Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość mika1105
Witam! Jestem tu nowa, problemy z prawym jajnikiem mialam od dawna, ale od października zeszłego roku daje mi się znaki.W październiku podczas wizyty u lekarza okazało się, że mam zapalenie przydatków, dostałam leki i było oki do grudnia, potem znowu jakieś zapalenie, podejrzenie ciąży pozamacicznej znowu jakieś leki,w styczniu pojawila się u mnie torbiel byłam na konsultacji u trzech lekarzy, tylko jedna Pani Dr chciała wysłać mnie na laparoskopie, dwóch stwierdziło, by leczyc to tabletkami, a laparoskopia czy operacja to ostateczność, bo jeszcze nie rodziłam. Wybralam tabletki Yasmin,dodatkowo stosowałam krople homeopatyczne R-38, wszystko jakoś się ulozyło(przynajmniej tak myslałam, torbiel się wylala, co oznaczalo, ze była to czynnościowa), aż do teraz,chociaż problem mialam już wcześniej podczas stosowania Yasminu w czasie 7 dniowej przerwy miałam migrenę, ostatnio tak mi dała popalić,powiedziałam swojemu lekarzowi, który zmienil mi na tabletki na YAZ(nowe tabletki antykoncepcyjne,o mniejszej dawce hormonów niż Yasmin,tylko bierze się ja przez 28 dni, 24 tabletki z hormonami i 4 bez) i się zaczęło, znowu zaczęlo mnie dziwnie boleć w okolicy prawego podbrzusza, boję sie, ze torbiel wrócila. Z drugiej strony zastanawiam się czy to nie przypadkowo przez zmianę tabletem z Yasminu na ten YAZ (on ma mniejszą dawkę hormonow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
mika, na wizycie u lekarza dowiesz się, czy masz ponownie torbiel. Innego wyjścia nie ma. Przeciez nikt tu na forum nie powie Ci, czy masz torbiel czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alexaaa19
hej ja tez mam torbiel- potworniaka;/. Na wizycie u gina 14 maja powiedziała ze to 'olbrzymi guz w podbrzuszu aż do pępka!".. wiaodmo, moja pierwsza myśl- rak... potem na badaniu drugim u niej okazalo sie ze ma ok 12/14 cm.. teraz w poniedziałek poszłam do szpitala. przeszłam usg brzucha, jajnikow, przez odbyt, pobieranie krwi i rozne przerozne, ale mialam gorączke i nie mogli mnie operować. dzien przed nastepna planowana operacją, tzn laparoskopią,-ordynator powiedzial ze jestem młoda i ze szkoda mnie ciąć i bedzie próbował mnie ratować laparoskopem. a jak si enie uda to laparotomia. niestety w tym samym dniu dostalam okre si mnie wypisali. moje nerwy są w strzępkach, mam taki enapady płączu z tych nerwów, tego przekładania i stresu że to jest normlanie jakiś koszmar;/. na usg jamy brzusznej, to takie najdokladniejsze badanie , uslyszalam ze torbiel -potworniak, 10cm na ok6,7 cm. i że torbielowato lita zmiana to jest. a potem ejszcz emi powiedziali ze jednak zrobią mi badanie srodoperacyjne bo to za duze na laparoskopie, a przy wypisie znow mi powiedzieli ze jednak laparoskopia.. :(. Boje sie ze przez ten okres znow mi si epowiekszy ten torbiel:(. w ogole zdziwilam się bo od lutego okre smialam co dw amiesiące, wiec w czerwcu nie powinnam miec, a tu regularnie od maja przyszedł... ahh:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DominikaKret
witam wczoraj dowiedzialam sie ze mam torbiel do operacji jendak u lekarza Jakubiaka Tomasza bylam prywatnie na usg. teraz zalezy mi na tym aby sie do niego dostac i do szpitala na madalinskiego wiem ze sa jakies kwalifikazje do operacji moze ktos z was wie jak to wyglada i gdzie mam sie zgłosic bardzo prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexaaa 19: kochana nie martw sie na zapas- fkatycznie masz wielkiego torbiela (potworniaka) ale moze to o niczym nie swiadczy, wytną go i bedzie spokoj:) potem przebadaja dokladnie - badanie hist-pat i wtedy ewentualie bedziesz sie martwic. Ja mialam w porownaniu do ciebie mala torbiel - 6cm a operowali mi ją normalnie (nie rpzez laparo;/ a to bylo pare lt temu jak bylam w liceum) choć tak na prawde blizne mam nisko niewidoczną wiec w sumie to nie było takie złe. U Ciebie sie jeszcze zastanwiaja więc i tak masz ten plus ze moze zrobia laparo:) Tak czy siak głowa do góry bedzie dobrze na pewno, wytna to badziewie i bedzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joko....
ania a czy tez problem wypadania wlosow zauwazylas od czasu problemow z jajnikami ? bo ja juz nie wiem w sumie co mam robic po umyciu to one jeszcze jakos wygladaja ale na drugi dzien sa takie przyklapniete i jak je dotkne to jakbym skory glowy dotykala ;p nie wiem moze sobie za duzo wkrecilam ale jak tak dalej bedzie to chyba wylysieje... a na hormonach musze byc do conajmniej sierpien-wrzesien... zreszta nie wiadomo co potem bo juz tak mialam dwa razy co odstawilam hormony to zaraz torbiel wraca.... jak nie na prawym to na lewym... masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joko: cieżko mi powiedziec bo nie wiem dokladnie od kiedy mam tego torbiela na jajniku, a wlosy wypadaja mi tak od tamtych wakacjii wiec juz troche.. byłam nawet z tym u lekarza zrobilam wszelkie badania ogolne tarczyce itp nic nie wyszlo , lekarz ogolny poslal mnie do dermatologa , ta mi zlecila jakas kuracje dziwnym ziolowym specyfikiem ktory sie robi w aptece i specjalnie tez mi to nie przeszlo po tym, bralam skrzypovite- po 40 dniach fkatycznie przestayly mi tak wypadac wiec olalam sprawe i nie bralam dalej i znow zaczely dlatego biore od tygodnia koljne opakowanie - mam nadzieje ze mi pomoze jak wczesniej.. calkiem mozliwe ze to przez hormony i te jajniki! Przyjrzyj sie tez swoim wypadajacym włosom- kolezanka mowila ze lekarz jej powiedzial , ze jesli wypadajace wlosy wypadaja z cebulkami to wszytsko ok bo odrosna ale jesli wypadaja bez nich to juz wiecej tam nie urosna(ale z drugiej strony jak odroznic te zlamane od faktycznie tych ktore wyoadly;p)moje \" na szczescie\" wpaaja z cebulkami... Ta sama kolezanka rowniez miala problem i oprocz Skrzypovity uzywa szamponu - różowy ze Shwarzkopa bodajze (sa dla kobiet rozwe i dla mezczyzn niebieskie) przezciw wypadaniu wlosow i fkatycznie jej to pomoglo! Koszt ok 30zł;/ Chyba sama sie skusze ale nie wiaodmo jak na mnie zadziala bo to zalezy indywidualnie od organizmu.ale warto sprobowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Dziś wyszłam ze szpitala po laparotomii. Mam niestety endo, ale przy usuwaniu torbieli, nie usunęli narządów. Jajowody też mam drożne. Lekarz daje mi 4 miesiące na zajście w ciąże. Jeśli się nie uda, zdecyduje się na zoladex. Wycięcie torbieli przy endo to nie koniec problemu. Trzeba nauczyć się z tym żyć. Magika: Jak będziesz już w domu to się odezwij, jak się czujesz po operacji. Ja w szpitalu byłam na ketonalu to było ok. Teraz mam brać apap i booooli. Pozdrawiam wszystkie Endo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ,jestem juz po operacji miałam 3 torbiele i mam endometriozę , teraz muszę brać zastrzyki hormonalne bo mogę mieć nawroty , modlę się żeby było dobrze i żebym po tych hormonach w koncu zaszła w ciążę. dziewczyny nie chciałabym znowu mieć operacji , ale nie bójcie się po naprawdę nie jest to takie straszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.pamietacie mnie jeszcze?? wrocilam ze szpitala. po usunieci lewego jajnika, jajowodu i wyrostka. w pon wyniki czy nie ma nic na prawym i macicy.i jak bedzie wygladac dalsze leczenie. trzymajcie kciuki. ide leżec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Piramida: Ja mam to samo co ty. Tydzień po laparotomii: wyłuszczone dwie torbielki, ale jajniki uratowane, no nie do końca, bo kawałek jednego został wycięty). Diagnoza Endo III/IV stopień. Jajowody mam drożne i dostałem dwa miesiące na zajście. Jak nie to zastrzyki przez pół roku, potem chormony i dopiero staranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Magika: Daj znać co dalej. Przynajmniej nie jesteś sama. My endo musimy trzymać się razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
dziewczyny z endo czy wasi lekarze przed laparo też stwierdzali endo chodzi mi o to na ile jednak te USG jest wiarygodne czy dok ginekolog specjalista od USG wie co widzi czy tylko zgaduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Jojoba:Nie można na 100% określić endo bez laparoskopii lub laparotomii. Tak jak wielkość torbieli nie świadczy o zaawansowaniu tej choroby. Ja miałam małe torbiele i dziewczyny na tym blogu dziwiły się że będę miała laparotomię, ale gdy mnie otworzyli...(jajnik przyrośnięty do macicy, Czyli kawałek jajka trzeba było wyciąć, liczne zrosty i ogniska zapalne). I dodam, że nie miałam żadnych objawów, tylko nie mogłam zajść w ciążę. Zrobili mi wtedy usg no i się zaczęło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu zgadza się jesteśmy w takiej samej sytuacji, tylko mi kazali od razu brać zastrzyki hormonalne , a ja się zastanawiam dlaczego nie tak jak u Ciebie przeciesz po operacji ponoć najlepiej zajść w ciążę, niewiem co robić, z jakiej części Polski? jesteś bo ja z podkarpacia, czy masz jakieś niepokojące objawy? bo ja mam ból prawego jajnika i lekki ból przy oddawaniu moczu martwi mnie to proszę Cię bądzmy ze sobą w kontakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Do: Piramida1: Lekarz w szpitalu zaleciłby mi rozpoczęcie leczenia zaraz po operacji, ale powiedział że nie kwestionuje metod innych lekarzy i że powinnam zaufać temu który mnie prowadzi. Moja pani doktor dała mi 2 miesiące na zajście, jak sie nie uda to 6 miesięcy menopauzy. Dała mi szanse bo miała już przypadek ,że dziewczyna zaszła po operacji, a ciąża działa na endo jak menopauza(wycisza). Ja jestem z Lubuskiego. Jeśli tylko masz jakieś pytania to pisz. My endo musimy trzymać się razem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Magika-de-czar, dobrze, że już jesteś po operacji i wróciłaś do domu. Trzymaj się cieplutko. Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po operacji czuje się nawet dobrze. brzuch się ładnie zrasta, jest cienki paseczek. tylko z niepokojem czekam na wyniki badań histpat z tego co mi pobrali (prawe przydatki,płyny itp) bo od nich zależy dalsze leczenie: czy kolejna operacja usuwająca wszytsko czy chemia albo lampy. ale jestem dobrej myśli. do gówno, które we mnie bylo jest już wyciete i będzie dobrze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Magika, będzie dobrze, już jest dobrze. Na szczęście wykryli to "paskudztwo" bardzo wcześnie. Wierzę, że operacja już za Tobą, nie będzie potrzeby ponownej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkulka
witam wszystkich:)mam takie pytanko ;podczas robionego usg wyszla mi torbielka prosta osrednicy20,3i wym17x24 na prawym jajniku,czy to jest grozna torbiel i czy wchlania sie ?dziekuje z gory za odpowiedz,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KP
witam,jeżeli którejś to pomoże,to opowiem po krótce moją historie.Mam 20 lat,2 lata temu mialam operacje wycięcia jajnikarazem z torbielem który mial 25 cm średnicy... strasznie brzmi,ale nie ba co sie bac,pozytywne myslenie po podstawa:) mam jeden jajnik,mozliwosc posiadania gromadki dzieci,blizna na brzuchu jest,ale to nic:)trzymjacie sie i nie myslcie negatywnie,chocby nie wiem co:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jojoba
do dziewczyn które miały laparo czy wiecie po co robione jest prześwietlenie klatki piersiowej przed i czy zawsze się to badanie wykonuje pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
jojoba, jeśli nie masz aktualnego RTG klatki piersiowej (tzn. góra sprzed roku), to co do zasady robi się RTG przed operacją. Mnie zrobili na dzień przed laparoskopią, już w Szpitalu. Jeśli dobrze kojarzę, to RTG klatki piersiowej wykonuje się, by wykluczyć, czy nie ma "przerzutów", ew. "siedlisk" zmian w płucach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Aniuta - masz rację musimy trzymać się razem. ja myśle tak jak Twoja pani doktor żeby spróbować przynajmniej jeden cykl, a nie od razu brać leki ale z drugiej strony słyszałam że zdaża się że dziewczyny miały szybko po operacji nawroty endometriozy , niewiem co robić za 5 dni okres i niewiem czy brać hormony czy poczekać. co lekarz to inna opinia. życzę Ci żeby Ci się udało i sobie też tego życze i mądrych decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziś miałam jechać po wyniki histop. ale jeszcze nie ma, a bez wyników nie ma po co iść do lekarza i chyba sama będę musiała zadecydować czy brać leki czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Aniuta- jeszcze chciałam zapytać czy leczysz się w Lublinie? bo ja ostatnio tam byłam u doktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odginekologaaaaaaa
a czy mozecie zajsc w ciaze majac torbiel? to jest mozliwe, wskazane??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Do Piramida: Słyszałam że torbiele mogą się odnowić, ale w ciągu 2 miesięcy nie urosną aż tak, żeby nie można ich było zaleczyć lekami. A ciąża to najlepszy sposób na tę chorobę, więc czemu nie spróbować. Moja Pani doktor miała przypadek, że dziewczyna w ostatnim momencie zaszła w ciążę i nie musiała truć się lekami. Ja się lecze w Gorzowie Wlkp. Piramida, napisz jakie leki masz zacząć brać (Danazol, czy może te z wyższej półki?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Do odginekologaaaa: Tak, mając torbiel można zajść w ciążę, nawet wskazane. Tylko sęk w tym że te torbiele zakłócają pracę jajników i ja próbowałam, ale niestety nie wyszło. Bądź dobrej myśli, kup sąsiadom korki do uszu i próbuj!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×