Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Asiaaaa, ale się rozbawiłam jak przeczytałam, że Twój Dzidziuś nie chce pokazać co tam ma między nogami. Fajnie to napisałaś. Ja idę a to badanie w piątek, już się nie mogę doczekać. Co do łóżeczka, to mam straszną ochotę na drewniane, lub białe, jest takie dziecinne. Te turystyczne nie są w moim guście, zwłaszcza, że są właśnie zabudowane. Ale każdy ma inny gust prawda? Co do wózka, to marzy mi się z gondolą, ale nie taki \"starodawny\", bo mam 160 cm i będę wyglądała jak starsza siostra, a nie jak mama, a po drugie, to w mieście niepraktycznie, zwłaszcza, że zamierzam się przemieszczać metrem, a po trzecie, to cena!!! Ale się rozpisałam... przepraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) No fajne te tuystyczne lozeczka... Takie kolorowe i z przewijakami... Tez takie chcialam przy Eriku, ale teraz sie ciesze ze mamy zwykle. Erik bardzo lubi jak go sie glaszcze po czolku wiec to jest latwe wkladajac reke przez szczebelki. U tesciow mamy turystyczne i szalu dostawalam bo plecy bolaly od schylania a w brzuch bok lozeczka mi sie wbijal. No i materac dodatkowy konieczny bo tam jest taka cienizna twarda... A i jeszcze sprawa czyszczenie - drewniane mozna co chwile szmatka rach ciach przetrzec,a zeby sciagnac ten amterial do prania to troche zachodu jest. Ale kazda musi sama zdecydowac co dla niej najlepiej :) Gratuluje Usg :) nawet jesli maluszek akurat spal to i tak fajnie zobaczyc :) Nie wiedzialam ze na kolke trzeba az taka uwage zwracac. Oby jak najzadziej ci sie zdarzala :) Widze ze remonty w pelni :) U nas tez chyba w tym tyg sie zacznie malowanie i przeprowadzka sypialni,a w niej pokoj dla Erika. Moj Doniu przyniosl juz meterialy, ale jakos go nie chce popedzac bo w niedziele ma urodziny to nalezy mu sie odpoczynek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kobietki:) Co do ruchów dzidzia to jeszcze czułam wieczorem 2x kopniaczki :) Ale nie chce się nakręcać, bo może wyjść, że się popełniłam i termin porodu mam ten późniejszy ;) Co do odczuć to w pierwszej ciąży łatwo pomylić kopniaczki z przelewaniem się. Ale kopniaczki z czasem są coraz mocniejsze i regularniejsze. Wtedy już się nie przegapi :) Łóżeczko... Na początku zastanawialam się właśnie nad tym turystycznym. Oczywiście odrazu pomyślałam, ze trzeba dokupić materac... I wkońcu rozmysliłam się... Raz, koszt łóżeczka i materacyka równa się kosztom kupna tego drewnianego+materac+pościel z wypełnieniem ( mówie o tym z podnoszonym dnem) Dwa ze względu na dzieciaczka. Taki mały szkrabek, przy tym łóżeczku ze szczebelkami ćwiczy podnoszenie do siadu, a potem wstawanie. A w tym turystycznym nie ma za bardzo czego się łapać... I zdecydowana jestem kupić drewniane... Cieszę się, że u Waszych maluszków wszystko wporządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te turystyczne sa kuszące, ale faktycznie mają sporo wad. Nie ma to jak standardowe łóżeczko :) my remont zaczynamy za miesiąc. Niestety nasze cudowne duże łóżko będzie musiało zostać spakowane w karton i będzie czekać na lepsze czasy :( my musimy przetransportować się na kanapę do salonu, którą zresztą musimy dać do zrobienia. Ale już się nie mogę doczekać nowej kuchni, w której będzie srebrny zlew, zmywarka, więcej szafek niż dwie i nowy, nierdzewiejący piec :P Kropelka, ja tez mam 160cm i będę wyglądać jak starsza siostra :P prędzej moja mama będzie wyglądać na mamę... hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nilli, może nie rezygnujcie od razu z sypialni. Zwłaszcza w okresie Twojej ciąży. Najwygodniejsza kanapa nie zastąpi łózka z materacem. A kiedy pojawi się potomek? A nuż będzie Wam wygodniej sypiać z nim albo potomek się przy tym uprze? Na własny kąt dla małego przyjdzie jeszcze czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama na szczęście ma 151cm i jestem od niej wyższa (165cm) więc to ja będę wyglądać na mamę;) Chociaż i tak pewnie będą komentarze, że młoda i z dzieckiem. Wiadomo jak to starsze panie potrafią być uprzejme:/ Ostatnio mnie denerwuje, że wszyscy chcą dotykać mojego brzucha. Fakt, że robią to głównie koleżanki - niby to witając się z maluchem, ale jakoś dziwnie się czuję tak \"molestowana\". A teraz Was zdziwię, bo mój brzuszek zmalał.. Rankiem jest dużo mniejszy niż był wcześniej - wieczorem podobnie jak wcześniej, podejrzewam, że to progesteron wcześniej \"nadmuchiwał\" mi jelita. Ale za to jak teraz położę się na plecach to czuję dokładnie, w którym miejscu jest dzidzia. Brzuch mam w tym miejscu dużo twardszy, a ogólnie jest taki średni. No i im bliżej wieczora tym twardszy. Idę dziś do ginekologa (innego) z tą infekcją, mam nadzieję, że mi coś przepisze. No i chciałabym pójść na L4, bo tak mi dziekanat zaplanować rozkład zajęć - że nie mam kiedy pracować:/ musiałabym jeździć po kilka razy w ciągu dnia do pracy na drugi koniec miasta.. A właśnie najgorzej znoszę jazdę - obojętnie czy to autobusem, czy samochodem:/ Gaga_ to super:), gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GaGa_ cenna uwaga z tymi szczebelkami od łóżeczka, to kolejny plus dla standardowych drewnianych, właśnie mi się przypomniało jak moja Paula nauczyła się wychodzić z łóżeczka dzięki tym szczebelkom i przechodziła do mojego które stało obok :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety nie ma szans na zostawienie łóżka - zajmuje całą sypialnię i ledwo jest przejście. A chcemy właśnie tam zrobić pokój dziecięco - biurowy. Ale planujemy zrobic dużą kanapę narożną, także do spania powinna być wygodna. Tym bardziej, że na zamówienie (połowa taniej niz kupienie w sklepie... :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NiLLi zastanowcie sie jeszcze nad ta narozną, miałam taką w pokoju i moi rodzice mieli dwie w sumie nie wiem dlaczego, bo były niepraktyczne, zajmują duzo miejsca i sa niewygodne w spaniu, my teraz tez chcielismy rogowke z racji na wielkosc i wszyscy nam odradzali w tym znajomi którzy własnie się na taką pokusili i teraz załują więc jesli i tak macie niewiele miejsca i dlatego musicie usunąc duze lozko to tak samo bedzie z rozlozoną rogówką, chyba ze coś pokreciłam i zle zrozumialam :-) w kazdym bądz razie to tylko sugestia a wybór i tak nalezy do was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz mamy sypialnię i pokój dzienny. Chcemy spac na kanapie w pokoju dziennym, bo na łóżko nie ma miejsca. Dlatego chcemy miec dużą kanapę przede wszystkim do spania, czy to prostą, czy narożną. A na narożną mamy miejsce, bo pokój dzienny jest dość spory. Tylko sypialnia to taka klitka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień Dobry wszystkim :) Ale ponury dzień dzisiaj mamy. Na dodatek mam urwanie głowy w pracy :( Ja zdecydowana jestem na łóżeczko drewniane koniecznie z szufladą. Jeszcze dokładnie nie wiem które, zaczne rozglądać się po remoncie. Super, że dzieciaczki rosną i zdrowo się rozwijają. Ja już nie mogę doczekać się naszego usg, a to jeszcz 1,5 tygodnia :( Dzisiaj kolega z pracy zapytał się mnie czy oby nie jestem w ciąży :) Oczywiście zaprzeczyłam, bo u mnie jeszcze nikt nie wie. Ale ostatnio tak mi się brzuszek powiększył, że chyba długo już tego nie ukryję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropelkaaaa hehe mam nadzieje ze przy nast okazji nie bedzie spac i pokaze co tam ma ;] aniuladoniula na kolke nerkowa trzeba uwazac bo ona powoduje skórcze i sa niebezpieczne dla malenstwa gdybym nie trafila do szpitala moglabym stracic :( ale jest wszystko okey kropelkaaa Nilli heheh ja tez mam tyle samo :D na mnie do tej pory mowia dzieciaczek hehe a w kurtce to nie widac ze mam brzuszek chyba ze ktos sie dopatrzy hehe stoje w kolejce bylam zaplacic rachunki i taki koles zaczol mnie typowo podrywac hehe potem hasło \": czy jest taka mozliwosc zaproszenia mnie na kawe a ja taki wzrok na niego i mowie no kawy nie pije to on dalej to moze chociaz spacerek .. LOL a ja hehe no ze tez nie ze na spacerek pojde z moja dzidzia co mam w brzuszku :D a ten szok hehe niech ta zima sie konczyyy ruda2828 hehe nio niestety juz nie ukryjesz a zapewne i tak pewnie wszyscy przypuszczaja ze jstes w ciazy skoro sie jedna osoba odwazyla zapytac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! kochane,ja jak zwykle ostatnio malo czasu mam,bo M wylatuje juz w piatek i mamy mnostwo spraw do zalatwiania,bo on juz nie wroci w najblizszym czasie (rok,dwa...). U mojego 3,5letniego synka stwierdzono zmiany osteoporotyczne w kosciach (moze juz pisalam o tym? ) wiec w zwiazku z tym chodzimy po lekarzach .dzis uslyszlama ze nie sadza zeby to byla osteoporoza tym bardziej,ze je wszytsko,wapn w moroflogii wyszedl ok.wiec raczej slabe kosci ze wzgledu na niska wage i osttanio czeste infekcje,a w styczniu rok temu i w lutym rotawirus,zap.ucha itp... i ze to wynik tego.ublagalam szybkie wizyty i juz w lutym ma badanie DEXA i wizyte by skonsultowac wynik.a mnie na czasie zalezy bo ja za 2m-ce juz bym chciala wyleciec,ale oczywiscie jezeli trzeba bedzie dluzej ze wgl na badania synka to mam w sumie 4m-ce do III trymestru,kiedy to latac juz nie powinnam. w poniedz. mialam wizyte u gina,-macica piekna :) wyniki ok,jutro albo w pt usg! bo gino che zrobic jeszcze przed wylotem mojego M..Ostatnio bylam u gina z synkiem,widzial go po raz pierwszy od czasu ciecia.przejal sie gino sprawami synka mojego i tez konsultowal wszystko z zona pediatra. to chyba tyle.glowa mi peka z niewyspania i wrazen zwiazanych z wizyta synka.wierze ze bedzie ok! no i mam nadzieje ze malenstwo w brzuszku zdrowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania dobre chociaz to ze tylu lekarzy udaje sie wam sprawnie zalatwic. Nieraz ze sluzba zdrowia bywa ciezko a wam przeciez zalezy na czasie. Dziekuje za zaproszenie na n-k. Ogladnelam sobie twoja sporo galerie i musze napisac ze twoj synek to taki maly zalotnik :9 jakos tak slodko mu z oczu patrzy :) Psisko wielgachne :) Mieliscie go juz jak maly sie urodzil? A twoj mezus to ma takie same dziwne upodobanie jak moj Doniu. Moj ma legwana zielonego i chodowal chrzaszcze olbrzymy. Na szczescie zostaly w Pl :) Gaga racja. To chyba najwiekszy plus lozeczek drewnianych. Pamietam jak skakalam po pokoju z radosci jak zobaczylam ze maly usmiecha sie do mnie stojac w lozeczku :) Och... niedlugo znowu bedziemy to przezywac....:) To ja olbrzym tu jestem bo mam 170cm ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cos ostatnimi czasy tu strasznie cichutko :( Wszystkie tak zapracowane? Ja jak większość mam 160 cm. Zasilam szeregi krasnali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 158 , ale w dowodzie osobistym dokonałam krzywoprzysięstwa :):) i mam wpisany 162 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo wyjazdów nad morze... Za czasów szkoły podstawowej co roku wyjeżdzałam na kolonie letnie do Mielenka :) Przez całą Polskę tłukliśmy sie pociągiem ( z małopolski). W ramach tych koloni były także wycieczki m.in. do Kołobrzegu, Koszalina, Sarbinowa, Gąsek, Chłopów na pyszne gofry, Mielna na porządku dziennym.... Fajne czasy... Pewnie jak dzieciaki podrosną, tzn. to maleństwo ;) będziemy chcieli pokazać im polskie morze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figlarna no to pieknie, lepiej nie mów tego głośno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki, byłam dziś u położnej, robiła mi usg... mam zdjęcia... aż się poryczałam... termin mam na 2 a nie 6 sierpnia dzidzia ma 8 cm... później na skrzynkę wyślę Wam zdjęcia... cudo istne :):):):):):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Po tych wczorajszych emocjach po usg dziś dosłownie jakby ktoś ze mnie powietrze spuścił... Postanowiłam nie iść do pracy, wzięłam urlop na żądanie i leniuchuję w domu. Mi też marzy się łóżeczko drewniane lub białe ze szczebelkami. Na początku chcemy spać w tym samym pokoju co dzidzia więc ze względu na małą sypialnię musimy wymienić fajne łóżko nieskładane z wygodnym materacem na jakąś jeszcze niewiadomego pochodzenia - kanapę składaną. Docelowo jednak będziemy podobnie jak u Ciebie Nilli spać w pokoju dziennym na narożniku a dzidzia będzie miała swój pokój. Sporo zmian nas czeka no i wydatków. Lolcia - super! Czekamy na fotki. Ja też jak zeskanuję swojej dzidzi to podeślę na skrzynkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) widze ze temat łózeczka i sypialnie + pokoik maluszka co do łózeczek to jestem za tradycyjnym drewnianym z szufladą na kółkach ( aby polulac maluszka) a sypialnie tez mamy klitkę ale łózka sypialnianego jeszcze nie mamy .mamy tylko takie zwykłe wersalkowe i r=tez bedzie ciasno jak wstawie jakąs komódkę łózeczko i może jeszcze jakis regalik nieduży zobaczymy Dzisiaj rozmawiałam z moją mamą o wózkach że oglądałam a mama mówi że wózek się kupuje krótko przed porodem wg mnie smieszne bo ja chciałam już pomyslec gdzies w maju najpózniej czerwcu ... a Wy kiedy kupujecie wózek ? a w sobote umówiłam sie do gina i zobacze mojego groszka HURA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie wzrostu to ja mam 170 tak jak aniuladoniula tyle że ze mnie już taki troche wieloryb! Co do morza, wakacji i urlopów to ja na żadnych nie byłam od około 10 lat, tak jakoś wyszło, dopiero w 2007 planowałam zabrać Paule na pierwsze wakacje nad morze i tak wyszło że w 2008 przeprowadziłyśmy się nad morze i to nie z racji na morze ale bardziej z braku możliwosci wyboru, jestesmy tu tylko i wyłącznie dlatego ze tu mieszka mój przyszły mąż, gdyby mieszkał w Krakowie pewnie tam byśmy sie przeprowadziły, on nie mógł do nas z racji na pracę więc innego wyjscia nie było i musze wam przyznac ze cięzko było przywyknąc, jeszcze do konca nie znam tego miasta i nie do konca się zaklimatyzowalysmy, latem jest okrpnie, gigantyczne korki, masa turystów, wszedzie głosno a na codzien poza sezonem brak konkretnych sklepów, podejrzewam ze zakupy bedziemy robic w Koszalinie 40km stąd bo tu nic nie ma! No ale czego się nie robi dla miłości :-) Dzisiaj własnie byłam na zebraniu rodziców, strasznie mi sie nie chciało ale z racji na zmiane miejsca zamieszkania (inne osiedle) musialam przepisac swoją Paule do innej bliższej szkoły więc wypadało pójsc posłuchac. A tak w ogóle to po ile miałyscie juz wizyt? normalnie co miesiąc? ja juz fiksuje z tego braku cierpliwosci, miałam dopiero jedną wizyte i drugiej nie moge się doczekac, jakos ten czas się dłuzy :-( Fajnie dziewczyny ze macie za sobą usg i w ogole ze wszystko w porządku, oby jak najwięcej takich wieści!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anyttran :)ja tez dopiero będe miała 2 wizyte ostatnio miałąm 10 stycznia i mi kazała przyjsc dopiero po 6 tygodniach ale już tez nie moge wytrzymac i umówiłąm siena sobotę dwa tygodnie wczesniej a wzrostu mam 172 amężus 182 czyli nasz dzidziuss będzie wysoki :) Dziewczyny napiszcie kiedy kupujecie wózek bo mi sie wydaje że moja mama nie ma racji aby czekac do ostatniej chwili bo po co będzie stał pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko, pewnie kupię, tak jak planujesz, w czerwcu. Nie będę odkładać do samego porodu, bo szczerze mówiąc, szanse na to, że - pardon - rozsypię się dokładnie w terminie są, ale nie stuprocentowe :D Akurat miejsce na złożony wózek się znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika26sz ja nie miałam takiej możliwości, lekarz do którego pójde przyjmuje panstwowo ale nie jest z Kołobrzegu tylko przyjezdza raz w tygodniu - w każdy piątek i do niego mogłam się umowic dopiero od 20stycznia to już pierwszy piatek lutego był cały zajęty więc ide dopiero 13 lutego, wcześniej sie nie da :-( chyba ze prywatnie. Co do wózka to sprawa indywidualna, jesli chcesz wczesniej twoja mama nie powinna się wtrącac ale są takie przyszłe mamy ktore go kupią dopiero po porodzie, i tak w pierwszych dniach zycia dzidziusia nikt nie wychodzi z nim na spacer a lekarz rodzinny czy polozna przychodzą do domu, mywozek kupimy nie wczesniej niż w czerwcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anytram ja mialam razem ze stwierdzeniem 4 wizyty w tym 3 usg wózek nie wiem kiedy kupie chyba na poczatku lipca tak samo jak łożeczko .. a turystyczne zeby stalo u moich rodzicow to w czerwcu zanim wyjade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiaaaaa czy to Ty teraz wysłałaś mi zaproszenie na nk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×