Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość cleo123
basia ja też nie - mało tego - nie mam żadnych typowych objawów...zaczynam się niepokoić - dzisiaj senna jestem...a tak ani zachcianek, ani mdłości (może powinnam się cieszyć) i do tego ból brzucha...no mam objaw - zmienne nastroje i niepohamowane wybuchy złości...(oczywiście za wszystko dostaje tatuś....;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cleo ja tez mam wybuchy zlosci ale moj maz nie toleruje tego tzn troche tak ale tez jest zlosnikim... mi wczoraj bylo ciagle niedobrze... ja po tym szpitalu to teraz ciagle sie boje ze znow bedzie cos nie tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, dziewczyny. Chciałam się przyłączyć do tematu wrześniowego. Wczoraj test pokazał II kreski po półtorej roku starań!!!! Jesteśmy wniebowzięci! Ostatnią @ miałam 19.12.2008 i wg moich obliczeń termin mam na ok 25.09. Do lekarza wybieram się początkiem lutego, teraz i tak za wcześnie, pewnie nic nie zobaczy. Postaram się przeczytać poprzednie strony, żeby poznać Was lepiej. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
basia 19g proszę myśleć tylko pozytywnie nie mozna przeglądać czarnych scenariuszy , wiem że tak tylko można łatwo powiedzieć że trzeba myśleć pozytywnie ale co naj przyjdzie z myslenia o negatywach????? Ja też się wielu żeczy obawiam ale wiem że gdy człowiek się koncentruje na przyjemnych chwilach łatwiej zapomina o codziennych troskach dlatego będę się tej dewizy trzymać zębami i rękami!!!!! :) :) :) :) pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
szkrabek9 witaj!!! gartulujemy i życzymy spokojnego oczekiwania na maleństwo :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkrabek to super! może teraz się okaże że będą dwa ;-))) żartuję... witamy cieplutko ;-)) Basia 19g - to że miałaś plamienia nie znaczy, że będzie cały czas coś nie tak, z pewnością dostałaś jakieś leki i sytuacja jest opanowana. Ale pewnie musisz się teraz oszczędzać bardziej niż gdyby taka sytuacja nie nastąpiła. Znam wiele dziewczyn które miały kłopoty a teraz tulą słodkie szkraby! Głowa do góry! Zyrafa- a Ty jak już się troszkę lepiej czujesz psychicznie?? znalazłaś jakiegoś innego lekarza? a ja czuję się odpukać dobrze jak na razie, córcia daje też raczej pospać w nocy więc żyć nie umierać hihi i na poprawę humorków, śmieszny kalendarz znalazłam z którego wynika, że powinnam mieć chłopca ;-) no i potwierdziło się że pierwsza miała być córcia... zobaczcie sobie http://www.familie.pl/Gravid/Kalende...&submit=Oblicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban dzikuje:) staram sie myslec pozytywnie. Dostalam luteine 1 raz dziennie pod jezyk. mam nadzieje ze plamienia sie juz nie pojawia:) ale od tej luteiny mi niedobrze bo ciagle czuje jej smak w buzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia19g - jak się będziesz po nim bardzo żle czuła to powiedz lekarzowi to Ci zmieni na duphaston, ma też podobne działanie tylko to jest do łykania i o wszystkim co Cię niepokoi powinnaś sobie może zapisywać żeby potem móc pytać lekarza a jak coś niepokojącego to się umawiaj i jedź!! ale tak jak pisałam na pewno będzie dobrze!!! Ja jak byłam w ciąży z córcią to do 23 tygodnia brałam właśnie duphaston.. i jest teraz śliczniutka i zdrowiutka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bede wlasnie musiala porozmawiac z moim lekarzem prowadzacym wizyte mam 28 bo tam w szpitalu gdzie bylam on nie pracuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmieniłam lekarza, byłam dziś u takiego, którego pacjentki bardzo sobie chwalą :) zrobił mi USG i ..... pojawiło się maleństwo z pikającym serduszkiem.... popłakałam się jak je zobaczyłam bo już myślałam że nic z tego nie będzie.... jest we mnie mój malutki skarb, nawet nie wyobrażacie sobie, jak się cieszę..... lekarzowi nie powiedziałam że jestem położną, i powstrzymałam się nawet wtedy, gdy tłumaczył mi podstawowe sprawy jak dziecku... ale dzięki temu mogłam z nim rozmawiać jak zwyczajna pacjentka, co bardzo mi odpowiada. lekarz wszystko jasno tłumaczy, jest bardzo życzliwy, jak się popłakałam, to przyniósł mi chusteczki ;) mam nadzieję, że przez całą ciążę będę z niego zadowolona. termin porodu USG wyznaczyło mi na 11 września. wynika z tego, że do zapłodnienia doszło innego dnia niż myśleliśmy ;) teraz będziemy musieli czekać na nie tydzień dłużej, a mentalnie cofamy się z końca 8 na koniec 7 tygodnia. gdzie jest nasza lista? Nick....................imię.......wiek.........tc..... . termin..........miasto Figlarna..........Agnieszka.......25..........9......... .17.08........ Gdańsk Oles..................................29..........7..... .......1.09....... ..Chorzow ruthles............monika........22.............7....... ......4.09....żory zyrafa-dluga.....Magda...........24...........7......... .11.09.........Białystok Koliban..........Liliana...........28..........7........ .05.09.........Warszawa MamaIzia.........Izabela..........22..........7....... ...6-8.09 ........Libiąż cleo123.....Magda............27..........6...... ...08.09.......Warszawa small size............................23...........6.........10.09 ........Sztum dora83.............Dorota.........26...........5........ 15.09...... Szczecin Sytofala............Sylwia..........22...........6...... ...16.09......Dabrówka Wisłocka karilka.............Kamila..........27...........4...... ...24.09.. ...Wrocław www.porady-poloznej.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za 1,5 miesiąca kończe 26 lat , mąż w tym roku 33 lata , to najwyższy czas by mieć 2 dziecko. Choć reakcja mojej mamy przebije wszystkie reakcję innych otaczających was ludzi. Otóż oznajmiła mi ,że jestem pie**olnięta,że mamy dugie dziecko w drodze, że jej wystarczy jedna wnuczka, i odkąd powiedziałam jej traktuje mnie jak zbędny balast , dlatego nie mam zamiaru jej odwiedzać w najbliższym czasie.Skoro ja jej nie jestem potrzebna to ona mi tymbardziej.Źle wpływa na mnie obcowanie z matką, muszę nabrać dynstansu do tych wielu lat krzywd.Teściowa bardzo się za to cieszy. Jeśli chodzi o opiekę lekarską to ja niechodzę w Gdańsku do gina , wolę dojeżdzać 50 km do lekarza , który prowadził moją koncówkę z pierwszym szkrabem. A rodziłam w Gdańsku - Zaspa , nie mogę narzekać , 2-pokojowy pokój , miła opieka , pomoc w razie potrzeby . Choć powiem , ŻE zalezy na jaką zmianę się trafi ,a w czerwcu zawiozłam kolezankę na Zaspę z bólami po terminie to lekarz jej niezbadał tylko powiedział ,że sobie uroiła musiałam wkroczyć i użyć swojego ostrego języka. Teraz będę rodzić w Tucholi w Kujawsko-Pomorskiem , zobaczymy jak bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina26
witam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina26
mam kilka pytań do kobitek już dzieciatych: urodziłam brzdąca w październiku 2008 potem po połogu miałam jakieś plamienie ok 20 grudnia nie stosowaliśmy zabezpieczenia ,cały czas karmię piersią i jeśli to był okres to juz powinnam mieć następny:( a nie mam boję się testu. czy okres po porodzie wraca tak szybo ? czy jest od razu regularny? synek kończy dopiero 3 msc więc różnica wieku nie będzie nawet roku:(sama boję się prawdy. nie chcę iść do lekarza jeszcze po pierwszym porodzie blizna boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okres po porodzie wraca w różnym czasie - zależy od tego, jak sumiennie karmi się piersią. Jeżeli karmi się piersią regularnie od samego początku, od pierwszego dnia po porodzie - codziennie co 2-3 godziny bez przerw nocnych, to hormony kobiece są zablokowane na tak długo, jak długo trwa takie karmienie. Jeżeli karmi się piersią różnie - raz bardziej regularnie, raz mniej - można dostać okres już po 20-50 dniach po porodzie, a cykle od samego początku mogą być owulacyjne. Niestety znam dziewczyny, które w ciągu 12 miesięcy rodzą dwoje dzieci. Zrób test, a będziesz miała pewność. Odwagi, zobaczysz, że będzie dobrze :) www.porady-poloznej.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to chyba do was dołącze:) termin by wyszedł na 29 września jeszcze poczekam tydzień i zrobię test narazie spóźniam sie dopiero 3 dni a karmiłam od początku z przerwa nocna nawet 8 godz.a seksem miałam okazje sie cieszy dopiero 2 razy i już wpadka????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malina nie masz pewności przecież że jesteś w ciąży ;-) może się zdarzyć że okres miałaś a potem znowu rośnie poziom prolaktyny i jakby znowu może nie być przez 2-3 miesiące. moje niektóre koleżanki tak miały. Więc dla pewności zrób test ale na nic się nie nastawiaj ;-) trzymam kciuki by wyszło tak jak, jak naprawdę pragniesz ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za miłe przyjęcie :) ja chyba jestem trochę w tyle za wami, nie byłam u lekarza jeszcze, wy już trochę doświadczone, a niektóre już drugiego maleństwa się spodziewają!! Koliban - mi też wyszła córka wg chińskiego kalendarza :) Żyrafa - nie ma chyba większej radości niż upewnić się, że pod Twoim bije drugie serce! Cieszę się razem z Tobą! basia19g - tylko stosować się do zaleceń lekarza i wierze że będzie wszytsko dobrze :) Jeśli pozwolicie to dopiszę się do tabelki: Nick....................imię.......wiek.........tc..... . termin..........miasto Figlarna..........Agnieszka.......25..........9......... .17.08........ Gdańsk Oles..................................29..........7..... .......1.09....... ..Chorzow ruthles............monika........22.............7....... ......4.09....żory zyrafa-dluga.....Magda...........24...........7......... .11.09.........Białystok Koliban..........Liliana...........28..........7........ .05.09.........Warszawa MamaIzia.........Izabela..........22..........7....... ...6-8.09 ........Libiąż cleo123.....Magda............27..........6...... ...08.09.......Warszawa small size............................23...........6.........10.09 ........Sztum dora83.............Dorota.........26...........5........ 15.09...... Szczecin Sytofala............Sylwia..........22...........6...... ...16.09......Dabrówka Wisłocka karilka.............Kamila..........27...........4...... ...24.09.. ...Wrocław szkrabek9.........Kamila..........26...........4.........25.09......śląsk ja i karlika wyglądamy prawie jak jedna i ta sama osoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figlarna przykre to, że nie możesz na matkę liczyć... ale Tworzysz nową rodzinę więc nie przejmuj się jej głupim gadaniem, dobrze, że chociaż teściowa normalna ;-)) Ale Ty to młodziutka przecież jesteś... więc teoretycznie masz czas, ale fakt faktem Ty decydujesz! Ja sobie kiedyś postanowiłam, że chciałabym się uwinąć z dziećmi do 30 ;-) co by potem z nimi biegać a nie za nimi sapiąc z braku sił... i jak Bóg pozwoli tak się stanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle ja nie rozumiem jak można powiedzieć że jej wystarczy jedna wnuczka... toż to przecież nie jej sprawa ile ty masz dzieci!!! A jak byś chciała mieć np 4 to co??? się zjeżyłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koliban fajny ten kalendarz :) wyszło ze mogłabym mieć dziewczynkę:) i potwierdziło że mam chłopca:) szkoda że nie jestem chinką może byłoby większe prawdopodobieństwo? choć jem tylko w zasadzie ryż i marchewkę bo mały jest alergikiem i stopy mam małe i oczy lekko skośne więc jestem taka pół na pół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malina i nie chcę Cię zniechęcać ale moja córcia się odstawiła od piersi jak zaszłam w ciążę ;-) i generalnie jakoś tak bezproblemowo przestawiła się na butlę, chociaż przez miesiąc próbowałam bez żadnych efektów... Ale zrób test, bo ja jestem dopiero w 7 tygodniu a już kocham tą małą istotkę.... kobieta to emocjonalnie zawsze do takich podejrzeń podchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trochę się boję drugiej ciązy, po trudnych początkach z maluchem nie wiem jak dałabym sobie radę. a teściowa radziła drugie dziecko po 3 latach i koniecznie dziewczynkę, może jeszcze pomoże ją zrobić;) z kolei jak długo karmić piersią pierwsze dziecko jeśli drugie w drodze? poczekamy zobaczymy, daję jeszcze tydzień oczekiwań a dopiero później będę sie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ta wyglądałby mój suwaczek:) poprzednią ciążę spędziłam na kafe dzieląc swoje smutki i dolegliwości, jak nie wyjdzie nic z tego to będę do was zaglądać by podtrzymać na duchu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żyrafko..aż mi się banan na buzi pojawił;d cieszę się,że z maleństwem wszystko dobrze;) malina zrób test tak jak mówią dziewczyny i się wszystko okaże;)moja teściowa też tak mówiła,że mamy poczekać itp a teraz szaleje z radości, że drugie niedługo będzie:) koliban masz przepiękne imię!!dopiero teraz w tabelce zauwarzyłam;p właśnie tak chcemy dać naszej córeczce:) witam nowe dziewczyny:)🌼 laseczki a jak z waszymi brzuchami?w pierwszej ciąży było mi widać dopiero w 5 miesiącu.. a tu 9 tydz się zaczął a brzuch jak z 6 miesiąca:|?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×