Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

Ja mam wizytę 18 lutego, to już będzie początek 17tc i lekarz powiedział, że prawdopodobnie jeszcze płci nie poznam :( ale pewnie jeszcze następnym razem się doczekam :) najważniejsze, że można maleństwo zobaczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NiLLi jeszcze mozesz nie poznac plci?A powiedzial Ci dlaczego?Bo ja to bylam pewna,ze w takim tyg juz mozna podejrzec kim jest dzidzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie wiem dlaczego. Z tego filmu, do którego link podała GaGa wynika, że dopiero około 20tc narządy zewnętrzne sa na tyle ukształtowane, że ginegolog może je zobaczyć. Wcześniej wprawny ginekolog określa płeć na podstawie tego, pod jakim kątem jest coś tam położone... :) zresztą na każdej stronie pisze coś innego. Wolę się nastawić, że nie będzie widać niż odwrotnie i nic nie zobaczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i pamiętajcie, że płeć na 100% poznacie po porodzie. Do tego czasu nawet najlepszy ginekolog może się pomylić. Tak więc malowanie pokoju na różowo lepiej zostawić na później;) Na razie nie biorę żadnych witamin poza kwasem foliowym. Wyniki mam OK, ginekolog nie widzi więc powodu, żeby coś więcej łykać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikle co do malowania pokoju po poznaniu plci podczas usg to rzeczywiscie niezbyt dobry pomysl,bo dzidzia moze zrobic psikusa i z dziewczynki w chlopca sie przeobrazic:):) Ale fajnie wiedziec ,nawet jesli nie jest to 100% pewnosc kogo nosi sie pod serduszkiem,bo wydaje mi sie ,ze wtedy kobieta jeszcze bardziej zzywa sie sie z kruszynka:):) Ja teraz nie mialam robionego usg tylko posluchalam pierwszy raz jak bije serduszko mej pociechy:):)I mam nadzieje,ze na nastepnej wizycie zrobi mi usg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dziewczyny tak czytam co piszecie i bierze mnie zdumienie że tak wcześnie można poznać płeć dziecka, ja swojej Pauli poznałam w ok 19-20tc to jest jakoś w 5 miesiącu, no i czasem tak jest że dziewczynce pępowina między nózkami się zawinie i wygląda że to chłopiec :-) albo chłopiec ma tak spuchnięte jąderka że wygląda na dziewczynke :-) moja kolezanka do 9mc myślała ze urodzi syna i przy porodzie było wielkie zdziwienie kiedy pojawiła się dziewczynka :-) A witaminy radzę brac całą ciąże, nie słyszałam jeszcze zeby której kobiecie kazano odstawic po jakims czasi, chyba ze miała uczulenie i wymiotowała od witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anytram wdze,ze masz podobny termin jak za pierwszym raze,ale bys miala niespodzianke jakbys urodzila w terminie:):)Dzien po dniu urodzinki pociech:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majko, ja tam jestem związana ze swoim pasożytem bardzo :) Co prawda, mało daje mi w kość i może dlatego darzę go tak gorącymi uczuciami ;). Dla mnie liczy się dziecko, płeć ma mniejsze znaczenie. Możliwe, że przy drugiej ciąży będzie inaczej. Ale czy będę wolała drugiego pasożyta tej samej płci (bo jeden pokój przez kilka-kilkanaście lat, część ubrań do wykorzystania), czy innej (miejsca nie brakuje, fajnie przekonać się, jak to jest z dzieckiem płci przeciwnej) odpowiem za kilka lat dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka15181 dokładnie tak! śmieje sie że dzidziuś będzie prezentem urodzinowym dla mojej Pauli zwłaszcza że chciałaby już rodzeństwo :-) zobaczymy jak to wyjdzie, niby wszystkie znaki wskazują na 17 ale ja czuje że urodze później, Paula miała sie urodzić 2-3 sierpnia, później 7 sierpnia a 9 sierpnia miałam pierwszy raz wywoływany poród, cały dzień na porodówce i nic!! dopiero za drugim razem 16 się udało, także zobaczymy jak to bedzie tym razem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pikle,mi w sumie tez jest to obojetne jaka bedzie plec,bo zdrowie jest jednak najwazniejsze:):)Fakt,ze miec dwoje dzieci tej samej plci jest troszeczke wygoda pod wzgledem pokoju,czy ubran,ale skoro piszesz,ze masz duzo miejsca w domku to czemu by nie mogla byc sobie parka:):)Na pewno ciekawie bys miala:):) anytram prezencik fajny by miala Twoja coreczka,ale musze przyznac ,ze z nia tez mialas przeboje przy porodzie ,tyle terminow porodu i w tym jeden nieudany porod wywolywany,troche przeszlas:):)Oby teraz poszlo latwiej:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brrrrrrrrrrr, tylko nie PARKA. To nie papużki faliste ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Asia wszystko będzie dobrze :) musisz tylko na was bardzo uwazac a wszysto będzie dobrze :) ja tam wcale nie będe malowac pokoju dla babusia malowalismy pół roku temu na zielono ,uniwersalny kolor i dla chłopca i dziewczynki a i tak najwazniejsze aby urodziło sie zdrowe ja mam jutro wizyte u ginekologa juz sie nie moge doczekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokój zawsze mozna przygotowac pod malowanie w trakcie ciaży a potem jak bedzie dzidzius to w ciągu jednego dnia pomalowac. Wczoraj jadlam fete więc troche poczytałam na jej temat jak chcecie to podsyłam link http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1258 tutaj masa pytań i odp dot. ciąży http://twoja-ciaza.com.pl/odpowiedziz1.html tutaj bardzo przykre forum ale troche się z niego dowiedziałam, niestety nic pozytywnego, jak nie chcecie się nakręcac to lepiej nie czytajcie, to dla tych co mają zdrowe spokojne podejście.. http://www.forumginekologiczne.pl/forum/vt,48,237,20214,0 http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=585&w=86374867&a=86374867

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majka15181 nie kumam chyba cosik nie doczytałas ja nie mam teraz wizyty dopiero mam pod koniec lutego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie ... Nie bylo badania ginkowego ani usg. Ale chociaz dobre to ze umowila mnie na 18tego do ginekolog. Wszystkie badania (krew , mocz, cisnienie) idealne i sie zastanawiam czy brac witaminy skoro takie dobre wyniki? Widze ze akurat byl ten temat, a zapomnialam zapytac lekarki... Napewno nie musze zelaza dodatkowo jak z Erikiem. Maly zachowywal sie jak idealny starszy brat :9 Myslalam ze rozniesie ten gabinecik a on 45minut ogladal ulotki dla ciezarnych, pil picie i na koniec zrobil kupe siedzac u poloznej na kolanach :P Dostalam skierowanie tez na badanie nosicielstwa bakteriii w zwiazku z tym ze bylam w Pl - mowila ze mam sie zglosic oddac probke z gardla nosa i "miedzy ogrodami" - myslalm ze to jakas ladna nazwa na odcinek pomiedzy nosem a gardlem. Na szczescie na koniec jeszcze raz temat tego badania poruszylam i zaczelam sie smiac jak mi polozna pokazala ze "miedzy ogrodami" to kawalek miedzy pochwa a odbytem :p krocze po naszemu ;) Dobrze ze mi powiedziala bo bym sie zdziwila jak beda kazali mi sie rozebrac na tym pobieraniu :p Tak czy inaczej narazie dziecwzynki bede sie wpatrywac w zdjecia waszych maluszko i czytac wasze opisy bo my na usg standardowo dopiero 23marca. Asia trzymaj sie a raczej trzymaj kamien! Buzka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniuladoniula to świetnie że wszystko dobrze ale witaminy jednak bym brała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja odradzam branie bez konsultacji z lekarzem. Hiperwitaminoza jest równie niewskazana co awitaminoza, a skoro Aniula ma idealne wyniki, tym bardziej. Dostarcza witamin z jedzenia, po co jej sztuczne witaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey .. mnie cos glowa boli ;/ najadlam sie ale spac mi sie nie chce zbytnio ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antytram, uprzedzaj, proszę, o pyskówkach ;) Nie cierpię bicia piany, a jeszcze mniej czytania jej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Panie :) Widzę, że kolejne sierpnióweczki przybywaja :) witam i gratuluję 🌻 Nie odzywam się, ponieważ mój mąż w domku aż 4 dni i on okupuje komputer ;) Z regóły jak jest w domu to go wykorzystuje do różnych załatwień i wtedy na nic czasu nie mamy :) Ja byłam wczoraj u położnej. Miła babka, odwaliła standarcik ;) Mierzenie ciśnienia, badanie moczu, wywiad czy wszystko wporząku. W między czasie jej asystentka kazała mi się położyc na kozetce i poraz pierwszy posłuchaliśmy bicia serduszzka maleństwa. Bije miarowo i jest wszystko wporządku. Co do witamin to ja kupuje tutaj takie z żelazem, kwasami omega-3, kwasem foliowym, magnezem i wapniem oraz pare innych pomagające przyswajanie poprzednich :) Chyba się sprawdzają, bo nie mam anemii, a w poprzedniej ciąży odrazu wyskoczyła. Ale może mieć też znaczenie moje odzywianie. Jak nigdy zajadam się dużą ilością owoców i obowiązkowo do obiadu dużo warzyw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anialadoniula :) to super że jest wszystko oki ajk masz dobre wyniki to faktycznie po co dodatkowo łykac witaminy Dziewczyny napiszcie jaka jest norma hemoglobiny w ciązy bo ja mam HGB 7.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniko, na moich wynikach norma opiewa na 10,5-16,00, czyli u ciebie za mało. Żelazo pewnie cię czeka. Od razu suszone śliwki kup czy co tam dobrze cię przeczyszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika ja łykam angielski specyfik Pregnacare... Ponoć jeden z lepszych w UK, ale pewnie to tylko nabijanie kasy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie w nawiasie obok wyniku pisze 6.8-9.4 to ja już nic nie rozumiem dobrze że jutro ginekolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×