Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość
szczęsliwaaa bardzo bardzo ci dziękuję!!!!! muszę się tam jutro wybrać i trochę porównać, ciekawe czy w ogóle mają bliźniacze..... mnie osobiscie na kurcze pomaga sok pomidorowy mniam, mniam:P Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiecie co na ból głowy poradzić?? boli mnie głowa codziennie - nie wiem czy to kwestia niedoboru żelaza - bo miesiąc temu miałam poniżej normy...ale gin nic nie powiedział - tzn nie kazał mi teraz badać krwi - dopiero za 3 tyg...może powinnam coś łykać dodatkowo - nie wiem - chodzę jak struta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybkie heloooo :) i uciekam na sloneczko z mezusiem, tak pieknie jest na dworzu...... Ewelkajaw mnie czeto lapia skurcze, biore wtedy magnez i pomaga, masowanie lydek tez pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akna dzięki - ciężko chadzać na spacery - jak ślęcze przed kompem...a potem padam, nie mogę regularnie zjeść, itd - może uda mi się przebrnąć jakoś do końca miesiąca - bo potem zamierzam już dać na luz i iść na zwolnienie...a głowa boli i boli upierdliwie jak nie wiem co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie boli półdupek, taki dziwny ból promieniujący do nogi mnie dopadł aż chodzić nie moge. Pewnie maleństwo uciska jakiś nerw!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co można zrobić na kurcze łydek: * Kurcze spowodowane są obniżeniem zawartości wapnia w organizmie, dlatego należy wprowadzić dietę bogatą w wapń, magnez i witaminę B1, ewentualnie odpowiednie preparaty witaminowe (po konsultacji z lekarzem!), a także ekstraktu z kasztanowca zwyczajnego - w postaci maści i żelów do smarowania. * Przy nagłym ataku kurczu - należy wykonać masaż i zgiąć stopę w kierunku grzbietowym (ułożyć stopę tak, jakbyś chciała stanąć na pięcie, a nie na palcach!), pomoże także postawienie stopy na zimnej powierzchni. Na ból głowy pomoże melisa lekarska - jej napar osłodzony miodem usuwa ból głowy, depresję, bezsenność. To tyle z rad ciotki klotki ;) Marusia, masz rację, maleństwo musiało ucisnąć na jakiś nerw. Już przechodzi? Ja miałam któregoś razu taką noc, że chyba 3 razy budził mnie silny skurcz łydek, następnego dnia straszliwie mnie bolały, ból (zakwasowy) utrzymywał się może 2-3 dni... A ja dziś miałam leserski dzień ;) Nie zrobiłam mężowi obiadu, bo poszłam sobie na spacer po galeriach. Kupiłam sobie wiosenną torebkę w kolorze naszego x-landera ;) Wychodząc z galerii natknęłam się na męża, który akurat stał na skrzyżowaniu w drodze z pracy - wbiegłam mu do samochodu w ostatniej chwili. To się nazywa przeznaczenie :) Dokładnie w odpowiedniej chwili wyszłam ze sklepu, on akurat stał na krzyżówce i w odpowiednim momencie spojrzał w moją stronę zamiast ruszyć. Nie ma to jak mąż :) Wróciliśmy do domu i uznaliśmy że pójdziemy na spacerek do pizzerii, skoro nie ma obiadu ;) Zjadłam pyszną sałatkę z kurczakiem i świeżymi warzywkami. No i przespacerowaliśmy się po parku, przechodziliśmy obok pełnego dzieciaków placu zabaw. Powiedziałam że będziemy tu przychodzić jak Basia będzie większa, a on na to, że na pewno będzie przyprowadzał tu córcię :) Zamierza się nią zajmować. Cieszy mnie to, że widzę jak zaczyna się angażować. Mam nadzieję że zapał będzie mu tylko rósł i nie minie po narodzinach ;) Mam nadzieję, że będzie wspaniałym tatą... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Brzuszki!!!! Mnie dzis nic nie boli ,nie kluje ale i tak sie stresuje .DZiewczyny jakie macie brzuszki ,bo moj jakis taki od wczoraj mienciutki to normalne jest .A z tym stetoskopem to od ktorego miesiaca slychac przez niego bicie serduszka ,badz tentno dzidziusia .Wogole dzis wcale nie czuje sie jak bym byla w ciazy ten brzuszek jakis taki luzny .A do lekarza mam dopiero za 2 tyg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunda, dobrze że brzuch masz miękki, tak ma być :) Lekarz detektorem wysłucha tętno już od 18 tygodnia, ale my same jeszcze trochę... Na pewno będzie to możliwe w 28 tygodniu, bo ciąża będzie już wtedy duża, a wcześniej - w zależności od umiejętności, jakości sprzętu i ułożenia dziecka. Nie szukajcie tętna na siłę, bo dziecko jest w tej chwili jeszcze malutkie i ucieka pod uciskiem brzucha. A ucisk brzucha w poszukiwaniu tętna jest niepotrzebny, bo może inicjować skurcze i bóle. Jeżeli już chcecie szukać, przykładajcie stetoskop w połowie drogi między spojeniem łonowym a pępkiem, może trochę niżej. I nie martwcie się, jeżeli nic nie słyszycie, na to przyjdzie czas później :) Mi jeszcze się nie udało samej wysłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafka przechodzi ten ból i znów za jakiś czas łapie! Myślałam, że nie dam rady wrócic z małą ze spaceru! I martwię się dziś bo nie czuję dziś żadnych ruchów maluszka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja chyba też się skuszę na stetoskop lub domowy monitor tętna płodu. Jestem w 20 tygodniu drugiej ciąży i raz czuję ale niezbyt wyraźnie a pozniej długo nic więc się martwię. Już mamy z rodzinką wymyślone imię dla naszego malucha- Marek :-) Mój starszy synek wymyślił a my z mężem zatwierdziliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emce - śliczne imię, Mareczek :) Sama nazwałabym tak synka, ale mężowi się nie podoba :( Marusia, nie martw się, jak wieczorem położysz się, dziecko się odezwie :) Ten ból to na pewno nacisk na nerw, nic innego to nie może być. I nie ma żadnego wpływu na stan dziecka. Nie stresuj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafka naczytałam się, że wszystkie się stresujecie i martwicie to i ja jak widać zaczęłam, żeby wam smutno nie było:-) Wiem, że maluszek odpoczywa i rusza się pewnie delikatnie, tak że tego nie czuję ale mam dziś jakiś kiepski dzień. Tęsknię za mężem i jestem zmęczona. A muszę wam napisać że dzisiaj siedziałam sobie z córcią. Ona u mnie na kolanach i gadałyśmy sobie tak, ona oczywiście po swojemu. No i w pewnym momencie pytam się jej "kochasz mamusie?" a ona mi na to "yhy, yhy" (to tak według niej) i tak mnie mocno objęła za szyję że aż mi łzy ze wzruszenia poleciały. Kocham ją nad życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marusia mój mąż wczoraj wieczorem wrócił a dziś znowu go nie ma i wróci pewnie w sobote albo i poźniej też mi z tym zle :( Na skurcze dobry jest magne albo aspargin ja miałam i przeszły po tym dzidzie czuje dość wyraźnie kilka razy na dzień :) bol głowy też mnie dopada pawie codziennie czasem po kawie lub coli jest lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie boli i boli głowa - czuję się ledwo żywa...wchodzę po schdach i serce mi wali jak oszalałe...przecież tak nie powinno być...słaniam się na nogach...buuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj malzonek zato jest codzinnie w domu ,ale wraca po polnocy .Pozniej spi do poludnia i znu na 14 do pracy .Tez caly czas jestem sama i tesknie . A najgorsze ze po wakacjach akurat jak bede miala rodzic to wyjedzaw w delegacje i bedzie tylko w domu na wikendy.Jak sobie pomysle to jz mi sie chce plakac .A jak nie zdarzy na porod to go zabije poprostu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunda mój mąż cały czas tak pracuje, że wraca do dpomu w piątek wieczorem i wyjeżdża raniutko w poniedziałek. Często zdarza się też tak że jest w domu co 2 lub 3 tygodnie! Do bani to wszystko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio do bani , ja jeszcze nie marudze bo narazie jeszcze w domku jest.Ja juz tak maczylam sie przez pol roku ze go nie bylo caly tydzien . Milego spokojnego wieczoarku zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna........26.........?...........24.08.......Gda ńsk............-2 kg 2.Aska 1978....30..........?............28.08......Ostrów wlkp.....+2kg 3.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów...........6kg 4.aguchaaa......34.........?............1.09.......Lubli n .. .......... 5.justa140283….26.........?............1.09....... k/Łodzi.............7KG 6.mamamadrid...34.........?............3.09.......Madrid . . ..........2 kg 7.mamabelgie…..32.........coreczka..........3.09.. ..... Belgia. .......5kg 8.kobra78........31.........?............3.09.......Rze szów..........+1kg 9.MamaIzia.......22.........?...........3.09.......Libią ż..............-3kg 10.nitaanita......24...córeczka......04.09..... Lbe................+4,5kg 11.zyrafa-dluga..24...córcia Basia..05.09......Białystok.........+6,5kg 12. Koliban........28......synek......12.09……..Warszawa...........+5kg 13.evka81........27.........?..........06.09.......Cambr dge..........0kg 14. aska.osa......26.........?.........06.09.......Anglia....... .........+1 15.cleo123........27......córeczka ....08.09.......Warszawa....2 kg 16.small size......23.........?.........08.09….....Sztum...... .. ......2kg 17.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 18.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 19.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 20.ewelkajaw....25..córcia Wiktoria....11.09......Jaworz n o....-2kg 21. Trąbka........23.........?..........11.09......Wawa......... .....+3 kg 22.basia19g......23......chłopak....15.09......Zgorzelec .... ........5kg 23.Sytofala........22.........?..........16.09….. ..D-ka Wisłocka..... 24.emce...........29......chłopak...16.09..... ..Świnoujście........ 25.chochlik_......29.........?..........18.09.......K/Kr a k owa.......? 26.misha85 .......24....synuś....16.09.......Warszawa......8kg 27.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 28.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 29. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 30.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............0kg 31.Magdakate...25..coreczka-Jessica..17.09...Cambridge.. ......+3kg 32.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 33.kasia1182.....27....chłopak........19.09......Ostrzes zów.......1kg 34.MDream .......30 .....chłopak ......19.09.09 ...Sosnowiec.....+/- 1kg 35.Puchatek22...24.........?..........20.09......Skiern iewice.....3,5kg 36.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 37.ewela1777.....19.........?...........20.09......Pio trkow...........0kg 38.agunda.........27....Chlopak........22.09......wroc ław...........3kg 39.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław...........0kg 40.Anulka1988....21.....chłopak......22.09…... Warszawa..........-7kg 41.*akna**.........25........?...........22.09......Byd goszcz..........3kg 42.szczesliwaaa..26.....chłopak.....23.09…... Dębica .................. 43.Karila..........27.......córka........24.09......Wroc ław.........+5kg 44.agaigi27.......27..........?..........24.09......CHO SZCZNO.. ...+3kg 45.szkrabek9.....26.........?...........25.09.......Śląs k ...............3kg 46.Malinka88888..24........?............25.09......Leszn o.............3kg 47.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 48.Mal_g...........34......aniołek.....14.02 ....Brisbane 49.Made83.........26..........?..........27.09........Kr aków.........+2kg 50.figa84..........25.........?............29.09......B - B..............2,5kg 51.mamuśkaaa3..33.........?............29.09......Wodzi sław…......2kg 52.Iza339.........29.........?............29.09.......Pi astów..........-3kg 53.Stelka.........28......Tomek.......30.09.......B rzeg.............0kg 54.Aniabuu23.....27.........?............30.09.......Kal isz..............2kg 55.Marusia25.....27.........?............30.09.......Pio nki...........-2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja uaktualniam w końcu tabelkę, bo dziś potwierdziła mi gin informację z 12 tygodnia, że w brzuszku rośnie chłopiec;) no i kg przy okazji uzupełniłam.. bo rosną :D i nie mam siły już dziś nic więcej pisać :( no i się też zaczęłam zastanawiać co z tą Basią??? NICK.............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna........26.........?...........24.08.......Gda ńsk............-2 kg 2.Aska 1978....30..........?............28.08......Ostrów wlkp.....+2kg 3.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów...........6kg 4.aguchaaa......34.........?............1.09.......Lubli n .. .......... 5.justa140283….26.........?............1.09....... k/Łodzi.............7KG 6.mamamadrid...34.........?............3.09.......Madrid . . ..........2 kg 7.mamabelgie…..32.........coreczka..........3.09.. ..... Belgia. .......5kg 8.kobra78........31.........?............3.09.......Rze szów..........+1kg 9.MamaIzia.......22.........?...........3.09.......Libią ż..............-3kg 10.nitaanita......24...córeczka......04.09..... Lbe................+4,5kg 11.zyrafa-dluga..24...córcia Basia..05.09......Białystok.........+6,5kg 12. Koliban........28......synek......05.09……..Warszawa...........+5kg 13.evka81........27.........?..........06.09.......Cambr dge..........0kg 14. aska.osa......26.........?.........06.09.......Anglia....... .........+1 15.cleo123........27......córeczka ....08.09.......Warszawa....2 kg 16.small size......23.........?.........08.09….....Sztum...... .. ......2kg 17.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 18.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 19.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 20.ewelkajaw....25..córcia Wiktoria....11.09......Jaworz n o....-2kg 21. Trąbka........23.........?..........11.09......Wawa......... .....+3 kg 22.basia19g......23......chłopak....15.09......Zgorzelec .... ........5kg 23.Sytofala........22.........?..........16.09….. ..D-ka Wisłocka..... 24.emce...........29......chłopak...16.09..... ..Świnoujście........ 25.chochlik_......29.........?..........18.09.......K/Kr a k owa.......? 26.misha85 .......24....synuś....16.09.......Warszawa......8kg 27.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 28.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 29. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 30.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............0kg 31.Magdakate...25..coreczka-Jessica..17.09...Cambridge.. ......+3kg 32.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 33.kasia1182.....27....chłopak........19.09......Ostrzes zów.......1kg 34.MDream .......30 .....chłopak ......19.09.09 ...Sosnowiec.....+/- 1kg 35.Puchatek22...24.........?..........20.09......Skiern iewice.....3,5kg 36.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 37.ewela1777.....19.........?...........20.09......Pio trkow...........0kg 38.agunda.........27....Chlopak........22.09......wroc ław...........3kg 39.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław...........0kg 40.Anulka1988....21.....chłopak......22.09…... Warszawa..........-7kg 41.*akna**.........25........?...........22.09......Byd goszcz..........3kg 42.szczesliwaaa..26.....chłopak.....23.09…... Dębica .................. 43.Karila..........27.......córka........24.09......Wroc ław.........+5kg 44.agaigi27.......27..........?..........24.09......CHO SZCZNO.. ...+3kg 45.szkrabek9.....26.........?...........25.09.......Śląs k ...............3kg 46.Malinka88888..24........?............25.09......Leszn o.............3kg 47.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 48.Mal_g...........34......aniołek.....14.02 ....Brisbane 49.Made83.........26..........?..........27.09........Kr aków.........+2kg 50.figa84..........25.........?............29.09......B - B..............2,5kg 51.mamuśkaaa3..33.........?............29.09......Wodzi sław…......2kg 52.Iza339.........29.........?............29.09.......Pi astów..........-3kg 53.Stelka.........28......Tomek.......30.09.......B rzeg.............0kg 54.Aniabuu23.....27.........?............30.09.......Kal isz..............2kg 55.Marusia25.....27.........?............30.09.......Pio nki...........-2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
dziewczynki tak mi się wydaję że czuję już maleństwo, tak jakby ktoś puszczał balony w brzuchy, na razie to bardzo delikatne. Oglądałam zdjęcia na nk, macie je strasznie dużo, ja wstawię swoje zdjęcia jak tylko mąż ściągnie mi jaki program do ich obróbki.pozdrawiam,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Brzuszki! **cleo- gratuluje corki:) **Koliban- gratuluje synusia. Czytalam, ze pisalyscie na temat porodu... szczerze ja wole na razie o tym nie myslec. Na poczatku chcialam cesarke na zyczenie ( Centrum Damiana w W-wie- koszt okolo 4 tys) Jednakze moj gin zdecydawanie odradzil, powiedzial ze istnieje wieksze ryzyko powiklan niz przy porodzie naturalnym, no i ze dluzej kobieta dochodzi do siebie ( w koncu jest to operacja). Co do bolu samego porodu slyszalam rozne wersje ze \"najgorszy bol w zyciu\" itp. ale i tez ze sie szybko o nim zapomina gdy sie zobaczy upragnione Nowe Życie. Co do Basi- mam nadzieje ze wszytsko z Toba i z Dzidziusiem wszystko dobrze. Trzymam kciuki:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie :) szkoda, że nasze dzieciaczki tak tylko czasem daja o sobie znac :( W ostatnim czasie coraz mniej czuje :O moze to przez te przybywające kilogramy ;) Wczoraj byłam w smyku :) śliczne maja ubranka :) ale nic nie kupilam, czekam na 3 trymestr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam! Koliban gratuluje pewnych informacji o chłopcu :) nitaanita ja tez oglądam wciąz te maleńkie ubranka ale nie kupuje ich dlatego ze nie wiem kto we mnie mieszka :) Jak bym wiedziała to pewnie juz bym kupowala. To daje tyle przyjemności i radości :) Basiu 3mam kciuki za Ciebie i maleństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka gratuluje rozpoznanie płci, oraz witam nowo przybyłe do nas wrześniówki! ja niestety nadal nie wiem kto skrywa się w moim brzuszku! dowiem się dopiero 8 maja bo wtedy będę mieć USG połówkowe! poza tym wyszły mi jakieś bakterie w moczu więc globulki zapodaje sobie plus antybiotyk! ostatnio czuje ruchy dziecka głównie rano! oraz zaczynam schizować czy aby wszystko jest ok!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tematu ubranek to ja nadal nie kupiłam ani 1 sztuki, mam jakies takie wewnętrzne dzikie przekonanie, że to jeszcze za wcześnie! dziewczyny, które jeszcze pracują do którego momentu zamierzacie pracować???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Zazdroszcze ze juz wiecie jaka plec. Ja tak jak chochlik czekam, tylko 2 dni krocej bo do 6 maja ;) Wczoraj kupilam ksiazeczke w ksiegarni \"Dziennik mojego dziecka\" jest super. Az sie poplakalam jak ja przegladalam. NIedlugo zaczne ja wypelnia, mysle ze to bedzie fajna pamiatka dla dzidzi. Podziwiam te z Was ktore jeszcze nic nie kupily. Ja tak nie potrafie. Praktycznie kazde wyjscie z domu konczy sie przyniesieniem nowego ciuszka lub czegos zwiazanego z dzieckiem :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam się martwić bo dalej nie czuje ruchów mojej córeczki, a do tego od samego rana złapałam jakiegoś doła. Mam nadzieje że wszystko u mojej córeczki dobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×