Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość Made83
HEJ MAMUSIE!!! DAWNO MNIE NIE BYŁO BO TROSZKE CHORA BYŁAM TZN TEMPERATURKA MNIE DOPADŁA ,ALE JUZ JEST WSZYSTKO OK:D WIDZE ŻE SOBIE ROZMAWIACIE O ROZSTĘPACH....JA OSOBIŚCIE STRASZNIE SIĘ ICH OBAWIAM BO TO PÓŹNIEJ NICIEKAWIE WYGLĄDA.OSOBIŚCIE STOSUJĘ KREM NA ROZSTĘPY GERBERA JEST DOBRY I DUZO OSÓB GO TEŻ POLECA KOSZTUJE OK 20 ZŁ I JEST DOŚĆ WYDAJNY.OPRÓCZ TEGO MAM BALSAM GARNIERA CZERWONY I TEŻ NICZEGO SOBIE TAKŻE OBA PRODUKTY POLECAM :D.PRZEZ WEEKEND MAJOWY MAMUSIA MNIE PODTUCZYŁA I TERAZ PRZY BIURKU CIĘZKO SIE SIEDZI:d-CHOĆ BRZUSZEK NIE JEST BARDZO DUŻY ALE JUŻ DOCHODZE DO 60 KG- ALE MALEŃSTWO SIE RUSZA BO BYŁ CZAS ŻE BYLO SPOKOJNIJSZE.... POZDRAWIAM WAS GORĄCO I WASZE BRZUSZKI MALUSZKI:dddddd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Made:) super ze juz sie lepiej czujesz:) ja tez dochodze do 60 kg:) a od ktorego tygodnia zaczyna sie 6 miesiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj czekam na wizytę USG. Mam nadzieję, że w końcu poznam płeć maleństwa :) Cleo o ile dobrze pamiętam Ty też masz dzisiaj wizytę u gina :) Daj znać jak będziesz już po :) Trzymam za nas kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ale wam fajnie Puchatku, ja też już się nie mogę doczekać usg. No, ale nic trzymam za Ciebie i za cleo kciuki! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczynki - fakt mam dzisiaj połówkowe usg - trzymam kciuki puchatku! ! - ja wczoraj wylądowałam na ostrym - brzuch i plecy bolały długo i mocno - dostałam zastrzyk rozkurczowy i uspokoili mnie, że z dzidziusiem wszystko ok...więc chyba to było jednak rozciąganie wiązadeł...miałam wyrzuty sumienia - bo ostatnio trochę się napracowałam przy przeprowadzce...bo do tej pory nie mieszkaliśmy razem - a więc debiut, do tego stres...itd...swoje robią... ale obiecałam sobie dać na wstrzymanie...zobaczymy co z tego wyjdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeśli chodzi o rozstępy - to mi niestety wyszły przy moim pierwszym Misiu - i muszę wam powiedzieć, że nie da się tego cholerstwa pozbyć...:( póki co kupiłam na allegro galenica - żeby mieć pewność, że nic się bardziej nie rozejdzie - cenowo wychodzi jak mustella - oczywiście w sklepie jest duuużo droższy...używam go codziennie i odnoszę wrażenie, że skóra się poprawia wręcz - a co najważniejsze nic nie przybywa - choć u mnie to był znaczny przyrost wagi - ponad 25 kg...obawiam się, że teraz też mi tak wystrzeli ;) - bo zaczynam mieć apetyt i to mocny...muszę sobie jakieś racjonalne i zdrowe przekąski owocowo-warzywne serwować, bo jak się rzucę na słodycze to po mnie ;) ps. jutro pierwszy dzień w "nowym domu" myślę co by jakiś dobry obiadek przygotować ale nie mam weny...chodzą za mną gołąbki i papryka faszerowana - ale to mało wykwintne...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Ja dziś zaczęłam praktyki na ginekologii. Nuda, nie przepadam za tym oddziałem, wolę te mamusiowe, a nie babcine ;) Najgorsze jest to, że nie mieszczę się już w żaden z moich mundurków! Żakiet mogę mieć rozpięty, pod spodem jakąś koszulkę, ale co na dół? Dość mocno rozeszłam się w biodrach. Poszłam dziś na zakupy i kupiłam sobie białe lniane spodnie, będą najpierw do szpitala, a potem, gdy już zakończę praktyki na co dzień. Ważę 80 kg, masakra :P 6 miesiąc zaczyna się, gdy ma się skończone 22 tyg i 3 dni ciąży, to u mnie już pojutrze ;) A mąż dziś wyjechał na cały dzień na ryby, więc obiad mogę sobie zrobić z kateringu :P Kupiłam w garmażerce filet z kurczaka i kopytka, do tego jakaś mizeria. Ja na męża nie mam co narzekać - odpukać! Ostatnio zastanawiał się nawet czy nie wziąć urlopu wychowawczego po nowym roku. I chyba tak będzie ;) On jest programistą, ma własną firmę (a teraz pracuje na 2 etatach, bo jeszcze na uczelni) więc mu wsio rybka gdzie pisze programy - w domu czy w biurze. Ja będę mogła spokojnie skończyć studia i od razu pójść do pracy, a on pracowałby w domu i opiekowałby się córcią. Byłoby idealnie :) Basiu, nie bierz gorących kąpieli, bo one często powodują skurcze. Temperatura wody nie powinna przekraczać 38 stopni, żeby nie stymulowała macicy do skurczów. Dziewczyny, którym nic się nie działo mogą sobie czasem pofolgować, ale w Twoim przypadku macica jest szczególnie wrażliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje Zyrafko za odpowiedz odnosnie 6 miesiaca i goracych kapieli. Tzn ja biore prysznic bo wanny jeszcze nie mam:) a dzis to boli mnie brzusio troche jak przy okresie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
dziewczynki ja już prawie w 19 tc, i jak na razie nie czuje dzidzi. Czasami jak siedzę sobie spokojnie to w brzuszku coś bulgocze i uczucie jakby woda się przelewała.Czy to dzidzi? Ja jak do tej pory przytyłam ok 3do 4 kg.Mam zdjęcia brzusia i muszę mojego Misia poprosić żeby umieścił na nk.. Kupiłam kilka rzeczy dla dzidzi,tzn; Bujaczek z melodyjką Graco, sterylizator do butelek Aventa, laktator, podgrzewacz do butelek, koszyk wiklinowy dla niemowlaka.Za tydzień usg i mam nadzieję że już będziemy wtedy wiedzieć co będzie..Wtedy szaleństwo ciuszkowe,hehe Pozdrawiam,papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniabuu23 niemartw się ja też dopiero niedawno poczułam ruchy, a teraz i tak nie zawsze czujr ale myślę że jest dobrze i u ciebie też będzie ja poczułam jakoś pod koniec 21 tygodnia więc jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.............WIEK.....PŁEĆ.......TERMIN.....SKĄD... .....KG NABYTE 1.Figlarna........26..........?.........24.08.......Gda ńsk...........-2 kg 2.Aska 1978....30..........?...........28.08......Ostrów wlkp.....+2kg 3.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów.........6kg 4.aguchaaa......34......córeczka...1.09........Lubli n .. .........7kg 5.justa140283….26.........?..........1.09....... k/Łodzi...........7KG 6.mamamadrid...34......Emilia.......2.09.......Madrid . . .........5 kg 7.mamabelgie…..32.....coreczka...3.09.. ..... Belgia. ............5kg 8.kobra78........31.........?..........3.09.......Rze szów..........+1kg 9.MamaIzia.......22.........?..........3.09.......Libią ż.............-3kg 10.nitaanita......24...córeczka.....04.09..... Lbe................+4,5kg 11.zyrafa-dluga..24.......Basia......05.09......Białysto k..........+9kg 12. Koliban........28......synek......05.09……..Warsz awa........+5kg 13.evka81........27.........?..........06.09.......Cambr dge........0kg 14. aska.osa......26.........?.........06.09.......Anglia....... ........+1 15.cleo123........27....córeczka ...08.09.......Warszawa.........2 kg 16.small size......23.........?.........08.09….....Sztum...... .. ......2kg 17.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 18.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 19.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 20.ewelkajaw....25.córcia Wiktoria.11.09.....Jaworz n o.........+1kg 21. Trąbka........23.........?..........11.09......Wawa......... .....+3 kg 22. ewelka0612...28...chłopak.......13.09.....Wawa.............. ..3 kg 23.basia19g......23......chłopak.....15.09......Zgorzele c ..........5kg 24.Sytofala........22..synuś,córcia..16.09….. ..D-ka Wisłocka.....7kg 25.emce...........29......chłopak.....16.09..... ..Świnoujście........ 26.chochlik_......29.........?..........18.09.......K/Kr a k owa.......? 27.misha85 .......24......synuś........16.09.......Warszawa.........8kg 28.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 29.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 30. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 31.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............0kg 32.sylwinka25...25.........?...........18.09......Jarocin...............1kg 33.Magdakate...25.......syn............17.09...Cambridge .. .......+4kg 34.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 35.kasia1182.....27....chłopak........19.09......Ostrzes zów.......1kg 36.MDream .......30 .....chłopak .....19.09.... ...Sosnowiec...+/- 1kg 37.Puchatek22...24.....córcia.........20.09......Skierniewice.......5kg 38.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 39.ewela1777.....19.........?...........20.09......Pio trkow...........0kg 40.agunda.........27....Chlopak........22.09......wroc ław...........3kg 41.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław...........0kg 42.Anulka1988....21.....chłopak......22.09…... Warszawa..........-7kg 43.*akna**.........25........?...........22.09......Byd goszcz..........3kg 44.szczesliwaaa..26.....chłopak......23.09…... Dębica .................. 45.Karila..........27.......córka........24.09......Wroc ław.........+5kg 46.agaigi27.......27..........?..........24.09......CHO SZCZNO.. ...+3kg 47.szkrabek9.....26.........?...........25.09.......Śląs k ...............3kg 48.Malinka88888..24...córeczka.....25.09......Leszn o.............4kg 49.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 50.Mal_g...........34....aniołek.....14.02 ....Brisbane 51.Made83.........26..........?..........27.09........Kr aków.........+2kg 52.figa84..........25.........?............29.09......B - B..............4kg 53.mamuśkaaa3..33.........?............29.09......Wodzi sław…......2kg 54.Iza339.........29.........?............29.09.......Pi astów..........-3kg 55.Stelka.........28.......Tomek........30.09.......B rzeg.............0kg 56.Aniabuu23.....27.........?............30.09.......Kal isz..............2kg 57.Marusia25.....27.........?............30.09.......Pio nki...........-2kg Jestem już po wizycie. Będziemy mieli córeczkę :) jestem baaaardzo szczęśliwa :) z dzidzią wszystko w porządku. Następna wizyta 1 czerwca :) No i zmiana wagi :( ale cóż jak się ma apetyt to i kilogramów musi przybywać. Będę się martwiła po porodzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PUCHATEK22 gratuluje córeczki :) Sypią sie kolejne dziewczynki :) :) cleo123 czekamy na info od Ciebie :) Made83 cieszę sie że U ciebie juz lepiej :) aniabuu23 ja też zanim poczulam takie jakby kopniaki to właśnie cos w stylu przelewania, puszczania baniek czy zanurzania pustej butelki czulam. Uwiez ze zanim się obejrzysz bejbik da znać kopniaczkiem o sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja tylko na chwilke mam remont brak dostępu do internetu mnostwo nauki i troche problemikow więc nie mam czasu pisać i czytac ale PAMIĘTAM !!! byłam na usg chłopak czy li będzie Filip :P czasem twardnieje mi brzuch i mam takie bole jak na okres tak 2-4 razy na dzień ma ktoś podobnie ?? pozdrawiam jak znajde chwile poczytam i napisze więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniabuu23
dziewczynki jeśli to co piszecie i te moje przelewania w brzuszku to mój mały łobuz, to chyba dzisiaj jakiś trening ma.Najpierw po południu przez ok godzinę coś bulgotało i teraz znowu, chyba dzidzi zasmakował batonik..To moja pierwsza ciąża i nie wiem co tak naprawdę się dzieje w moim organizmie.. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc ciezaróweczki:) :) :) ANIABUU-MAM PODOBNY PROBLEM CO TY TEŻ NIEMOGE SIE UPORAĆ Z WKLEJENIEM ZDJĘC KTÓRE MUSZE ZROBIĆ BASIA lepiej zrezygnuj z goracych kapieli one nie są wskazane w ciaży AGA86 ja mam usg dzień po tobie :) Piszecie o słodyczach że macie taką chrapke na nie :) :) ja nie mam wogóle ochoty na słodkie ale za to bez bigosu nie moge żyć HE HE HE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem z rańca! Aniabuu23 ja miałam bardzo podobnie tylko, że u mnie zaczęło się wszystko bardzo wcześnie bo ja pierwszego kopniaka dostałam w 16 tc, a te przelewania czułam tydzień wcześniej. Słuchaj ja nawet nie wiedziałam, że te przelewania to może być dzidzia bo miałam kolkę i nie mogłam sobie pozwolić na wiele rzeczy np. owoce, surowe warzywa bo strasznie mi na wieczór twardniał brzuch i wogóle spać nie mogłam, aha i podobno dzidzia jest najaktywniejsza w godzinach 9-12 i między 20-22. Mi się to sprawdziło i dalej sprawdza tylko teraz już mogę dobrze poczuć jego obecność bo jak kopnie to widać gołym okiem jak się skóra na brzuchu podnosi:) Zobaczysz będzie szybko rosło to i szybko będzie dzidzia kopała. Puchatku gratuluję córci ja też już nie mogę się doczekać żeby poznać płeć. Razem z Justa140283 będziemy zamieszczać info:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatu gratuluje córeczki :D bylam wczoraj na wizycie :) jak narazie wszystko ok. w czwatek usg... mam nadzieje ze tym razem nasza mala nie bedzie sie tak ukrywac jak ostatnio ;) nasze dzieciatko nie bardzo lubi pana doktora :D Wczoraj podczas badania tetna płodu brzuszek falował ...a mała uciekala ;) i bylo tylko zdziwienie lekarza \"o rusza sie\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MADE83
ANAIBUU 23 JA TEŻ ZACZELAM 19 TC I PRZED ŚWIĘTAMI CZUŁAM TAKIE BULGOTANIE DZIWNE PÓŹNIEJ TROSZKĘ SIE USPOKOIŁO I WCZORAJ PORZĄDNIE ZACZĄŁ WARIOWAĆ:d CHYBA DZIDZIA LUBI SŁODKIE I JAZDĘ SAMOCHODEM BO WTEDY NAJBARDZIEJ SIE WIERCI.NATOMIAST MIĘSA CHYBA NIEBARDZO JA ZRESZTĄ TEŻ ODKĄD NOSZĘ TO MALEŃSTWO:DMAM TAKIE PYTANKO DO KIEROWCÓW CZY KTORAŚ MAMUSIA WIE MOŻE JAK WYGLĄDA SPRAWA Z ZAPINANIEM PASÓW?????BO MNIE ZACZYNAJĄ PRZESZKADZAĆ POWOLI:((*(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatku gratuluje córeczki :) Dziewczynki a co robicie dzisiaj na obiadek bo ja jak zwykle mam dylemat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania mala ja tez mam nadal takie twardniecia i bole, teraz to mnie ciagle kluja jajniki:( nie wiem czy to normalne... Puchatku gratuluje coreczki:) ja tez odczuwam ruchy niuni przede wszystkim jak zjem slodkie choc malo jem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NikaP
Witam, jestem tutaj nowa. Bardzo ciekawe to wasze forum, dużo się naczytałam i dowiedziałam parę nowych rzeczy. I mam takie głupie pytanie, nie chcę żeby któraś z Was pomyślała że nie interesuję się swoją ciążą- wręcz przeciwnie- ale nie umiem dokładnie określić tygodnia swojej ciąży. Tydzień temu wydawało mi się że ustaliłam- 18 tydz, i poszłam na wizytę do pani doktor to ta mi powiedziała ze to jest przełam 19/20. A jak liczę na internecie to na każdej stronce podaje mi inaczej. Może któraś z Was ma jakiś dobry sposób na obliczanie? a jak nie to po prostu wezmę kalendarz i będę od początku liczyć dzień po dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NikaP
Nawet znam już płeć maleństwa- mamy mieć synka- Michała. Ale tygodnia nie znam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Made83, gdy ciąża jest już widoczna kobieta może jeździć bez pasów, jest przepis który na to pozwala. Ja jeszcze jeżdżę w pasie, mam spory brzuch ale mi jeszcze nie przeszkadza, wiem że to bezpieczniejsze, ale ja będzie mi przeszkadzał to nie będę się zapinać. Witaj NikaP! A wiesz kiedy miałaś ostatnią miesiączkę? Albo jaki był pierwszy termin wyznaczony na USG? Bo to według tego powinno się liczyć. Powiedz jak było to Ci pomogę :) Dziewczyny będę miała do Was OGROMNĄ prośbę :) Niedługo (kwestia może 2 tygodni) rozpocznę przeprowadzać badania do mojej pracy magisterskiej i będę chciała porozsyłać Wam arkusze on-line. Jeżeli któraś z Was będzie chciała mi pomóc proszę o napisanie mi wiadomości na maila :) Badanie będzie dotyczyć poziomu lęku przed porodem, więc idealnie dopasowane do nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NikaP
Ostatnią miesiączke miałam 23 grudnia, termin porodu na 29 wrzesień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NikaP
Wiem że to według tego się liczy. To moja doktorka wprowadziła mnie w takie zakłopotanie. A ja zwyczajnie chce wiedzieć w jakim okresie ciąży jestem dokładnie a nie w przybliżeniu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika, dziś masz już 19 pełnych tygodni ciąży, czyli od zapłodnienia minęło 17 tygodni. Jutro będziesz miała 19 tygodni i 1 dzień, a to się mówi że to 20 tydzień trwania ciąży. Gratuluję chłopczyka, jak nam się urodzi chłopak też będzie miał na imię Michał ;) Ale nam zapowiada się dziewczyneczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinka8888888
MADE83- ja dostałam od lekarza pisemko, ktore zezwala mi jezdzic bez pasów... Dał mi to już na 1 wizycie, czyli w 6 tyg ciąży... od tego czasu pasów nie zapinam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to sie martwie ze moje dziecko okaze sie chlopcem :O ... nie dlatego ze plec jest dla mnie tak wazna... tylko juz nastawilam sie ze to ONA :) a maleństwo takie wstydliwe i tylko raz sie pokazało... a pomyłki sie zdazaja... wiec pewnie okaze sie we wrzesniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NikaP
Dziękuję bardzo za pomoc! Bardzo dokładnie mi to opisałaś i w końcu wiem na czym stoję:) Myślę że to będzie chłopczyk chociaż nie wiadomo bo na 100% nigdy nie jest to pewne. Z córeczki też bym się cieszyła niesamowicie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×