Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

ania76 ja mam uszkodzonego sutka i z niego nie dam rady karmic, i juz wczesniej byłam z tym u lekarza i jedyny ratunek z tej piersi odciagac mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawału pokarmu nie miałam. Wręcz przeciwnie, jak mały miał jakieś 6 tygodni to miałam za mało pokarmu i w końcu się złamałam i podałam butelkę z mieszanką. Na szczęście mój Wojtuś nie chciał tego wypić, więc podawałam mu częściej pierś i jakoś tego mleczka zaczęło przybywać. To był jedyny problem jaki miałam podczas karmienia piersią (poza pierwszymi karmieniami jeszcze w szpitalu-nie umiałam mu dobrze podać cycucha).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karmienie piersia pewno jest wygodne i mniej uciazliwe ale niestety nie wszystko w zyciu da sie przewidziec nawet karmienia piersia, ja karmiłam synka az 2 tyg piersia i jak ktos sie mnie pytał ile karmiłam to po mojej odpowiedzi zawsze głupi docinek był: pewno nie chciało ci sie karmic,,,, ja niestety nie miałam tyle szczescia i z nerwow straciłam pokarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, to współczuję Ci koteczek. Ja bardzo bym chciała karmić, boję się tylko,że po cesarce może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczku ale jak to jesteś sierpniówka a urodzisz w lipcu? , A co do karmienia piersia , to tak sobie postanowiłam , ze zrobie wszytsko aby karmić naturalnie , wiem , ze nie zawsze jest łatwo , ale grunt to sie własnie poddawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu76 mi po cesarce mleko leciało strumieniami przez pierwszy tydzien, moj mały nie umiał łapac piersi dlatego mam uszkodzonego sutka jednego .... z reszta cytuje słowa lekarki ze dziekowac bogu ze nie miałam juz pokarmu jak w 6 tygodniu po cesarce miałam operacje bo dziecko dopiero przy przeszło szok...mogło by nie jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie się gada, ale muszę lecieć po syna do szkoły. Dzisiaj wstałam o 12-ej, więc nic nie mam zrobione w domu. I tak mi się nic nie chce, pogoda pod psem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdulenka termin porodu na 13 sierpnien mam, ale cesarka miedzy 22 a 28 lipca moze w poniedziałek poznam dokładna date ciecia:( ja bym tez bardzo chciała karmic , ale przygotowałam sie na wszystko, mam pytanie czy wy tez macie miekkie piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi właśnie odwrotnie, miałam na początku bardzo mało mleka. Mam nadzieję, koteczku, że tym razem będzie lepiej. A jak już będziesz po cesarce to musisz koniecznie napisać jak było. Ja się wczoraj dowiedziałam,że będę miała cesarkę ze względu na oczy i troszkę się tego boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moja druga cesarka i sie na maksa boje....tym razem znieczulenie w kregosłup , lekarz powiedział ze nawet mam sie nie wydurniac i prosic o narkoze.... bo to wogole moja 4 operacja bedzie:((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdulenko ciagniecia w brzuchu nie mam ale zadyszki i trudnosci z oddychaniem tak, mam ciagle puls ok 100 moze przez to Koteczku ja mam mieciutkie piersi:) a jak trzeba miec wade wzroku zeby robili cesarke bo ja mam ok 2 i 1,75. a chcialabym uniknac cesarki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu , koteczku , przykro mi z powodu cesarki ,ale skoro mus :-O Koteczku ja mam chyba miekkie piersi ale za to tak ogromne ze świata poza nimi nie widze :D , i pobolewaja mnie od czasu do czasu ,a tym razem na pewno sie uda Ja jestem pewna wiary , chodze do szkoły rodzenia i tam dają mnustwo praktycznych porad jezeli chodzi o karmienie jak i poród , ciesze się , ze z tego skorzystałam , zobaczymy jak bedzie w praktyce ale jestem na prawde dobrej mysli . Jezeli chodzi o karmienie piersią prawidowe to cały czas nam powtarzają aby dzidiza złapała nie sutek ale sutek wraz z całą (albo prawie cała ) otoczką , zależy jaka ona duża jest i wtedy powinno byc dobrze , tak , zę noskiem dotyka naszej piersi . Najgorsze jste to , zę w szpitalu młodym mama nie daja porad laktacyjnych , ale moze warto czasami zanim sie poddamy zadzwonić do pogotowia lktatycjnego. Wczoraj na zajęciahc dziewczyna opowiadasła ,ze miała cesarkę a dziecko zobaczyła po czterech dnaich gdzie przez ten czas było karmione butelką , ale ona się nie poddała i po tygodniu zaczęła karmic małego i robiła to az do roku. Oczywiście miała tez poranione sutki i takie tam ale własnie skorzystała z pogotowia laktacyjnego i dała rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitaanita z regóły robią zewnątrzoponowe , bo jest najmniej inwazyjne i masz świadomośc tego co robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdulenka w małych miastach nie ma pogotowia laktacyjnego a w moim przypadku chyba wiele by to nie dało miałam dziecko w ciezkim stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek a jakie znieczulenie maialas przy pierwszej cesarce??? Skoro to bedzie Twoje pierwsze zewnatrzoponowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam robiona narkoze nikt wtedy mnie sie nie pytał a narkoza przeszła na misia wymiotował i duzo lekarzy mowi ze cc z narkoza wywołuje u dzieci asmtme ja mam astmatyka ale czy od tego niewiem ... po 3 narkozach moj lekarz chce zzo , ja sie boje bo ja panikara ale majke odrazu zobacze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczescie teraz znieczulenia ogolnego podczas cesarki sie nie wykonuje prawie wcale, bo jest szkodliwe dla dziecka, wiec bedziesz miala zalozony ZOP, znieczulenie zewnatrzoponowe, ktore nie dziala na Malenstwo, i Ty powinnas czuc sie tez dobrze, bedziesz świadoma, nie bedziesz odczuwac bólu od pasa w dół, ale powinna pozostac możliwość poruszania się i parcia, w Twoim przypadku parcie nie potrzebne :) ale jak kobiety rodzace w naturalny sosob zycza sobie to znieczulnie, wowczas normalnie wspolpracuja z polozna i moga przec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczku , no faktycznie w małych miastach jest z tym problem , ale jak Ty sie czujesz chcesz karmić piersią ? Po cesarce łatwo nie będzie, swoja drogą nie słyszałam o tym aby do cc robili w pełnej narkozie , przeciez kazde znieczulenie ma wpływ na dzidzię i oni o tym doskonale powinni wiedziec , nawet zewnątrzoponowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdulenka witaj! Dopisz sie do tabelki :) Zgadzam się z ania76- ja zamierzam kupic laktator ale to dlatego ze zaraz od października zaczynam zajecia na uczelni no i bedę zostawiała mleko zeby mąz nakarmił maleńśtwo. Magdulenka ja własnie wczoraj na zajeciach miałam temat o karmieniu niemowlaka i tez jestem pełna wiary w to ze bedę mogla karmic naturalnie, ale zobaczymy jak to w paraktyce wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widocznie wtedy nie mieli osoby ktora by robiła to wkłócie bo naprawde nikt sie mnie nie pytał co chcem a rodziłam 3, 5 roku temu... mi ginekolog powiedział ze jak kobieta nie wyrazi zgody to narkoza ale ja dziekuje za narkoze.... ja chcem karmic piersia ale przygotowałam sie na 2 warianty 1. karmienie naturalne 2. karmienie sztuczne ale zrobie ile tylko moge zeby karmic naturalnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdulenka, znieczulenie zewnatrzoponowe nie jest niebezpieczne dla dziecka.Lleki stosowane w zzo używane są w tak małych stężeniach, że nie mają jakiegokolwiek zauważalnego wpływu na dziecko. Poza tym, prawidłowo podane, nie przedostają się do krwiobiegu matki, a więc i dziecka. W Polsce nie stosuje sie przy porodach naturalnych z powodow wylacznie finansowych a przy cesarkach zaczeto stosowac kilka lat temu i znieczulenia ogolnego juz sie nie stosuje, chyba ze w specjanlych przypadkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka w małych miastach nie ma takiego czegos jak pogotowie laktacyje a ja teraz mieszkam na wsi to juz wogole czArna magia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczek to nie jest tak ze nie mieli osoby ktora umialaby zrobic wklucia, kazdy anastezjolog robi to bez problemu, sama mam na swoim koncie okolo 100 takich wkluc... Niestety nie pytali Ciebie o zdanie bo wybrali sposob finansowo lepszy dla odzialu a nie dla dziecka :( Bo niestety ogolne znieczulenie jest tansze. Tym razem sie nie daj, choc nie sadze zeby tym razem taka sytuacja miala miejsce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze nie cofniesz, szkoda ze trafilas na takiego lekarza i na taka ekonomie szpitala :( Ale teraz bedzie juz super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiu tym razem lekarz jest ordynatorem oddziału tam gdzie rodze i chodze do niego prywatnie wiec on powiedział zebym o opieke to sie nie martwiła ze on pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×