Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Celesta - kosmetolog.

ZABIEGI LASEROWE - pytania

Polecane posty

Gość Sandrine_z_kliniki
Niestety nie widziałam go w akcji, więc się nie wypowiem. Ale jeżeli zdecydujesz się na zabieg napisz proszę swoją opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selena_G
Cześć. Mnie się dobrze korzysta z usług centrum medycznego Klara ( www.cm-klara.pl ). Mogę polecić. Wszystko tutaj działa jak w Amerykańskich filmach, jeśli chodzi o obsługę pacjenta. :)) Mają świetny sprzęt np. tomograf, z którego miałam okazję kiedyś korzystać i miły personel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość el0701
można oszaleć od tej ilości różnych metod i sprzętów służących do redukcji rumienia. ;/ Znalazłam informację o kolejnym świetnym cudownym NAJNOWSZYM laserze redukującym rumień a konkretnie laser ICON Palomar Głowica Lux Max G. Czy może o tym ktoś słyszał? Już naprawdę nie wiem na co się zdecydować to trudniejsze niż myślałam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja słyszałam że to strata pieniędzy, że żaden laser rumienia nie zlikwiduje jedynie może zredukować. Nie wiem na ile to prawda ale ja bym była ostrożna jeżeli chodzi o nowinki laserowe. Nie pamiętam na jakim wątku, ale była dziewczyna o nicku arbuz. Poszła pozamykać naczynka na policzkach super hiper nowoczesnym laserem. Arbuz w nicku bo tak jej twarz wyglądała po kontakcie z laserem. Nie wiem jak historia się skończyła, lekarz proponował jej jakieś peelingi kwasami aby zlikwidować to co sam uczynił swoim laserkiem. Dziewczyna miała kilka żyłek do usunięcia a skończyła z poparzoną twarzą. To taka przestroga dla wszystkich aby uważać, bo buzia jest tylko jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak była taka dziewczyna - ale doszłyśmy do wniosku, że w jej przypadku przed zabiegiem chłodzono miejsce poddane zabiegowe, co tymczasowo obkurczyło naczynia. Problem polegał na tym, że laser miał skaner, który sam dawkował ilość energii. Po odłożeniu chłodzenia nastąpiło rozszerzenie naczynek, w związku z czym laser przeznaczył większą dawkę energii. Natomiast jeżeli ogólnie mówimy o leczeniu rumienia to należy się nastawić na to, że po zabiegu będzie obrzęk, który mija w ciągu kilku kolejnych dni. Ostatnio wstawiła artykuł jak przygotować się do zabiegu leczenia rumienia i zamykania naczynek oraz jak zachowywać się po zabiegu, aby uniknąć powikłań: http://www.blog.biogenica.pl/jak-przygotowac-sie-do-zabiegu-zamykania-naczynek-laserem-cutera-excel-v/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale kto to jej zrobił? Głupi i niedoświadczony lekarz, który namówił ją na zlikwidowanie kilku naczynek. Przecież sama się tym skanerem nie poparzyła. To lekarz nie dopatrzył, nie douczył się, a może wręcz uczył się nowego lasera na swojej klientce? A pamiętasz co jej później proponował? Bardzo mocne kwasy, (min. tca) a ona miała wrażliwą cerę już przed tym nieszczęsnym zabiegiem. O czym to świadczy? Czy ten lekarz kupił dyplom na bazarze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę oceniać, ponieważ nie znam wypowiedzi lekarza. Z doświadczenia wiem, że pacjenci często mają różne pomysły, bo naczytają się czegoś w internecie. Wrażliwość skóry nie jest przeciwwskazaniem do TCA, ani posiadanie "3-ch naczynek". A może miała blizny potrądzikowe? Nie wiem. Nie lubię się wypowiadać bez zdjęć i dokładnego wywiadu. Co do oparzenia i wiedzy lekarza i długości czasu posiadania urządzenia -my nowe urządzenia testujemy na sobie albo na modelkach które są świadome że zabieg jest darmowy, ale nowy i liczą się z ewentualnymi konsekwencjami - także nie ma możliwości testowania zabiegów na pacjentkach, które nie są świadome zabiegu. My mamy aktualnie CUTERE EXCEL V - laser skuteczny i bezpieczny, ale wymaga okresu rekonwalescencji - sam szef chodził przez tydzień z obrzękiem i siniakami - ale efekt jest super. Napisze to co pisze zawsze - ważne jest uświadomienie pacjenta o wszystkim - plusach, minusach, okresie rekonwalescencji i zaleceniach pozabiegowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sandrine, nie Bóg chroni Wasze pacjentki skoro uważacie że TCA można robić na skórze wrażliwej. Mam nadzieje że przeczytają to przyszłe, niedoszłe pacjentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozróżnijmy cery wrażliwe od naczyniowych i od tendencji do alergii :-) często pacjentki mylnie określają swój typ cery i później jest problem chociażby z doborem kremu. I proszę nie mieszać "Boga" w takie rzeczy. U Nas czuwa dr Łuksza - wielki, ale w żadnym wypadku nie jest Bogiem :-) Medycyna to nie cuda, a wiedza. Można zrobić wiele jak się ma wiedzę i doświadczenie. Trzeba to tylko umiejętnie robić. Nasze pacjentki nie wierzą, że Bóg im pomoże usunąć blizny i nie są wdzięczne za to, że pozwolił by powstały, ani za to, że stworzył ludzi, którzy natrętnie i prześmiewczo się na nie patrzą. Zatem nie mieszajmy w to religii bo to ciężkie tematy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cudowna reklama, zaiste. Wiesz, że taka nachalna reklama przynosi tylko odwrotny skutek, prawda? Bez odbioru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrine_z_kliniki
Złość piękności szkodzi ;-) a mnie i tak nie zniechęcicie bym tu pisała, bo poza zazdrośnikami i złośnikami są jeszcze osoby, które doceniają to co piszę, bo nie mogą na to liczyć w innych miejscach. A firmie marketingowej, którą wkurzam - raczę nauczyć się zyskiwać nowych pacjentów sprzedając swoją wiedzę (jeżeli ją posiada), a nie na każdym wątku udawać zadowoloną klientkę bądź pod moimi wpisami wtrącać właśnie nachalną reklamę, bo to właśnie odstręcza forumowiczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiktoriaIIB
Chciałam napisać tylko, że nie trzeba już liczyć tylko na zabiegi jeżeli chodzi o skórę naczynkową. Od kilku dni dzięki namowie mojego lekarza mogę w każdym momencie pozbyć się tego czerwonego paskudztwa. Lek(!) a nie zabieg nazywa się Mirvaso i w moim przypadku likwiduje całkowicie rumień na policzkach nie mam po posmarowaniu żadnych widocznych żyłek i przede wszystkim znika ten buraczany kolor! Wszystko dzieje się w kilka minut!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Sandrine z Kliniki Chcialam sie dowiedziec ile najwiecej razy mozna miec laser ablacyjny co2 na blizny potradzikowe, wlasnie mialam 5, blizny sie splycaja ale bardzo powoli, mam robic 5 kolejnych zabiegow? przerwy mam kilkumiesieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mogę zobaczyć zdjęcia przed podjęciem leczenia i aktualne? Blizny potrądzikowe to temat rzeka - czasami łączy się techniki, czasami blizny trzeba podciąć. Ogólnie zabiegu laserem CO2 nie robiłabym częściej niż co 6 miesięcy, a optymalnie co 8 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sandrine Czy mogłaby Pani wypowiedziec sie na temat redukcji blizn potrądzikowych chirurgicznym TCA? Czym sie różni od klasycznego TCA? I jakich efektow mozna sie spodziewać na blizny? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie bylo jakis czas sandrine, ale chyba znow pustki w gabinecie lukszy, to wrocila. w koncu zajmuje sie marketingiem w gabinecie lukszy, placi jej od ilosc***acjentow naciagnietych na tym forum........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sydney88 Chirurgiczny TCA polega na tym, że najpierw wykonuje się dermabrazję - dosłownie - za pomocą frezarki mechanicznie ściąga się naskórek i znieczula. Później na to idzie TCA - zabieg jest bardziej inwazyjny - skuteczniejszy, ale też wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji - ponieważ twarz jest bardzo czerwona. Postaram się znaleźć zdjęcia jakiejś pacjentki i wstawić wycinki, aby było wiadomo na co należy się nastawić. Do gościa - mojego hejtera (czuje się jak gwiazda posiadając osobistego hejtera :-)) Na brak pacjentów nie narzekamy i chyba nigdy nie narzekaliśmy. A czas pomiędzy pacjentami wypełniamy sobie kontrolami - są bezpłatne więc pacjenci chętnie z nich korzystają. Można sobie pogadać przy kawusi i ocenić zadowolenie po zabiegu. Smutne jest tylko to, że coraz więcej przychodzi pacjentów z powikłaniami po zabiegach w innych gabinetach, gdzie zrobiono coś niedokładnie. Może uda mi się wrzucić fragment zdjęcia po laserze CO2 u kogoś i u Nas - będę bardziej wiarygodna - nie wiem. W każdym razie myślę, że hejterzy - właściciele innych gabinetów zamiast pieniądze na fałszywe reklamy na forum powinni wrzucić w wykształcenie i szkolenie personelu - zwłaszcza z obsługi pacjenta. W końcu prywatny gabinet to nie NFZ, żeby traktować pacjenta jak zło konieczne i robić wszystko z łaską ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaa zbawiciel luksza poprawia po innych, dobre.......:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zbawiciel ale pasjonat, który się przykłada. Ale to nie wątek poświęcony jego wychwalaniu a opowiadaniu o zabiegach laserowych - więc miło by było drogi gościu abyś nie zaśmiecał tego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sandrine, z każdą Twoją wypowiedzią coraz gorzej. Pasjonat? Może filantrop od razu? Pogadanki przy kawusi? A wiesz, ze inni nie mają czasu na pogadanki przy kawusi bo w poczekalni czekają pacjenci? Nie dziwię się że dostałaś bana na wizażu. Gdyby kafe była bardziej ogarniętą to wyleciałabyś stąd w podskokach. Każdy kto ma trochę oleju w głowie (i przeczytane kilka wątków np. tutaj na kafe) nigdy! nie pójdzie do lekarza który ma tak chamską reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no widzisz - tym się różnimy - mamy czas dla pacjentów - a Ty się już tak nie wściekaj - bo złość piękności szkodzi. Widocznie idziesz na ilość, a nie na jakość. I myślę, że to Ty odstraszasz pacjentów - właśnie takim agresywnym zachowaniem. O wizażu można poczytać również na tym forum - opinie są jednoznaczne. Co do tego czy ktoś do nas przyjdzie czy nie - mnie to nie interesuje. Ważne jest dla mnie jeżeli ktoś przeczyta, pomyśli, rozsądnie wybierze zabieg i specjalistę. Uważam, że większość osób czytających to forum to osoby o własnym rozumie i woli. Wystarczy, że taka osoba dobrze wybierze lekarza, będzie zadowolona z zabiegu i nie będzie miała powikłań. I tyle mi wystarczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrine_z_kliniki
Abym nie była gołosłowna wrzucam zdjęcia z przykładowego porównania zabiegu laserem CO2 w gabinecie X (dobrze, że pacjentka przyszła względnie szybko i udało nam się uniknąć przebarwień) oraz w naszej klinice: http://wrzucaj.net/Cqv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sydney88
Dzięki Sandrine za odp:) A mogę jeszcze zapytać jak ocenia Pani skuteczność tca chirurgicznego na blizny potrądzikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney ciężko jest oceniać blizny nie widząc ich - czasami po trądziku są blizny bardzo głębokie o małej średnicy, a czasami są płytkie o szerokiej średnicy. Zdarza się, że gdzieś przerastają, albo podczepiają się do tkanki. Więc zabiegi trzeba dobrać po obejrzeniu ich struktury - stąd moja prośba o fotkę chociażby fragmentu Twojej skóry. Jeżeli chodzi o chirurgiczne TCA to jest on bardzo dobrym zabiegiem i może być alternatywą dla CO2. Poczytaj jeszcze o pixel peel - czyli tca połączony z dermapenem. Zabiegów również należy wykonać kilka ale ma dobre rezultaty. Niestety nie mam wyników takich zabiegów przekraczających 2 lata od zakończenia kuracji - więc jest mi się ciężko pod tym względem wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tak wizaż taki zły, łuksza taki filantrop. Uszanowanko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sydney88
Dzięki Sandrine;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandrine_z_kliniki
Nie ma za co sydney. Mam nadzieję, że coraz więcej takich zdjęć będzie można znaleźć w sieci, aby pacjentki wiedziały na co się szykować i czego oczekiwać po zabiegach. 3mam kciuki aby udało Cię się w wystarczającym stopniu pozbyć blizn,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
SANDRINE, po malej przerwie urlopowej widze, ze znow gadasz sama z soba tutaj pod kilkunastoma nickami i naganiasz klientele. Oj, kiepskie metody macie z tym cwaniaczkiem Luksza :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×