Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

A zapomniałam napisać o baracudzie... widziałam na żywca i super wygląda jako spacerówka, świetnie się prowadzi b skrętna. jednak wersja z gondolą dla mnie trochę za nijaka i mężowi też to się nie podoba... co prawda z gondoli długo nie będziemy aż tak korzystać, no ale pierwsza zima przed nami:) Zresztą o gustach się nie rozmawia i jeśli chodzi o wózek praktyczny na pewno jest.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niko ty tak jak ja zamiast sie uczyc to ciagle wchodze na forum strasznie mi sie nie chce a egzaminy juz jutro i w sobote:( Asiu mi tez oliwka dla dzieci na biust nie pomogla i niestety rozstepy mam, ale ja nie wiem czy te kremy maja jakies dzialanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie. Ja właśnie wróciłam od ginekologa, ale tabelki nie uaktualnię. Jestem w 27 tc, a przez ostatnie 4 tygodnie przybrałam na wadze tylko 20dkg. Trochę się zmartwiłam,że to niedobrze, że może dzidziuś nie rośnie, ale lekarz mnie uspokoił. Powiedział,że jak brzuch rośnie( a mam już naprawdę spory) i wielkość macicy odpowiada tygodniom ciąży, to jest oki. Ja przytyłam dopiero 1kg od początku ciąży, ale miałam spory zapasik. Więc powinnam się cieszyć,że dzidziuś rośnie a ja nie tyję. Poza tym muszę brać nospę forte, bo mam twardy brzuszek często. Na szczęście szyjka się trzyma. I mam nie gładzić brzucha, bo to też powoduje skurcze. Czeka mnie powtórka obciążenia glukozą, tym razem 75g. Mam nadzieję,że wyjdzie ok. Ale i tak mam ograniczyć słodycze. Rozmawiałam z ginem o moim cesarskim cięciu. Powiedział,że czeka się do pierwszych skurczy i wtedy robi cięcie. Co do rozstępów to na szczęście mnie ominęły w pierwszej ciąży, teraz też nie mam. A nie używam drogich kremów. Ja myślę,że to może być zależne od tego jakie mamy predyspozycje do rozstępów. Znam dziewczyny które używały drogich kremów, a i tak się nie ustrzegły przed rozstępami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o rozstępy to nie mam na razie , stosowałam na początku fissan ale jakiś taki niby dobry a niby żaden więc przeszłam na oliwkę w żelu johnsosns - powiem krótko a raczej napisze jak jej użyje wieczorem po prysznicu to mam naoliwioną skórkę nawet do połowy kolejnego dnia i wtedy smaruje oliwką Hipp jest mniej tłusta ale teraz poluje na Allegro na zestaw Mustella 400 ml za około 100 pln wiem,z ę jest dobry bo działa w skórze i ja regeneruje a te 400 ml powinno mi starczyć nawet spokojnie po porodzie :) wózki o których piszecie nie znam aż tak bardzo ja jestem jednak za tako jumper x na kołach skrętnych przednich i tylnych dużych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziewczyny, kremy nie zlikwidują rozstępów w 100%, nie ma cudów, ale mogą zapobiegać ich powstawaniu. W czasie ciąży mamy zwiększony poziom estrogenów i to w pewnym stopni przyczynia się do powstania rozstępów. Skóra sie mocno rozciąga i dochodzi do zerwania włókien kolagenowych i cieniutkich włókien elastyny, dlatego ważne jest aby dostarczyć skórze jak najwięcej tych białek, które niestety w znikomej ilości występuję w dość drogich kremach na rozstępy. Oliwka niestety kolagenu nie zawiera:( ale na pewno nie zaszkodzi skóry nawilżyć w ten sposób! Wiem że na brzuch dobre jest delikatne szczypanie skóry, centymetr po centymetrze. Jest to pewnego rodzaju masaż, który pomaga skórze rozciągnąć się-to tak moimi słowami. Nasza biedna skóra nie wie co się z nią dzieje dlatego tworzą się rozstępy... musimy jej pomagać aby nie dopuścić do tych paskudnych prążków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobitki dawno mnie nie było u Was, ale nadal mam niestety awarię internetu w domku, a w pracy brakuje mi niestety czasu. dzisiaj udało mi się w końcu przeczytać co naprodukowałyście. ja czuje sie raczej dobrze, choć niekiedy tez mam wrażenie że brzusio mi twardnieje. byłam we wtorek u okulistki bo jestem krótkowidzem (- 5), kazała mi przyjść po 33 tygodniu i wtedy zrobi mi badanie dna oka i wtedy stwierdzi czy poród SN czy CC. we wtorek mam wizyte u ginekologa mam nadzieję że wszystko ok. 1.koteczek19833.26......Maja.........13.08......świętosz ów.. .-6kg 2.Figlarna........26.......synek ....24.08.........tuchola............+2 kg 3.Aska 1978....30..........?...........28.08......Ostrów wlkp.....+2kg 4.Oles.............29......chłopak......1.09.......Chorz ów.........6kg 5.kobra78.......31...Krzysztof.......1.09.......Rze szów..........+3kg 6.aguchaaa......34......córeczka...1.09........Lubli n .. .........7kg 7.justa140283….26.......synek ......1.09....... k/Łodzi...........13KG 8.Majunia79.....29......Lenka.........1.09 .......Małopolska.......10kg 9.mamamadrid...34......Emilia.......2.09.......Madrid . . .........5 kg 10.mamabelgie…..32.....coreczka...3.09.. ..... Belgia. ............5kg 11.MamaIzia.......22.........?..........3.09.......Libią ż.............-3kg 12.nitaanita......24...córeczka.....04.09..... Lbe................+4,5kg 13.zyrafa-dluga..24.......Basia......05.09......Białysto k.......+13kg 14.ania76..........33......synek......05.09......Gdańsk. ............+1kg 15. Koliban........28......synek......05.09……..Warsz awa........+5kg 16.evka81........27.........?..........06.09.......Cambr dge........0kg 17. aska.osa......26..coreczka??...06.09.......Anglia....... ........+4 18.cleo123........27....córeczka ...08.09.......Warszawa.........+5kg 19.small size......23.....synek .....08.09….....Sztum...... . ..... +6kg 20.-Zawadka-.....28.........?.........09.09.......Oleśni ca...........0kg 21.ruthles.........23.........?.........10.09.......Żor y .... ...........3kg 22.Rudka..........31.........?.........10.09.......Wawa . ..............1kg 23.ewelkajaw....25..... Wiktoria....11.09.....Jaworz n o.........+5kg 24. Trąbka........23.....Michałek.....11.09......Wawa......... .+8,5 kg 25.ewelka0612...28...chłopak.......13.09.....Wawa........... .3 kg 26.chochlik_....29.....dziewczynka..13.09.....K/Kr a k owa.... + 6 27.basia19g......23......chłopak.....15.09......Zgorzele c ..........9kg 28.Magdulenka...28.....córcia........15,09.......Łódź....... .....11kg 29.Sytofala........22..synuś,córcia..16.09….. D-ka Wisłocka.....7kg 30.emce...........29......chłopak.....16.09..... ..Świnoujście........ 31.misha85 .......24......synuś........16.09.......Warszawa.........8kg 32.Sylwunia83....26.........?...........16.09......Lidzb a rk W........0kg 33.agraweczka..26.........?...........16.09.......k/Olsz tyna.......1kg 34. doris_kk......21.........?...........16.09......Kędzierzyn-K oźle.2kg 35.aga86.......26.....dziewczynka?...16.09.......N asielsk.....+5,5 kg 36.cytrynka77...25.........?...........18.09…....I r landia.............5kg 37.sylwinka25...25.........?...........18.09......Jaroci n...............2kg 38.Magdakate...25.......syn-Allan.......17.09...Cam bridge .. ...+6kg 39.dalena..........35.........?...........19.09......Poz nań.............3 kg 40.kasia1182.....27....chłopak........19.09......Ostrzes zów.......1kg 41.MDream .......30 .....chłopak .....19.09......Sosnowiec...+/- 1kg 42.Kajojcia.......20.......Antosia......19.09.......Kiel ce.........+1,5kg 43.Puchatek22...24.....córcia......20.09......Skierni ewice.......5kg 44.jadzia4.........31........?............20.09......Ale ks andrówŁ..1,5kg 45.ewela1777.....19.........?...........20.09......Pio trkow...........0kg 46.agunda.........27....Chlopak......22.09......wroc ław...........3kg 47.nerwi...........26.........?...........22.09......Wro cław...........0kg 48.Anulka1988....21.....chłopak.....22.09…... Warszawa..........-3kg 49.*akna**.........24.....córcia.......22.09......Byd goszcz..........6kg 50.szczesliwaaa..26......Adaś........23.09…...... Dębica ..........+4kg 51.Karila..........27.......córka........24.09......Wroc ław.........+5kg 52.agaigi27.......27..........?..........24.09......CHO SZCZNO.. ...+3kg 53.szkrabek9.....26.........synuś...........25.09...Śląs k .............7kg 54.Malinka88888..24...córeczka.....25.09......Leszn o.............5kg 55.agamycha......27........?............26.09......Szcze cin...........0kg 56.Mal_g...........34....aniołek.....14.02 ....Brisbane 57.Made83.........26..........?..........27.09........Kr aków.........+2kg 58.figa84..........25......Jagienka.......29.09......B - B.............+4kg 59.mamuśkaaa3..33....córeczka......29.09......Wodzi sław….....7kg 60.Iza339.......29....dziewczynka.....29.09.......P i astów.......1,5kg 61.NikaP..........22....Michałek......29.09.......k/Ja sła........+2,5kg 62.kasienka123...29.......?............29.09.......Kros no.............7kg 63.Stelka.........28.......Tomek........30.09.......B rzeg.............2kg 64.Aniabuu23.....27....Adrianna.... ..30.09.......Kal isz............+5kg 65.Marusia25.....27.........?............30.09.......Pio nki...........+2kg musiałam niestety uaktualnić moje kilogramy , których zaczęło przybywać w zastraszającym tempie, dlatego musimy się z córeczką pożegnać ze słodyczami, które zajadałyśmy ostatnio w mega dużych ilościach. pozdrowionka dla Wszystkich, dużo zdrowia dla nas i naszych maluszków, uśmiechu i optymizmu dla nas wszystkich kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od poczatku ciazy uzywam fisannu (jakieś 4 opakowania, a moze i wiecej ;) ) smaruje tylko brzuszek i jak narazie nic sie na nim nie pojawiło... raz kupiłam PHARMACERIS M ale skóra po nim była jakaś taka sucha :( za fissan płace 17 zł w aptece - jak dla mnie cena dość kusząca :) ostatnio moja waga zmniejszyła sie o kilogram, ale to pewnie przez ta diete. jutro ide do lekarza to bede wiedziala czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi waga ciagle wzrasta.... ale to przez to ze siedze ciagle w domu i jem... moge robic wszystko tylko sie nie uczyc:) jak mi sie nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Basiu doskonale Cie rozumiem :D ja dopiero wróciłam ze spaceru - musze dbac o kondycje ;) wczoraj cały dzień spędzilam w domu - przez pogode! zamiast notatek wole czytac WASZE WPISY :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybym tylko mogła to też bym tylko jadla :) cukierki, draze, lody, paluszki, arbuza, wafelki, ciasteczka, naleśniki oj... :O :P :P :P a tak to moge pomidora, ogórka :O :O :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitaanitko doskonale Cie rozumie ale moze to dobrze ze musisz sie powstrzymywac bo to co jesz jest zdrowe dla dzidzi a te wszystkie slodycze niebardzo i nam niepotrzebnie przez nie przybywa wagi. Ja tez postaram sie juz ograniczyc slodkie choc bedzie ciezko... szlam teraz na ogrodek i zlapal mnie skurcz na samym dole brzucha, niebolesny ale takie niemile uczucie... a dzidzia szaleje:) chyba nie lubi jak sie ucze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu myslałam ze nie bedzie mi cieko bo nie jadlam słodyczy wczesniej... ale teraz :O to chetnie bym tak zjadla coś smacznego :( i mniej zdrowego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Dawno mnie nie było ale już wszystko nadrobiłam. U mnie niestety nie najlepiej. Wyjazd nad morze udał się średnio bo nie najlepiej się czułam. Twardniał mi brzuszek i zaczęła pobolewać nerka. W poniedziałek po przyjeździe miałam wizytę u gina. Powiedziałam mu o tych bólach i stwierdził u mnie wodonercze prawej nerki. Jestem tym trochę podłamana. Mało jest info na temat wodonercza w ciąży i nie wiem na ile to jest poważne. Gin mnie uspokaja ale ja i tak się boję. Żyrafko może Ty byś mi coś na ten temat powiedziała. Byłabym wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitaanitko wiem jak to jest bo ja rano zjem sniadanie i musze po tym cos slodkiego:) ale na serio musze ograniczyc bo po co dodawac sobie niepotrzebne kg;) siedze sie ucze i nie moge sie skupic bo moj synus tak mnie kopie ze caly brzuch skacze:) Witaj Puchatku, kurcze przykro mi ze tak Ci sie przytrafilo:( mam nadzieje ze to okaze sie nic powaznego, a na udane wakacje pojedziesz za rok z malenstwem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam od lekarza, powiedzial mi że to wirus i że nic nie może mi na to przypisać... Kazal brac Rennie i Lacidofil, tyle moge... Normalnie szok... Jestem glodna, a boje sie jesc zeby nie zwymiotowac. Na obiad szykuje duszona piers kurczaka, warzywa na parze i ryz. Bedzie dietetycznie. Teraz zajadam sie waflami ryzowymi bo ssie mnie niemozliwie. Zapisalam sie dzis do poloznej srodowiskowej. Juz czas najwyzszy, a ja nigdy nie mialam przychodni po drodze - dzis przy okazji i lekarza rodzinnego wypelnilam deklaracje. Dziewczyny, koniecznie juz pomyslcie o wyborze srodowiskowej, bo bedzie przychodzila do noworodka przez 4 tygodnie po porodzie - to wazne. Teraz dodatkowo srodowiskowe przychodza na wizyty do ciezarnych po 28 tygodniu ciazy (to opcjonalne, trzeba sie do niej dodatkowo zglosic i powiedziec ze wyraza sie chec na wizyty przed porodem), ale ja sie na to z przyczyn oczywistych nie pisze ;) Ja smaruje sie od 12 tygoodnia oliwka, najpierw Bambino, ale jej zapach mnie draznil, wiec przerzucilam sie na Hippa, czasem smaruje sie czerwonym Garnierem (gdy nie mam czasu na oliwkowanie) i na razie - odpukac - nie mam jeszcze ani jednego rozstepa (a przeciez przytylam juz 13 kg). Oby tak juz zostalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zyrafko moze kisiel pij on chroni zoladek, ja mam od dziecka problemy (refluks) i teraz tez nie biore zadnych lekow a kisiel pomaga. a odnosnie poloznej to musi byc z tej przychodni do ktorej zapisze malenstwo? i czy jest jakas odleglosc od miejsca zamieszkania bo ja mam mala miejscowosc kolo mnie ale tam jest tylko jedna przychodnia i nie chce tam, wolalabym to przychodni gdzie ja naleze a to ok 15 km ode mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatku, nie martw sie tym wodonerczem - w ciazy moze sie ono pojawic i uznaje sie je za fizjologiczne. W ciazy w nerkach zmienia sie wiele rzeczy, u wszystkich dziewczyn poszerzaja sie moczowody, i to prowadzi do zalegania moczu w poszczegolnych odcinkach drog moczowych. To wlasnie prowadzi u niekrotych do fizjologicznego wodonercza jednej lub obu nerek. Konsekwencja wodonercza jest zwiekszenie ryzyka zakazen drog moczowych i kamicy nerkowej, i teraz musisz na to uwazac. Poza tym Twoje nerki powinny funkcjonowac normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, najlepiej by bylo, aby polozna srodowiskowa pochodzila z tej samej przychodni, co lekarz rodzinny i lekarz pediatra - miedzy nimi musi byc plynny przeplyw informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Brzuszki:) Ja dzisiaj rano jakoś nie miałam weny twórczej na pisanie, ale postanowiłam, że coś skrobnę. Jeśli chodzi o słodycze to ja nie miałam z tym najmniejszego problemu do teraz. Jak mi się nie chce nic robić do jedzenia to sięgam po słodkie mimo to, że nie mam wcale na to ochoty. Będę musiała to zmienić. Nie piję gazowanych napojów tylko wodę:)czasami coś mi się zachce np. cole. Jeśli chodzi o kawę to pijam bardzo słabą i to z dużą ilością mleka choć wiem, że nie powinno się pić ze względu na ten magnez. Słuchajcie czy Wy dostałyście skierowanie na HIV? Bo ja wczoraj dostałam choć nie wiem po co:P A co do zakupów to pewnie zacznę dopiero pod koniec czerwca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafko, Basiu dzięki :) Mój lekarz powiedział mniej więcej to samo co Ty Żyrafko i dał mi skierowanie na mocz ogólny i posiew. Mocz odebrałam dzisiaj a posiew będzie jutro. Wyniki nie są za ciekawe. Pielęgniarka w przychodni aż zadzwoniła do nefrologa żeby się na ten temat wypowiadział. Kazał na razie poczekać na posiew i przyjść do niego z wynikami we wtorek. Oby wszystko było dobrze. Ale zauważyłam że nadszedł dla nas wrześniówek teraz taki zły okres. Bardzo dużo z nas cierpi na jakieś dolegliwości. Musimy być dzielne, dla naszych bobasków. Trzymam za Was i za siebie kciuki i jak to mówią : Musi być dobrze! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero ogarnełam czytanie wpisów .... :) Oj wiem coś o tej nauce której się nie chce uczyc....... Tez ciągle zaglądam na forum zamiast czytać notatki.... Wróciłam własnie do domku. Bylam rano na badaniach no i wypiciu glukozy. Musze Wam powiedzieć ze to nie bylo az takie straszne :) Zjadłam po tym kanapkę i poszlam na zakupy do centrum. Połaziłam, kupiłam kilka rzeczy dla niuni (w końcu dosałam cale białe skarpetki dla niemowlaka, choc szukałam ich od jakiegos już czasu) i naszło mnie na lody takie w gubaśnej czekoladzie. Kupiłam i zjadłam z apetytem - mimo wczesniejszej glukozy. Wrócilam do domu a tu tel - dzwoniła położna że moja pani gin nie będzie przyjmowała w pn i mam sie przerejestrować na wt. Myslałam że babka w rejestracji (one nie są zbyt miłe i robią wszystko jak za karę) bedzie stwarzała problem - a tu proszę miło mnie zaskoczyła.... Takze teraz powinnam sie pouczyc a mi sie tak nie chce że szok..... justa140283 Co do zwolnienia dla meża po porodzie - nazwa sie to opieka nad zona po porodzie-max. 14 dni, wystawiają w szpitalu; płatne 80%, bez wzgledu czy po cc czy porodzie sn. Ja uzywam (jak pisałam wczesniej) tego rossmanowego specyfiku dla kobiet w ciązy i jest zadowolona. Nie wyskoczyło mi nic czy PUCHATEK22 nie martw sie kochana :) bardzo mi przykro ze cos takiego Ci sie przytrafiło. Przesylam :) :) :) :) :) na pocieszenie. mamuśkaaa3 gratuluje córeczki :) ewelkajw ja też noszę sie z zamierem zakupu laktotora z AVENTU Philipsa i do tego jeszcze sterylizatora z tej samej firmy. MDream ja tez chcialabym juz otrzymać przesylki z łóżeczkiem i innymi drobiazgami. Na razie to sie tylko rozglądam, ale juz mam listę i zaplanowane co kupimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, w rzeczywistości każda z nas powinna mieć przeprowadzone w ciąży co najmniej jedno badanie w kierunku HIV. To się robi na wszelki wypadek, tak samo jak WR. Jeżeli kobieta jest nieświadomą nosicielką wirusa HIV stanowi zagrożenie dla swojego dziecka - w ciąży powinno podawać się jej leki antyretrowirusowe, a od razu po porodzie wdraża się profilaktykę lekową u dziecka. W przeciwnym razie kobieta zarazi dziecko. Dlatego wykonuje się to badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj a ja zamiast sie uczyc to posiedzialam z kolezanka bo mnie niespodziewanie odwiedzila... zjem obiad i sie biore dalej ale tez mi sie strasznie nie chce a jak maz wroci to juz calkiem zle sie uczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśkaaa3
hej,hej czy macie jakies witaminy dla k w ciazy ale z mala iloscia zelaza bo zazywam zelazo i plus w wit to jak na moj zoladek i jelita to za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie wrocilam od lekarza, wszystko ok, usg nebylo tylko sluchanie serduszka i inne takie. jak sie rozpisalyscie, a ja dopiero wieczorem nadrobie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuśkaaa3 mi odradzano witaminy jak narazie, dopeiero po 30 tyg jesli zajdzie taka potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff, ale mi się usnęło:) Taki dzień w kratkę raz pada, raz świeci słońce. Ciśnienie górne miałam niskie i jakoś senna byłam. Dzięki żyrafko za odpowiedz na temat HIV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga86 ja też sie jakos tak nijako dzis czuje..... To pewnie przez pogodę. Niestety nie udało mi się zdrzemnąć w dzień..... Dlatego zbieram sie zaraz pod prysznic i mam zamiar połozyc sie dzis wcześniej... Zyczę wszystkim dobrej, spokojnej i dobrze przespanej nocki :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laseczki mi lekarz zabronił brac tabletek dla kobiet w ciazy tzn ich witamin, bo ponoc zwieksza to mase urodzeniowa u dzidzi nioewiem ile w tym prawdy, pprzekonamy sie po porodzie, z misiem brałam witaminy... teraz biore aspargin, hemofer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×