Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

o tak patrzę że córcię urodziłaś w listopadzie , na wychowawczym pewnie byłaś do marca i ewentualnie zaległy urlop i bieżący to pewnie do maja, a od tego czasu na wychowawczym, no ale lepsze te parę groszy więcej niż marne 450 na wychowawczym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie najczęściej bierze ochotka na świerzutki chlebek z szyneczką i korniszonem:D niby nie zachcianka, ale jak mi się chce to bym zabiła za korniszona hehe:p a usg też nie miałam..dopiero badania zrobiłam i w pt mają do mojego gina dotrzeć, więc na następny tydz będę się umawiać, a wg kalendarza będzie to już 10 tydz;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi wg kalkulatorów wychodzi 6 tc, a jeden pokazuje 5 tc. W czawartek idę do gin. Chciałam dopiero w przyszłym ty ale jest na urlopie i jak mu powiedziałam kiedy miałam ost @ to kazał przyjść teraz. Tak bym chciała, żeby tylko potwiedził na 100% ciążę, żebym była już spokojna, bo choć dwa testy robiłam to jakoś jeszcze nie wierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem nieźle przeziębiona od niedzieli: mam katar, wczoraj miałam 37,5 st.C, dziś pokaszluję. oto co biorę: - mleko z miodem i masłem, - herbatę z miodem i cytryną, - herbatę z malinami (z owoców, nigdy nie wolno z gałązek lub liści - podobno działają poronnie!), - syrop z cebuli, dziś byłam w aptece i kupiłam wapno i rutinoscorbin (biorę 3x1 wapno i 3x2 rutino) i wodę morską na katar (na opakowaniu napisane że może być bezpiecznie stosowany w ciąży i podczas karmienia). Na podwyższoną temperaturę mam w zapasie Apap, ale poczekam z braniem gdy gorączka przekroczy 38 st.C www.porady-poloznej.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dzięki zyrafa dluuga że coś odp w temacie który mnie ciekawi bo juz się bałam że jestem nie widzialna!!!!!! ja nie mam temp tylko jakieś marne 35,7 lub 36,0 tak no teraz 36,6 także spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
NICK............WIEK.......OST@.... . TERMIN..........SKAD Figlarna.........25..........10.11.......17.08......Gdań sk Oles..............29..........24.11.........1.09.......C horzow aguchaaa.......34..........25.11.......1.09........Lubli n ruthles...........22.........28.11.......4.09........Ż ory Koliban...........28.........28.11.......05.09......Wa rszawa MamaIzia... ....22..........?.............6-8.09....Libiąż cleo123..........27..........?.............08.09.....War szawa small size........23.........03.12........10.09......Sztum zyrafa-dluga....24........28.11........11.09......Białys tok ewelkajaw......25.........04.12.......11.09.....Jaworzno dora83..........26...........?......... ..15.09......Szczecin Sytofala.........22.........09.12...........16.09......Dab rówka Wisłocka Karila............27..........15.12.......24.09......Wro cław szkrabek9......26.........19.12........25.09......śląsk< br /> figa84...........24..........22.12.......28.09......B -B Stelka...........28..........26.12.......30.09......Brze g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sytofala, widziałam Cię przed chwilą na innym temacie, nie będę mówić na którym, ale pewnie niedługo sama powiesz... kto by pomyślał... ;) trzymam kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no ładnie żyrafa ja widzę że ty ładnie buszujesz po sieci :) :) :) :) powiem po następnej wizycie choć i tak mnie jezyk świezbi od samego początku ale narazie cisza :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja buszuję promuję swoją stronę i badam preferencje ciężarnych ;) poza tym zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego, a ja muszę być na bieżąco. trzymam za Ciebie kciuki i czekam na dobre wieści :) www.porady-poloznej.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dziękujemy bardzo :) :) :) :) to promuj stronke swobodnie i zdrowiej dam znać jak juz bedę wiedzieć więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ale twoje maleństwo tez dość spore! to powiedz mi co znaczy " nie stwierdzono cech ablacji" szukałam w sieci ale nic konkretnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sytofala, przejrzałam swoje książki i nic nie znalazłam. na początku słowo "ablacja" skojarzyło mi się z genetyką, ale nie znalazłam potwierdzenia. w sumie, jeżeli nie stwierdzono cech słowa które niepokoi, chyba znaczy że jest dobrze ;) przykro mi, ale nie potrafię Ci pomóc w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ok ja się tym wcale nie przejmuję bo jak nie stwierdzono to nie stwierdzono a wiem że jakby było cos nie tak to by mi gin powiedziała ,bo troche panikarz jest z niego ale to i nawet lepiej bo jak nic nie mówi to znaczy że jest ok!!!! to pytanie wynikało z ciekawości. dzięki że poszukałaś :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo jakąś tajemnicA powiało :P:P:P sytofala teraz się już nie wykręcisz i będziesz musiała w końcu napisac o co chodzi:P:P:P:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka 🌼 Karila 🌼 Jesli chodzi o przejście z wychowawczego to nie musicie pytac szefa , składa się wniosek z 30 dniowym wyprzedzeniem . Ja 14 przerywam wychowawczy i od razu tego samego dnia idę na L4. Ja akurat perfidnie zaplanowałam taki powrót , bo i szefa mam podłego i jak wróciłam po macierzyńskim do pracy to mnie traktował jak śmiecia . A jego wytłumaczenie to ,że mam karę bo zaszłam w ciąże , więc ja tym razem mu pokażę ,mam te dobrą sytuację ,że mam umowę na czas nieokreślony . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na dzień dobry witam wszystkie wrzesień-ówki:):) i życze wszystkiego dobrego:) moja historyjka to taka że razem z moim A staramy sie juz 8 m-cy o dzidzie:)to bedzie moja pierwsza ciążą wczoraj zrobiłam test i zobaczylam w końcu wymarzone 2 kreski....mam jedno pytanie.okres powinnam dostać wczoraj.czy to nie bedzie za wczesnie jak juz sie umowie do gina???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmelek, gratuluję :) Poczekaj jeszcze ze 2 tygodnie, bo kilka dni po braku okresu to dużo za wcześnie na wizytę u ginekologa. Oczywiście, jeżeli chcesz to możesz iść, zbada Cię na fotelu i na tej podstawie powie że jesteś w ciąży, ale i tak powie żebyś przyszła za 2-3 tygodnie. Na razie ciesz się z tego co masz i czekaj cierpliwie :) Życzę dużo zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyrafa dluga dziękuje bardzo za rade ..wiec umowie się za 2 tygodnie ale wiesz jak to jest kiedy się tyle czasu czeka na te upragnione dwie kreseczki ..pewnie te dwa tygodnie będą mi mijały jak krew z nosa.bo bardzo bym chciała już być pewna że jest wszystko w porządku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie przyszłe mamy :) Jestem w 9 tygodniu ciąży i termin wypada mi na 6 września.Pochodzę z Ostrowca Świętokrzyskiego,ale aktualnie mieszkam w Anglii i tutaj mam zamiar rodzić (strasznie się tego boję :P ) Mam syna,ma 3 i pół roku i właśnie muszę Go zaprowadzić do przedszkola,więc więcej o sobie napiszę jak wrócę. Mam nadzieję,że pozwolicie mi ze sobą pisać. Dzięki i pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem Cię bardzo dobrze, w końcu tak bardzo pragniecie tego maleństwa... Ja, pomimo, że miałam inny plan (chciałam odczekać jeszcze 2 tygodnie), nie wytrzymałam i poszłam do ginekologa tydzień po tym jak nie pojawił mi się okres. Kazał przyjść za 2 tygodnie. Czekałam jak na szpilkach... a gdy już położyłam się na kozetce do USG, lekarz nie znalazł dziecka. Przeżyłam koszmar. Znalazłam innego lekarza i on od razu pokazał mi dziecko i bijące serduszko. Lepiej dla mnie było spokojnie czekać. Też bardzo chciałam szybko wiedzieć, że wszystko jest dobrze, ale tak chyba mamy wszystkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy nowe mamuśki i gratulujemy, wpiszcie się do tabelki jak już wiecie na kiedy termin. A mnie dziś też troszkę katar męczy, narazie dogadzam sobie herbatą z cytryną i miodem. sytofala - kiedy masz następną wizytę? bo już nie mogę się doczekać co to za nowinka (chociaz troszkę się domyślam, ale to tylko domysły :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrabek 9 z chęcią sie wpisze do tabletki ale dopiero po wizycie u ginekologa:) zyrafo kurcze jak by mi lekarz powiedział że nie widzi mojej dzidzi to bym mu rękę odgryzła:):) ale cóż w tej sytuacji oni są naszą prawie jedyna pomocą:)no nic będę czekać ale jak na razie z chęcią dołączam się do topiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witam nwe wrześnióweczki i zyczę spokoju i radosnego oczekiwania!!!! kochane następna wizyta 7 lutego także jakieś szczególiki dopiero koło 8 lub 9 jak wrócę z cz-wy bo tam prowadzę ciążę i tam planuję rodzic ściskamy :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figlarna tak szef musi się zgodzić po 30 dniach, ale może i wcześniej, ja mam w porządku szefów i w czwartek jak gin potwierdzi to ide na rozmowę z szefowa i mam nadzieję że od 1 lutego na l4. jak nie to trudno poczekam te 30 dni:) witam nowe wrześniówki, fajnie że nas przybywa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka 🌼 no ja tez jutro zanoszę pisemnko , od 14 chcę iść bo 13 ma gina . Już dzwoniłam do kadr a musze czekać na szega bo na urlopie sobie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figlarna to rozumiem że po macierzyńskim wróciłaś do pracy, a dopiero później poszłaś na wychowawczy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz po macierzyńskim wróciłam do pracy , i spotkało mnie coś nie miłego , szef obciął mi godziny pracy i automatycznie spadła mi pensja. Jak zapytałam szefa co się stało skoro byłam z jednych najlepszych pracowników , czy może coś powiedziałam (bo język mam czasami niewyparzony i zdaję sobie z tego sprawę) , a on ,że mam karę . Za co? się zastanawiałam , okazało sie za to ,że zaszłam w ciąży i poszłam na L4 . TO się zbulwersowałam , bo poszłam na L4 w 28 tygodniu jak gin powiedziała ,że chodze do pracy a powinnam leżeć na patologii bo grozi mi przedwczesny poród i moje dziecko może nie przeżyć bo jest malutkie bardzo . Ale najbardziej mnie zabolało to ,że jak firma zawsze urządza wigilie w knajie to szef powiedział ,że mnie sobie nei zyczy bo jestem nieefektywnym pracownikiem na zwolnieniu. Więc bo tym jak zaczął mnie karać za moje macierzyńtwo , poszłam na L4 na 183 dni jak ZUS daję a ,że mam hipercholesterolemie więc nie miałam problemu ,żeby na L4 iść , potem wykorzystalam urlop za 2006 +2007 + 2 dni opieki nad Melką i poszłam na wychowawczy , a że 12 marca konczy mi się płatny wychowawczy , zaplanowaliśmy ,że skoro chcemy mieć jeszcze jedno czemu nie teraz . I jestem w ciąży , tylko tym razem nie poświęce się dla pracy i idę na L4 , I tak moje koleżanki z pracy patrzą na mnie jak na 5 koło u wozu i gryzą się ,że nie pracuję a bony świateczne 2 razy do roku dostaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figlarna, to okropne co Cię spotkało ze strony szefa, bardzo dobrze teraz zrobiłaś z tym L4! Mnie kusiło przez chwilę żeby przejść z wychowawczego na L4 ale w końcu po rozmowie z mężem zrezygnowałam, stwierdziliśmy że takie posunięcie może nas więcej kosztować niż jest warte, szef może nam tego nie wybaczyć :) Zawsze był wobec nas w porządku, teraz ze względu na to że ja nie zarabiam daje mężowi najlepiej płatne dyżury, ja dostaję wszystkie dodatki świąteczne mimo że na wychowawczym teoretycznie mi nie przysługują.. Zresztą pracujemy w publicznej służbie zdrowia w której jak wiadomo nie przelewa się , więc tym bardziej mam opory.. Na szczęście w czasie wychowawczego można przejść na płatny macierzyński po urodzeniu dziecka tylko nie wiadomo dlaczego dostaje się kasę 2 tygodnie krócej niż w przypadku gdy nie jest się na wychowawczym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×