Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gabsonik ale 37 to przeciez jeszcze nie tragedia...ani nie gorączka,ani nie az tak bardzo podwyzszona temp.moze taka masz zawsze,twoja naturalna??niekazdy ma idealna... nie zbyt rozumiem o co chodzi. Normalny masz okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to chyba normalny. ja zwykle mialam nizsza temp przy okresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, sowa74 - jakiś czas mnie tu nie było... bardzo dziękuję Ci za informacje :-) Gabsonik - mam nadzieję, że u Ciebie lepiej :-) Mam do Ciebie prośbę - kiedyś chyba komuś polecałaś jakieś ziołowe specyfiki wspomagające pracę jajników, a to forum liczy już tyle stron, ze w życiu tego nie znajdę :-). Mam problem z normalnym cyklem po hormonach, które brałam przez rok, chyba mam za dużo prolaktyny (jeszcze nie zbadany poziom) i w ogóle nic nie działa jak trzeba. Żadnych anty już nie tknę. Poleciłabyś mi jakieś ziółka? Byłabym wdzięczna pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabsonik wlasnie prawidlowa temperatura wewnatrz to do 37,1 wiec twoja jest bardzo prawidlowa.36,6 to prawidlowa temp mierzona zewnetrznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, a w jakiej fazie cyklu? jaka jest normalna temp wewnatrz przy ciazy?? Ziola ktore reguluja prace jajnikow to nagietek i krwawnik. codziennie naczczo pol lyzeczki nagietka+ pol lyzeczki krwawnika zalac wrzatkiem odstawic na 5 minut. od tych ziol powinno sie wszystko wyregulowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabsiiii
kurcze obczailam wykresiki:) jutro lece do apteki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabsiii
negatywny.... ale to dobrze bo gdyby byl pozytywny to pokazywalby cyste na jajku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u lekarza, który podejrzewa endometrioza. Biorę ogametril. Zastanawiam się czy wogóle mi pomoże. Od 6 dnia brania tego leku pojawiło się plamienie które trwa do dzisijeszego dnia. Dzisiaj wzięlam 10 tab. Zrobiłam badanie Ca125. I wyszło w normie. wcześniej miałam balet z torbielami czynnościowymi. Czy możliwe że może być to endometrioza.?? Odpiszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ca125 bym się nie sugerowała .... jest to badanie przesiewowe czyli nie 100% , wiem sama po sobie ze Ca lubi skakac raz jest w normie a za chwilę jest juz wysoko ponad normę ... martyna aby stwierdzic jednoznacznie endometrioze potrzebna jest laparoskopia w żaden inny sposób nie zyskasz 100% diagnozy.... Czy poza torbielą masz jakies inne dolegliwosci ??? Endo.... ma mnóstwo innych objawów http://www.endoendo.pl/endo/objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabsonik pozdrówka :) Trzymam kciuki za Twoje szybkie zaciązenie ...uda się zobaczysz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. Nie miałam innych dolegliwości. Okres jak w zegarku, lekkie bóle podbrzusza przed okresem ale do wytrzymania. w 2006 r. pojawił się torbiel na lewym jajniku która zniknęła po microgynonie. Po 6mc znowu była torbiel ale na prawym jajnika która zniknęła po yasmine. Po następnych 6 mc znowu trobiel na prawym jajniku która zniknęła po yasmine. A teraz od 8 mc mam torbiel na lewym jajniku. wielkości 4,3cm. Brałam luteinę dopochwowo a torbiel nie zniknęła. Miałam badanie Ca 125 2 razy i wyniki były w normie. Od 8 mc staramy się z mężem o dzidziusia ale bez rezultatu. Jeden lekarz kaze mi iść na laparoskopię ale sa takie kolejki że dopiero w maju. Poszłam do drugiego gin i on podejrzewa endo ale chce najpierw spróbować leczenia orgametrilem. Wziełam już 15 tabletek i ciągle mam plamienia i coś prawy jajnik pobolewa. Co mam o tym wszystkim myśleć? pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakie masz dolegliwosci zwiazane z endometrioza? na jakiej podstawie twoj lekarz to podejrzewa? powiem ci co mi pomoglo. na bol jajnika przestalam pic kawe i jesc cukier/slodycze (bol mialam zwlaszcza po lodach). bol zniknal bezpowrotnie. jezeli chodzi o guza to na jego znikniecie tez sa rozne ziolka. twoja torbiel jest malutka 4 cm obserwuje sie jeszcze. zaplanuj op jezeli chcesz ja robic dopiero jezeli torbiel bedzie wieksza. nie wiem co myslec o rogamentrilu. jezeli masz plamienia cos jest niedobrze. moze masz za duza dawke? koniecznie powiedz o tym lekarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz podejrzewa endometriozę po płynie wypełnijącym torbiel. Podobno jest to gesty płyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zdecydowanie zbyt malo informacji zeby powiedziec ze to endo. istnieje mnostwo innych torbieli ktore rowniez zawieraja gesty plyn np. torbiel sluzowa. tym bardziej ze ca masz w normie. ja bym ci radzila skonsultowac sie z innym ginem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zminiłam lekarza. Bo poprzedni nie widział żadnej metody leczenia dla mnie. tylko laparoskopia. Aktualny gin dał mi orgametril.zobaczymy co będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikea
Witam kobietki, tez mam torbiel na jajniku 57x32, biorę Rigevidon i jak na razie po 2 tygodniach torbiel trochę się powiększyła. Robiłam też CA 125, czekam na wynik Ob 15 - niby w normie. Mam nadzieję, że się wchłonie... Co myślicie o leczeniu torbieli ziołami, jeśli jak to jakimi i czy można to łączyć z tabletkami anty. Jakie macie doświadczenia z tym związane. Pozdrawiam i życzę zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziol nie mozna laczyc ani z tabletkami anty ani z zadnymi innymi tabletkami. ja lecze sie ziolami. jestem zadowolona z efektow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiorek85
hej dziewczyny mam do was takie pytanie mariolaaa moze ty bedziesz cos wiedziala od poczatku ciazy moje wyniki moczu i morfologii wychodzily super dzis robilam morfologie i mocz mocz wyszedl dobrze inne tez ale zaniepokoil mnie wynik WBC norma jest od 4-10 ja mam 12.7 dobrze sie czuje nic mi nie dolega czuje ruchy dziecka i mialam nie isc w tym miesiacu do lekarza bo nie widze takiej potrzeby isc powiedziec ze dobrze sie czuje i dac pieniadze rozumiecie mnie? .. ale czy mam sie obawiac tego podwyzszonego wbc???????????? bo juz sama niewiem co mam myslec podwyzszenie krwinek bialych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
Cześc dziewczyny.No w koncu dotarłam wczoraj do ginekologa.Torbielka bez zmian.Kazał mi odstawić Harmonet bo cysta nie zmienia swych rozmiarów podczas tego leczenia w żadna strone praktycznie.Tzn.do tej pory milimetrowo malała ale teraz od ostatniego badania niewiele się zmieniło. Cały czas podejrzewa że to endometrialna za względu na wysokośc Ca,i po wynikach usg wewnętrznego.Na usg widać było czarna plamę...Jeśli sie zdecyduję na laparo,bo torbiel miesci sie w tych granicach do laparo to pewnie na wakacjach z wiadomych względów.Ale mam pytanie-MAŁA WSZYSTKOWIEDZĄCA:-)czy po odstawieniu tabsów moja załóżmy endometrialna torbiel nie będzie sie powiększać,czy Ca też nie będzie rosło i czy nie będą sie nowe torbiele tworzyć?Póki co właściwie pozostaje na obserwacji ,nic mnie nie boli dzieci już nie planuję,wogóle czuje sie jakby jej nie było,tylko wiem że ona jest.Bleee,masło maślane,ale wiecie co chcę napisać.Podpowiedzcie mi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gocha56
Podwyzszone krwinki białe w ciąży normalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejq dziewczyny masakra dzisiaj:( w zyciu mnie tak nie kuło jak dzisiaj...w lewym jajniku,szpila za szpila wbijana,nie wiem co sie dzieje,ale nei bolalo mnie tak nigdy.to nie jest ból okresowy,tylko taki kłuty!!okropnośc;( co się dzieje??:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wersetka
Witam, właśnie taki ból miałam ostatnio, a wiedząc, że cały czas mam problemy z torbielami, które są znikają i tak w kółko., poszłam do ginekologa i okazało się, że ,mam duużą torbiel na jajniku i skierował mnie do szpitala:((( W poradni przy szpitalu powiedzieli mi, że będę mieć laparotomię:((( Nawet do końca nie wiem co to takiego. A CA125 wyszło mi 71 a do 35 ponoć norma. szok! czy miałyście coś takiego? Rany prosze o rady i pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szuigimer - jesli masz torbiel endo ..... to będzie sie powiększac z kazdym normalnym (cykl naturalny bez tabsów) krwawieniem miesięcznym ....niestety taki jest urok tej choroby ...w jakim tempie tego Ci nie powiem to indywidualna sprawa kazdej kobiety ... Byłas na Harmonecie i wszystko było ok ... torbiel była sobie ale nie zmieniała rozmiarów tak własnie działają tabsy w przypadku endometriozy ,jajniki nie pracują , jestesmy wprowadzone w sztuczny cykl więc choroba nie postępuje .... Szuigimir mam identyczną sytuację biorę Rigevidon ponad 2 lata mam torbielkę 9mm nie zmienia swoich roziarów wcale ale ciągle jest ...mój gin twierdzi ze gdybym odstawiła tabsy to do pół roku i trafię pod nóz ,,,więc wolę łykac to swinstwo niz po raz kolejny byc krojona zresztą zupełnie bez sensu ,przeciez endo i tak wróci ta choroba nie jest wyleczalna na stałe, zabieg chirurgiczny nie jest zadnym rozwiązaniem w mojej sytuacji (inaczej mają się sprawy gdy kobieta chce zajsc w ciązę )... Pytasz o Ca .... myslę ze jezeli torbiel będzie się powiększac ,choroba będzie postępowac to i Ca będzie rosło .... choc z tym Ca to tak do konca nie wiadomo :) Ostatnio wyczytałam ze większe stężenie antygenu Ca 125 występuje w zaawansowanej postaci endometriozy czyli w III i IV st. a mają endo I i II st Ca przewaznie miesci się w granicach normy ... Uwazam ze nasi lekarze powinni podchodzic z lekkim dystansem do tego badania .Marker Ca 125 nie powinien byc wyznacznikiem endometriozy , jest dosc zawodny i zbyt niedokładny ....pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
No właśnie Mała,w naszej sytuacji kiedy juz nie planujemy dzieci(chyba o to Ci chodziło)to jakie jest dobre rozwiazanie na te torbiele?Skoro zabieg i tak nie jest do końca skuteczny?Inaczej się ma gdy kobieta planuje w przyszłosci potomstwo to dla niej jest dodatkowy dramat.Więc co-łykac to swiństwo i chodzic do kontroli,czy non stop kłaśc sie na stół bez większego efektu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szuigimer- no ja zdecydowanie wolę łykac tabsy niz isc pod nóz :) i Ty chyba tez ...prawda ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
Mała chciałam cie jeszcze zapytac czy od tego czasu co łykasz hormony twoja torbielka stoi w miejscu tzn.nie zmniejsza sie ani zwieksza choćby o mm?Bo ja od czasu jak zaczęłam brać hormony to najpierw mi troche malała a pózniej stanęła w miejscu a ostatnio urosła jakieś 2 mm.Lekarz mówił że to moze wynikać z pomiaru bo ostatnio miałam usg wewnetrzne i dokładniejsze pomiary.Wobec tego czy te hormony jednak działały na torbiel z początku czy jak?Możliwe to jest?A i mówił jeszce że wielkośc zależy ile krwi miesiączkowej sie napełni.Nie wiem jak to jest,napisz co o tym sądzisz.Pozdrawaim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szuigimer
aha te różnice w wielkości wahały sie nieznacznie do 1 cm.Bo na początku torbiel miała 5 cm a teraz stoi na 4 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×