Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Calineczka też jest ;) Im niżej tym śmieszniejsze imiona ;) Czasem ludzie chcą być oryginalni, ale to się robi naprawdę żenujące...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabelgie, gratuluje rozpoznania płci - córci, Stelka - synusia :) ania mała ja też nie mogę doczekać się już poznania plci. Coraz wiecej dziewczyn już wie.... Zazdroszcze im trochę tego, ze mogą kupować juz te słodkie ubranka :) Mi zdazylo sie kupic kilka rzeczy (ale to nic konkretnego) takiego w neutralnych jasnych, kremowych kolorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chce nazwać chlopca Michał a dziewczynkę chcielismy nazwać Marysia tylko ja zaczęłam się wahać i chciałabym albo Konstancja albo Kornelia :) Wydają mi się takie dziewczęce i delikatne. Ewentualnie Kalina. Te imiona kojarzą mi się z fajnymi dziewczynami. Przynajmniej tylko takie znałam o tym imieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafa link fajny, ale niektóre z tych imion - porazka! Biedne dzieci... Tak sobie myslę, jak na niektore z nich reagowali by rówieśnycy tych dzieci w przedszkolu, szkole. Juz w przedszkolu dzieci na dziwne imiona - wymyślają takie rymwanki ze szok! I strasznie przykro musi być tym dzieciczkom z takimi dziwnymi imionami..... Np taki Myszon czy Imre :) No ale cóż są gusta i guściki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trąbka fajne te imiona :) I fajnie ze Ci się źle nie kojarzą, bo jak wiadomo ciężko nadać imię swojemu dzicku które sie źle kojarzy..... Przynajmniej masz jakies typy :) U mnie jeszcze z tym gorzej. Ale może jak juz poznam pleć to będzie łatwiej cos wybrać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia1182 - ja to gdzieś oczywiście pogubiłam :) ale Żyrafka możesz przesłać te linki i opisy ćwiczeń tu jeszcze raz co Ci kiedyś podrzucałam? wydawało mi się że zapisywałaś na dysku :):):) to wtedy będzie ok hehe szkrabek - to są niestety dzieci, ja nie jestem nauczycielem więc doświadczenia nie mam, ale może jakąś ostrą konsekwencję wprowadź.. nie wiem może za niegrzeczne zachowanie będzie musiało coś w domu przygotować dodatkowo z notatką dla rodzica jednocześnie... albo może jak w super niani zróbcie coś w formie drzewek i najgrzeczniejsze z poprzedniego dnia będzie miało fory na następnych zajęciach... nie wiem co Ci poradzić ale fakt faktem, że niewskazane są nerwy i taki stres.. Stelka- Tomek to jedno z najbardziej popularnych imion ;) a z tą wagą to farciara ja mam już prawie 5 na plusie... a na szkołę rodzenia też się wybieram tym razem na finansowaną przez Urząd Miasta ;) zobaczymy czym mnie tam zaskoczą hehe Akna - spokojnie szybciutko zleci a Ty tez niedługo będziesz wiedziała co się tam w brzuszku rozwija ;) a myślę że jak poznasz płeć i będzie bliżej porodu to będziesz wiedziała jakie imię ma nosić Twoje dziecię .. Trąbka a imię Kalinka to mi się baaardzo podoba ale mój mąż jest sceptycznie do tego imienia nastawiony, ale jemu to wogóle trudno dogodzić hehe moimi prototypami są:Tomek, Oskar, Filip, Patryk a co z tego zostanie to się zobaczy.. a może jeszcze coś innego znajdziemy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tycia to mi jakos te kg szybko przybywaja :O wiem ze wazne jest teaz maleństwo ... ale jakos boje sie ze bede jak słoniątko... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrabek współczuję!Ja z wykształcenia jestem nauczycielem matematyki i informatyki ale jeszcze nie miałam okazji podjąć pracy w szkole. Z praktyk jednak wiem jakie to dołujące kiedy nie można poradzić sobie z jakąś klasą. Ja na razie kręgosłupa nie odczuwam ale w pierwszej ciąży często mnie bolał. Przytyłam wtedy 26kg. Strasznie dużo! Teraz jak dotej pory wróciłam do wagi z przed ciąży ale pewnie jeszcze do końca przybędzie mi dużo tu i uwdzie. Nie martwie się tym bo dzidzia najważniejsza. My nie mamy imienia ani dla dziewczynki ani dla chłopca i drażni mnie to bo dla julci to od samego początku mieliśmy imię i gadaliśmy do niej po imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według tej tabelki z imionami Julii było w 2007 roku najwięcej. Tak myślałam. No ale mąż sobie nie wyobrażam innego imienia dla swojej pierwszej córci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie Koliban zaskoczyłaś, u nas juz dawno nie słyszałam aby ktoś dawał imię Tomek, dlatego sadziłam że nie jest popularne, na tej liscie co Zyrafka wkleila i tak jest dalej niz Karolinka:P:P ale i tak nie mogę e sugerować się Warszawą jak widac, bo u nas np Karolinka mała spotykane a mąż rejestrował córkę w Krakowie więc też raczej bez porównania:P:P zresztą nie wiadomo jak to będzie bo jak mąz zmieni zdanie przed samym porodem, to znowu będzie wymyślanie imienia dzień przed :P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha Koliban z tą waga to nie tak jak myślisz, mi po Karolinie zostało dużooo w zapasie dlatego sie teraz ciesze że nic nie przybywa:P:P:P:P chciałąbym i mam nadzieję przytyc tylko 5g i będzie waga z poprzedniej ciąży:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cięzko wybrac imie - bo to przeciez wybor na cale zycie dziecka ;) u mnie w klasie bylo 10 Sylwii i 7 Kasiek :D hm....a jak z mojej córeczki zrobi sie facet????? to musze miec drugie w zapasie... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka oj mi też z pierwszej ciązy zostało sporo!Przeważnie na brzuchu. A teraz do wagi z pierwszej ciąży brakuje mi 9,5kg. Zobaczymy jak tym razem bedzie! U mnie w klasie też było dużo Sylwii ( ja mam tak na imię) i dużo Aneczek i jeszcze Agnieszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam wypowiedź Koliban dotyczącą ćwiczeń - to co sobie zapisałam na dysku: nie mogę teraz znaleźć nic z piłą do pokazania.. ale na początek jakbyś mogła regularnie ćwiczyć np ćwiczenia pokazane tu: http://www.fit.pl/filmy/ciaza_i_fitness/joga _i_ciaza,1167.html to myślę że po tygodniu dwóch bóle powinny ustąpić jeśli wynikają z wygięcia kręgosłupa, bądź słabych mięśni podtrzymujących... albo takie Ćwiczenia dla cieżarówek z dużą piłką tylko niestety nie mam jak pokazać 1. siedzimy na pilce i krecimy koleczka biodrami przy muzyce- ok 1 min na kazda strone, potem w przod i tyl i na boki 2. siedzimy na pilce, nogi na szer bioder , rece przed siebie, splatamy tak by trzymac sie za lokiec przeciwnej konczyny i odwracamy sie raz na jeden, raz na drugi bok, starajac nie ruszac biodrami. Potem z poglebianiem na 3. 3. Siedzimy na pilce, nogi na szerokosc bioder, jedna sluzy jako podpora druga prostujemy w miare mozliwosci w kolanie i do gory- na raz, potem na 3. Trzeba sie zsunac nieco do przodu. 4. Moje ulubione lezenie na podlodze, na boczku. pilka miedzy lydki. I do gory! Hardcore powtorzenia w zaleznosci od potrzeby na raz, potem na 3x, potem wytrzymujemy do 16. ZBola obie nogi, zwlaszcza dolna. 5. lezenie na plecach pilka pod nogi, kolanna lekko zgiete i przesuwamy nogi po pilce raz na lewo , raz na prawo , ale nie za bardzo, zeby sie nie wyginac. ledzwia przyklejone do maty , oczywiscie. 6. Lezenie na plecach, pilka pod nogi. Opieramy sie na barkach i unosimy cialo (glownie pupe). Wytrzymac przez chwile. I powtorka kilka x w zaleznosci od potrzeby. Zwracac uwage na to by nie wyginac kregoslupa ledzwiowego do gory- bo potem boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka ja się wcześniej "roztyłam" ;) Poprzednią ciążę zaczynałam z 64,5 a obecną 66,5 więc w sumie zbyt dużo mi pozornie nie z zostało po pierwszej ale ja mam 160 wzrostu więc wolałabym spaść jakoś do 58 powiedźmy żeby nie przesadzać ;);):););) ale szanse na to to małe mam bo jak przyrównywałam przyrosty z pierwszej ciąży to najwięcej mi przybyło właśnie w 2 trymestrze bo prawie 10 kg... ale co tam... najwyżej będę pulchniutka przez jakiś czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam do Was pytanie odnosnie szkoły rodzenia. Moze ktos móglby zasugerować na co zwracac uwage przy wyborze szkoły rodzenia? Z tego co zdązyłam sie zorientować to tutaj dzialąją tylko i wyłącznie prywatne. Na razie przekopuje internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey brzuchatki :) U mnie dzis piekne slonce wiec duzo czasu spedze w ogrodzie z pieskiem bo maz caly dzien w parcy............ Co do imion, moj maz jest Anglikiem wiec po pierwsze musielismy zdecydowac czy beda polskie czy angielskie, w koncu postanowilismy ze ja wymysle cos dla dziewczynki a maz dla chlopca i sprobujemy zaakceptowac swoje wybory :) Moj wybor dla dziewczynki to Zuzanna, a moj maz mnie zaskoczyl i chce by chlopiec mial imie Tomasz i to po polsku, bo lubi to imie po polsku :) wiec tak juz zostalo :) Plci dowiemy sie w maju moze, wiec zobaczymy ktore uzyte bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do bolow plecow to mi pomaga basen.... woda mi pomaga na wszelkie bole, nawet brzuszek czesto uspokaja, wiec polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale macie brzuszki ladne, ogladalam na NK. Musze zmniejszyc swoje zdjecia i wkleic w koncu i tez sie swoim pochawalic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
A ja myślę że dla chłopca to Michał, ale mój mąż się uparł że Rysiu, a dziewczynka Adusia..wydaje mi się że i tak będzie chłopak więc wkrótce zacznie się kłótnia o imię..papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akna, ja u siebie mam bezpłatną szkołę przy szpitalu, poza tym pracują w niej moje znajome, więc nawet nie miałam się nad czym zastanawiać. Jeżeli chodzi o prywatne szkoły, to proponuję żebyś porównała sobie program zajęć, zobaczyła jakie mają tematy wykładów (co Cię bardziej zainteresuje lub gdzie jest więcej treści), ile godzin zajęć proponują za jaką cenę i czy w cenę wliczone są jeszcze jakieś niespodzianki. Poza tym fajnie, żeby położne prowadzące zajęcia pracowały gdzieś na porodówce, wtedy będziesz mogła na nie liczyć przy porodzie. Ktoś podpowie coś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marusia25 mi na brzuszki tez sporo i do teraz jakoś dziwnie sie czuje jak ide ulica i widac mój brzuch, bo mam wrażenie ze wszyscy myślą że mam takie duże juz dziecko a jeszcze\\ po ciąży nie schudłam:P:P za miesiąc to będzie już taki typowy ciążowy, na razie jeszcze nie:P:P:P:P poza tym zostało mi duzo na tyłku i biodrach:P Kolioban tez mam 160 i ważyłam tak ok 58 kg, w dzień ślubu chyba z 53 kg co teraz to dla mnie anoreksja:P:P:P:P miesiąc przed zajściem w ciąże nie wiem dlaczego przytyłam do 65kg:P:P:Pi taka była moja waga startowa, podobnie jak Twoja:) po porodzie w dniu wyjścia ze szpitala miałam ponad 10 kg mniej, ale po skonczeniu karmienia piersią zaczęłam tyć, tzn jakies 2-3kg:( i teraz mam dużo tłuszczyku w nadmiarze, ale powiedziałam sobie że za rok na wakacje bede super szcupła laska, żeby móc z dziećmi nad morze pojechać:):) ogólnie padam dziś na twarz, mała tak sie darła przez cało noc tzn od pólnocy do rana że nie mams iły na nic, a teraz ona odsypia, już ponad 2 h a ja głupia zamiast odpocząć to siedzę przed kompem i sprzątam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Zyrafa! Dowiedziałam sie właśnie że w jednej ze szkół zajecia prowadzi połozna ze szpitala w którym najprawdopodobniej bedę rodziła. Szukam jeszcze reszty informacji. A 18 tc to juz czas zeby zatelefonaować do nich czy lepiej poczekać do 20 tc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka a dlaczego mala tak plakala? Korzystaj poki spi i tez do lozeczka sie wpakuj na slodka dzemke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdakate
witam:) juz wczesniej sie wpisywalam ale w sumie to nawet sie nie przywitalam. a wiec witam wszystkie kobietki rodzace we wrzesniu. Nazywam sie Magdakate i jestem w 19 tygodniu. Najprawdopodobniej bedzie to dziewczynka ale lekarz jeszcze nie chcial nic pewnego powiedziec. W czwartek ide na usg 4D wtedy jak mala pozwoli dowiem sie w 100 procentach. pozdrawiam goraco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska.osa mała przeszła jelitówkę i teraz musi byc jeszcze na diecie a dłaj jej wczoraj cos czego nie powinna i bolał brzuszek, a że nie powinna tego jesć dowiedziałam sie po fakcie;P:Pno ja zamiast sie wyspać to robie co nie trzeba, ale odkąd jest karolina nauczyłam sie nie spać w ciągu dnia ir obić to czego nie moge przy niej:P:P:P:P temat szczepien jeszcze daleko przed nami ale teraz wiem że kolejne dziecko będę szczepić na rotawirusa:) witaj magdakate:) będzie kolejna dziewucha wśód wrześniówek:) fakt że na razie przewaga chłopów, jakś pełnia na synów była chyba:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×