Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

ja tym razem nie an zaspie rodzę a w tucholi , tam w zeszłym roku się obudzili i nie ma juz opłat za rodzinny , ale co mi to da jak mężus nei chce ze mną rodzić :(:( Za pierwszym razem sama rodziłam i dałam sobie radę doskonale ale teraz jakoś sie boję i miło by mieć porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anytram, jeszcze raz gratuluję. Majko, znieczulenie bezpłatne na pewno przysługuje ze wskazań medycznych (niewiele, niestety). O ile szpital ma dostateczną liczbę anestezjologów i proponuje znieczulenie na życzenie, możesz je dostać, ale wtedy płacisz. Nie wszystkie szpitale oferują jednak płatne znieczulenie, właśnie ze względu na braki w anestezjologach i tego, niestety, nie przeskoczysz. No i trzeba je podać w odpowiednim momencie, za późno też nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masakra jestw tych naszych polskich szpitalach,i nie zapowiada sie by bylo kiedykolwiek lepiej,niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka, clotrimazol jest wyłącznie na receptę. u mnie w szpitalu nie ma znieczulenia zewnątrzoponowego. Od razu nam w szkole rodzenia położna powiedziała, żebyśmy się nie nastawiały. Powodem jest brak anestezjologów. Za poród rodzinny nie płaci się nic. Ciuszki i kosmetyki dla dziecka też dają i nie trzeba brać swoich. anytram, super, że z dzidzią wszystko dobrze :) jestem ciekawa, czy na kolejnym potwierdzi Ci płeć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba bardziej racjonalne niż mierzenie obwodu brzuszka będzie podanie, ile przybyło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek, dobrze, że wiesz, że to od leków :) odpoczywaj, ile możesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dzisiaj jak na złość, co się ruszę to brzuch mam twardy, ale nie boli. także chyba nie powinnam się przejmować. dzielnego masz synka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje dziewczyny :) KOTECZEK trzymaj się dzielnie! Jesteśmy z Tobą myślami, spokojnej nocy Ci życzę! Ja uciekam do męża ucztować dzisiejszą wizytę :) Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anytram, majka15181 :-) dzięki anytram gratuluje poznania płci. Mi przeczucie co do płci się sprawdziło i ma być synuś. Gin powiedziała, że widzi jąderka ale tak na 100 % będziemy wiedzieć za miesiąc, bo wtedy jąderka powinny być już \"wiszące, zwisające\" i będzie je można wyraźniej zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anytram super, jeśli synuś będzie :D ja dziś cały dzień jakaś przybita jestem,śpiąca, z trzy kawy wypiłam z mlekiem :o i nic...... z mężem u chirurga byłam,pół dużego palca i paznokcia mu odciął u stopy,bo źle paznokcie obcinał i mu paznokieć wrósł...bleeeee..okropny widok,mnóstwo krwi..palec jak bąbel....;) trochę w domu pobędziemy razem ,bo ma zwolnienie :)a maż jeszcze na to wszystko patrzał,choć lekarz prosił,żeby głowę obrócił,niezły,teraz już wiem,dlaczego tak bardzo chce towarzyszyć mi przy porodzie...świrek...;) pytałam o książeczkę ubezpieczeniową...w odpowiedzi usłyszałam,że wystarczy karta chipowa NFZ i dowód osobisty do szpitala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarnula, ja od początku też miałam przeczucie na synka i się sprawdziło, ale to też może dlatego, że zawsze chciałam pierwszego chłopca i mąż też ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freckled, mój mąż miał na stopie wypalane kurzajki, czy coś takiego. Pół pięty, palec i przy dużym palcu taki znaczny obszar, to jak pizza wyglądały... masakra. dwa razy dziennie moczenie i zmiana opatrunków. chodzić nie mógł i na ketonalu ciągle. a biedak musiał chodzić do pracy i tak z tą stopą łaził i się meczył. po nocach nie spał. teraz się troszkę odnawiają, ale ciągle smaruję mu takim płynem i póki co nie wyłazi bardziej cholerstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi w sumie było obojętne co będzie, cieszyłabym zarówno z dziewczynki jak i chłopca. Znam datę poczęcia i było to dokładnie w owulację stąd od początku wiedziałam, że będzie chłopak. Poza tym dochodziły inne objawy typu nie jadłam słodkiego tylko inne smaki, wolniej mi rosną włosy na nogach itp. Jeszcze chudłam a brzuszek rósł , jak na razie nic mi nie przybyło w biodrach a wszystko idzie w brzuch. Podobno jak komuś idzie w biodra i tyłek to będzie dziewczynka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarnula, u mnie też wyraźnie tylko brzuszek. I mam taki spiczasty i "z przodu". włosy na nogach to prawie wcale nie rosną, co jest niewątpliwą zaletą :P Żadnych objawów. Żadnych wstrętów do jedzenia. I na początku też troszkę schudłam, ale szybko wróciłam do wagi właściwej i zaczęłam przybierać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! No a mnie przeczucia zawiodły, jak nigdy :D Jak mi lekarz na USG powiedział, że dziewczynka to prawie nie wierzyłam. Czułam się ewidentnie na chłopca. No i ci, co nie wiedzą nadal wróżą mi chłopaka. Też na szczęście wszystko idzie w brzuch (no może ze 3 cm w biodra, ale nie widać) na plusie jak na razie 5 kg, więc raczej niedużo. Rośnie tylko z przodu okrągła piłeczka :) Nie miałam mdłości, ani specjalnych zachcianek. Odrzuciło mnie tylko od kebabów i parmezanu. No i jedyne, co wróżyło dziewczynkę, to apetyt na słodkie, ale to dopiero gdzies od końca 4 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey śpiochy! wstawajcie :P takie piękne słońce za oknem a wy jeszcze w łóżkach? ;) Ja też cały czas miałam przeczucie na dziewczynke właśnie ze względu na to słodkie, i nie zdziwie się jeśli na kolejnym usg okaże się że to córa ;) Co nie znaczy że nie chciałabym synka, no zobaczymy jeszcze :) Na razie 2,5-4,5 kg na plusie, te dodatkowe 2 to dlatego że od zeszłego roku waga mi się waha +/-2kg także w sumie nie wiem dokładnie jaka jest początkowa tym bardziej że żaden lekarz mnie nie ważył. Brzuch mam taki jaki wdziałyście - wieli! :) ale taka chyba moja natura bo i z Paulą pytali czy to nie bliźniaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żelka wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia!!! Mało kłopotów i codziennie słonecznego dnia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jakie macie kryteria (o ile macie) co do wózków? Teraz jest ich taki wybór że zwariować można, postanowiłam że żeby wybrać cokolwiek trzeba się skupić na jakiś konkretach, i tak póki co zdecydowałam że chciałabym żeby przednie koła były skrętne bo takie kiedyś miałam z Paulą i w mieście to była wygoda ale teraz zastanawiam się czy to dobrze po lecie z takimi jeździć i jak się da po plaży z piaskiem(?). A co dla was najważniejsze jest w wózku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:D:D:D Zelka 🌻 Dzisiaj ślub Wasz, Państwo młodzi, W takim dniu się zawsze godzi. Życzyć szczęścia dni rozlicznych, I gromadki dzieci ślicznych. Tylko One sprawić mogą, Że nad życia trudną drogą. Pośród smutków, zawsze, wszędzie, Słońce Wam świeciło będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziubaski!!!! ja juz po obfitym Sniadanku.....nie mowcie nic o wadze ja 9 kg na plusie...:( juz a co bedzie dalej Co do Wozkow to ja Antytram chce zeby wozek nie mial skretnych kołek i żeby kólka były duze- niekoniecznie pompowane:) no i gondola musi byc dosyc duza zeby maluszka przez zime w spiworku przewozic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anytram gratuluje synka :) powiem Ci jak byłam w pierwszej ciąży to miałam ochotę na ostre i kwaśne nawet zjadłam cały słoiczek ostrej musztardy a do słodkiego mnie w ogóle nie ciągnęło i urodziłam córkę ale za to po porodzie dostałam ochotę na słodkie :D Koteczek jak się czujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewuszki, Zelka to już dziś??? Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia, ciepła, zrozumienia, miłości, zdrowej i grzecznej dzidzi i spełnienia marzeń nawet tych nierealnych 🌻 🌻 🌻 Anytram co do wózka to dla nas ważne było: ciężar, żeby się szybko składał i do jak najmniejszych gabarytów, pompowane koła, przednie skrętne, ogólny wygląd i zgrabność. Jak narazie wybraliśmy Quinny buzz 3, quinny speedi 3, chicco s3, maxi cosi mura 3. Przewaga jest na buzz 3 bo spełnia wszytkie nasze założenia i są bardzo dobre opinie na jego temat ale najpierw chcemy w sklepie obejrzec wszytkie, pojeździć, złożyć i zdecydować. Właśnie dzwoniła przyjaciółka że za godzine u mnie będzie na kawce i przywiezie kolejne reklamówki ciuszków, chyba ta moja komoda to mała będzie bo jeszcze spływ od siostry mnie czeka. Miłego dnia dziewuszki dla was wszystkich a szczególnie (bez obrazy) dla Zelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Gwiazdki :) AnyTram zobaczymy czy faktycznie będzie synus :) Majka co do maści Clotrimazolum 1% na grzybka to można u nas w Katowicach dostac bez recepty, przynajmniej 2 lata temu tak było :) Czarnulka kilosy poszły w dupkę, nogi, biodra i brzuszek...a będzie synuś także chyba te przesądy to nie reguła ;) Ale mam dziś sprzatania, a tak mi się nie chce :( Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczku trzymaj sie :) A takie badanie rozwarcia szyjki macicy to boli? Bo słyszałam że jest niezbyt przyjemne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×