Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

wyslalam wam foto na meila dzis nie wiem czy sie gdzies wybieram za bardzo mi sie nie chce jak mnie ktos wyciagnie to zobaczymy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie są zalety i wady cięcia cesarskiego? Zalety - Zaletą dla Ciebie będzie na pewno dokładna data narodzin Twojego dziecka. - Twoje narządy rozrodzenie nie ulegną zmianie, ani nie zostaną nacięte. A co za tym idzie nie zmieni się sfera seksualna. Nie będziesz miała też blizny po nacięciu krocza, ani nie będziesz się bała, że Twoja pochwa uległa rozciągnięciu. - Nie zaczniesz martwić się, że w trakcie porodu zabraknie Ci sił. - Jeżeli cięcie było planowane, a Twoje dziecko nie zaczęło wstawiać się do kanału rodnego to jego główka będzie miała typowy kształt. Przy porodzie naturalnym czasami są główki tzw. stożkowate, albo mają wypukłości tzw. przedgłowie. Wady - Cięcie cesarskie jest operacją, dlatego nie powinno się do niego podchodzić jak do nic nieznaczącego zabiegu. W trakcie trwania operacji zostają nacięte tkanki i mięśnie, a potem na zawsze zostaje na nich blizna. Jedna z nich zostaje widoczna już na zawsze, to jest blizna. Kolejna ciąża po cięciu cesarskim powinna być w odstępie minimum roku. Istnieje, bowiem ryzyko rozejścia się blizny na macicy. W miejscu po operacji na macicy może wrosnąć łożysko w kolejnej ciąży. - Nie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę, że po cięciu cesarskim dochodzi się do siebie dłużej niż po porodzie. Zwykle u kobiet rodzących naturalnie ból występuje w trakcie porodu. Natomiast jak dziecko się urodzi czują się rewelacyjnie. Szybciej wracają do dawnej sprawności. Po cięciu cesarskim jesteś unieruchomiona na sali pooperacyjnej. Potem boląca blizna to wszystko wpływa na to, że szybko nie wraca się do formy. - Nie ma pierwszego kontaktu z dzieckiem - Przez kilka godzin dziecko jest w oddziale noworodkowym, a nie z Tobą - Pierwsze karmienie piersią jest utrudnione - Rana po operacyjna będzie odczuwalna jeszcze przez kilka dni po cięciu cesarskim - Dziecko nie przechodzi całej drogi przez kanał rodny, która go przygotowuje do przyjścia na świat, tylko zostaje „nagle wyrwany” do naszego świata. W trakcie naturalnego porodu płuca dziecka są wyciskane z wody, a to ułatwia jemu potem zaczerpnięcie pierwszego wydechu - Zgon pacjentki po operacji cięcia cesarskiego stwierdza się 9 krotnie częściej niż po porodzie naturalnym. Dlatego cięcie cesarskie nie powinno być wykonywane na tzw. życzenie pacjentki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie są przyczyny i wskazania do cięcia cesarskiego? Co decyduje czy dana kobieta ma wskazania do cięcia cesarskiego? Pod uwagę bierze się: - Ogólny stan zdrowia kobiety oraz choroby towarzyszące ciąży - Stan zdrowia dziecka - Ułożenie dziecka - Wielkość i kształt miednicy do wielkości dziecka (tzw. współmierność porodowa) Wskazania do cięcia cesarskiego Są tak naprawdę trzy rodzaje wskazań do cięcia cesarskiego: 1. Wskazania prewencyjne 2. Wskazania względne 3. Wskazania bezwzględne W pierwszym przypadku zapobiegamy ewentualnym powikłaniom, jakie mogłyby wystąpić w trakcie porodu. Jako przykład podam poprzednio przebyty poród zabiegowy. Choroby współistniejące z ciążą jak np. choroby serca. Mówi się, że przebyte cięcie cesarskie może być wskazaniem do kolejnego. Kilkuletnie leczenie niepłodności. Pomimo istniejących przyczyn jeszcze nie doszło do zagrożenia życia dziecka. Wskazania względne to takie, kiedy widoczne są problemy z dzieckiem. Zapis KTG jest podejrzany. Nie widać postępu porodu w trakcie rozwierania się szyjki macicy lub jest pełne rozwarcie, ale główka nie schodzi do kanału rodnego. Czynność skurczowa zaczyna słabnąć. Wskazania bezwzględne to takie, kiedy walczymy o życie dziecka lub wiemy, że poród fizjologiczny nie ma szans na odbycie się. Tak, jest w przypadku wypadnięcia pępowiny, nieprawidłowe ułożenie dziecka w macicy, poród przedwczesny. Kiedy zagraża pęknięcie macicy lub jest dokonane (najczęściej u kobiet, które miały wcześniej wykonywane cięcie cesarskie- rozejście się blizny po poprzedniej operacji. Łożysko przodujące lub, kiedy zaczyna się przedwcześnie odklejać. Stan po dwóch lub więcej cięciach cesarskich. Nieodpowiednie położenie dziecka. Cięcie cesarskie wykonuje się również, jeżeli od odpłynięcia płynu owodniowego minęło 12 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia super zdjęcia tylko czemu Ty dźwigasz to piękne zwierzę? Oszczędzaj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeeeee bebe takie kozy są leciutkie moj pies jest mniejszy a wazy wiecej heh nie martw sie na chwile wzielam i sa naprawde leciutkie obawialam sie zeby mnie tylko nie kopla ale spokojne to zwierzaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane brzuchatki:) Dawno mnie nie było ale czytam wszystko regularnie to co piszecie :) W czwartek byłam na wizycie u gin synuś ma się dobrze wystawił nam języczek :) ułożony jest już główka w dół a ważył w 22 tc 529g lub 604g (dwie rożne skale) ***Pikle dziękuje ze jesteś bardzo mądra kobitka z ciebie wszystkie twoje posty z przyjemności mi się czyta a ostatni podbudował mnie bardzo :) też chce rodzic naturalnie a do szkoły rodzenie się nie wybieram. Dziewczyny jeszcze tydzień i ślub przede mną tak strasznie się denerwuje hihihih suknia już odebrana w pon idę zamówić tort i bukiet do kwiaciarni :) Jeszcze została mi jedna spowiedź i karteczka do podpisania Zazdroszczę wszystkim dziewczyna które wyjechały sobie na weekend majowy :) niestety mi dane nie było od pierwszego maja zaczyna się u nas ostra harówka tak to jest nad morzem zaczyna się sezon. Zapraszam na wędzoną rybkę do naszej tawerny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dzięki Pikle za odpowiedz , z ubespieczeniem nie mam problemu bo mnie mąż dopisze do swojego i do urzędu pracy tez się pewnie zarejestruje bo nie wiem byc moze będzie mi się nalezał zasiłek (kuroniówka )wiec piękna dzis pogoda , ale mój mężus w pracy więc siedze sama zaraz będe odkurzac , popołudniu na pewno pojedziemy na wies i zrobimy grilla , a jutro wybieramy się do LIchenia , polecam to miejsce , była któras tam ? Asia :)slicznie wyglądasz , piękny brzuszek i fajna kózka Figlarna :)leż leż lez , odpoczywaj ile wlezie , gratuluje synka ide sobie kawkę zrobic acha i zmieniam stopkę bo wczorajskonczyłam z moją małą 23 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika jeszcze jest możliwość, że złozysz wniosek o urlop wychowawczy i poszukasz sobie innej pracy bo na wychowawczym możesz pracować w innej firmie i jakby nie było wychowawczy do lat pracy się wlicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figlarna,uważaj na siebie 🌼 leż i odpoczywaj :) będzie dobrze :) asiaa,brzuszek ładny,kózka też :P issima,to będziesz miała nerwowy tydzień,ale zobaczysz,że warto było ;) wczoraj w parku byłam prawie do godz.22 tyle imprez i atrakcji,wcześniej mąż oprowadził mnie spacerkiem po całym parku,tak,żebym później już mogła tylko siedzieć ze znajomymi,sączyć karmi i jeść lody :) hihi dziewczyny ze śląska,w parku chorzowskim jutro koncerty na polach marsowych,dzień otwarty na stadionie śląskim,można przejść się tunelem jak zawodnicy :P,połazić po murawie itd ;)chyba się przejdę,bo wstyd,mieszkam tak blisko ,a nigdy nie byłam ;) dzisiaj pewnie też coś będzie,ale najpierw obowiązki w domu... troszkę remontu,żeby męża nie przemęczyć,a później przyjemności... no chyba ,że jakiś grill się rozkręci,to wtedy chętnie zjem kiełbaskę lub karkówkę z grilla,a co :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika to zależy (przez pracodawce nie) może byc płatny tylko przez MOPS jak zarobki nie przekraczaja 504 zł. na ososbę, co do kwoty to nie wiem jaka jest na ten rok ta którą podałam jest nieaktualna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a niewiesz czy będzie mi się nalezał w styczniu zasiłęk dla bezrobotnych , jesli mam umowe o prace od stycznia w tym od kwietnia na l4 , zapytam się szwagierki bo pracuje w urzędzie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też zazdroszczę tym, co gdzieś wyjechali na majówkę- niby ten weekend majowy w tym roku mało wyjątkowy, krótki, ale mimo wszystko... my mieliśmy jechać do czech, ale naprawa samochodu zeżarła tyle kasy, że jesteśmy spłukani i musimy siedzieć w domu:( coraz więcej i częściej myślę o porodzie. coraz bardziej się boję, coraz mniej mi się to wszystko podoba:( jeszcze na dodatek leci mi krew z nosa ciągle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwinka :) dla dzidziusia palulka fajne te zestawy:) wogóle ciuchy jak nowe martusiaa ja tez bez szkoły ide rodzic:) Asia slicznie EMka nie martw sie ja tez się coraz bardziej denerwuję zbliżającym sie porodem i tym co bedzie potem- damy rade!!!! Ja wczoraj pojechalam nad jeziorko na majowke ze znajomymi, pilam karmi i jadłam kiełbachy!!!! Ale najlepsze jest to ze pojechalismy z grilem a nikt nie mial zapalek- naszczescie było duzo ludzi i ktos nam pozyczył.....no i nie wiem od czego wyszlo mi uczulenie na brzuchu...ale wypilam w domciu wapno i juz nie mam - ciekawe od czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika L4 chyba nie ma znaczenia, musi być na swiadectwie rok przepracowany Dziewczyny a ja chyba jakaś dziwna jestem bo wogóle sie porodu nie boję, wszyscy tak przychodza na świat, bólu nie boję się ani trochę bardziej obawiam sie komplikacji i tego czy z dzidzią będzie wszystko OK ale musi być a co do porodów 20 godzinnych to takich najprawdopodobniej wogóle nie ma dlatego ja nie wierzę w takie opowieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja dzisiaj wpadłam na chwilkę. Wczorajszy dzień mnie wymęczył strasznie i nie mogłam usnąć w nocy :( Musieliśmy zanieść ostatnie zaproszenia, bo już tylko 2 tygodnie zostały do ślubu. No, ale to tylko zaproszenia na sam ślub, więc nie śpieszyliśmy się z tym aż tak. Issima to czeka Cię nerwowy tydzień, ja następny będe miała taki. Tym bardziej, że nadal nie mam żadnej kreacji :p Dzisiaj wybieramy się na grilla do rodziców mojego N., ale tylko na chwilę raczej, bo jakaś zmęczona i rozbita jestem. Boje się, żeby mnie coś nie łapało :( Wczoraj zaczęłam 27 tydzień, a więc i 7 miesiąc :) Ależ ten czas leci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freckled11 hheh ja tez blisko miezkam w sumie moja babcia mieszka po drugiej stronie parku na Tysiacleciu ... Polusia zanim sie obejrzysz a bedziesz juz po slubie ja zestresowalam sie dopiero w nocy w dzien slubu pozniej plakalam na przysiedze hehe oczywiscie ze szczescia ;p :D zjadlabym taka kiełbache z grila mniammm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polusia ty to masz chyba nerwy ze stali hahaha ja bym umarła ze strachu nie mając jeszcze sukni :) moją i tak późno zamówiłam bo na poczatku kwietnia :) ale babki zdążyły na czas :) o ile mnie pamięć nie myli bierzesz ślub cywilny?? Ja jeszcze mam podwójny stres bo wszystko robimy sami na swoim ośrodku wczasowy muszę sale przestroić udekorować stoły a kompletnie nie mam wizji na tego typu sprawy:) dobrze ze to skromne przyjecie na 30 os.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Zmieniam stopkę bo dziś kończymy 23 tydz. Weekend majowy a ja i wczoraj i dziś siedzę w domciu. Wczoraj pospałam dłużej bo prawie do 10, ale mąż spał do 13 :-) Była u mnie koleżanka z córeczką, więc się trochę pobawiłyśmy. Dziś mąż wyjechał w sprawach firmy a ja posprzątałam, ugotowałam obiad i z mamą piekłyśmy placki na jutro. Przynajmniej jutro gdzieś pojedziemy bo nudzi mi się tak w domu siedzieć. Pozdrawiam wszystkie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam do odsprzedania rewelacyjne krople na kolkę Sab Simplex jeżeli któraś jest zainteresowana proszę o kontakt zostały mi dwa opakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry Wieczór Wam Kochane. Ja niestety, jak zwykle z doskoku. Nie mam internetu i ból jak... Jestem u rodziców na wypoczynku,więc mogę co nie co skrobnąć. Zacznę od tego,że znowu leżałam w szpitalu 4dni ;(. Wyobraźcie sobie,że nawet \"paluszek\" mojego Lubego zaszkodził mi i znowu krew się polała, jednakże tym razem, nie dostałam żadnych leków, tylko trzymali mnie na obserwacji i na bóle brzucha dostałam roztwór (chyba) soli morskiej z nospą. Przez te bóle brzucha podejrzewali,że mam już skurcze i podłączyli mnie do KTG,ale dzięki Bogu wszystko wyszło ok,a bóle brzucha okazały się przez zaparcia i dostałam lek na to i faktycznie przeszło. Z Małym wszystko w porządku, jest większy niż być powinien, tzn w 25tc ważył 871g co odpowiada 27tc. Poza tym wszystkie narządy też w normie, pół godz podglądał mi Synka, a ten kopał jak dziki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Właśnie wróciliśmy z Zoo, fajnie było:) Kupiłam sobie dzisiaj krem na opuchnięte nogi z dax perfecta, super! Uczucie jakby lód się przyłożyło. Fajna sprawa na te upały. Ja też zamierzam rodzić naturalnie i mam nadzieję, że w między czasie nie wystąpią jakieś wskazania do cesarki. Mam pytanie co do darmowego dentysty. Czy jeśli będę chciała tą lepszą plombę a nie tą czarną, która jest refundowana to muszę za nią płacić? Zaintrygował mnie jeszcze temat powrotu do pracy po macierzyńskim, nie wiem czy dobrze Was zrozumiałam, ale czy jeśli po macierzyńskim będę chciała iść na pół etatu to pracodawca musi się na to zgodzić? Czy coś poknociłam? Bardzo bym chciała, zeby już był lipiec.. nie mogę się doczekać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Jogi. Odnośnie dentysty to przysługuje nam więcej w ciąży (szerszy zakres), wyrwałam kiedyś stronę z gazety i przytoczę Ci kawałek: INFORMATOR NARODOWEGO FUNDUSZU ZDROWIA "Dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia oraz kobiety w ciąży i w okresie połogu ( trwającego 42 dni od dnia porodu) mają prawo do dodatkowych świadczeń zdrowotnych lekarza dentysty oraz materiałów stomatologicznych stosowanych przy udzielaniu tych świadczeń, zakwalifikowanych jako świadczenia gwarantowane dla tych osób". Aczkolwiek, moja dentystka nie ma takiej opcji "kobieta ciężarna",żeby po zrobieniu zęba mogła wpisać,że jestem w ciąży. Nie wiem jak mają inne zakłady stomat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Monia za info:* Muszę się zorientować jak to u nas jest w gabinetach. Zmiana stopki, 28 tydzień rozpoczęty wczoraj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×