Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

witajcie dziewczyny mam pytanie dotyczace duphastonu. mialam stosowac go od owulacji, wiec tak robie. no i mam pytanie czy duphaston moze zatrzymac miesiaczke? dzis mam 30 dzien cyklu a @ brak. biore nadal duphaston bo bardzo sie boje zrobic test ciazowy- boje sie ze znowu zobacze 1 kreske;( a na to juz sil nie mam.... czy jak bym przestala brac duphaston i nie bylabym wciazy to @ bym dostala? justa27 moze Ty wiesz? pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy gdybym brała dupka dalej wystąpi miesiączka? czy dopiero po odstawieniu występuje @???? Wy jesteście bardziej doświadczone niż ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frania86-nie odstawiaj Duphastonu! To hormon "podtrzymujący"ew.ciążę.Gdy go odstawisz,może nastąpić miesiączka(jeśli ciąża jest zbyt delikatna lub jeśli w niej nie jesteś-bo działa on tak,że po jego odstawieniu gwałtownie spada progesteron i ten fakt właśnie wywołuje miesiączkę).Zrób test(mocz,krew)-jeśli jesteś w ciąży bierz go ciągle lub/i skontaktuj się z ginem-jeśli nie jesteś,zapewne zaleci jego odstawienie,żeby wywołać miesiączkę. 3mam kciuki za FASOLKĘ!!!Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pankolina dziękuje. Mi lekarz kazał zrobić test po dwóch tych od podania pregnylu, tyle ze ja juz nie mam siły robić testów czasowych i postanowiłam ze w tym cyklu nie zrobię testu, dzis mam 30 dc i małpy nie ma ale może to przez to ze biorę wciąż duphaston. Jutro zrobię test z moczu rano, po nocy i jak będzie jedna krecha to odstawić wtedy tak? Zeby przyszła mapka , a jak. Dwie to brać nadal.nie? Myślałam ze w tym cyklu obiedzie sie bez testu ciazowego. A cY jak bym wciazy nie była to dostała bym malpe mimo brania duphastonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frania a jakie dlugie masz cykle?? bo jak wiesz test moze nie wyjsc jeszcze jak bedzie to wczesna ciaza, najlepiej idz na bete...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu,najlepiej zrób tak jak mówi Olusia82-beta z krwi jest najpewniejsza(a co jeśli cykl np.Ci się akurat wydłużył odrobinę?mocz może "skłamać"ujemnie).Wiemy jak to bywa z testami z moczu-jednego dnia jedna krecha,a dwa dni później 2 tłuściutkie kreseczki i radość.Lepiej nie popsuć niczego i zrobić badanie krwi.Dopiero jeśli na 100 proc.wykluczysz ciążę odstaw Duphaston i po paru dniach przyjdzie @.Jeśli jesteś w ciąży to i tak pójdziesz do gina a on już Ci ustali jak i ile tego Duphastonu dalej brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17 stycznia miałam podany pregnyl i to był 15 dzień cyklu, dzis mam 30 dien cyklu ale testu nie robiłam i małpy nie ma. Nie wiem czy biorąc duphaston mozna dostać @ jak sie nie jest wciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutro zrobię test z moczu bo Bety przez weekend nie zrobię nigdzie;( a jak ciąży nie ma go bez sensu chyba przedłużać branie duphastonu nie? Jutro będzie 31 dc więc chyba test powinien wykazać, zazwyczaj mam 28 29 dniowe cykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Specem nie jestem ale sądzę,iż Duphaston działa na organizm trochę tak jak tabletki anty(bo to też hormonki)-gdy je bierzesz nie masz miesiączki dopóki ich nie odstawisz(wtedy dopiero następuje spadek hormonów,które miały stały poziom przez regularne zażywanie tabletek)@ się nie pojawi.Więc jeśli nie nastąpiło jakieś ogólne zamieszanie w Twoich hormonach(cykl był wspomagany jak pisałaś)to nie jest możliwe aby Duphaston zablokował @.Zablokować ją może albo właśnie ciąża(OBY!)albo jakieś hormonalne perturbacje tudzież wydłużony cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolinek
Cześć , jestem to nowa, biore duphaston od roku. Jak się go bierze i nie jest sie w ciąży to przysiesza wystąpienie @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę,Franiu cierpliwości:)Tzn.możesz jutro rano zrobić test z moczu ale ja bym się jeszcze po weekendzie upewniła testem na betę z krwi.Biorąc Duphaston nie szkodzisz sobie a jeśli rośnie w Tobie Fasolka to wręcz jej pomagasz!Jak go odstawisz dostaniesz @ po paru dniach,a jeśli jesteś w ciąży?Sama sobie odpowiedz co może się stać...Poczekaj do pon.i zrób betę z krwi(kilkanaście PLN).Jutro z rana zrób sobie ten z moczu(wiem,jak się niecierpliwisz;))ale nie odstawiaj Duphastonu dopóki nie upewnisz się testem z krwi-tzn.ja bym tak zrobiła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczyny wasza pomoc jest nieocenioną;))) będę informować was na bieżąco ;) zy robiąc będę trzeba być na czczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pomysł zmierzenia Rez rano temperaturę jak była by ciąża powinna być wyższa niż 37 nie? Ale sie nakombinuje;))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak idziesz na betę z krwi nie musisz być na czczo-Beta HCG będzie we krwi niezależnie od tego czy jesteś głodna czy nie;D 3mam mocno kciukasy!!!!:)NIECH BETA SZYBUJE W GÓRĘ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frania @ sie pojawi nawet jak bierzesz dupka... jak ma przyjsc to i tak przyjdzie tylko troszkę w pozniejszym czasie. Pregnyl moze falszowac wynik, ale po 14 dniach od podania powinien wynik byc wiarygodny. Takze rob dzisiaj tescik i czekamy na dwie kreseczki. Odstawienie dupka nie powinno nic złego zrobic z dzidziusiem, bo progesteron az tak bardzo z dnia na dzien nie spadnie, ale wiadomo jak pojawia sie 2 to lepiej brac dalej. Ja dupka bralam do 12 tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa niestety dobrych wieści nie ma ;( zrobiłam test dzis 32 dzień cyklu i test negatywny;(((( odstawam dupka zeby ta małpa przyszła.... W tym cyklu ide do innego giną tez prywatnie bo ten mój chce zrobić inseminacje i wszystko byłoby ok gdyby nie to ze Wirowanie nasienia to maksymalnie 30 min i koszt 700 zł. Boje sie ze przez ten jeden niedrozny jajowod i spora nadrzerke nie mogę zajść wciazy więc chce iść do innego lekarza niby lepszego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem ile czasu bylo wirowane u mnie.. moze to wystaczajacy czas?? My bylismy po 2 h od pobrania ale pewnie w miedzyczasie przygotowywali tez inne nasienia...bo ruch w klinice byl wielki ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frania szkoda ze i tym razem sie nie udało ;(( Ja mam wrazenie ze odwiedzilam wiekszosc lekarzy ;)) jak wyladowalam na patologii to prawie kazdego znalam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu,przykro mi że się nie udało..Wiem jakie to dołujące uczucie ale nie poddawaj się!Wreszcie musi Ci się udać,wierzę w to i z całego serducha tego życzę. 3maj się dzielnie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, mogę dołączyć? Stram się o 3cie dzieciątko a tak naprawdę 4te, bo jeden aniołek -Nadia -odeszła 03.08.2012 w 9tym tygodniu ciąży. Miałam odczekać 6mcy, nie wytrzymałam w 5tym i już 2 cykl starań leci. Przypadkiem gin mnie wysłał na badanie PRL po obciążeniu bo PRL normalnie w normie a owulacja zwykle opóźniona i wyszła prolaktynemia czynnościowa, 12krotny wzrost prolaktyny, wiec zanim poszlam jeszcze z wynikami do gina(bylam za granica na nartach) zakupilam castagnus i na wlasna reke zbijam prolaktyne. oprócz tego mam przepisany od gina Duphaston 2 dni po skoku temperatury przez 10dni. Mam nadzieję że niebawem się uda i że tym razem będzie wszystko dobrze. Córeczka odeszła z powodu triploidii czyli wiem że w zapłodnieniu brały udział dwa plemniki lub podwojna komórka jajowa i się źle połączyło. Jestem teraz pełna nadziei że już ten koszmar się nie powtórzy i w końcu będzie upragniona zdrowa ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym być w tym procencie dziewczyn którym się udało zajść w ciągu tych 90dni na Castagnusie. Nie wiecie czy on naprawdę pomaga zaciążyć? I czy nie przeszkadza w czymś że biorę cały cykl castagnus a 2 dni po owulacji dołączam duphaston na 10dni? Obym sobie nie zaszkodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniczna wiele dziewczyn pisalo ze pomogl im zaisc w ciaze. JA bralam 3 opakowania astagnusa i po odstawieniu sie udalo, tyle ze u mnie doszedl jeszcze inny czynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam PRL w normie, a po obciążeniu MTC skok 14 krotny :( zanim doczekałam się wizyty u ginka to łykałam od 8dc Castagnus i ku mojemu zaskoczeniu udało się! :) a nic nie zmieniłam ponadto w suplementacji. Moje szczęście przeplata się teraz z niepokojem, ale chyba każda kobieta w pierwszych tygodniach tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny, to moze i mnie sie uda z castagnusem! w poprzednim cyklu chyba rzeczywiscie nie trafilismy w owu, teraz zaczniemy troszke wczesniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwia2702
Czesc dziewczynki :) Lykam teraz ostatnie opakowanie castangusa jakbym chciala zeby juz @ nie przyszla. Dalam sobie na luz troche w tym miesiacu wkoncu to juz 7 cykl staran nadzieja odchodzi.Koniec z mierzeniem tempki i innymi pierdolami ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×