Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość
Ja też siedzę w domu i się nudzę, już ponad miesiąc nie pracuję, jestem z zawodu fryzjerką i niestety nie ma mowy teraz o wykonywaniu tego zawodu... więc jestem na chorobowym. A o obiady nie muszę się martwić bo teściowa gotuje jak narazie- jeden z plusów mieszkania z teściami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mi też sie nie podoba jak mnie macają, kiedyś na przykład byłam w sklepie i koleżanka podleciała do mnie i tak mnie zaczęła macać i głaskać ze aż mi się głupio zrobiło!!! i cały sklep nagle gapił się na mnie, a wtedy mało kto wiedział że jestem w ciąży. no i potem zaczęły się pretensje, że czemuu się nie chwalę i wogóle. Bez sensu... nawet człowiek nie wie jak ma czasem zareagować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
Nika ja miałam ostatnią miesiączkę 24 grudnia a dzisiaj jest 18 tydzień i 6 dzień ciąży. Termin porodu określony na 30 września.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
Z tym obliczaniem tygodnia to różni bywa, z moich obliczeń zawsze wynikało inaczej dopiero lekarz na usg określił dokładnie który tydzień ciąży. Za tydzień idę na kolejne usg i ciekawa jestem czy coś zmieni się w tej kwestii..papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry brzuchatki! Witam gorąco nowe dziewczynki! Jeśli chodzi o \"dobroć\" ludzką to ja ostatnio stałam z brzuszkiem dość widocznym i do tego z 19 miesięcznym dzieckiem w wózku w kolejce i nikt nawet nie pomyślał o tym żeby mnie przepuścić . Żadko zdarzają się dobrzy ludzie niestety! Nie mogę doczekać się piątku, bo mam wizytę u lekarza a od wczoraj jakoś kiepsko się czuję. Bardzo słabo i żadko czuję maluszka. Martwi mnie to choć z Julcią też tak było czasami. Zyrafka ja bardzo chętnie pomoge ci i wypełnie ankietę. W końcu mam już jakieś doświadczenie jeśli chodzi o strach przed porodem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki gratuluje wszystkim rozpoznania, ja mam USG w piatek wiec moze dowiem sie o plci. ja ostatnie coraz gorzej sie czuje, chyba macica zaczela mi sie rozciagac bo wszystko mnie boli. zastanawiam sie nad lyknieciem nospy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
aniabuu23- to mamy podobnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelkaja
Zyrafko ja też bardzo chętnie pomogę w ankiecie :) A co do macania brzuszka to mnie się pytają czy mogą sobie dotknąć i pozwalam bo to są takie bliskie osoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wróciłam z zakupów. I tak jak myslałam, ani na poczcie ani w sklepie nikt nie raczył mnie przepuścić. Ale na poczcie to juz było przegiecie... Tyle ludzi ...jak to na poczcie. Jeszcze jakis dziadek bezczelnie mnie zrypał że stoje nie w tej kolejce i blokuje miejsce. A stałam dobrze - i głupio mu sie poźniej zrobiło. Oh Ci ludzie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja zrobilam obiadek i dalej sie ucze. Jesli chodzi o mezow to mojego nie ma calymi dniami w pracy a najgorsze ze zaczal palic papierosy, wczesniej troche popalal a teraz... o to sie wlasnie non stop kloce z nim bo mnie normalnie trafia jak czuje od niego papierosy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie zagorzała konwersacja! Witaj Nika. Ja dzisiaj też się czuję okropnie. Strasznie mnie boli pod piersiami i do tego moje maleństwo jest niespokojne. Nie śpię od 7 bo tak mi rano zasuwało, że głowa mała. Coś chcę zrobić to nie mogę bo jakieś duszności mnie łapią i ciężko ogólnie mi jest. Zyrafko napewno Ci pomożemy w tej ankiecie o to się nie martw, ile głów tyle przeróżnych odpowiedzi i spostrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADE83: jesli chodzi o pasy to ja mam taki specjalny dla kobiet w ciazy poniewaz uwazam ze o wiele bezpieczniej jest w pasach nawet przy niewielkiej kolizjii. z tego co sie orientuje to w polsce3 tez mozna kupic gdzies taki pas. pozdrawiam i przepraszam ze dawno nie pisalam ale wracalam autkiem do domu i troche czasu mi to zajelo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja mam tak samo jak Ty z tym ze mi jakos duszno, ciezko powietrze zlapac. Ja to mam tak ze jestem senna a jak wypije kawe to sie zle po niej czuje... jak jestem sama caly dzien w domu to sie czasem boje ze gdzies zaslabne... i nawet nikt mi nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Made83 ja zapinam pasy bo to jest bardziej bezpieczne w przypadku kazdej kolizji czy wpadku drogowego. Znalazłam tez coś takiego: Jak zapinać pas bezpieczeństwa w czasie ciąży 1. Odpowiednio ustawić siedzenie, aby wygodnie sięgać do pedałów, a jednocześnie zachować jak największy dystans pomiędzy brzuchem i kierownicą. 2. Przeciągnąć pas biodrowy nad udami, zapiąć go i dociągnąć. Upewnić się, że nie biegnie na wysokości brzucha, lecz leży jak najbardziej płasko pod nim. 3. Przeciągnąć pas piersiowy pomiędzy piersiami aż do boku brzucha, a następnie dociągnąć. 4. Nigdy nie wsuwać pasa barkowego pod ramię lub za plecy - może mieć to fatalne skutki zarówno dla kobiety, jak i jej dziecka. Wiem też ze są dostepne nakłądki na pasy dla koebiet w ciąży, ale takiego typu adaptery: http://esklep.babyfant.pl/index.php?main_page=product_info&products_id=1293 Polecam też do poczytania: http://www.magazyndomowy.pl/pasy-bezpieczenstwa-dla-kobiet-w-ciazy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Nika! gratuluję córeczki Puchatku ;) ja byłam wczoraj u gina i z moim maluszkiem wszystko jest OK - usg połówkowe wypadło super - tylko ze względu na ten ból brzucha mam brać no-spę profilaktycznie...i magnez 3 x dziennie... no a ja dzisiaj zrobiłam gołąbki - chodziły za mną od paru dni ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja Wam powiem Dziewczynki, że mój maluszek kopie cały czas w dolnym lewym boku. i pewnie dlatego, że jest tak nisko do paru dni męczy mnie potworna zgaga. to dopiero atrakcja:):):) może znacie jakieś dobre domowe sposoby na pozbycie się tego paskudztwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki, wlasnie wrocilam od lekarza tylko konsultacja i omowienie wynikow. Jak narazie wszystko jest super aska 1978 --- moj dzidzius tez kopie tylko z jednej strony musze kupic sobie wage bo pewnie juz cos przybylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie kluja po bokach jajniki mimo ze biore no spe...martwi mnie to bo to takie klucie jak mialam podczas dni plodnych. moja kolezanka na zgage w ciazy jadla migdaly i jej pomagaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze znow ciagle marudze ale juz nie wiem co myslec o tym bo w sumie nic ciezkiego nie robie tylko troche pochodze po domu i ugotuje obiad a dzis znow czuje twardniecie brzucha no i te bole jajnikow:( wizyte mam dopiero 15 maja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska na zgagę dobre są migdały lub ciepło mleko niestety mnie zawsze wieczorami męczy zgaga i wczoraj wypiłam sobie kubek ciepłego mleka i przeszło :) Cleo najważniejsze że z maluszkiem jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
dzień dobry kobitki!!!!! basia odpoczywaj i mysl pozytywnie ja zaważyłam , że brzuszek mi twardnieje jak o twardnieniu myslę albo jak trochę postoję lub szybciej pochodzę......w ogóle to muszę zwolnic obroty jeszcze bardziej..... co do pasów to pytałam na poczatku gina , bo jeżdżę do niego 215km czy zapinać i on stwierdził że w razie w to ja jak zapne to ochronie siebie i dzieci a jak nie to ktoś może nie przeżyć......a dzieciom pasy krzywdy nie robią bo są chronione przez wody płodowe....więc zawsze zapinam a jak zaczyna mi pas przeszkadzać to troszkę go luzuje.... co do ruchów maluchów to zaczynają urzędować razem :):):):) no a wczoraj któryś chciał chyb uciec przez pępek:P ale mu sie nie udało:P Gartki dla córeczek , jednak dziewuszek przybywa:):):):) no i witam nowe wrześnióweczki....... pozdrowioneczka:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE :) Żyrafko z checia ci pomoge :) :) :) Stopy może bola i pieką bo są spuchnięte po całym dniu Jeśli chodzi o pasy bezpieczeństwa to wystarczy mieć przy sobie zaświadzenia od lekrza gin że jest sie w ciaży i niema sie obowiązku zpinania pasów . Akna napisz koniecznie jak było w szkole rodzenia :) :) :) Ja też jestem dzisiaj spiąca i taka do niczego ale to chyba przez zmiane pogody bo umnie sie ochłodziło i słoneczko nie świeci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Puchatek- gratuluje rozpoznania plci:) **Witaj Nika:) U mnie weekend super, jeziorko, las:) W poniedzialek mialam mature z j. polskiego poszlo swietnie, dzisiaj mialam angielski i poszlo tez dobrze, a jutro pisze wos... troche sie stresuje. W czwartek zaczynam 20 tc i nadal nie mam w ogole brzucha:( *Kiedy pojawi mi sie brzuszek? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatek- gratuluje dziewczynki :) Nika witaj u nas :) Zyrafa wszytskie napewno pomozemy z ankieta, spoko :) Basia mnie czesto pobolewaja jajniki ale tak mam od poczatku ciazy wiec sie juz przyzwyczailam i nie martwie sie juz, bo wszystko jest w porzadku z Malenstwem, a to najwazniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny !!! Puchatek- gratuluje rozpoznania plci Żyrafko ja rowniez chetnie pomoge Witaj Nika Ja dzis troszke sie martwie bylam na spacerku i zaczelo mnie kuc w dole brzucha ,tak jkaby mnie tam rwalo ,jakbym co sobie nadwyrezyla .ale ja nic takiego nie robilam zeby moglo sie cos stac .A tez miewam twardy brzuch zwlaszcza wieczoram normalnie jak kamien .Ale bylam u lekarza w sob. i wszytko ok . Wiec juz sama nie wiem troche sie marwtie . A mozliwe to jest zeby dzidzius uciskal mi macice . Dzis calmy dzien lezalm i spalam dzidzius sie kreci wiec to mnie troche uspokaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to dzisiaj powiem Wam dziewczyny, że mam bardzo dziwny dzień. Jeszcze tak często jak dzisiaj mój maluch nie rozrabiał. Dosłownie cały dzień czuję jakieś kopniaki i obracanie się:) właśnie niedawno ucięłam sobie małą drzemkę z mężem no i powiem Wam, że tam gdzie byłam przytulona do niego cały czas kopało:)) Czasami się zastanawiam czy maleństwo czuje jak się zmienia położenie i czy wie, że właśnie ucinam sobie drzemkę:) Basiu ja dzisiaj do 16 czułam się fatalnie bolało mnie nad brzuszkiem i kuło w prawym boku, ale jak zjadłam gorącej zupki od razu lepiej. Chwilkę poleżałam i wzięłam no-spę i jest OK. Tylko jakoś mnie na słodkie wzięło:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×