Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

nie wiem jak liczyć i nie liczyć te tygodnie:-) mojemu ginowi z miesiączki wychodzi 13, ale z USG 14. Dla mnie to wogóle jest dziwne, bo do 7 tygodnia to mnie na 4 października termin wychodził, a od 9 tygodnia na 22 wcześnia;-) Dzidziuś sobie nadrobił ot po prostu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja liczę według om bo z usg to róznie mi wychodzi i nawet takie nie realne terminy poczęcia więc trzymam się om :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja z kolei nie pamietam w 100% kiedy mialam ostatni okres(roznica najwyzej pare dni) ale wiem dokladnie kiedy zaszlam w ciaze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja też i z córką wiem i teraz też , bo idealnie zaplanowane i trafione za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej witam wszystkie mamusie, a szczegulnie te nowe :) Mnie od wczoraj cały czas coś gdzieś kłuje, raz na samym środu w dole brzucha innym razem kturyś jajnik, a wczoraj jak sobie kichłam to tak mnie zaczoł boleć lewy jajnik że masakra i dosyć długo bolał nawet no-spa mi za bardzo nie pomogła i dzisiaj też mnie kłuje ale na środu w dole brzucha i niewiem co robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa ja jestem z jastrzębia, nie wiem czy kojarzysz więc nie tak daleko od Ciebie :) mnie kłucie nie pozwoliło spać dziś i czuję się ochydnie słaba, od 2 do 4 kuło co kilkanaście sekund i zero spania miałam. basia ja nie wiem nic o twardnieniu brzucha, słyszałam o tym, ale tak jak pisała sytofala w późńiejszych miesiącach, gdy juz blizej porodu jest. może warto zadzwonić do gin i zapytać? ja wczoraj już prawie, prawie zwracałam, to jest okropne, miało byc przecież lepiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mdłości są dużo mniejsze, ale naciągamnie teraz za to bez powodu przyszło, ide sobie i nagle czuje już w gardle mi idzie, nie wiem kiedy to nastąpi, zawsze niespoidzianką to jest. a co do jedzenia to z mięsa jem chyba tylko mielone w spaghetti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Mnie na szczescie nic nie kłuje, no chyba ze czasami czuje jak mi sie macica rozciaga, ale to dokladnie wiem ze to to. Ale za to mam cały czas mdlosci i wymioty. a dzis sie juz zaczal 17 tydzien. Jeszcze nie czuje ruchow malenstwa i troche mnie to wkurza bo chcialabym juz zobaczyc jak to jest. Powiedzcie mi, kupujecie juz cos dla dzieci czy czekacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akna dzieki za info na temat pastylek:) Wiecie co wczoraj to byl chyba taki dzien jakis dziwny, bo ja juz tez raczej mdlosci nie mam a wczoraj jakby nawrot, nie moglam usnac. Adzis bonu- klucie po prawej stronie. Ale dziewczynki, damy rady! Trabka, ja jeszcze nic nie kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to chyba ja zwariowalam bo mam juz jedna szuflade ubranek w komodzie i lozeczko dla dziecka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anai mała
Hej dawno nie pisałam :( , ale mam strasznie dużo na głowie maż ma firme transportową teraz ma nowe auto u troche się po komplikowalo i narazie musi nim sam jezdzic w trasy mam nadzieje że nie dłużej niż do lipca :( Dziś właśnie jest w trasie i przez ostatnie kilka dni nie miałam chwili żeby popisac Co do kłucia w boku mam czasem tez już zaczynam 17 tc i ruchow nie czuje i bardzo bardzo nie moge się doczekać Ubranka już tak powoli kupuje jaieś pajacyki koszulki tak przy okazji zakupów po 1 /2 szt :p W weekend mam szkołe :( bleeeeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trąbka, kurcze już 17 tydzien i mdłości dalej też Cię męczą.... kto tu doda otuchy? :) ja ubranek tez już mam, ale to daletego, że od kilku lat coś tam gdzieś kupowałam i uzbierała mi się cała wyprawka, chyba do 6m-ca mam dość. ja czasami chodzę do sklepów z używaną odzieżą i tam spooooro wynajduję - markowe a tanie. nowe pokupują znając życie znajomi i rodzina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
Hej dziewczyny.... Ja też mam już troszkę ubranek, a to dlatego, że moja znajoma ma sklep z odzieżą używaną i tak podobnie jak szkrabek, jeśli było cos ładnego to kupowałam... poza tym wiem, że dostanę masę ubranek od kuzynki, po jej dzieciach, więc narazie nie kupuje nic nowego.... Wczoraj również pobolewał mnie brzuch... No i mam takie dziwne wrażene, jakby moja fasolka nie mieściła już się w moim brzuchu... Nie wiem.. Hmm.. trudno to wytłumaczyc... Może któraś ma podobnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) mnie tez wczoraj caly dzien mdlilo choc nie wymiotoalam wogole... a co do klocia to ja je mam ciagle z przerwami, moze na serio skoro kazda z nas je ma to moze to normalne? ja mam bardzo duzo ubranek chlopiecych po synku siostry, tylko ciekawe kto rosnie w moim brzuszku:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania mala
ja jestem robie za spedytorke dla męza hi hi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki ja powoli kończe 15 tydzień. wydaje mi sie od paru dni że czuję ruchy dziecka. dopiero 7 kwietnia ide do gina, mam nadzieję że zrobi mi usg i zobaczę co maluch porabia..( mąż twierdzi że to będzie facet, no cóż zobaczymy) odnośnie ubranek to ja jeszcze nie kupiłam ani jednej sztuki, chociaż ochotę mam straszną, ale jak zaczne to trudno będzie mi przestać! mulenie u mnie przestaje być powoli uciążliwe lecz są dni kiedy muli mnie masakrycznie. najgorsze jest to że spać bym mogła co najmniej po 12 godzin i ciągle mi mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez momentami mam wrazenie jakby mi mialo brzuch rozerwac. i mam juz taki wielki pepek, fuuuuuuuu a zawsze mialam maly, wklesniety a niedlugo pewnie mi wyjdzie na wierzch :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kurcze zaczelam 16 tydzien i brzucha prawie nie widze, przytylam niecale 3 kg... a jak poloze reke na brzuch to tez czuje delikatne ruchy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zaczynam dzis 18 tc i tez brzuszek mały.. czasem sie zastanawiam czy to normalne :O waga +3kg. mam nadzieje ze dzidzia rośnie zdrowo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anatolia to tola przeciez
jestem w 15 tc i rodze we wrzesniu. jak najlepiej spac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anatolia to tola przeciez
aha i od kiedy zacznie sie 5 miesiąc ? od 17 czy od 18 tygodnia bo sa rózne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytskie te nowe i te stare wrześniówki. Ślęcze nad ksiązkami - w weekend uczelnia. I tak w ogóle to nic mi sie nie chce. Chyba dopadło mnie przesilenie wiosenne. Jestem jakaś taka ospała i w ogóle..... Ostatnio same problemy zwalają mi sie na głowę - tak jakby nie mogło być przez te 9 miesiecy byc dobrze i spokojnie :( Ale juz Wam nie marudze i nie narzekam.... Przyznam Wam sie ze też juz myślałam o zakupach dla bejbika. Takich bodach, spioszkach w neutralnych kolokach... Moze sie chociaż troche porozglądam - tak dla poprawy nastroju. Czy u Was juz jest wiosna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ale sie dzisiaj objadlam az wstyd sie przyznac, zrobilam chinszczyzne no i sie nie moglam oprzec 2 dokladkom hehe ;) ciuszkow mam juz troche od kuzynki takie 0-3 mc po jej synku, moja mama juz nakupowala pelno ubranek za 3 tyg do nas przyjezdza to przywiezie (mieszka w anglii a tam sa bardzo tanie ciuszki) ja jeszcze troche poczekam , pewnie w lato bede zwiedzac sklepy za ubrankami,na razie caly czas wozki ogladam . no i mamy juz 17 tyg i 1 dzien :D a w srode wizyta u lekarza, juz sie nie mozemy doczekac :D a co do spania to juz od 2 miesiecy spie na boku badz plecach, na poczatku ciezko bylo sie przestawic, bo zawsze na brzuszku, ale juz sie przyzwyxczailam, dziewczyny czy spicie w stankikach ? mi kolezanka mowila ze dobrze je tak zawsze w staniku trzymac bo obwisna ;/ no i nie wiem.bo przeciez w nocy to jednak sie lezy a nie skacze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haftowany obrusik
🖐️ dziewuszki i brzuszki ;) Dzisiaj prawdziwa wiosna. Powiedzcie mi - te, które pracują - do kiedy zamierzacie pracować? Ja chciałabym jak najdłużej - pracoholik ze mnie. Mam nadzieję, że prezes da mi możliwość pracy w domu jak będę na macierzyńskim. A jak z wychowawczym? Wracacie od razu do pracy czy siedzicie z maluszkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haftowany obrusik
Co do ubranek, to dużo dostanę po siostrze, ale ze mnie zarówno pracoholik jak i zakupoholiczka, więc nie obędzie się bez przebierania w sklepach i masowych zakupów z allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu 19 ja mogę coś powiedziec o twardnieniu brzucha bo miałam to w pierwszej ciązy. Wtedy około 14 tyg zaczęło sie takie niebolesne twardnięcie macicy,kilka razy dziennie. Raz gin badając mnie trafił akurat na moment gdy była napięta i stwierdził \"ma pani wrażliwą macicę\" Więcej nic nie powiedział więc się nie martwiłam, az do 25go tygodnia kiedy to skurcze stały się bardzo częste- kilka na godzinę, trafiłam do szpitala z rozpoznaniem - poród przedwczesny zagrażający, pod kroplówke z fenoterolem, który zresztą wcale skurczy nie wyciszył. Potem brałam ten fenoterol plus magnez i nospa w końskich dawkach aż do36go tygodnia ale skurcze, silne ale wciąż niebolesne, nadal były mniej więcej co kwadrans. I nie prowadziły ani do skracania szyjki, ani nie utrudniały krążenia łożyskowego. Poród się w końcu wcale nie rozpoczął, bo miałam cc ze względu na pępowinę przodującą.Ostatecznie gin stwierdził że taka mojej macicy uroda że się kurczy :) I że wtej ciązy pewnie będzie podobnie. Tylko teraz juz nie dam się faszerowac fenoterolem. Tzn jeśli gin każe to wezmę ale jeśli nie będzie pomagał to odstawie, to świństwo ma okropne skutki uboczne. Morał z tego taki że można mieć te twardnięcia i stawiania się macicy przez całą ciążę i nie jest to groźne dla dziecka, ale u niektórych cięzarnych może to prowadzić do przedwczesnego porodu także powiedz ginowi o tych skurczach, sprawdzaj ile ich jest na dobę (kilka-kilkanaście na pewno nie jest groźne ale juz co kilka-kilkanaście minut-owszem) Póki co możesz brać nospę i magnez. Jakby stały się bolesne to od razu do lekarza. Obrusiku witaj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś pytał kiedy się zaczyna piąty miesiąc, okazuje sie że nie ma na to jednej odpowiedzi :) Oto kilka sposobów wyznaczania miesięcy ciąży: 1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Sposób ściągnięty z innego forum 1 miesiąc - 0-4,5 tyg. 2 miesiąc - 4,5-9 tyg. 3 miesiąc - 9-13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5-18 tyg. 5 miesiąc - 18-22,5 tyg. 6 miesiąc - 22,5-27 tyg. 7 miesiąc - 27-31,5 tyg. 8 miesiąc - 31,5-36 tyg. 9 miesiąc - 36-40 tyg. 3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 4. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haftowany obrusik
Ja przy pierwszej ciąży też miałam lekkie twardnienie brzucha. Córkę urodziłam w 37tc. Jak tylko brzuchol twardniał to łykałam nospę i dużo leżałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×