Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

A ja leze z mezuniem w lozku i sobie komplementy prawimy hihi Dziewczyny ile jestescie ze swoimi partnerami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi, dzięki :) Na moich testach nic nie pisze :P Kama, ja ze swoim facetem jestem 4,5 roku, z czego dzisiaj wybiło dokładnie rok i 8 miechów po ślubie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga21... wciąż czekam
dziewczyny wiecie moze jak to jest z piersiami w czasie ciązy? ostatnio strasznie mam wrazliwe i mnie bola... nigdy tak sie nie dzialo. i leci ze mnie duzo sluzu... juz zgłupalam czy tak jest przed okresem czy moze to ciaza... co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga21, ja Ci nie pomogę, bo nigdy nie byłam w ciąży i objawy znam tylko z tego, co piszą inne dziewczyny. Poza tym niektóre przechodzą to praktycznie bezobjawowo :D Znam takie przypadki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski! Ja dopiero wstałam i zajadam się chipsami od rana! Nie wiem co mi się dzieje, ale nabrała mnie jakaś szaleńcza ochota na niezdrowe rzeczy. U mnie 7dc i temp. 36.3 bez zmian. Dziś rano było przytulanko z mężusiem tak w ramach ćwiczeń przed staraniami. Nie wiem od kiedy zacząć robić testy owulacyjne. Wczoraj przyszła paczka i mam ich teraz ponad 20-ścia w domu, więc mogłabym w sumie przez cały cykl robić hehe. Dorothyyy - ja znam swojego męża 3 lata i 8 miesięcy a małżeńswtem jesteśmy od roku i 10 miesięcy i niedługo będziemy świętować 2-letnią rocznicę. To będzie ważna rocznica, bo przy pierwszej byliśmy rozdzieleni. Ja w Polsce w szpitalu, dzień po operacji, a on w Dublinie. Agi...21 - nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie, bo każdy może mieć inne objawy, albo nie mieć ich wcale. Kiedy byłam w ciąży miałam takie samego objawy jak przed @, tylko jakby silniejsze. A piersi mnie bolały, nawet bardzo, ale myślę, że to sprawa indywidualna. Okej, ja lecę na shopping bo wczoraj upatrzyłam sobie takie fajne spodnie i już pół nocy nie spałam myśląc o nich, hehe Buziaki wielkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna NIEmama
Hej dziewczyny.......trafiłam dzisiaj na wasze forum,jak sie okazalo bardzo ciekawe.... Mam tylko pytanie co do tego castagnusa.....kiedy go trzeba zaczac brac??????przed owulka???w trakcie??po???czy w czasie meisiaczki???? Przepraszam jezeli to jest głupie pytanie,ale nie wiem dokladnie jak to brac a chce tez spróbowac,bo staramy sie juz 8 miesiecy z mezusiem i nic;(((( jedyne co biore od dłuzszego czasu to piej dziennie łyzke oleju z wiesiołka,ale jak na razie nic.... Chce tez pwoiedziec,ze dzisiaj mam miec owulke według wyliczen, od kilku dni staramy sie i staramy....zobaczymy co bedzie... powiem wam ucziciwe,ze jak konczy sie to szlenstwo dni płodnych czekam tylko zeby wykonac test.....a tam ciagle nic;( ostatnio meiisaczka mi sie spoznila o 3 dni i juz myslałam......jak zrobiłam test po godzinie przyszła @....:( Masakra jakas.... I tak własnie czytamo tym castagnusie i moze warto jednak sprobowac....skoro to ziolko to nie powinno zaszkodzic...tym bardziej ze u mnie cykle byly zawsze 27 dniowe...dopiero od 3 ostatnich cykli sie pokopały..raz byl cykl 25 dniowy,za chwile, 29-30 dniowy, a za chwile 28 dniowy... staram sie nie liczyc tego obsesyjnie i z uporem maniaka,ale mniej wiecej wiem i czuje po sobie kiedy sa te dni.... CZasami nawet przychodza mi do głowy mysli,ze moze ja zle wyznaczam sobie te dni płodne,ze moze robie jakies błedy:(((( korzystam czesto z kalkulatora dni płodnych,ktore mozna znalezc w sieci...nie wiem jak myslice,sa one skuteczne i wiarygodne???? Jezeli macie dziewczyny jakei ssprawdzone spsoby na dokladne sprecyzowanie owulki, i tych dni prosze o pomoc;) i jakies wskazowki:):) noi o porade w kwestii castagnusa;):) serdecznie pozdarwiam wszystkie forumowiczki-bez wyjatku:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorothyyy mi tez tempka nie rosnie :/ jak mialam 36,5 juz myslalam ze rosnie a tu nici :( no po prostu masakra jakas !!!! wczoraj byly staranka i dzisiaj tez beda :d NIE MOZEMY przegapic tych dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutna NIEmama- Castagnus należy zacząć brać od pierwszego dnia cykl przez następne 90 dni. Dla kobiet do 60 kg jedna tabletka, powyżej 60 kg 2 tabletki rano. Przynajmniej tak jest napisane na moim opakowaniu. Próbowałaś może testów owulacyjnych i mierzyć temperaturę? Wiele forumowiczek korzysta z testów owulacyjnych i pokazują im piękne dwie kreseczki, a więc dni płodne. Mierzenie temperatury szczególnie przy nieregularnych cyklach też wiele pomaga, bo kiedy jest skok temp. oznacza to, że zaczyna się owulacja. Ja dopiero od tego cyklu zaczęłam brać Castagnus, mierzyć tempkę i zakupiłam ogromną ilość testów owulacyjnych. Biorę też wiesiołek i witaminy. Męża też dokarmiam Salfazinem. Robiłaś może sobie już jakieś badania hormonalne? Albo mąż badał nasienie? Jeśli nie, to bardzo polecam, bo może się okazać, że coś trzeba by było podreparować z tej strony. A co do Castagnusa to jest wiele różnych opinii na ten temat. Niektórym pomógł, niektórym bardziej rozregulował cykl, a dla innycvh nie wniósł żadnych zmian. Myślę, że zachodzenie w ciążę dla każdej z nas to bardzo indywidualna sprawa, bo mamy przecież różne organizmy, różnych partnerów, różny tryb życia, stan zdrowia, itd. Serdecznie Cię pozdrawiam i życzę powodzenia w staraniach. No i jeśli masz ochotę zostań z nami na forum :) Kama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna NIEmama
smily4kama: Dziekuje ci bardzo za tak wyczerpujaca odpowiedz... Na pewno zostane na tym forum i bede "korzystac" z waszego dosiwadczenia:):):) Kochana robiłam badania sobie na hormony, tarczyce, cytologie,mocz...okazalo sie tez ze mam białko w moczu.... moze to,tez jest przyczyna nie moznosci zajscia u mnie....do tego robiono mi PH pochwy oraz USG owulacyjne....zawsze ginka mowila mi ze wszystko ok,ze pecherzyki sa...i ze tylko DZIAŁAC.... no i tak działamy:):):):) ale jak na razie bez skutecznie..juz nawet ktos mi doradzal,zeby nie myslec o tym tak namietnie i siłowo..tylko sie zrelaksowac:):)stosuje ta metode takze,chodz gdzies tam podsiwadomie mysle o tych dniach:):) Dzisiaj według moich obliczen jak i kalkulatora dni płodnych powinnam miec owulacje... działałam dzisiaj z mezusiem rano ..jak i we wczesniejsze dni tez....ponoc zbyt czeste stosunki osłabiaja jakosc plemnikow... wiec kochamy sie ok. co dwa dni.. od 3 dni czuje bol w podbrzuszu,jakies kłucia, raz na parwej stronie,raz na lewej ... tez mnie piersi pobolewaja.... Ale tak jak pisałas kazda z nas jest inna i ma inny organizm... Co do testow na owulke jasne,ze z nich korzystałam... tylko ,ze nei zawsze udalo mi sie wedłu tej instrukcji co tam jest trafic zeby byly dwie kreseczki.... jakmialam jeszcze cykle regularniejsze (co 27 dni) to super trafiałam i zawsze byly dwie krechy:):) -no,ale tez nic... wiec potem jakos od ok. miesiaca zrezygnowalam z testow na LH i działam intuicyjnie.... co do tempki to z tym tez roznie... tak jak pisały kolezanki wyzej-raz mi rosnie,za chwile spada...raz jest 37 za chwile 36.6 i tak w koło macieja;):):) Co do mezusia nie nei robil jak na razie zadnych badan..owszem je witaminki,magnez etc... pytałam moja ginke czy maz powinien zrobic badania ale ona twierdzi ze za szybko na takie kroki. W ogole od ok. 5 miesiecy jak robie regularnie USG owulac. niby ginka mowi,ze wszystko tip-top...ze tylko działac... ale rozmawialam z nia czy moze powinnam wziasc jakies wpsomagacze...albo moze moje jajniki sa niedrozne...??? jej zdaniem tego typu badania nie sa potrzebne..chciałam tez zaznaczyc, ze w 2007 roku mialam martwa ciaze:(((( w 4 miesiacu płod zmarł.... :(((( nagle.....przyczyny nie ma.... tak stwierdzili w szpitalu gdzie mnie czyscili... Masakra,to było okropne;((potem własnie zrobiłam sobie przerwe w starankach,ale nie brałam anty.... i od 8 ponad miesiecy staramy sie znowu... Nie wiem kobietki, co teraz wyjdzie ztych staranek:):)oby moje malenkie marzenie;):):):) Powiedzcie mi jak myslicie czy jezeli dzisiaj mam miec owulke,czy jutro jakbysmy z mezusiem sie znowu postarali jest jeszcze szansa???pomimo,ze ejst juz po ...owulacji????? Przepraszam za głupie pytania,ale po to tu jestem zeby czegos sie dowiedziec;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna NIEmama
I dzien cyklu brania Castagnusa mam rozumiec, ze mam to liczyc,ze to bedzie 1 dzien najblizszego krwawienia miesiaczkowego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie drogie Staraczki po moich ostatnich wątpliwościach co do Castagnusa....że niby temp nie rosnie...otóz dzień po tym marudzeniu wzrosła w 16dc....czyli owu było w 15dc.-tak mi pokazuje wykres na FF...no i w 14dc tes owu wyszedł pozytyw.....także owu była raptem dzień poźniej (ostatnio w 14dc)....toteż biore dalej castgn... We wtorek mam juz upragnioną wizytę u mojego przesympatycznego gina i zamierzam mu te moje wnioski i obserwacje przedstawić o raz poprosic o pełny zestaw badan hormonalnych. dziewczynuy, wczoraj dowiedziałam sie ze moja kumpelka (starała sie od 1 roku -po ciąży martwej)..w sumie razem na równi sie starałyśmy...jest w ciąży, Zrobiła hormony. wyszło ze ma podwyższona prolaktyne....dostała Bromocrm (czy jakos tak...) i w 2 m-cu brania zaszła w ciąże takze jej przypadek napawa mnie nadzieją, ze u mnie to tylko hormony....a ztym mozna walczyć Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutna NIEmama - tak, powinnaś zacząć brać od pierwszego dnia krwawienia. antonina - właśnie dlatego uważam, że przy staraniach należy zacząć od badań hormonalnych, żeby sprawdzić od jakiego punktu startujemy i nie marnować czasu jeśli coś jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna NIEmama
cos mi sie zdaje ze musze pocisnac tego mojego gina zebym tez zrobila jeszcze raz te hormonki..moze one cos sie buntuja.......:) nie ma to jak wiara:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja też jeśli do wakacji nie zajdę startuję do gina i na badanka :) Tylko martwię się tą nierosnącą tempką :( Pozdrawiam serdecznie i miłych staranek życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie wróciłam z kolacji ze znajomymi. Było fajnie. Znowu nawpychałam się sushi, hehe. Chyba jestem uzależniona. Mąż mnie dziś zaskoczył, bo wymyślił, że na moje nadchodzące urodziny chce mnie zabrać do Pragi na długi weekend. W sumie czemu nie? Jeśli dobrze wyliczyłam to akurat będą moje dni płodne, więc może warto, hihi Dobranoc dziewuszki... Ja zmykam lulać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smutna NIEmama
Hej dziewczyny...... Mam nadzieje,ze dzisiaj beda tylko same pozytywne mysli...wszystkie bedziemy mialy nasze upragnione fasoleczki:):)co nie/??jasne ze tak:) Trzeba wierzyc,wierzyc,wierzyc:) A ja wierze nie tylko w siebie ,ale i w każda was:):) MIłej niedzieli zycze i staranek:):) Buzki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muchy, jak tam Twoja tempka? Mnie już złość bierze, bo ciągle nie rośnie :| Buuu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski! U mnie 8dc. Mąż znowu mnie "wymęczył" rano, ale teraz chcę go przetrzymać ze dwa dni, bo myślę, że od 11dc powoli można zacząć testy owulacyjne i szykować się na staranka. Ciężko mi wyliczyć te dni płodne. Niby powinnam mieć owulację między 16-19 dc, ale wolę nic nie przegapić. Tym bardziej, że to pierwszy cykl z Castagnusem i cholercia wie czy coś się pozmienia czy nie. Trzymam kciuki za Was. Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorothyyy kochana ja nie wiem jak tam dzisiaj moja tempka bo wyjechalismy wczoraj wieczorem do znajomych na noc i nie wzielam termometru takze nie wiem ale dzis zrobie test owulacyjny jeszcze i zibacze co tam slychac. Przytulalismy sie wczoraj takze mysle ze zaliczylismy te dni plodne :) tera tylko czekac...;/ buziaki dla wszystkich staraczek :) i pozdrowionka dla nowych odwiedzajacych kobitek :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muchy, mi się skończyły już te testy, więc jeszcze ze 2 czy 3 staranka co 2 dni i na pewno dni płodne będą zaliczone, nawet jeśli owu wypadnie późno... Potem oczekiwanie na @, a raczej na jej brak :P Kama, ja mam ten sam problem, nie mam pojęcia jak mi w tym cyklu wypadła/wypadnie owu i profilaktycznie zaczęliśmy staranka od 10 dc, ale to co 3 dni, a teraz od 16 dc już co dwa... Hih mój mąż też ma tendencję do niedzielnych przytulanek porannych :D Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosiakk78
cześć... jak weekend? niedzielne przytulania ;) mam nadzieję że będą u Was owocne ;D u mnie brak @ ale czekam do wtorku, bo do wtorku niby powinna się pojawić piersi bolą ... dziś rano miałam taki dziwny śluz biały z jasnoróżowymi nitkami, myślałam że do końca dnia @ małpa się rozkręci... ale nic sucho.. i brak już tego śluzu, był tylko rano i w małych ilościach czekam dalej ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki. jakl pijecie te ziółka? parzycie jedną czubatą łyżeczkę na szklankę?? bo wczoraj odebrałam , ale dziś zaczynam pić.. ciort z tym że mam 12dc ale zaczynam. my przytulamy sie intensywnie nawet ze na przytulanie jeszcze czas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorothyyy może tempka nie rośnie bo mały progesteron.. Ty nie robilas badań wiec w sumie nie wiesz.. czy mierzylas wczesniej tempke? czy to pierwszy cykl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eluś, to pierwszy cykl z tempką, a badania będę robić dopiero jak się do wakacji nie uda... A tempka jest zależna od progesteronu? Ja piję te ziółka z mężem, więc parzę albo dwie czubate łyżeczki na 2 szklanki wody, albo 2 płaskie łyżki na dwa kubki wody. Tosiakk, trzymam kciuki, żeby @ nie było... Tylko dwie kreseczki na teście ciążowym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosiakk78
hej hej dziewczynki u mnie bez zmian... no ale czekam do końca tego tygodnia... ;D trzymajcie kciuki... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tosiakk78
zaczyna mnie wszystko pobolewać jak na @ zeszło już mi typowe opuchnięcie przed @ pewnie przyjdzie jutro ;( pojawił się biało - żółtawy śluz ;( już w piątek miałam małe zwątpienie że się nie udało i zaczęłam ryczeć, na szczęście byłam sama w domu... mam już dość, swoejej presji chyba na ciało i to że tak bardzo chcę wszystkie młodsze dziewczyny - małżeństwa albo są w ciąży, albo już własnie urodziły, albo za chwilę rodzą wszędzie tylko tematy o dzieciach muszę jakoś odreagować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×