Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Witam dziewczyny :) pokasowalam wszystko co bylo zwiazane z ojcem dziecka i nie mam zamiaru sie nim juz przejmowac choc pewnie bedzie ciezko zapomniec ale coz postaram sie choc serce bedzie zalane lazami i krzyczalo kocham ja musze teraz myslec glowa i zaopiekowac sie malenstwem bo to ja mu musze zapewnic byt i bezpieczenstwo bo na ojca nie ma co liczyc... Pokasowalam jego nr z kompa i z gg. Zero kontaktu chce wprowadzic ... zobaczymy jak sie to uda. Ale nie sadzilam ze osoba ktora tak kochalam i ona mnie zrobi nam cos takiego :(\" naprawde to byl taki dobry chlopak \" komentuja w mojej rodzinie;/ Wstalam rano i tak mnie boli glowa chyba od placzu w nocy ;/ ale strasznie ledwo na oczy widze :( Ja tez przy kompie spedzam duzo czasu ;/ Wczoraj jak tak lezalam spokojnie to poczulam takie babelki w dole brzucha myslicie ze to moja dzidzia ?! :) myslalam moze ze to gazy ale napewno nie :Phehe Ja nie pracuje na razie sie ucze pracowalam miesiac w ciazy ale nie chcialam podpisywac umowy ze wzgledu na to zeby nie pomysleli ze poszlam tylko do pracy i od razu ich lapie na zwolnienie macierzynskie. Bylo mi troche glupio i odeszlam. A teraz musze sie skupic na szkole i studiach potem. Nie wiem jak to bedzie ale mam nadzieje ze dam sobie rade jakos. Napewno nie chce robic przerwy w nauce bo wiem ze ciezko potem wrocic samemu sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny, widze że jak zwykle odbyła się tu niezła debata ;-) dziś wchodzę w 15tc więc już zmieniłam stopkę :-D O błędach nie będe się wypowiadała bo już dużo o nich napisałyście :-) Marzenie, powiedz mi, do jakiej temparatury nagrzewasz wodę żeby kąpiel nie zaszkodziła dziecku?? Ja oglądałam filmik w którym gin się wypowiadał na temat różnych zakazów w ciąży i mówił że gorąca kąpiel nie jest zabroniona ale z racji na to że dziecko nabiera od mamy temperature o 2st wyższą to nie wolno do kąpieli dolewać gorącej wody. Kamila olej tego gówniarza i przestań się denerwować bo nerwy Tobie nic nie dadzą, postaw się, jak zadzwoni to powiedz że masz go gdzieś i niech dzwoni do swojej lafiryndy a Tobie niech da spokój!! Co do pracy to ja nie pracuje nie będe dopóki maleństwo nie pójdzie do żłobka albo przedszkola. A odnośnie tv, komputera i komórek to mojej Pauli pozwalam na wszystko i pilnuje żeby nie zapomniała telefonu do szkoły. Używa go bardzo rzadko ale ja nie wyobrażam sobie żeby nie mieć z nią kontaktu tym bardziej w obecnej sytuacji i czasach! Przy komputerze nigdy nie siedzi dłużej niż godzinę a nawet jeśli to jest to raz w tygodniu, może dwa, nigdy codziennie, i nie gra w gry z płyt tylko takie stylizacje na wp dla dziewczynek albo jakaś krzyżówka dla dzieci, puzzle a bajki to albo oglądamy całą rodziną albo włączamy coś dłuższego dla Pauli a jak nie to ogląda tylko dobranocke wieczorem i do niczego sama z siebie się nie rwie, może dlatego że nigdy specjalnie jej nie zabraniałam. Ostatnio nawet pytałam czy chce pograć w coś na koputerze bo się nudziła to powiedziała że idzie książke \"poczytać\". Tak samo zawsze było ze słodyczami, zawsze było ich pełno i ogólnie dostępne i tak teraz leżą w kuchni w szufladzie i w lodówce cała kieszeń ale Paula ich nie je bo nie są zakazane, chyba że chce coś przed obiadem to mówie żeby zjadła po. A tak w ogóle dziewczyny, czy Wam hormony nie buzują?? bo mnie czasem szlag trafia!! ogólnie zawsze byłam nerwowa ale teraz to mnie czasem aż nosi i lepiej żeby wtedy nikt nie podchodził, czy Wy nie jesteście teraz bardziej humorzaste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać po człowieku. I mówię to zarówno o facetach, jak i kobietach... nie wiem, czy Wy tez macie z tym problem, ale ja mam codziennie takie bóle żołądkowo - jelitowe. Jak jestem w domu i co jakiś czas się kładę to nie, ale jak tylko gdzieś wyjdę, gdzie muszę siedzieć, to znaczy, rodzina, znajomi, szkoła, praca, to zaraz mnie tak zaczyna brzuch boleć, że nie mogę wysiedzieć :( teraz tez mnie boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anytram ja mam humorki i to jakie ;/ kurde w jednej chwili wesola a w drugiej z kijem nie podchodz do mnie :P jak by mi sie tak ktos nadzial na celownik to biada z nim :P najczesciej sie na bracie wyzywam ;/ biedny ale ma 27 lat to niech sie broni a nie sobie pozwala.Powiedzial ze jak patrzy na mnie to nie che miec dzieci a jak juz bedzie chcial miec to zone do wariatkowa wywiezie bo jak ma tak samo to przechodzic jak ja to on woli miec spokoj w domu a ona niech przechodzi ciaze ale daleko :P nie no zarty zartami ale naprawde te humorki juz mnie nawet draznia i to moje ;/ NiLL mnie brzuch czesto boli ale chyba nie z tego samego powodu chociaz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam niestety straszne humory:( i najgorsze jest to, że nic na to nie poradzę. choć się staram. a brzuch mnie boli na dole czasem i nie wiem czy to jelita czy macica. lekarz powiedział, że OK. ale to czemu boli? macica się rozciąga? no nie wiem. myslałam, że jak wejdę w II trymestr to juz luz, a tu nic z tego. jakaś taka rozbita dziś jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w sumie humor mam normalny. Jak nie mam szkoły to jestem wyluzowana i nic mnie nie denerwuje :P ale szybciej wpadam w złość, to fakt :P A bolą Was plecy, biodra? Mnie boli zwłaszcza prawe biodro. Jak przez dłuższą chwilę się nie ruszam, to potem nie mogę wstać. Mąż mówi, że to progesteron (chyba ten?!?!) rozluźnia więzadła... ale nie jest najgorzej. Mdłości i wymioty są chyba dużo gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie boli właśnie na górze, dlatego wiem, że to żołądek lub jelita. A na dole czasem coś ukłuje, ale to w sumie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie boli dol brzucha albo kolo pepka;/ nie wiem od czego to tak boli (kolo pepka) wlasnie czytalam ze juz mozna czuc ruchy dziecka znaczy te bulgotania co ja o nich napisalam BOMBELKI :D kurcze wiec chyba wczora czulam moja dzidzie :) pewnie mowila "mama dasz rade nie przejmuj sie tata poradzimy sobie we dwoje" kurde chce juz miec to malenstwo obok siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzająca dusza
Wasze dziecko w tym tygodniu jest tam gdzie kończy się kość łonowa, bardzo nisko na dole. Jeśli którąś boli w okolicy pępka, zwłaszcza kłócia pod pępkiem nad lub w okolcach oznaczają wrzoda na dwunastnicy, może to być niestrawność lub coś zalega w jelitach, poponuję lekkie herbaty ziołwe, jeśli nie przechodzi dalej to proponuję wizytę u lekarza. Tak więc ból brzucha tak wysoko nie jest to związane z ciążą. Bóle bioder, kości itd powinnyście złaszać lekarzowi ponieważ przepisze wam magnez z powodu rozciągających się wiązadeł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzająca dusza
kamila jeśli chodzi o ciebie, to wg mnie sytuacja życiowa powoduje u ciebie stres co może objawiać się kłóciami pod pępkiem i w okolicy, to nadwrażliwe jelito daje o sobie znać. Radzę zgłosić to lekarzowi może tworzy się wrzód. Jeszcze raz ci powtarzam twój ukochany dzidziuś nie pływa ci po całym brzuchu obecnie jest bardzo nizkutko pod kością łonową. Do jelit i pępka dojdzie ok 5 miesiąca. Pozdrawiam dawna sierpniówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja te bombelki czulam nisko w dole brzucha. I teraz czytalam ze tak wczesnie juz mozna je czuc i prawdopodobnie to dzidzia ale nie wiem nie jestem lekarzem wiec nie znam sie ... ale wole wierzyc ze to malenstwo :) ono nakreca mnie do walki o nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja jestem na L4 od początku, ze względu na szkodliwe warunki pracy i pozostanę na zwolnieniu do końca. Z pewnych przyczyn moja praca nie idzie w parze z dużym brzuchem. Dziwnie by to wyglądało. Ale się nie nudzę, wręcz przeciwnie. Czas goni jak szalony. Jeśli chodzi o dolegliwości to mam ból przy kości ogonowej, po lewej stronie. Jak wstanę za szybko lub się przemęczę. Czuję jak by mnie prąd przeszedł, zwala to z nóg. muszę lekarza zapytać o co chodzi. Wizytę mam w czwartek i znów się zaczynają obawy czy wszystko jest dobrze, czy serduszko bije itd. Chciałabym już czuć kopniaczki, żeby mieć namacalną pewność, że jest ok. Kiedy leżę spokojnie i jestem skupiona, to też czuje takie bulgotania, bąbelki.. hmm.. to chyba dzidzia, ale jeszcze nie jestem pewna. W sumie 17 tydzień leci, więc może się coś już zaczyna:)) GaGa a czy Ty nadal czujesz ruchy? kiki czy u Ciebie wszystko dobrze? odezwij się dziewczyno! Kamilko silna babo trzymaj się i nie daj się draniowi i jego kochanicy!! Przesłałam Wam dwie fotki na skrzynkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doradzająca duszo, akurat u mnie to wiem, że nie dzidzia powoduje ból brzucha. Prędzej się skłaniam do wrzodów dwunastnicy, bo przed ciążą miewałam z tym problemy, a powoli idzie wiosna, więc najwyższy czas, żeby się odezwały :P ale tak długo mnie nie bolał brzuch, że zapomniałam, że to może być to. Ale na wszelki wypadek spytam się lekarza w środę. Chyba dolegliwości trzeba w jakimś stopniu zaakceptować. Magnez brałam przed ciążą, ale w ciąży odpuściłam, bo biorę witaminy dla ciężarnych i nie chciałam przesadzać. Może później zacznę brać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jogi, Sympatyczna - jakie macie ładne brzuszki :) Mój jest widoczny, ale jeszcze bardzo mało. Postaram się niedługo zrobić zdjęcie, jak doczekam sie na aparat :) A fotki maleństwa, zgodnie z obietnicą, wrzucę na skrzynkę jak tylko będe miała dostęp do skanera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śliczne te Wasz brzuszki :) i jakie duże!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzająca dusza
3. Wysokość dna macicy Bada się je obmacywaniem brzucha. Dno macicy to najwyżej położony biegun macicy, na jego podstawie można w przybliżeniu określić wiek ciąży. Wysokość dna macicy w poszczególnych tygodniach ciąży: w końcu 16 tygodnia - 1-2 palce nad spojeniem łonowym w końcu 20 tygodnia - 2-3 palce poniżej pępka w końcu 24 tygodnia - na wysokości pępka w końcu 28 tygodnia - 2-3 palce powyżej pępka w końcu 32 tygodnia - w połowie między pępkiem a wyrostkiem mieczykowanym (to dolny brzeg mostka) w 36 tygodniu - przylega do łuków żebrowych (to najwyższe położenie dna macicy) w 40 tygodniu - 1-2 palce poniżej wyrostka mieczykowatego (obniżenie dna macicy odczuwa się lżejsze oddychanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzająca dusza
kamila zgadzam się że mogłaś czuć ruchy ja swoje poczułam w 14 tygodniu, nikt z rodziny mi nie wierzył, pewnego dnia siedziałam w pracy i tam na dole poczułam ucisk, jakby non stop coś się rozciągało. Lekarz powiedział że ruchy tak wczesne są jak najbardziej możliwe gdy kobieta jest szczupła i płeć dziecka to chłopiec. U mnie się sprawdziło w 16 tygodniu dowiedziałam się że to chłopiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troche poszłam poleżeć na kanapie - mam taka mozliwość czasem nawet w pracy, bo mamy taki pokój do przyjmowania klientów, w którym oprócz stołu konfencyjnego jest zestaw wypoczynkowy. i dziś jak jestesmy same z koleżnką to luz. gorzej jakby szef tam kogoś przyjmował:P widzę, że bóle mam nie tylko ja i pewnie nie powinnam się przejmować jak lekarz po badaniu mówi, że oki. a mi faktycznie w czwartek lekarz pozwolił wymacać sobie macicę, gdzie teraz jest (przy badaniu na fotelu). faktycznie do pępka nie doszła. czyli gut:) lecę na skrzynkę obczaić, bo coś piszecie o nowych fotkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czasem czuję takie jakby rozciąganie, czy zapadanie się w środku podbrzusza. Nie wiem, czy to jest "to".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzająca dusza
jogi prawdopodobnie masz ucisk na nerw kulszowy. Bardzo częste zchorzenie ciążowe. Nie wiem jednak czy lekarz będzie mógł ci pomóc. Mnie ucisnęło ten nerw w 9 miesiącu i kulałam przez 2 tygodnie, jak mały pojawił się na świecie wszystko się cofnęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe Iwoneczka no ladnie a jak by szef wszedl ?!:P zartuje :D ja zrobie sobie zdjecie brzucha i tez na skrzynke wsadze ale ja chuda jestem i jak patrze na wasze to ja takiego nie mam :) nie wiem czy to dobrze czy nie ale kazda z nas jest inna :) ale brzuchy mamy wszystkie piekneeeee!!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jogi i Sympatyczna śliczne macie brzuszki!! ja czekam aż mój urośnie na tyle że widać będzie więcej brzuszka ciążowego niz obecnego tłuszczyku chociaż wiem że dzidziul ma juz 8cm :-) z nóżkami pewnie ok 10 a poza tym \"straciliśmy\" aparat i chyba bedziemy musieli kupić nowy. A tak w ogóle mam dla Was propozycje imion dla dziewczynki i dla chłopca i napisze mi co o nich myślicie?? :-) Dziewczynka - Estera :-) Chłopiec - Armand :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie też jakby rociągało wszystko od środka. dziś to masowo. wieczorem poleżę w skupieniu może poczuję bąbelki:) fajne brzuszki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe oj Iwoneczka :D Anytram no wiesz jak imion abardzo oryginalne powiem Ci szczerze ze nie slyszalam o takich:) ale moze fajnie bylo by nazwac tak dziecko przynajmniej by sie napewno imie nie powtorzylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila, ja za dwa dni zaczynam 17tc i też mam mniejszy brzuch, także na to nie ma reguły :) Dusza - w końcu ruchy to rozciąganie, czy bąbelki? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila - ja tam poszłam z robotą, kwity czytać jakby co;) więc na krótkim tłumaczeniu że odpoczynek od pozycji przy kompie by się skończyło. anytram - u mnie też nie widać brzuszka, a już 16 tc się kończy. ja wiem po ciuchach, ale z zewnątrz podobno dalej nie da się poznać. każdy tak mówi. wyglądam jakbym się ojadła i dobrze nie wypróżniła;) co do imion - ważne, żeby Wam sie podobało, bo co człowiek to zdanie i jakby na to patrzeć to by bezimiennych dużo chodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no Iwoneczka przez Ciebie sie tylko smieje ale to dobrze:) bez imion hehe "no name" :D hehe:P Ja bede miec Maksymiliana Jakuba . A jak by byla dziewczynka to nie wiem jak nazwe ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Estera - mam od wielu lat bliską koleżankę, która ma tak na imię. Imię ładnie, dziewczyna przyjemna. Ale BARDZO dużo osób dziwiło się, co to za imię, pytało się, czy prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za komplementy:) Duszyczko nie strasz, że to rwa.. Czytałam kiedyś o tym i wiem, że boli okropnie. Mam tylko nadzieję, że się nie pogorszy. W czwartek zapytam lekarza co myśli. Anytram Esterka śliczne imię, bardzo mi się podoba. maiłam koleżankę Esterę, bardzo fajna i miła dziewczyna. A Armand, bardzo oryginalne, kojarzy mi się z jakimś projektantem mody:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×