Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lonia 25

Z BIEGIEM LAT - Z BIEGIEM DNI dla 50-60 -siątek.

Polecane posty

Pisałam do was rano dwa razy , wyskaikiwał mi błąd i dałam za wygraną, pomyślałam ,że chyba jeszcze Spię i poszłam do pracy na piechotę :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz się udało:D A więc Klaro pozdrowienia od kobiety pracującej . Dalido masz tyle obowiązków , że Ci współczuję. Kózko dzięki za informację o Globusiku :) Globusik ! Sniadanko przygotowane prez Ciebie zjadłam dopiero na kolację. :D Anulko 🖐️ Livio ! Chyba jestem za stara na to tempo w pracy . Dwa lata przerwy i nie mogę się ogarnąć . Dziewczyny - jest różnica między pracą w państwowym przedszkolu ( 30 lat pracy} a prywatnym. W perwszym pracowałam jako nauczyciel 5 godzin za większą kasę.Obecnie 8 godzin za mniejsze pieniądze- zakres obowiązków szeroki jak morze. Wracam zmęczona , coś jem i już myślę o spaniu Nie wiem jak długo dam radę :D Serdecznie pozdrawia was maruda ::D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystim BABCIOM, BABUNIOM, BABKOM I BABECZKOM z okazji Ich ŚWIĘTA - wszystkiego najlepszego, zdrówka, siły, spokoju, uśmiechu, radości i wiecznej młodości 🌻 Y,Y,Y, i sazmpan stawiam. Wiem, trochę za wcześnie :P ale co tam, dziś WASZE ŚWIĘTO. Mnóstwo buziaków 👄, ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry - oj dobry.....dobry..bo klub wcześnie otwarty. Mam wyrzuty sumienia - wszystkie tak ciężko pracujecie. Marii, nie wyobrażam sobie obecnie,siebie w twojej pracy. Mogłabym podjąć się jakiejś roboty - ZA BIURKIEM:D - noo,wiadomo,możliwości zero. Z koleii tempo Dalidy i jej robota wymaga chyba opamiętania.Jak długo dasz radę? Klary praca,wydaje się w tym wszystkim najnormalniejsza. Pozdrawiam Was pracusie.Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaro:) dziękuję za życzenia .Być babcią jest o wiele fajniej niż mamą.Nie bierzesz odpowiedzialnosci za dziecko , za jego wychowanie .Mozesz je kochać , w miarę rozpieszczać , poświęcać mu tyle czasu ile chcesz . SaMA RADOŚĆ . Praca ciężka ale wpadnę w rytm. Jak na razie zaniedbałam sprzątanie w domu. niestety odwołałam na razie kurs kompa , nie mogę dopasować godzin . Ale pomału wszystko się da. Globusik nie odzywasz się dzisiaj ? Nadal zepsuty komputer ? Livio , Anulko , Dorcia i wszystkie , które nas czytają 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klub pusty. Co się stało? witam Was - rozpalam pod kozą,zaraz będzie w nim cieplutko i kawa do picia. Dziewczyny,jesteście zapracowane i zmęczone. Wiczorem,zmęczone leciecie do poduchy a rano,zmmęczone nieco mniej - do roboty. Podtrzymuję ogień - jak wpadniecie,będzie ciepło i przytulnie.pa Globus - szybko naprawiaj komputer!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ! Wpadam do ciebie Liwio na kawkę a potem do fryzjera . Wpadają do mnie wnuczęta z laurką , będzie wesolo . Miłego dnia wszystkim 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piorun strzela w buki Piorun strzela w dęby Jak Cię chłopak zdradza Strzel mu prosto w zęby!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kózko za twój humor , dobrze ,że zaglądasz do nas .:) Fryz zrobiony , dom posprzątany.Od wnucząt dostałam buziaki , uśmiechy , serduszkowe laurki i piękne róże. Dziewczyny co porabiacie ? Panuje jakaś grypa czy cuś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A MOŻE PRZYCZYNĄ NIEOBECOŚCI W KLUBIE JEST PROZAICZNA PRZYCZYNA? ....MOŻE TO SKLEROZA?...... Dziwczyny - opowiem Wam o mojej sklerozie i mojego MM - JEDNOCZESNEJ. Podczas minionych Swiąt,pod wieczór,mój Syn zapytał gdzie jest wanienka do kąpania dziecka,którą za poprzednim pobytem razem ze MNĄ kupił w markecie. Zdziwiona popatrzyłam na niego i odpowiedziałam,że przecież zabrali ją ze sobą dosiebie. Mój MM skwapliwie zaświadczył. Przecież gdyby wynosił ją z domu do schowka,z całą pewnością by pamiętał. Syn dziwnie na nas popatrzył. Zresztą potwierdziłam,że podczas mjego pobytu u nich,widziałam ją u nich - wtym samym kolorze niebieskim,którą kupiliśmy. Młodzi zdurnieli jeszcze bardziej! Mówię do synówki,że miała być przekazana dla jej mamy,gdzie małego wożą jak są w pracy. Synowa złapała za telefon i zadzwoniła do swojej matki - odpowiedż - u niej wanienki nie ma ijuż. Atmosfera stała się gęstawa W końcu dziecko już spore,można wyąpac je bez wanienki - jest gdzie. Temat wanienki został zapomniany :):) do czasu!! Pewnego pięknego dnia,mój MM wchodzi ze śmiechem do mieszkania. jest wanienka - u nas - w worku foliowym sobie leży o pięknym zielonym kolorze:D:D w naszym garażu ..ech........ LUDZIE - podwójne jednoczesne zaćmienie.Stary nie pamiętał,że ją wyniósł,a ja dałabym sobie cuuś uciąć,za pewność,że ją zabrali i że,kupiliśmy niebieską a nie zieloną jak twierdził nasz syn. Miałyście podobne zdarzenie ze sklerozą? Stwierdzam jednocześnieże po tych 40-u latach spędzonych z moim chopem,stajemy się jednością buuuu......wcale mi się to nie widzi. Syna powiadomiłam - śmiechu było sporo- odetchnął z ulgą. Nie chodzi o wanienkę,ale o to kto zdurniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie BABCIE,BABUNIE I BABECZKI. Też dostałam prezenty i fajne przez dzieci robione laurki - jakie to słodkie- a na dodatek prezent od córki z zieciem z okazji urodzin - o matko jak ten czas leci i nie powiem ile lat, bo sama jestem z deka przerażona że to już tyle. Zgadzam sie z Marią ,że bycie babcia jest fajne z różnych względów. Livio ,nie martw sie w tym wieku to juz wszystkie tak mamy - he ha hi - nie zlicze ile razy mi się przydarzyły takie sytuacje. Zapomniałam dodac,że to właśnie dzisiaj miałam gości w postaci dzieci i wnuków , oraz mojej mamy. - kocham ją bardzo. Miałam troche zajęć dzisiaj ,ale teraz odpoczywam - uffffffffff. M w pracy więc 100% ODPOCZYNEK. Globusik ma pewnie poważny problem z kompem ale mniejmy nadzieje że wkrótce do nas dołączy. może wierszyk Dla Babuni dzięcioł stuka, Ryczy krowa, brzęczy mucha, Osioł skacze, aż do nieba - każdą Babcię kochać trzeba!!! NO - WŁAŚNIE Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane . Ja, jak zwykle w weekend ma ograniczony dostęp do kompa.:( Ale udało się!!! Ech! Babunie, bo chyba zacznę Wam zazdrościć :D Najfajniejsze to to, że jesteście szczęśliwe i radosne 🌻- cieszę się razem z Wami, Waszą radością! Livio- od razu skleroza, nie to nie to...to ....no nie wiem:P ZDARZA SIĘ! Ja zawsze po zakupy chodzę z karteczką , abym dwa razy nie musiała chodzić i... mówię sobie, że to wygoda a nie żadna tam skleroza :P Livia, Livia- jesteśmy chyba razem tu!!!! Daj przepis na CHLEBEK!!!! Plisssssssssssss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam jeszcze "złapać" Livię! :D już dawno chciałam prosić o ten przepis- mam nadzieję, że chlebek mozna pieć w piekarniku?! Marii- nie martw się wpadniesz w ten rytm praca- dom i ze wszystkim sobie poradzisz! Najważniejsze, w Twojej sytuacji, jest to, że wyszłaś do ludzi. Co tu dużo gadać i tak Cię podziwiam- jesteś dzielna, nie załamałaś się :classic_cool:. Bo przecież życie toczy się dalej i... TRZEBA ŻYĆ, patrzeć przed siebie!!! Pracę masz rzeczywiście ciężką i dzieciaki 2 letnie wymagają dużej uwagi i opieki- swoją drogą, kiedyś dzieci do przedszkola przyjmowano od 3 lat! Dalida- a już myślałam, że tylko ja jestem w kołowrotku, widzę jednak, że Ty masz więcej obowiązków i dajesz radę... no tak, bo kto inny, jak nie kobieta. Z tego wynika, że jesteśmy silniejsze od facetów???? Glou- wracaj! - brak jednego Muszkietera :P jest odczuwalny! Koza 🌻 Anula 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę ! Wyszłam z domu do sąsiadki- wróciła ze szpitala a tu taka konwersacja tylko pozazdrościć! Cha! To wcale nie skleroza :D .To tylko małe zaćmienie umysłu , zwykłe zmęczenie materiału ! Też czasami piszę listę zakupów :D Kupiłam sąsiadce kwiaty bo na diecie a tu trafiłam na urodziny jej córki 26- oj było wesoło.Przed chwilą wróciłam.Zostawiłam telefon w domu bo się rozładował a tu 11 telefonów od s. z Anglii i 2 od M.Szkoda , że nie pogadałam z s. a M. niech się goni - kochanki nie było ? Robię się złośliwa ? Dobrej nocy dziewczyny !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadam cichutko do klubu,śpijcie sobie jeszcze. Sen zdrowy to najlepszy lek na zmączenie. Klara,przepis na chlebek dostałam z Poznania:)sądziłam,że tam wszyscy pieką. Piekę go w normalnym piekarniku. Kup mąkę żytnią i zacznij wyprowadzać zakwas. Przepis na zakwas znajdziesz w necie. Zakwas wyprowadza się do 4 dni - przyznaję,że ostatnio mi nie wyszedł,chyba za chłodno mam w chacie,upiekłam chleb na żurku z torebki:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 kg mąki pszennej; kg mąki żytniej razowej lub graham ( 3 szkl. arcoroc); 1 szkl. słonecznika ( lub pestek z dyni lub sezamu); 1 szkl. siemienia lnianego; 1 szkl. otrębów pszennych lub owsianych ( mogą być również żytnie); 4 łyżeczki soli; 1 łyżka miodu; Zakwas; 1,5 litra letniej wody. Wszystkie suche składniki wymieszać. Miód rozpuścić w wodzie. Do wymieszanych składników wlewać i mieszać. Na koniec dodać zakwas i dokładnie wymieszać. Zarobione ciasto w większej misie powinno stać 8 -12 godz., przykryte lnianym ręczniczkiem. Po upływie tego czasu odłożyć 4 łyżki do słoika, do kolejnego chleba i schować do lodówki ( okres przechowywania zakwasu to max. 2 tygodnie!!! ). *** Po odebraniu zakwasu można dodać kostki drożdży Babuni ( oczywiście rozczyn). Po dodaniu do ciasta drożdży , dobrze wymieszać i wyłożyć do 2 form i odstawić na ok. 2 godz. do wyrośnięcia Chlebki piec ok. 1,5 godz. w temp. 180C. ( bez termoobiegu). Uwaga !!! 1.Po odebraniu zakwasu do słoika można również dodać 1 lub 2 garście rodzynek, suszonych moreli, orzechów czy cosik innego co kto lubi ( ale lepiej nie przesadzać bo to w końcu chleb a nie drożdżówka ! ) 2.Chleb przed włożeniem do piekarnika można posypać na wierzchu sezamem ****Uwaga !!!***** Po upieczeniu chlebki wyjąć od razu ( ja czekam ok. 2 minut) z foremek żeby odparowały !!!!!! Smacznego !!!! *** można też użyć samej mąki np. żytniej ( ja biorę np.1kg mąki żytniej typ 2000 a 0,5kg np. typ 800)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mąka żytnia 0,5 kg - w podanym przezemnie przepisnie to uciekło. Ja podkręcam temp.do 220 st.piecze się szybciej ok 45 min. Kiedyś bawiłam się w piekarza:),musiało minąć 12 lat abym na pieczenie chleba mogła patrzeć.A wczoraj,niestety obżarstwo. Dalsze podpowiedzi w trakcie pieczenia Jestem do dyspozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry ! biało na dworze , lekki mróz i nieśmiało wygląda slonko. Byłam na cmentarzu zapalić znicz moim dziadkom. Livio czuję zapach Twojego chleba :) Sama chyba sie nie odważę na pieczenie Pozdrawiam koleżanki , miłego dzionka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny! Jeżeli są wśród Was krakowianki, zapraszam do klubu aktywnych 50+ "Babińcakrakowskiego".kontakt :babinieckrakowski@o2.pl Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaglądam do klubiku a tu pusto , Parzę herbatkę , stawiam kanapki może któraś zajrzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Klub otworzyła Marii. Marii,powodzenia w pracy. u mnie zawitała zima,na dworze znowu biało.W końcu to jeszcze styczeń:) Miłego dnia i nowego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam i witam. U nas bez słońca, deszczu i śniegu - mroczno i wilgotno. Kawka wypita i do dzieła - noi od początku wio koniku do pracy - HA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam- kawka z Wami, to przyjemność 👄 U mnie też zero śniegu ale w nocy przymroziło i.... skrobanie samochodu rano . Livio- dzięki za przepis 🌻. Tak, jadłam taki chlebek u koleżanki ale ona ma specjalne ustrojstwo do pieczenia- skoro jednak można w piekarniku, to ja upiekę!!! Nie wiem kiedy ale.... UPIEKĘ! Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...Z PAMIĘTNIKA PRAWDZIWEGO MĘŻCZYZNY............. Kobiety to zawsze mają jakieś pretensje. Wiecznie coś im się nie podoba i nie wiedzą czego chcą. Pamiętam jak byłem przy urodzeniu córki. Żona darła się jak głupia: - Zróbcie coś z tym. Dajcie mi jakieś lekki. Ratunku to boli!!! To Ty powinieneś tu leżeć za mnie i skręcać się z bólu!!! To Ty mi to zrobiłeś!!! Nie chciałem być niczemu winny jak zawsze, więc jej przypomniałem: -Nie pamiętasz? Chciałem ci go wsadzić w pupę, ale powiedziałaś, że to będzie zbyt bolesne. Lekarz wylądował na urazówce. Mnie nie sięgnęła. Wróciłem po dwóch tygodniach, jak wytrzeźwiałem, a ona się uspokoiła. Baby to zawsze zwalają winę na nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŚRODA 29.07 Po wczorajszej akcji poszedłem do pracy. Tym razem się udało. Miałem tylko pobite oko i rozcięte usta. Nie chciałem znowu sprzedawać, że to od rąbania drewna, więc przyznałem się, że to żona mnie pobiła. Chłopaki pytali: - Za co? No więc, powiedziałem im, że za to, że podczas seksu powiedziałem, do niej na „Ty. Nie uwierzyli. A co? Miałem im powiedzieć, że w trakcie ona do mnie powiedziała: - No już ze trzy miesiące się nie kochaliśmy. A ja jej odpowiedziałem: - Chyba Ty. To i tak dobrze, że się skończyło, jak skończyło, a nie tak, jak wtedy, gdy wylądowałem ze wstrząsem mózgu, gdy dostałem w ryja mrożonym kurczakiem. Kurde seksu mi się zachciało wtedy przy lodówce. Przecież przy lodówce chyba każda lubi. Szkoda tylko, że nie w Tesco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×