Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Kasienkaaaaaaaaa Za pomocą usg transwaginalnego można wykryć wszelkie nieprawidłowości naszych narządów rozrodczych łącznie ze zrostami :) Ile jestes po operacji ...?? zrosty tworzą się kilka miesięcy po zabiegu ....... a dolegliwosci bólowe z nimi związane występują zazwyczaj duzo pózniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasienkaaaaaaaaa jakie usg Ci robiono ?? przez powłoki brzuszne czy transwaginalne (dopochwowe) ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaaaaaaaa
MAŁA OO robiono mi usg dopochwowe... laparoskopie mialam robiona w połowie Listopada 2008. Do tej pory odczuwam bole, torbiel pojawila sie ponownie w styczniu i po jednorazowym zazyciu duphastonu znikneła... lecz bole pozostały. Wczoraj bylam na kontroli lekarz stwierdzil ze porobly sie zrosty i przepisal mi antybiotyk i leki doodbytnicze. Powiedzial ze jak nie minie to mam sie w ciagu msc ponownie zjawic i wykona jakis "przesiew" o ile dobrze zrozumialam.... co o tym myslisz? Aha i dostalam wczoraj rowniez wnik badania cytologiczne i mam grupe II... no ale to chyba i tak dobrze w koncu przy takich dolegliwosciach nie liczalam na 1 gr... A jeszcze 2 lata temu byłam ta szczesciara i nalezalam do 1 grupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaaaaaaaa
Zasugerowałam lekarzowi czy moze nie lepiej bedzie jak wroce do hormonow zeby ten jajnik sie w koncu uspokoil on powiedzial ze narazie chcialby mnie ustrzec od hormonow i sporobowac leczyc innymi lekami typu wlasnie antybiotyk i jezeli to nie pomoze to dopiero wtedy zastanowi sie nad odpowiednimi dla mnie hormonamy,... powiem ci szczerze ze cala ta sytuacja troche mnie doluje bo z kazda wizyta cos jest...torbieli w sumie nie ma juz od poczatku lutego ale bol i wrazliwosc tego jajnika pozostała...1.5 msc temu mialam zapalenie tego jajnika, byl powiekszony.... wczoraj bylam na kontroli no i teraz te zrosty... ehhh ciagle przyjmuje jakies leki... ble ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czegos tu nie rozumiem ......... ten antybiotyk to na co bierzesz ???? przeciez nie leczy on zrostów , zrosty nie mają podłoza zapalnego , usuwa się je wykonując histeroskopię ..... Kasiu skonsultuj się z innym ginem , czasem warto zasięgnąc opini kogos drugiego :) naprawdę ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienkaaaaaaaaaaaaaaa
a co to jets ten "przesiew" o ile dobrze go zrozumialam ??? mam przepisany sumamed... tam sa tylko 3 tabletki i jest dosc mocny... nie wiem juz moze on przepisal mi go na prawy jajnik bo podczas badania mocno bolał... jak myslisz? bo ja juz sie w tym gubic zaczynac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floko
Witam. Ginekolog podczas badania USG wykrył u żony 5 cm torbiel na jajniku i przypisał doustnie i nie tylko luteine licząc że torbiel się wchłonie. Po miesiącu podczas badania usg i rezonansem inny lekarz tym razem radiolog stwierdził występowanie płynu w jamie brzusznej. Dodam że żona jest 6 miesięcy po porodzie. Czy spotkałyście się z takim przypadkiem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floko
Nie. Ginekolog kazał przyjść na kontrol po 2 miesiączkach. Dodam że przy najnowszym badaniu torbiel miała już wielkość 5,5cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze wiesz jaki rodzaj torbieli podejrzewa lekarz ? to "swinstwo" ma wiele odmian i róznie się je leczy , niektóre reagują na leczenie hormonalne a inne nie i nawet będąc czasem niewielkich rozmiarów muszą byc operowane . gdybys wiedział jaki rodzaj torbieli podejrzewa gin .... było by mi łatwiej cos Ci napisac , dziwne ze nie zalecono wykonania Ca125 to rutynowe badanie przy jakiejkolwiek zmianie na jajniku ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa i jeszcze jedno LUTEINĄ nie leczy się torbieli , więc jesli dostała samą luteinę to nic jej ona nie pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floko
No to jesteśmy zagubieni bo dostała tylko luteine mimo że miesiączki ma dość regularne. Jeżeli chodzi o torbiel to gin...nie informował jakiego ona jest rodzaju. Już wcześniej żona miała torbiel wypełniona płynem ale to było 10 lat temu. Torbiel ta pękła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dziwne, że lekarz przepisał Twojej żonie luteinę, skoro regularnie występuje u niej miesiączka. I przez ile ma ją zażywać? Ja dostałam luteinę właśnie na wywołanie okresu, bo torbiel mi \"zablokowała\". Miałam ją zażywać przez 3 dni (2 tabletki po 50mg) i czekać na krwawienie... :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteina jest hormonem kobiecym progesteronem. gdy jest w organizmie zbyt duzo estrogenu pojawia sie torbiel. dlatego daje sie luteine. luteina nie leczy torbieli bo NIC NIE LECZY TORBIELI. zeby sie ich pozbyc nalezy doprowadzic organizm do rownowagi hormonalnej, unikac stresu i rozwiazac konflikty zwiazane z utrata kochanej osoby. tabletki hormonalne (antykoncepcja) jest to bomba zegarowa dla organizmu. sama chemia ktora odklada sie na watrobie i zatruwa od srodka. wiec jezeli jest to tylko mozliwe nalezy jej unikac. jedyne lekarstwo jakie maja lekarze to 1 operacja 2 obserwacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co powinna zrobic zona zalezy od wygladu torby na obrazie usg. czarna-dobrze, szara- zle. jezeli jest czarna to sama sie wchlonie. jezeli szara to beda problemy. 5 cm to juz duza torbiel. wg lekarzy jest ona operacyjna, wiec jezeli jest szara 5centymetrowa i dodatkowo ca125 jest wysokie to lekarz powiniej skierowac na op. jakkolwiek torby sa niezbadanym zjawiskiem wiec mozna poczekac jeszcze te 2 miesiace i zobaczyc co bedzie. moze sie zmniejszyc do rozmiaru nieoperacyjnego. jezeli zona nie ma problemow z bolem lub zajsciem w ciaze a torba sie zmniejszy to najlepiej jest obserwowac. gdyz nalezy pamietac ze kazda operacja niesie ze soba ryzyko powiklan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Miesiąc temu wykryto mi 2 torbiele. Dostałam receptę na 2 opakowania Luteiny? dziewczyny powiedzcie czy ktos tak się leczył? porobiłam różne badania i idę z nimi do lekarza po interpretację. Ja nie bardzo wiem jak je zinterpretowac. Lekarz powiedział żebym zbadała hormony. I tak t4 84.4 t3 1.57 Lh 11.7 FSH4.8 Prolaktyna 1340 progesteron 52.7 Jeśli koś może proszę o interpretację Ponoć mogę mieć cykle bezowulacyjne , wyczytałam też o chorobie zespół policystycznych jajników ( objawy sie zgadzaja, -pojawia sie zarost, syfy na twarzy... itd) Będę wdzięczna za informację Staramy się o dzidziusia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidulka24.
Mi równiez Orgametril pomogl, juz po 2 tygodniach mi zmalał, dzis byłam gin na wizycie kontrolnej po 4 tyg zazywania Org. i zmalał, ma juz tylko 1cm, a poszłam jeszcze na dodatek przed miesiaczka wiec wogole pełny sukces bo po mieisace juz wogole mioze go niebyc, mam jeszcze na kolejny miesiac Orgametril i kontrolna wizyte, takze mnie pomogło. Ps. Jak juz wspominałam zazywałam tabsy przez ponad 5 lat, i ma watroba jest ok, wystarczy kontrolowac co jakis czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie jest tak do konca z ta watroba ze jezeli wyniki sa dobre to watroba jest ok. wyniki pogarszaja sie dopiero wtedy gdy watroba przestaje byc wydolna a to juz tragedia. wiec nalezy ja oczyszczac. dlugie branie antykoncepcji przed ciaza powoduje ze dziewczynka moze byc tzw DES. czyli wada rozwojowa macicy i narzadu rodnego ktora uniemozliwi zajscie w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zasadzie ten skladniek antykoncepcji (syntetyczny estrogen) zostal wycofany w 1997, to nie wiadomo czy nowe srodki sa lepsze od starych, bo corki kobiet je stosujacych sa za mlode by je moc przebadac i dodac do statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N-atka
A czy któraś z Was spotkała się z endometriozą układu moczowego ?? U mnie jest takie podejżenie i szczerze powiedziawszy jestem przerażona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i slusznie. to straszne. a jakie masz objawy? skad lekarze wiedza ze to endo? endometrioza moze pojawic sie wszedzie nawet w mozgu i plucach. jest to jej zaawansowana postac. ale na endo nie ma lekarstwa. sprobuj diety i ziol. to dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że endometrioza może być chorobą układu moczowego, mózgu i innych narządów, ale czy ktoś mi może wytłumaczyć, jak to się dzieje? :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny.. to znowu ja...;/ szlag jasny mnie trafi i krew nagła zaleje zaraz znowu:( kochane od wczoraj (11 dc) mam rano-tylko i wyłacznie- plamienia.tzn dużą ilość śłuzu krwistego. Strasznie mnie to martwi,bo ja nigdy ale to nigdy nie miałam plamien okoloowulacyjych,czy miedzymiesiaczkowych. Jajniki kłują i podbrzusze boli cały czas, nie wiem co sie dzieje,ale nie na moje nerwy już to;( jak wiecie mam nadżerke,ale nie dbywalam stosunku płciowego żebym miala ją podrażnić. Chyba znowu na mnie gin czeka;/ i wypadało by cytologie zrobić prawda?(w czerwcu rok minie od poprzedniej) jutro idę na ogólny mocz i morfologię,bo pojawily sie troszkę inne problemy do tego. Znowu moja psychika sobie z tym wszystkim nie radzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysplazja plano epiteli gradus majoris dziewczyny co to znaczy?? Monika nie lam sie buziak dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was.Mam pytanie ,ostatnio dowiedziałam sie ,że mam cysty na jajnikach .w pierwszym miesiacy ponad 8 cm ,pozniej zmalała ,a teraz 2 jajnniki powiekszone ok 4 cm,Jest kilka pecherzykow .Mam iść na kontrole zaraz po okresie aby sprawdzić czy zmniejszyły sie .Prawdopodobnie bede miec laparaskopie .Nie wiem czy powinnam iść.Prosze o rady ,Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znajoma_81
Dziewczynki poradzcie. Po kontrolnej wizycie po laparoskopii wyłuszczenia torbieli endo...na lewym jajniku w 14 dc lekarz powiedział ze jajnik lewy jest nieaktywny w tym cyklu a na prawym coś się działo i można zachodzić w ciąże. Przepisał mi duphaston przez 10 dni i kazał zbadać poziom hormonów w 21-23 dc prolaktynę FSH. Co mam o tym mysleć. proszę o opinie. Czy lewy jajnik będzie pracował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znajoma_81
odpiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka1402
Witam Was wszystkie! Prosze pomóżcie mi podjąć ważną decyzję...czytałam już tyle informacji o laparoskopii, sama nie potrafię dokonać wyboru. Zacznę od tego że mam torbiela ok 4x4 cm od 4 lat, byłam już u 7 lekarzy w moim mieście i chodziłam na wizyty co 3 miesiące... jadłam microgynon21, cilest i cyprest żadne mi nie pomogły, 3 lekarzy proponowało laparoskpie(mój torbiel nie reagował prawie wcale na tabletki, troszeczkę rósł gdy odstawiałam i może troszkę malał, gdy brałam), trafiłam właśnie do jednego z najlepszych lekarzy w moim mieście i on dokładnie wyjaśnił mi że mam 2 wyjścia- laparo( ale odradza osobiście gdyż torbiel nie jest aż tak duży aby była to konieczność i jest ryzyko zrostów po zabiegu, co za tym idzie ryzyko problemów z zajściem w ciążę) oraz czekanie i zajście w ciążę (kiedy już bedzie to u mnie możliwe ze względu na sytuację życiową) czyli jednym słowem albo zabieg albo ciąża z torbielem (ciąża może wchlonąć torbiel). Dodam jeszcze że gdy odstawiam tabletki czuje ból prawego jajnika taki "ciągnący" do dołu i promieniujący do plecków i uda. Poza tym od zawsze miałam nieregularne cykle i skrzepy wraz z krwią( proszę o odp czy te skrzepy to może być jakiś objaw endometriozy, pytam bo o moim torbielku nie wiadomo dokładnie jakiego jest rodzaju- lekarz twierdzi że czynnościowy ale nie jest przekonany, mnie niepokoją te skrzepy z ciemnej krwi, które ze nie spływają). Boję się czy jeśli zdecyduję się na ciążę z torbielką to czy ten ból jajnika będzie do zniesienia...dużo czytałam że taka ciąża zawsze jest zagrożona i nie ma mowy o porodzie naturalnym oraz że zawsze jest ryzyko że ta torbiel się jednak nie wchłonie w trakcie ciąży...Nie wiem które rozwiązanie jest lepsze, jestem troszkę spanikowana, boje się zabiegu i proszę żeby któraś z Was opisała mi przygotowania do zabiegu i ogólnie jak to wszystko wygląda...Bardzo dziękuję od razu mi lepiej.. Postanowiłam napisać ( wyżalić się) i odciążyć troszkę mojego kochanego i biednego narzeczonego, który ciągle stara się mnie pocieszać Pozdrowionka dla Was Wszystkich! Gratuluje Wam tej ogromnej wiary! Ja troszkę ją straciłam i szukam jakiegoś znaku od losu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lenka1402
Siedzę właśnie w pracy i nie mogę przestać o tym myśleć.. już zebrałam wszystkie za i przeciw.. mianowicie laparoskopia teraz to: ryzyko zrostów i problemy z zajściem w ciąże(niekoniecznie oczywiście) ale pozbędę się tego torbiela wreszcie i okropnego bólu, a ciąża z torbielem to jednak dużo większe ryzyko- problemy z zajściem, ryzyko ciąży pozamacicznej, ciąża zagrożona, ryzyko poronienia, ucisk na torbiela na dzidziusia i inne narządy i to co najgorsze mój strach czy w ogóle donoszę maleństwo i czy torbiel się zmiejsza czy rośnie i zagraża zdrowiu dzidziusia.. i tak chyba właśnie podjęłam decyzje zwłaszcza że mój torbiel utrzymuje się w takim samym stanie od 4 lat i nie działają na niego żadne tabletki, poza tym lekarz w trakcie laparo sprawdzi drożność jajowodów i ewentualną endometriozę, a nie ingerując w to teraz w trakcie ciąży może być za późno, nie zniosłabym tego strachu gdyby np. groziła mi operacja bo torbiel rośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×