Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Gość anulaanula
Czarnula ile jeszcze będziesz d... truć o UKM. Odpisały ci dziewczyny, że żadna nie miała. ginekolog nie kazała ci się martwić, sama podobno przekopalaś już internet i nadal bredzisz jak potluczona. Weź na wstrzymanie, bo to zaczyna być nudne. Znajdź sobie jakieś hobby, a nie na siłe szukasz problemu tam, gdzie go nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niunia 31
Witam, termin porodu: 08.08.2009 Widzę, że nikogo o tej godzince ju nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,musze wam napisac ze te pomaranczowe sa bardzo nie mile i dla tego dziewczyny odchodza ,osobiscie mam kontakt z 2 na gg co odeszly miedzyinnymi dla tego ,bylam na lipcowkach 2008,po stracie-staranka,i tam jest swietna atmosfera po dzisiaj,pozdrawiam was i przepraszam ,moglam to napisac jako pomaranczowa ale po co sie ukrywac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej koteczek boze co tam u was sie dzieje w tej polsce,kobieta przeciez nie wybiera kiedy ma urodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas szpitale nawet oferuja gimnastyke po porodowa ,a lekarze sa caly czas ,za co wy skladki placicie,no normalnie sie oburzylam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja tu tak nazekam ,na swoja gin ,ale zeczywiscie jestem w leprzej sytuaci ,za wizyty nie place, usg tez nie ,ktg tez na miejscu o jeju jeju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Pogoda się poprawiło, słoneczko świeci, ale jest przyjemnie chłodno;-) A u Was jak? Neta u mnie z pamięcią też bywa różnie, ja często zapominam, że ktoś pożyczył ode mnie kasę, albo idę do sklepu po 3 rzeczy, a wracam z 1:) Ja też biorę tadyferon, ale chyba zapobiegawczo, bo wyniki mam w normie, tylko gin mi go znów przepisał, bo mówi, że trochę spadły. Uleczka pomarańcze niech sobie piszą co chcą, przecież już dawno wszyscy doszli do wniosku, że nie warto sobie zawracać nimi głowy - to po co komentować ich znikomy udział??;-) Zrobiłam sobie dzisiaj na śniadanko koktajl z truskawek z ryżem, nie jadłam tego od podstawówki, już zdążyłam zapomnieć jakie to pyszne;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! U mnie pogoda całkiem całkiem, jest zachmurzone, ale jak na razie nie pada, no i przede wszystkim jest chłodno ;) Ja dopiero jem śniadanko, bo późno wstałam, ale naprawdę super mi się dziś spało! Od razu zasnęłam, 3 wizyty na siusiu. W końcu się wyspałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, zapomniałam napisać, że dziś śnił mi się poród. Odeszły mi wody, dostałam jakieś leki na rozwarcie i nagle do pokoju wchodzi lekarz - informatyk ode mnie z pracy ;) Dziwne te sny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi hi hi,ale sen,wiecie moja mama mi powiedziala ze na podniesienie hemoglobiny jest dobry sok z buraka,mi tez spadla coprawda 10,1 ale juz mam brac jakies tabletki ,dzis je wykupie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda, z tym sokiem z buraka, ja codziennie pije ok 2 szklanek tylko mieszam sobie z sokiem z jabłka i marchewki, bo samego buraka nie moge przełknąć. Do tego codziennie kanapka z jakąś wędlinką i sałatą. Właśnie taką wcinam :) I jescze babcia czasem mi robi zapę z kalarepy, też podobno podnosi hemoglobinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki.Ładniejsza pogoda i odrazu lepsze samopoczucie.Ale głupota z tym szpitalem tak jakbysmy decydowały o tym ,kiedy bedziemy rodzic.Uleczka olej te pomarancze i pisz z nami jakos tu pusto i smutno na tym topiku ostatnio(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak cicho tutaj,ide dzis o 17 do gin pozniej moze do sklepiku musze kapletowac wyprawke,wiecie co gdy leze tak na boku to mi sie maly wierci robiac takie pagorki noi ja zawolalam mojego syna 15 lat i go pytam ,ogladales OBCY 3, chodzi o ten horror a on tak ,a chcesz zobaczyc OBCY10 ,i polozylam jego reke na brzuchu ,maly okurat kopnol a moj rezollutny syn odskoczyl jak poparzony i pyta CO CI SIE TAM RUSZA a ja w smiech i mowie no OBCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa z tymi szpitalami to naprawdę głupota, ale jak to w Polsce - mało jest rozsądnie zaplanowanych rzeczy:( Neta Twój sen był jeszcze całkiem całkiem, mi się śniło któregoś razu, że rodziłam w immersji wodnej...ale, że robili mi w tej wannie cc:( To dopiero był sen;-) Fajnie, że możemy sobie o wszystkim poopowiadać, ale rzeczywiście czasem tu pusto:( Musimy jakoś częściej tu zaglądać;-) Moja szwagierka pracuje w aptece i kazałam jej zapytać farmaceutki czy mój gin miał racje z tym Feminatalem zamiast zwykłego magnezu i mi powiedziała, że w Feminatalu magnez bardzo słabo się przyswaja, ale jako same witaminy to jest lepszy niż np. Elevit i w ogóle dużo więcej się go sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka to zdaj relacje po powrocie od gina:)Wiecie co moj mały tez mocniej kopie jak leze na boku obojetnie ktorym ciekawe od czego to zalezy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neta znalazłam na necie o drętwieniu rąk w ciąży: Drętwienie rąk w ciąży. DEFINICJA Uczucie cierpnięcia, mrowienia lub bólu palców, dłoni lub całej ręki pojawiające się podczas ciąży. OBJAWY I PRZEBIEG Ból i drętwienie palców lub całej dłoni najczęściej są objawami tzw. zespołu cieśni nadgarstka, który w czasie ciąży występuje dość często. Zespół ten pojawia się u kobiet ciężarnych na skutek zmian hormonalnych powodujących zatrzymanie wody w organizmie. Zastój płynów może wywołać obrzęk torebki stawowej nadgarstka, w której przebiegają nerwy odpowiadające za unerwienie kończyny górnej. Miejscowy wzrost ciśnienia w torebce oraz obrzęk tkanek może uciskać nerwy i wywołać mrowienie, drętwienie oraz ból palców i nadgarstka, który w sporadycznych przypadkach może również promieniować do ramienia. Objawy mogą być znacznie bardziej nasilone w nocy, jak również po dniu, w trakcie którego nadgarstek był znacznie obciążony poprzez wykonywanie czynności wymagających wielokrotnego powtarzania jak np. pisanie, robótki ręczne, krojenie. Objawy najczęściej mijają samoistnie i nie wymagają specjalnego leczenia. WEZWIJ LEKARZA, GDY... Jeżeli ból staje się bardzo dokuczliwy lub drętwienie uniemożliwia utrzymanie w ręku przedmiotów i wykonywanie podstawowych czynności należy skontaktować się z lekarzem. Najczęściej do zwalczenia uciążliwych dolegliwości wystarczą zalecone przez lekarza odpowiednie preparaty witaminowe. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się przyjmowanie środków przeciwbólowych lub też unieruchomienie nadgarstka specjalnym opatrunkiem. Lekarz może również zlecić konsultację u neurologa lub ortopedy. LECZENIE DOMOWE Aby zmniejszyć dolegliwości należy unikać ucisku na daną kończynę, szczególnie podczas wypoczynku nocnego. Dobre rezultaty przynosi również zażywanie preparatów zawierających witaminę B6 oraz magnez. Niezmiernie ważna jest również dieta bogata w te witaminy i mikroelementy. W witaminę B6 bogate są np.: ryby, drób, ziemniaki, mleko, orzechy, słonecznik, warzywa strączkowe, natomiast magnez zawierają np.: fasola biała, pestki dyni, kakao, koper, pietruszka zielona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez zazywam Feminatal metafolin+DHA juz mi sie konczy niezazywam go codziennie,lekarz stwierdził,ze moge,ale niemusze go kupowac i cena jest dosc wysoka ,ale zastanawiam sie jednak na kupnem nastepnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! ja dzisaj z rozbiegu...... koteczek... dzieki za info, musze koniecznie to ustalic z coreczka, ze ma przyjsc na swiat od 8 do 15 :-) tez sie zdecydowalam na falkiewicza/brochow. jest nam najblizej, i w sumie juz zdecydowalam, ze bede sie pisac na zywiol....co bedzie to bedzie. niech mnie tylko nie wysylaja z gola dupa na korytarz czekac :-) uleczka.. ja nie narzekam, bo w sumie mam jeszcze bardzo komfortowa sytuacje. tez za nic nie place, mam abonament w medicover. ale troche mnie przeraza, ze np. przy anemi musze placic za leki, w koncu nie kazdego stac np. na te 60 pln w miesiacu ekstra, albo te antybiotyki po 40 pln na zapalenie pecherza. to sie wszystko sumuje. wiadomo. sadze ze ciezarne powinny miec leki refundowane, tak jak w niemczech. to prawdziwa polityka prorodzinna. ale w pl znalazlyby sie od razu glosy typu: kto kazal ci rozkladac nogi i zachodzic w ciaze. wiec lepiej nie pytaj, co my dostajemy za nasze skladki, bo wiasnie widzisz: znieczulenie od 8 do 15! jestem ciekawa twoich relacji z porodu. mam nadzieje ze jeszcze sie wymienimy wrazeniami. co do pytanie odnosnie ukm to nic takiego u mnie nie stwierdzono, odpukac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia, dzięki za ten artykuł. No u mnie faktycznie te dretwienie nasila się w nocy. Trochę mnie ten artykuł uspokoił, bo nmyślałam że to coś poważniejszego. Poza tym musze jeszcze gina spytać bo od ok m-ca ma na wewnętrznej stronie dłoni zaczerwienienie. To mnie nie piecze, ani nie swędzi, poprostu sobie jest. Jak coś porobię to się zwiększa. Ciekawe co to? Może przez poprawę krążenia?? Uleczka, oczywiście czekamy na relację z wizyty u lekarza. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi kazał kupić Feminatal N i nic więcej, tzn jeszcze ten tadyferon, ale w nim nie ma magnezu ani wit. B6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uleczka.... a nie czekasz na wyprzedaz w lipcu? ja jade do niemiec w czerwcu odwiedzic rodzicow i planuje shopping po nizszych cenach, bo czasami wlasnie juz wtedy mozna cos fajnego taniej kupic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja biore magnezium verla moze u was w aptekach jest,jest to sam magnez dobrze przyswajany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do magnezu to mozna go brac bez konsultacji z lekarzem?Ja zazywałam po jednej tabletce dziennie.Zawsze na wieczor cos dzieje sie z moja noga ,takie dziwne uczucie jakbym nie mogła jej utrzymac,noi jak sie zdenerwuje to to sie nasila nie wiem co to jest zawsze przed spaniem tak sie robi:(Noi cos powieka mi skacze ostatnio:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale właśnie samemu bez konsultacji z lekarzem chyba nie wolno, nie? Ja też myślałam sobie taki magnez kupić, tylko trochę się boję. Ale z drugiej strony mój gin i tak w życiu mi nie powie, żebym kupiła. Składki płacimy nie dla naszego zdrowia tylko na diety rządowe. Już dawno się o tym przekonałam. Prawdziwa opieka jest tylko wtedy, gdy idziesz prywatnie do lekarza i płacisz raz jeszcze za to co należy Ci się w NFZ. No, ale cóż taki kraj:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neta z tym zaczerwienieniem to nie mam pojęcie co to może być. Ja mam czerwone tylko końcówki palców - opuszki, bo one mi drętwieją cały dzień już teraz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×