Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Dzieki dziewczyny:) a my dalej nie mamy pojecia jakie imie wybrac... nic mi jakos nie pasuje... moze dostane natchnienia pozniej..hmmm:) jesli chodzi o ruchy dzidzi... czy mozliwe jest zeby je czuc z przerwami? Pare dni temu i od tej pory nicccc...hmmm dobrze ze pojutrze ide do gina bo zaczyna mnie to martwic:( ... hmm a moze to jedak nei byla dzidzia.... no ale jak nie ona to kto?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akno dzieki a waze sie 2 razy dziennie:) rano i wieczorem, wiec przytylam chyba z 2 kg jesli liczy sie waga poranna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna........25….......?...........17.08.......Gdańs k.... 2.Oles.............29......chłopak......1.09.......Cho r zów... 3.aguchaaa......34.........?...........1.09........Lubli n .. .... 4.justa140283….26.........?...........1.09….. ...k/Łodzi..........7KG 5.mamamadrid...34.........?...........3.09.......Madrid. . .........2 kg 6.mamabelgie…...32.........?...........3.09.......B elgia. ..........0kg 7.MamaIzia........22..........?..........3.09......Libi ąż...........-3kg 8.nitaanita........24..........?..........04.09…... L ubli n...........3kg 9.zyrafa-dluga....24.....chłopak??....05.09......Białys tok.......3 kg 10.evka81.........27.........?...........06.09…...C ambr dge.......0kg 11.cleo123........27.........?...........08.09....War s z aw a... 12.small size......23.........?...........08.09…..Sztum.............. 2kg 13.ruthles.........23.........?..........10.09.....Żory .... ..........3kg 14.Rudka..........31.........?..........10.09.....Wawa. .............1g 15.ewelkajaw.....25.........?..........11.09.....Jaworzn o.........0kg 16. Koliban........28.........?...........12.09…….Wa rszawa........2kg 18.malinka888…..24.........?...........15.09.......Lesz no...........2kg 19. basia19g......23.........?...........15.09.....Zgorzelec..........3kg 20.Sytofala........22.........?...........16.09….. .D-ka Wisłocka... 21.emce............29.........?..........16.09.....Świno ujście.... 22.chochlik_.......29.........?..........18.09.....K/Kra k owa.......? 23.misha85 ........24.........?..........16.09.....Warszawa........ 24.Sylwunia83.....26.........?...........16.09....Lidzba rk W........0kg 25.agraweczka...26.........?...........16.09.....k/Olsz tyna.......1kg 26.cytrynka77....25.........?...........18.09…..Ir landia.............0kg 27.dalena..........35.........?............19.09....Poz nań.............3 kg 28.Puchatek22...24.........?............20.09.....Skiern iewice.....2kg 29.agunda.........27.........?............22.09.....wroc ław...........2kg 30.nerwi...........26.........?............22.09.....Wro cław...........0kg 31.Anulka1988....21.........?............22.09…... Warszawa........-6kg 32.*akna**.........25.........?............22.09......By dgoszcz........1kg 33.szczesliwaaa..26.........?............23.09…... Dębica .............1kg 34.Karila...........27.........?............24.09.....W rocław........ 35.szkrabek9.....26.........?............25.09......Śląs k ............. 36.agamycha.....27..........?...........26.09......Szcze cin.........0kg 37.Mal_g..........34......aniołek.....14.02 .....Brisbane 38.figa84.........25..........?............29.09.......B - B................2kg 39.mamuśkaaa3.33..........?............29.09.......Wodzi sław…....2kg 40.Iza339.........29..........?...........29.09........P iastów........-3kg 41.Stelka.........28...........?...........30.09........ Brzeg............0iiii Fajnie że Puchatek zajęła się zmianą tabelki :) Dzięki kochana :* Co do płci - osobiście jeszcze nie widziałam siusiaka, ale ginekolog mówi że obstawia że będzie synuś. Dlatego postawiłam znaki zapytania. Imiona dla synka w końcu wybrane!! Doszliśmy do kompromisu i będzie się nazywał Rafał albo Michał. A jakby to była córcia, to Basia lub Lidia. Ja nie mam wagi w domu więc wpisuję to, co mam w karcie ciąży, dlatego będę wagę aktualizować po każdej wizycie. Do gina idę we wtorek, ale nie będę miała USG, tylko taką kontrolną wizytę. Kolejny podgląd malucha z potwierdzeniem płci będzie dopiero pewnie za miesiąc - po świętach. Dowiem się, czy na USG będę mogła zabrać męża i czy zrobi mi USG 4D (bo inaczej mąż nic nie zobaczy :) Dziś znów mnie kłuje brzuch... To takie pojedyncze ukłucia a potem długo spokój i znów ukłucie. Łykam no-spę i staram się leżeć, no ale wiadomo jak jest. Dziś jedziemy na imieniny do teścia - dziś Józefa, dziewczyny, dyspensa od postu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, a my dzisiaj przelozylismy nasz slub na 8 maja 2010 , zaplanowany byl na 27 czerwca 2009, ale ja z brzuszkiem - nie wcisne sie w wymarzona sukienke:P wiec przelozylismy. wczoraj weszlismy w 17 tydzien :D i czulam jakby takie lekkie pukpuk od srodka :D mam nadzieje ze to maluszek daje znac o sobie. brzuch tez mnie czasami kluje, mam nadzieje ze to niegrozne, wizyta dopiero 1 kwietnia, mam nadzieje ze frontem sie odwroci i bedzie plec widac :D pozdrawiam goraco :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogole to wszyscy mi mowia ze mizernie na twarzy wygladam :/ w sumie to blada jestem,mam nadzieje ze to z niewyspania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez czesto kluje tak jakby jajniki... ja tez wizyte mam 1 kwietnia:)juz nie moge sie doczekac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co czy to mozliwe ze jak poloze reke na brzuchu to czuje delikatne ruchy dziecka? bo mi sie wydaje ze to jest to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie mam wagi w domu więc wpisuje zmianę wagi po przyjściu od ginekologa. Dziewczyny gratuluje chłopaków!!! Teraz czekamy na info o jakiejś kobietce :) w końcu musi być sprawiedliwie :) Ja ma wizytę 5 marca i dopiero wtedy dowiem się co to za człowieczek jest we mnie. Na razie cierpliwie czekam. Mam tylko nadzieję, że się odpowiednio ułoży i pokaże co trzeba :) Basiu może rzeczywiście już czujesz ruchy. Bardzo Ci zazdroszczę, bo ja jeszcze nic nie czuje. A przepraszam ... czuje że mi brzuch rośnie :) I pomyśleć że jeszcze nie tak dawno był całkiem płaski. Ale niech rośnie. Oto przecież chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
NICK............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna........25….......?...........17.08..... ..Gdańs k.... 2.Oles.............29......chłopak......1.09.......Cho r zów... 3.aguchaaa......34.........?...........1.09........Lubli n .. .... 4.justa140283….26.........?...........1.09…. . ...k/Łodzi..........7KG 5.mamamadrid...34.........?...........3.09.......Madrid. . .........2 kg 6.mamabelgie…...32.........?...........3.09....... B elgia. ..........0kg 7.MamaIzia........22..........?..........3.09......Libi ąż...........-3kg 8.nitaanita........24..........?..........04.09….. . L ubli n...........3kg 9.zyrafa-dluga....24.....chłopak??....05.09......Białys tok.......3 kg 10.evka81.........27.........?...........06.09…... C ambr dge.......0kg 11.cleo123........27.........?...........08.09....War s z aw a... 12.small size......23.........?...........08.09…..Sztum........ ...... 2kg 13.ruthles.........23.........?..........10.09.....Żory .... ..........3kg 14.Rudka..........31.........?..........10.09.....Wawa. .............1g 15.ewelkajaw.....25.........?..........11.09.....Jaworzn o.........0kg 16. Koliban........28.........?...........12.09…….Wa rszawa........2kg 17. basia19g......23.........?...........15.09.....Zgorzelec.... ......3kg 18.Sytofala........22.........?...........16.09….. .D-ka Wisłocka... 19.emce............29.........?..........16.09.....Świno ujście.... 20.chochlik_.......29.........?..........18.09.....K/Kra k owa.......? 21.misha85 ........24.........?..........16.09.....Warszawa........ 22.Sylwunia83.....26.........?...........16.09....Lidzba rk W........0kg 23.agraweczka...26.........?...........16.09.....k/Olsz tyna.......1kg 24.cytrynka77....25.........?...........18.09…..Ir landia.............0kg 25.dalena..........35.........?............19.09....Poz nań.............3 kg 26.Puchatek22...24.........?............20.09.....Skiern iewice.....2kg 27.agunda.........27.........?............22.09.....wroc ław...........2kg 28.nerwi...........26.........?............22.09.....Wro cław...........0kg 29.Anulka1988....21.........?............22.09…... Warszawa........-6kg 30.*akna**.........25.........?............22.09......By dgoszcz........1kg 31.szczesliwaaa..26.........?............23.09…... Dębica .............1kg 32.Karila...........27.........?............24.09.....W rocław........ 33.szkrabek9.....26.........?............25.09......Śląs k ............. 34.Malinka88888..24........?.............25.09.....Leszno.............3kg 35.agamycha.....27..........?...........26.09......Szcze cin.........0kg 36.Mal_g..........34......aniołek.....14.02 .....Brisbane 37.figa84.........25..........?............29.09.......B - B................2kg 38.mamuśkaaa3.33..........?............29.09.......Wodzi sław…....2kg 39.Iza339.........29..........?...........29.09........P iastów........-3kg 40.Stelka.........28...........?...........30.09........ Brzeg............0iiii Przytyło mi się..... Dziś ogólnie czuję sie nie najlepiej... Zmęczona jestem tak, jakbym nie wiem co robiła.. A spałam po południu 2 godziny... Zaraza idę się wykąpać i do wyrka... Niech ten dzień się już skończy... Do tego jakąś dolinę złapałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mnie też czasem coś kłuje w jajniku tak troszkę pokłuje i przestaje ale widzę że większość ma z tym problem :) NICK............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna........25….......?...........17.08..... ..Gdańs k.... 2.Oles.............29......chłopak......1.09.......Cho r zów... 3.aguchaaa......34.........?...........1.09........Lubli n .. .... 4.justa140283….26.........?...........1.09…. . ...k/Łodzi..........7KG 5.mamamadrid...34.........?...........3.09.......Madrid. . .........2 kg 6.mamabelgie…...32.........?...........3.09....... B elgia. ..........0kg 7.MamaIzia........22..........?..........3.09......Libi ąż...........-3kg 8.nitaanita........24..........?..........04.09….. . L ubli n...........3kg 9.zyrafa-dluga....24.....chłopak??....05.09......Białys tok.......3 kg 10.evka81.........27.........?...........06.09…... C ambr dge.......0kg 11.cleo123........27.........?...........08.09....War s z aw a... 12.small size......23.........?...........08.09…..Sztum........ ...... 2kg 13.ruthles.........23.........?..........10.09.....Żory .... ..........3kg 14.Rudka..........31.........?..........10.09.....Wawa. .............1g 15.ewelkajaw.....25.........?..........11.09.....Jaworzn o.........-2kg 16. Koliban........28.........?...........12.09…….Wa rszawa........2kg 17. basia19g......23.........?...........15.09.....Zgorzelec.... ......3kg 18.Sytofala........22.........?...........16.09….. .D-ka Wisłocka... 19.emce............29.........?..........16.09.....Świno ujście.... 20.chochlik_.......29.........?..........18.09.....K/Kra k owa.......? 21.misha85 ........24.........?..........16.09.....Warszawa........ 22.Sylwunia83.....26.........?...........16.09....Lidzba rk W........0kg 23.agraweczka...26.........?...........16.09.....k/Olsz tyna.......1kg 24.cytrynka77....25.........?...........18.09…..Ir landia.............0kg 25.dalena..........35.........?............19.09....Poz nań.............3 kg 26.Puchatek22...24.........?............20.09.....Skiern iewice.....2kg 27.agunda.........27.........?............22.09.....wroc ław...........2kg 28.nerwi...........26.........?............22.09.....Wro cław...........0kg 29.Anulka1988....21.........?............22.09…... Warszawa........-6kg 30.*akna**.........25.........?............22.09......By dgoszcz........1kg 31.szczesliwaaa..26.........?............23.09…... Dębica .............1kg 32.Karila...........27.........?............24.09.....W rocław........ 33.szkrabek9.....26.........?............25.09......Śląs k ............. 34.Malinka88888..24........?.............25.09.....Leszn o.............3kg 35.agamycha.....27..........?...........26.09......Szcze cin.........0kg 36.Mal_g..........34......aniołek.....14.02 .....Brisbane 37.figa84.........25..........?............29.09.......B - B................2kg 38.mamuśkaaa3.33..........?............29.09.......Wodzi sław…....2kg 39.Iza339.........29..........?...........29.09........P iastów........-3kg 40.Stelka.........28...........?...........30.09........ Brzeg............0iiii Zmiana w kg u mnie -2kg. ale już to nadrabiam. Wizyte mam na 30 marca bo dopiero wtedy wraca moja lekark z urlopu, ale i tak nie będe wiedziała jeszcze jaka jest płeć dopiero jak pujde na USG a kiedy to będzie to sama niewiem :( chciałabym żeby to było przed świętami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania mała : widzę, ze nie tylko ja się w zyciu namęczyłam z zapaleniami i piaskiem w nerkach;-( Po ciązy przejdź się do dobrego urologa - mi mój rozpisał leki na 12 misięcy. I przez ponad pół roku nic nie chwyciłam. Furagina jest zakazana w 1 i chyba też 3 trymestrze, więc bezpiecznie tylko Urosept. Niestety nie znam dibrego sposobu bezpiecznego w ciąży na piasek;-( Jedynę co Ci mogę poradzić to pić dużo kwaśnego (woda z cytryną, herbata z cytryną). Jak mnie zaczyna gonić do WC z powodu zapalenia, to wmuszam w siebie około 0,5-1 litra letniej wody z całą cytryną. Po 2h jest dużo lepiej. Dopytaj się jeszcze swojego lekarza, bo to co napisałam działa na mnie. Mam mało czasu, żeby tu zaglądać i brak netu w domku;-( ale nadrobiłam:-) Gratuluje chłopaków;-) U mnie pewnie też będzie chłopak, bo takie mam czucie;-) Ide na USG genetyczne w poniedziałek i mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Dziewczyny, czy zapisywałyście się już na szkołę rodzenia? Kiedy się trzeba zapisać? Wiecie może orientacyjnie ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nie zapisywałam się do szkoły rodzenia. Wydaje mi się, że jest jeszcze za wcześnie, ale przyznam się, że zupełnie nie orientuje się w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zycze wszystkim milego wieczorku, ide troche odpoczac bo dzis sie troszke narobilam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, tak długo się znów nie odzywałam, aż mi wstyd :( ale niestety- brak czasu :( przeczytałam namiętnie to co napisałyście i zazdroszczę tym które czują Maleństwa. ja czuję tylko czasami kłucie na dole brzucha i tyle. następną wizytę mam 30 marca i obiecane kolejne usg ale ja nie chce wiedzieć o płci. chcę mieć niespodziankę przy porodzie, ale czy to będzie chłopczyk czy dziewucha to i tak będę się cieszyć, mam tylko nadzieję że będzie zdrowe. z jednej strony zazdroszczę tym, które będą wiedzieć jaka płeć, ale e skuszę się :) ale mam przeczucie ze to bedzie dziewczynka :) co do wygladu to ja wygladam \"strasznie\" blada, podkrazone oczy, nic jeszcze nie przytylam, wyniki mialam bardzo dobre, ale byly one robione 2 miesiace temu. zastanawiam sie czy nie pojsc na L4 gdyz mam dosyc stresujaca prace pomimo tego iz jest to praca biurowa, dzisiaj sie nadenerwowalam w pracy i wlasnie jakby mnie bardziej brzuch bolal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka1988
Hej Brzuszki! Ja juz wstepnie dowiadywalam sie na temat szkoly rodzenia:) Na pewno sie zapisze do szpitala na ul. Inflanckiej- tam jest bezplatna szkola rodzenia dla kobiet z Warszawy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba wiekszość szkół rodzenia w szpitalach jest bezplatna. sponsorują firmy produkujące akcesoria dziecięce, nam nawet dali zestaw różnych próbek kosmetyków. Polecam bardzo taką szpitalną szkołe rodzenia, moze ustępują tym prywatnym jeśli chodzi o poświęcony pacjentkom czas i jakość zajęć ale można poznać lekarzy i położne, oswoić się ze szpitalem w którym mamy zamiar rodzić , dowiedzieć się od prowadzących jakie tam panują zwyczaje itp. Najlepiej zapisać się między 30 a 33 tygodniem, zajęcia trwaja zwykle 4-6 tyg (w tych szpitalnych, nie wiem jak prywatne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale popisałyście.... miałam kupę czytania :) Ja po wizycie, maluch wporządku, Zdjęcia usg mam więc podziwiam tylko. WIDZIAŁAM JAK ZIEWAŁO SOBIE - CUUUDO. Nie powiedział mi gin nic na temat przezierności... powiedział że jest ok wszytsko i nie powiedział o żadnych nieprawidłowościach. Czy tak robią niektórzy? Po prostu nie informują? Mówił mi tylko o nosku, że rączki i nóżki są. No nie wiem, ale nie martwię się bo w końcu nie mówił nic że coś jest nie tak. Gratuluję chłopaczków!!! Teraz czas na jakieś dziewczynki żeby się pojawiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie do większości szkół rodzenia zapisuje się po 27 tygodniu, więc jeszcze jest za wcześnie. Co do sposobów na piasek - trzeba zakwaszać mocz cytrusami i dużo pić - jeżeli będzie się regularnie pozbywać piasku częstym siusianiem nie będzie on zalegał i tworzył kamieni. Do tego można łykać no-spę do rozkurczania moczowodów. Niestety w ciąży zwiększają się predyspozycje do zakażeń układu moczowego i tworzenia piasków i kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie,to znowu ja z zapytaniem do Zyrafki:) kochana,pisze wlasnie odnosnie tego klucia,ktore okazalo sie ze wy tez macie.kluje mnie dokladnie jak was,co jakis czas ,raz mocniej raz slabiej.w sumie zaczelo sie wczoraj.jednak w nocy sie nasililo. nawet nie moglam sie na bok przewrocic.nie plamie i bol jest krotki i do zniesienia.czy masz jakies podejrzenia co nas tak meczy? niestety tak jak pisalam,kolejna wizyte mam dopiero na poczatek maja.tu niestety tak to dziala:( martwie sie okropnie.musze juz isc do pracy ale wieczorem wejde na forum zeby poczytac co napisalyscie,moze ktoras z was moze mi cos poradzic.jestem bardzo ciekawa co powiedza wam o tym wasi lekarze po wizytach.dobrze zrozumialam,czesc z was ma na 1go kwietnia? dziekuje,pozdrawiam i milego dnia brzuchatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem to, co mi się wydaje: skoro wszystkie mamy to samo, znaczy że nie jest źle ;) Mogę jedynie podejrzewać, że chodzi o kolejny moment, w którym macica się rozciąga, tak samo prawie wszystkie miałyśmy dolegliwości bólowe po terminie nieobecnej miesiączki. Dopóki ten ból przechodzi po no-spie i leżeniu nie powinien być powodem do niepokoju. Która pierwsza pójdzie do ginekologa - zapyta i potwierdzi, czy to jest to :) Ja idę już we wtorek, ktoś idzie szybciej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odpowiedz,bede sledzila to co napiszecie po wizycie. a czy to moze miec jakikolwiek zwiazek z odklejaniem sie lozyska,czy to za wczesnie na takie cos? przykro mi ze tez macie taklie klucia,ale z drugiej strony faktycznie jest mi lzej ze nie jestem sama,bo moze faktycznie to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do odklejania łożyska może dojść po urazie lub w przypadku przewlekłych chorób jak nadciśnienie, cukrzyca lub innych powodujących zmiany w naczyniach krwionośnych. Poza tym wydaje mi się, że na typowe odklejenie łożyska jest jeszcze u nas za wcześnie - nie jest jeszcze ostatecznie wykształcone. A odczucia przy odklejeniu łożyska są inne - to silny ciągły ból i macica tak tkliwa, że niemożliwa do zbadania, krwawienie może wystąpić lub nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
Buaaahaaaa!!!! PUCHATEK22- dobre... Uśmiałam się na całegop....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masakra ten link, dawno się tyle nie śmiałam. Też zastanawiam się skąd się biorą tacy ludzie, i nie wiem skąd ale wiem po co - żebyśmy mieli troszkę radości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) mam pytanko odnosnie toksoplazmozy, czy robilyscie wyniki i jakie wyszly? bo ja mam kota robilam wynik i wyszlo ze jeszcze nie przeszlam tej choroby i sie troche martwie zeby sie nie zarazic... milego dnia, u mnie sloneczko swieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
odp z innego forum na kucia w pachwinach cytuję: Mówiłam gince o tych skórczach i kolkach w pachwinach i uspokoiła mnie że to jest jak najbardziej normalne bo oznacza, że rozciagaja sie wiązadła podtrzymujące macicę. Więc mam sie nie martwić. To tyle ja znalazłam ja mam wizyte jutro ale nie zapytam się o to bo mój gin to straszny panikarz i jeszcze pomysli , że mam faktycznie jakieś bóle papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×