Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Mdream: ja brałam antybiotyk na paciorkowca ale nie dostałam żadnych globulek tylko osłonowo na żołądek lacidofil. ja każę teraz mojemu żywać mojego płynu do higieny intymnej żeby nic nie złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas najdluzsza rozłaka byla na 6 miesiecy jak maz byl w iraku to bylo okropne rozmowa przez telefon na 10 minut raz w tygodniu i list raz na miesiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lacidofil sobie od razu wzięłam po śniadanku :) dodatkowo więcej jogurtu i kefirku ale chyba kupię jeszcze jakieś globulki choćby z kwasem mlekowym na poprawę flory bakteryjnej - płyn do higieny używam Lactacyd . Mam troszkę antybiotyków w domu od zapaleń zatok i drug oddechowych - wszystkie też działają na paciorkowca więc jak coś to dam mężowi ale to po konsultacji z lekarzem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream, ja uzywałam globulek Lactovaginal na odbudowe flory bakteryjnej. Oprócz tego używam do higieny intymnej emulsji albo płynu Lactacyd. Żadne inne płyny mi nie pasują. Ja kiedyś po kuracji antybiotykowej miałam straszne problemy z grzybicami i te sposoby mi bardzo pomogły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu dziekuje za odpowiedz. Ja to doszukuje sie chyba objawow czy zbliza sie porod czy nie... bo np pisza tez ze brzuch sie obniza na 3-4 tyg przed porodem a ja mam od dluzszego czasu niski ale ostatnio lepiej mi sie chyba oddycha ale nie wiem czy od nizszego pulsu czy od obnizonego brzucha... MDream najwazniejsze zebys wyleczyla tego paciorkowca do porodu :) dziewczyny tesciowa pojechala a zanim maz wroci sie zdrzemne bo dzis wczesniej wstalam i zasypiam na siedzaco:) no i ta pogoda chyba ma taki wplyw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, bóli porodowych nie przegapisz:) Nie da sie ich z niczym porównać. Ale straszyc Cie nie bedę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny któraś z was pisała że zajmuje się bankowością a ja potrzebuję teraz porady bankowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zmykam. Idziemy na kebaba. Ostatnio zyrafka zrobila mi chrapke. Milego weekendu dziewczynki, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaki tu ruch :) Aż nie mozzliwe ze to sobota :) U Mnie jeszcze walka z łazienką.... Mam nadzieje ze to sie niedługo skończy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey:-) Jestem padnieta. luby mi umył okna w pokoju, ale od zewnętrzej strony były pomazane takim czymś zółtym i nie chciało to zejść z w tych plastików, więc szorowaliśmy razem;-) Kupiłam wczoraj firanki, więc już bardziej przytulnie niż w trakcie remontu;-) A wieczorkiem zabieram się za leczo;-) Dziewczyny czy wasz ginekolog kazał Wam iść do internisty, zeby ten wpisał do karty ciąży, że jesteście zdrowe? I mam jeszcze pytanie o fenoterol. W którym tygodniu go całkowicie odstawiłyście? Aśka jak robisz te ogórki w chili? Ja mam przepis, że się je kroi w słupki, zasala na 6h, potem się odsącza i zalewa zalewą. Znowu na 12h odstawiamy i potem do słoików i pasteryzacja. Jakbyś miała coś mniej pracochłonnego to jestem chetna;-) Co prawda zrobiła już w tym roku takie ogórki, ale przepis się może nadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie wstalam:) ale nadal jestem jakas przymulona... ja wczoraj bylam z mezem na kebabie:) a teraz zajadam sie puddingiem czekoladowym:) maz bedzie dopiero za ok godzinke.... domyslam sie ze boli porodowych sie nie pomyli ale myslalam ze moze sa jakies pare dni przed ktore przepowiadaja te glowne:) jak wstalam nie moge stanac na nogi tak mnie bola chyba pachwiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia słyszałam, że te przepowiadające jedne dziewczyny czują inne nie. A jak będzie w praktyce, to się okaże pewnie na porodówce;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream, ja brałam Lactovaginal w ciąży po przeleczeniu grzybicy, wiem że są też inne preparaty z kwasem mlekowym, w różnych cenach, podpytaj pani w aptece które są tańsze. Do tego Laktacyd, ale płyn ginekologiczny, a nie emulsja do higieny, bo płyn ginekologiczny ma inne pH i jest przeznaczone na czas stanów zapalnych. A na koniec jeszcze dużo jogurtów i nabiału od dziś. Co do tego paciorkowca - mąż rzeczywiście też może mieć tę bakterię i powinien coś dostać bo potem gdy będziesz już zdrowa to Cię zarazi. W sumie teraz podczas terapii i tak nie będziecie współżyć, więc na następnej wizycie poproś żeby lekarz przepisał też coś dla męża (możesz zmyślić że ma zaczerwieniony członek albo że go coś swędzi i że pewnie to to samo co u Ciebie). Figa, mnie do internisty ginekolog nie wysyłał. W sumie jak któraś choruje na coś dodatkowo (serce, nerki czy cośtam jeszcze) to ma przez całą ciążę kontakt z lekarzem swojej specjalności i on wystawia zaświadczenie o stanie zdrowia i rokowaniu co do porodu. A internista zbada, powie że jesteś zdrowa, a za dwa dni złapiesz infekcję i zaświadczenie będzie nieważne ;) W sumie taka trochę głupota, ale cóż, skoro ginekolog tak chce to widocznie takie ma przyzwyczajenie. Kurczę, jakoś po tym moim sprzątaniu niewiele się dzieje.. Trochę skurczy miesiączkowych, do tego przeczyszcza mnie, ale tak mam codziennie i bez sprzątania ;) Wieczorem dorwę męża będziemy pracować inaczej ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że tak nie musi być, ale mam nadzieję że poród będę miała jak moja mama: szybki i sprawny :) Zarówno mnie, jak i mojego brata mama rodziła w kilka godzin. Dziś wspominała: przy mnie pierwsze pojedyncze skurcze obudziły ją o 6 rano, nie wiedziała co się dzieje i poszła do mojej babci. Babcia spanikowała i wysłała ją do szpitala ;) Mama poszła sobie spacerkiem do szpitala, na porodówce spędziła może 4 godziny. Na świecie pojawiłam się o 15:50, 3950g baby :D Przy bracie skurcze zaczęły się koło południa, a brat urodził się w okolicy dobranocki, 4100g chłopa. Też tak chcę :) I nie chciałabym rodzić w nocy, bo lubię spać ;) Ale to sobie mogę chcieć, będzie jak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedni Ci nasi mezowie:) wiecie moj biedny wczoraj sie napalil na seksik a ja do niego ze dopiero od poniedzialku jak lekarz powie ze wyniki z wymazu sa oki... az mi sie go szkoda zrobilo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mój nareszcie jest zadowolony, bo już od kilku dni codziennie go wykorzystuję.. :P Będzie pamiętał czas przed narodzinami córki jako najpiękniejszy okres w życiu, hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
figa ja w pierwszej ciąży fenoterol odstawiła dopiero kolo 38 tc a teraz brałam cordafen i odstawiłam go w 30tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie skończyłam smażenie placków ziemniaczanych i o dziwo wyszły dobre:) a uwierzcie mi z angielskich ziemniaków czasami ciężko jest coś dobrego zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Figa przepis na ogórki z chilli:) 3kg ogórków pokroić ze skórką w paski 4 łyżki soli wymieszać i zostawić na 6 godz. wodę po ogórkach odlać i do niej wcisnąć całą główkę czosnku, 2 łyżeczki chili, 8 łyżeczek oleju 1,5 szkl octu i 3 szkl cukru. wywar zagotować, zalać ogórki i zostawić znowu na 6 godź. następnie paski ogórków włożyć do słoiczków. wywar ponownie zagotować i gotującym zalać słoiczki. już potem słoików nie gotować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja biorę urosept i używam laktacyd i wszystko mnie swędzi, co robić jak nic nie pomaga??? ja przed chwilką wróciłam ze szpitala, byłam u odwiedzinkach u kumpeli. zadzwoniła że dostała już córcię z inkubatora i mam przyjechać. ojej mówię Wam jaka Kruszynka, waży tylko 2200 i chudziutka jak mały pajączek ale twarda kobietka:0 przychodziły tam położne i każda mi mówiła,że mam brzuszek już niziutko i to już kwestia dni:) tak mnie pocieszyły,że aż się ciesze.. Fajny mam dzień dzisiaj:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania76 i Zyrafka dziękuje za podpowiedź globulek Lactovaginal - zaraz poproszę męża aby mi kupił :) jeśli chodzi o płyn LACTACYD - to używam od początku ciąży i jestem bardzo zadowolona - nie wiedziałam Zyrafko, ze jest płyn ... rozejrzę się przy okazji :) MAGDAKATE - nie wiem o jaką poradę chodzi dotyczącą Banku - zajmuje się produktami hipotecznymi ewentualnie mogę zadzwonić do koleżanek z innego departamentu i popytać :){mój mail: MDream79@gmail.com} Basia19g - ty też coś pisałaś o wymazie tylko niedokładnie podałaś nazwę - zobaczymy w poniedziałek. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream chodzi mi właśnie o kredyt hipoteczny. zaraz napiszę ci meila:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDream ode mnie też mail poszedł;-) ja dziewczyny dzisiaj padam na twarz przeczytałam Was, ale nie mam siły pisać,miałam dzień pełen wrażeń.. jutro ostatni dzionek w domku, a w poniedziałek ruszam na oddział i będziemy się rodzić hehe:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak MDream mam wynik wymazu ale nie wiem o co w nim chodzi w poniedzialek ide do lekarza powie co i jak. wydaje mi sie ze mam jakies dwie bakterie... ja zaraz jade z mezem na festyn ma byc koncert o 21.30 i mam ochote na pajde chleba ze smalcem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie lipa z mycia okien :( A tak chciałam zalozyc nowe firanki.... Niestety remont w łazience się przedłuzył i jeszcze nie jest koniec........ A miało to zająć kilka godzin :( No trudno - poczekam z tymi oknami do wt/sr jak mąż wróci z delegacji :( A teraz pomykam jakąś kolacje uszykować..... Ruth czy ja coś opósciłam?? Ty już w poniedziałek?? Dobrej nocki zycze wszytskim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć! Malinka co do tej diety też mi się tak wydaję, ale niech się kobieta cieszy! Ja jestem zła na mojego wspaniałego M.Spadł dzisiaj z drabiny przykręcając karnisz, bolał go kręgosłup i dupa więc pojechaliśmy do szpitala.Na szczęście nic mu się nie stało.Przez cały dzień stękał a wieczorem od razu wszytko mu przeszło i poszedł do szwagra na wódkę.Ja też miałam iść oczywiście, a ja chce sobie odpocząć .Wiec mój M zły na mnie że on taki obolały musi iść na nogach się napić a ja go nie mogę zawieść autem, taka ze mnie zła żona, szlag mnie trafi.Co dziennie by gdzieś chodził..I jak tu się nie denerwować.. Idę sobie wsiąść prysznic i spać, a do tego dupka nie będę się odzywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGDAKATE - mail otrzymałam i już odpowiedziałam :) RUTH - nie mam maila od Ciebie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×