Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

z tego co widze to mamy planowana date porodu na 11.09 wiec mamy jeszcze 2 tygodnie do konca 22 tygodnia. Na pewno poczujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
witajcie no dziewczynki , bo i ja zaczne świrować a nie chcę !!!!! jak słyszę , że ta czuje i tamta to też bym chciała , ale trzeba być cierpliwym głowa do góry potem nasze maluszki dadzą nam popalić kopniakami:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie martwcie się że nie czujecie ruchów! W pierwszej ciąży wyczułam coś dopiero w 22 tygodniu. Zobaczycie jak jeszcze maluszek da wam popalić swoimi kopniakami:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:-) Humor mi poprawiłyście tym pisaniem o ruchach dzieciątka ;-) Mnie szlak trafia jak któraś opowiada że w drugiej ciązy to czuła już w 12 tyg a inna że w pierwszej to w 14. Ja jestem w drugiej ciązy i niby od 16 tygodnia od czasu do czasu cos tam czułam ale mogła to być rosnąca macica lub przesuwające się flaki robiące miejsce bejbikowi :-) Dopiero od wczoraj wieczor, czyli początku 20 tygodnia (drugiej ciązy) wyraznie poczulam i zobaczylam po brzuchu ze to moj ukochany syneczek tam sie kręci :-) A mam pytanko odnośnie tych stetoskopów bo patrzyłam na Allegro że są różne, czy wystarczy taki do cisnieniomierza za 15 zł czy jest potrzebny jakiś lepszy żeby coś tam w brzuszku podsłuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytalam sie ginekolog i powiedziala ze te co w 1 ciazy czuja ruchy przed 16 tyg to maja bujna wyobraznie, a najprawdopodobniej to im sie rusza w jelitach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj brzuszek mial wybulenia juz w 19 tygodniu..a teraz tak milczy :( dzis ide na wizyte to bede wiediala czy z niunia wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny nie martwcie sie ze nie czujecie jeszcze Malenstwa...jeszcze troche i poczujecie... mozecie sprobowac roznych sposobow, u mnie glosna muzyka zawsze dziala, owoce, zawsze kilka minut po nich zaraz sie wierci i kopie. Mozna tez delikatnie polozyc sie na brzuchu na chwile , i tez czesto puka wtedy. Ja z mezusiem oigladalam wczoraj Titanica i Malenstwo kopalo caly film, brzuch normalnie skakal.... Zobaczycie jak sie Wam rozbryka Malenstwo......... Ja w 13 tyg kupilam detektor plodu, z powodu tego ze tylko dwa usg w anglii mam, wiec bym zwariowala nie slyszac serca, i od tego 13 tyg sobie slucham, pieknie slychac, pokazuje mi jak szybko bije...naprawde warte wydanych pieniedzy. Do tego mam stetoskop i od 19 tyg slysze tez jak bije serduszko. Naprawde polecam, szczegolnie detektor, ale ten przypominajacy usg tylko jakby zminiejszony :) nie te ktore wygladaja jak zabawki :) bo malo kobiet slyszy bicie serca dziki nim wiec szkoda nerwow tylko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche mnie usokoiłyście tym że nie tylko ja jeszcze nie czuje ruchów. Trąbka dzięki za informacie ja do gina idę w poniedziłek i już się nie mogę doczekać:) Co do kupywania ubranek to my jeszcze nic nie mamy ja powiedziałam sobie że zacznę kupować jak tylko poczuje ruchy mojej niuni :) i w takim razie dalej czekam :) Widziałam się z koleżanka wczoraj i mówiła że poród jest ciężki ale gorzej jest po porodzie jak się zaczyna wszystko goić. Zobaczę jak będzie u mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marusia25 moja wada wzroku nie jest aż tak duża jak twoja tylko u mnie dochodzi coś tam jeszcze czego nie pamiętam. Ja mam poprostu tak że po zbyt dużym wysiłku oczy zachodzą mi mgłą i przez pewien czas nic nie widzę, a do tego jeszcze mam że czasami mi skacze obraz z boku oka nie pamiętam co to jest a wadę mam -3,25 i -3,5 i jeszcze cilinder -1,75 i -1.5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u mnie na ruch bejbika też działa zjedzenie czegos słodkiego, np batonika, czy kilka ciastek i czuje po tym delikatne ruchy. Wczoraj też po słodkim soku wiśniowym poczułam tuz nad spojeniem taki ruch cos jakby dzieciątko łokiec przytknęło. A jak sie położyłam spać i mąż położyl rekę na brzuchu to pierwszy raz poczul ruchy. Cieszyl się jak dziecko z zabwki :) hihihihi Ale też troche czekałam i sie doczekałam (właściwie to dopiero od kilku dni). Wy pewnie tez sie doczekacie :) Mi na ostatniej wizycie ginka powiedziala że to mozliwe, ze juz niedługo moge poczuc ruchy bo podobno szczupłe dziewczyny szybciej czują. Ja sie bardzo cieszę że sie doczekałam. Ale teraz jest tak ze jak kilka godzin nic nie czuje to sie juz martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) dawno nie pisalam bo nie mialam dostepu do neta. Jesli chodzi o ruchy dzidziusia to powinno sie poczuc do 22 tygodnia takze spokojnie nie macie co sie martwic:) ja juz czuje moje malenstwo i podobnie jak Ty Akno jak pare godzin nie czuje to sie martwie, ale pociesza mnie to ze chodzac bujamy malenstwo i ono po prostu zasypia:) wczoraj bylam u nowego lekarza(teraz on bedzie prowadzil moja ciaze) jestem bardzo zadowolona bylam tam ponad godzine o wszystko wypytalam. Dalej mam twardy brzuch lekarz zalecil ciagle odpoczywanie i zwiekszenie no spy nawet do 6 tabletek na dobe. Jesli po tygodniu nie przejdzie mam sie zglosic. Strasznie mnie to martwi:( Robilam tez wczoraj usg przesiewowe w 20 tyg ciazy:) moj maluszek strasznie wariowal, ziewal, ciagnal raczka za pepowine:) super uczucie:) dzis tez strasznie boli mnie glowa, cala noc nie spalam przez to:( ok koniec narzekania zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello dziewczyny. ja też schizowałam, bo nie czułam ruchów Maleństwa, mimo że to już 22 tydz.Gin mnie pocieszał mówiąc, że wszystko jest w porządku. ale wiecie jak to jest, strach... Dzisiaj rano budzę się a tu niespodzianka moje Maleństwo buszuje aż miło:):):) brzuszek podskakuje czuć wyraźne ruchy a nie tylko bąbelki. aż się poryczałam. Dzisiaj wieczorem mam kolejne usg, tym razem w szpitalu i mam nadzieję, że zobaczymy czy to Synek? bo mój mąż chce córcię a mnie to już bez znaczenia. Dziewczyny głowa do góry i trochę cierpliwości, Maleństwa dają znać. Basiu odezwij się bo tu wszyscy na Ciebie czekają i martwią się czy aby wszystko jest z Tobą ok. pozdrawiam...... Aniabuu zobaczyłam w tabelce, że blisko mieszkamy.... zapraszam do ostrowa na lody.. sorry za prywatę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia, całe szczęście wszystko z Tobą ok :) Tak się wszystkie martwiłyśmy że się nie odzywasz... Uf :) A moja mała fika głównie po południu i wieczorem. Szczególnie nie lubi gdy zaglądam do niskich szafek i spodnie wciskają mi się w brzuch, wtedy od razu odpowiada kopniakami. A najfajniej ma gdy już się wygodnie ułożę przed wieczorem przed telewizorem i oglądam Ostry dyżur albo później Fakty, wtedy hula na całego :) Pierwsze ruchy, takie kopniaczki, poczułam dopiero 20.04 (gdy miałam 20 tyg i 2 dni ciąży!), czyli parę dni temu. Wcześniej to były takie łaskotki, w sumie nie miałam pewności czy to na pewno to. Wiem jak to jest czekać, ale przecież wszystkie się doczekacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest mi strasznie milo ze sie martwilyscie:) dziekuje jestescie kochane:) ja mam tak samo ze najlepeij czuje ruchy wieczorem:) wlasnie wczoraj mialam usg po 19 i lekarz nie mogl sie nadziwic jaki to moj synek jest ruchliwy:) jeszcze raz wielkie dzieki:) mam nadzieje ze za tydzien juz nie bedzie sladu po twardnieciu brzuszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie:) wlasnie wrocilam z usg 4D ale niestety nie udalo sie go przeprowadzic bo jest jeszcze za wczesna ciaza i dziecko sie zle ulozylo zeby cos bylo widac:( wczesniej wpisalam sie do tabelki ze bedzie dziewczyna ale dzisiaj lekarz cos wypatrzyl i chyba to chlopak ale na razie nie zmieniam nic w tabelce bo mam nadzieje ze sie jednak pomylil ;p pozdrawiam serdecznie mw ten kolejny sloneczny dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zesz Basia...nareszcie!!!Dobrze,ze to tylko internet nawalil...fajnie,ze jestes zadowolona ze zmiany lekarza-bo kobieta w ciazymusi byc szczesliwa!!! Wczoraj kupilismy bryke dla Malej!!!Jest super i w bardzo dobrym stanie( z drugiej reki)No i ma takie fajne kola,duze i pompowane...i kolor piekny...ciemny grafit-jak autko tatusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka tego wozka to Pericles...hmmmm....ale nie wiem czy dostepna w PL...w kazdym badz razie jest cool!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamabelgie:) dziekuje za mile powitanie:) bardzo zaluje ze od poczatku ciazy nie chodzilam do tego lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia....nie ma tego zlego....najwazniejsze,ze z Mlodym wszystko ok....a brzuszek,jeszcze kilka dni, i bedzie mieciutki,zobaczysz...tylko wypoczywaj... Mi rowniez twardnieje ale tylko jak sie schylam i uciskam..takie dziwne uczucie przez kilkanascie sekund...i puszcza...ale tak poza tym jest ok... Malenka dokazuje..dzis np.pierwszy raz rano,dosc dlugo...poza tym o roznych porach...no i obowiazkowo po slodkim...hulaj dusza :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamabelgi bardzo bym chciala zeby bylo tak jak mowisz:) odpoczywam ciagle od soboty:) maz sie zrobil wyjatkowo troskliwy i kochany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis rano pisalam ze nie czuje ruchow a tu niespodzianka. Jakies 2 godzinki temu poczulam wyraznie. W dole brzucha takie lekkie szturchanie od srodka. Zadne tam babelki i plywajace rybki. ja tych babelkow pewnie nie czulam ale teraz juz na pewno wiem ze to dzidzia. Ale jestem podekscytowana. Smialam sie ze to dlatego ze mu dzis kupilam 2 pary slicznych pajacow i jedne spioszki :D Pewnie mu sie spodobaly... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trąbka ja tez biegne z gratulacjami :) Super uczucie, prawda?? Fajnie ze sie doczekałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dzieki ewelkajaw, juz niedlugo, zobaczysz :D dziecko sie ciagle wierci tylko my po prostu z tych "nieczulych" ;) ale jak Ci niedlugo przywali to bedziesz chciala zeby juz przestalo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×