie mam jak to zwykle bywało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja za to słyszałam że kobietą puszystym nadwaga może przeszkadzać w zajściu w ciąże a tym szczupłym w jej utrzymaniu. Więc tak zle i tak niedobrze :P aguuula25,25 Długośc cyklu po Duphastonie to sprawa indywidualna. Normą jest że @ powinna przyjść nie pozniej niż 10 dni po odstawieniu. Równie dobrze może przyjść na drugi dzień.. Także martwić się lub cieszyć ;) mozna zacząć po upływie tych 10 dni. Ja plamienia miałam kiedyś przy luteinie a nabrzmiałe piersi to skutek leku. A od którego dnia cyklu bierzesz duphaston?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>agula, kurcze, mnie tez się nie udaje przytyć... Dziewczyny, sorry że nie na temat trochę. Od 2 dni pod prawą pachą mam takie bolesne miejsce - węzeł chłonny czy co, nie jest to guzek ale małe zgrubienie skóry jakby i jak przycisnę to boli.Myślałam, że się zacięłam przy goleniu, ale nie. Kurcze, we wtorek wyjeżdżam na upragniony urlop, a tu znowu coś :( Badałam piersi, nic nie wyczuwam, mam obecnie okres, może to z tym związane... Czy myślicie, że może to być jakieś ścięgno (siłownia>ciężarki itd.) albo sobie jakoś zatarłam właśnie na siłowni - pot, obcisła bluzka, nie wiem... Jezu, urlop mi ewidentnie nie służy, ja po prostu muszę pracować, wtedy nie myślę i nie wynajduje nic ;-) Zaczęłam brać Castagnusa i olej z z wiesiołka. Na razie OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betina340
29 dzien cyklu i nadal nie mam do tego mam podwyzszona temperature szybko sie mecze i czesto latam do wc zastanawiam sie czy to tylko opoznienie czy tez w koncu sie nam udalo na test jeszcze sie nie decyduje czekam jeszcze pare dni po co sie rozczarowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
Betina w takim razie trzymam kciuki:) I daj znac jak zatestujesz:) zorka, katia wy chyba tez niedlugo testujecie co bo jak mi sie juz @ skonczyla to znaczy ze u was kolo 20dc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sophia u mnie jutro 26dc i jutro biore ostatni dzien luteine wiec w sobote testuje wczesniej zle napisalam bo pomylilo mi sie i chcialam testowac w dniu spodziewanej @ ale Zora pisala ze lekarz jej mowil ze nie powinno byc w razie czego przerwy w braniu progesteronu wiec test zrobie w sobote rano i zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja testuje w środe dopiero. Czuję się normalnie. Nic nie boli -nawet persi! CZasami tylko delikatnie jajniki zapikają i nic poza tym :( Katiaaa, czujesz się inaczej? Ja nie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zora ja tez sie czuje normalnie tylko kregoslup w dole plecow mnie boli ale mam prace stojaca wiec byc moze od niej. Chociaz od poniedzialku do dzis mam wolne wiec i mialam odpoczynek. Piersi wogole od kilku cykli mnie nie bola (chociaz w tamtym cyklu na @ mnie troszeczke pobolewaly ale tylko w okolicach sutkow) Innych objawow u mnie brak. Pojawily od jakiegos czasu mi sie sny o dziecku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka_83
Gratulacje aguśka:) Kolejna dobra nowina. I widzę, ze kolejne nadzieje ...trzymam kciuki dziewczyny. A powiedzcie mi czy magnez i vit b6 mozna brać ciągle?? Czy mozna brać tabletki 2 w 1 magnez z vit b6 czy lepiej osobno? Tego jeszcze nie próbowałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na temat Mg sie nie wypowiem bo ja mam tylko jakis Mg w typie PLUSZ rozpuszczalny. Ogolnie teraz nic nie biore oprocz luteiny nawet kwasu foliowego nie mam bo sie skonczyl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
W takim razie trzymam katia kciuki za sobote i czekam na dobre wiesci:) anulka ja biore taki 2 w1 magnez i biore go caly czas bez zadnej przerwy po 1 tabletce dziennie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
a jeszcze co do tego ze jedna tabletk biore to dlatego ze mam taki z duza zawartoscia mg i wit.b6 i tak nawet na ulotce pisze... wczesniej bralam z mniejsza zawartoscia mg i wtedy bralam 2dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
Dobrym środkiem wspomagającym jakość śluzu jest też magnez. Można go zażywać przez cały cykl. Aby był skuteczniejszy należy go przyjmować razem z vit. B6, która wzmaga jego wchłanianie w organizmie. Magnez ma poza tym dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie: polecany jest w przypadkach nocnego skurczu mięśni wywołanego jego niedoborem, na polepszenie koncentracji no i w przypadku picia kawy, która powoduje jego wypłukiwanie z organizmu. A, że kawki czasem ciężko sobie odmówić to trzeba pamiętać o magnezie. Katia tyle znalazlam w necie:) A ja wlasciwie zaczelam brac bo mi gin kazal i do tego wit.E kiedy powiedzialam ze nie chce juz antykow bo zaczynam starania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha ok Sophia to juz wiem dzieki :) Jutro polece do apteki kupic Mg oraz przy okazji kwas foliowy :) czas najblizszy znow zaczac brac :P A pamietam ze jak bylam w ciazy to w aptece nie chcieli mi Mg sprzedac bez przepisu lekarza bo powiedziala ze nie wie jaka dawke Mg mi polecic :/ a co jesli sie udalo i zaczne brac za duza dawke. Hmm... Co do skurczy w lydkach to kiedys mialam ale od czasu do czasu Mg sobie pilam i ok lecz kawy zaczelam duzo pic wiec i tak trzeba kupic by nie bylo niedoboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sophia123
katia to kup mg z firmy magnefar ja mialam i tam byla taka dawka ze na ulotce pisalo ze nawet 4 tabletki na dobe mozna brac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jutro zapytam w aptece. Zora a ty jak tam? Jak nastawienie, ja mysle pozytywnie ale jak sie nie uda to trudno zaczniemy od poczatku. Do soboty juz niedlugo. Tylko zastanawiam sie czy byloby juz cos widac na tescie czy nie za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mag a właściwie B6 pomaga podnieść progesteron po przez stymulownie do działanie ciałka żółtego (czyli walczy z przyczyną anie skutkiem jak Luteina i Duphaston). Magnez pozwala się wchłonąć lepiej wit b6 dlatego są nieodłączną parą. Jeżeli chcecie uzupełnić mg/b6 to najlepiej brać go w małych dawkach a często, gdyż organizom nie wchłania na raz kolosalnej dawki i ją wydala - więc większość reklam można o kant dupy potłuc. POnadto mg/b6 najlepiej wchlania się w jelicie więc trzeba kupić najlepiej dojelitowe preparaty, które nie obciążają dodatkowo żołądka. Ala - miała jak Ty plamienia przed @ - 2,3 dniowe - skup się na 2,3 miesięcznej kuracji mg/b6 - jedź dawkę najwyższą zalecaną i powoli zacznie Tobie znikć problem niskiego progesteronu- najlepiej zanim zaczniesz brać Castagnus zbadaj progesteron 7 dpo. Mój przypadek dziewczyny znają, ale z powodu niskiego progesteronu poroniłam, potem nie brałam hormonów tylko przez 3 miesące jadłam regularnie mg/b6 i progesteron z 9 ng podniósł się do 17 ng - zaszłam w pierwszym cyklu w ciążę i nadal w niej jestem. Polecam Slowmag b6 - dojelitowy i brać ok 3, 4 tabs dziennie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Anulka :) Ale zmutam sie, bo moj nie wierzy, ze jestem w ciazy :( Ta pielegniarka spojrzala na wynik to chyba tez sie zna na tym, ale dla niegot o chyba na kartce napisac ehh. A dziewczyny jak myslicie juz nie powinnam w pracy sie przemeczac>?? Jak to mowia ciaza to nie choroba :( Na razie nie mam jak powiedziec dla nich eh boje sie. Chce najpierw powiedziec rodzicom a wtedy dla nich sama nie wiem co robic. Bo mojego S brata zony siorka u nas pracuje i by jej powiedziala a ja chce po kolei jak rodzice beda wiedziec to juz z platka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Anulka :) Ale s smutam sie, bo moj nie wierzy, ze jestem w ciazy :( Ta pielegniarka spojrzala na wynik to chyba tez sie zna na tym, ale dla niegot o chyba na kartce napisac ehh. A dziewczyny jak myslicie juz nie powinnam w pracy sie przemeczac>?? Jak to mowia ciaza to nie choroba :( Na razie nie mam jak powiedziec dla nich eh boje sie. Chce najpierw powiedziec rodzicom a wtedy dla nich sama nie wiem co robic. Bo mojego S brata zony siorka u nas pracuje i by jej powiedziala a ja chce po kolei jak rodzice beda wiedziec to juz z platka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katiaa, byłam pełna optymizmu ale od wczoraj jestem pesymistycznie nastawiona. I nawet się lekko smutam. M mówi że jak nie teraz to nastepnym razem -wiem, ma racje ale cholerka ile mozna czekać?! I teraz nie wiadomo czy nie będę znów miała przerwy w clo bo mój gin na urlopie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zorka tez tak mam raz pelna optymizmu a potem troche sie smutno robi i mysli czemu ciagle nie wychodzi. Ale mysl pozytywnie podobno tez dobre nastawienie pomaga. A dzis moze i pogoda na ciebie oddzialowuje... U mnie pada a u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×