Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Gość koteczek nie martw
sie na pewno bedzie z mała dobrze moje dziecko lezało pod lampami łacznie 5dni i tez mielismy wizyte u okulisty to chyba rutynowo tak wysyłaja, na pewno bedzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASKA 1978 chwila odpoczynku od meża wszystkim wychodzi na dobre. Anka 74 mi też jeszcze zostało tylko 9 dni . Ruth powodzenia jutro :) :) :) MIŁEJ NOCKI :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!!! a za nami 3 juz bardzo aktywnie spedzony dzien.dzis nad morzem w Morgate :D i nadal nic.lekkie skurcze,ćmienie jak na okres i to wszystko :o No nic.trzeba probowac dalej ;) Widze ze zaczelysmy sie wreszcie rozpakowywac :D:D:D super!!! Ruth powodzenia jutro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wooow ewelkajew rodzi!!!! Cudnie! Trzymam kciuki!!! Mam nadzieje, że z maleńką będzie wszystko dobrze! Ja też jestem za tym, żeby zrobić nową tabelkę. Tylko mam nadzieje, że mnie z niej nie wywalicie:) Czytam forum codziennie, ale codziennie nie pisze. Nie mam weny a i u mnie nic ciekawego się nie dzieje. Poza moimi 3 skurczami przedwczoraj, wszytsko jak dawniej. Rozpiera mnie energia, w nocy nie śpie. I tyle. Więc nie zanudzam Was:) Mając te skurcze zdałam sobie tylko sprawe że to już tak blisko, mimo, że jeszcze 4 tyg do terminu:) No i trochę zaczynam się bać (ale tylko trochę, bo trzeba być twardym a nie miętkim:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzucholki... Przede wszystkim Ewelkajaw....po pierwsze trzymam kciuki za Was...jestescie dzielne Dziewczyny-dacie rade...a znereczka bedzie wszystko dobrze...zobaczysz...duzo sil Ci zycze...wiesz...na te parte ;) Ruth....dla Ciebie rowniez....duzo sily...i tez trzymam kciukiza Ciebie i Lenke :) Za nami fajowy weekend.. dzis bylismy nad morzem...cudna pogoda i nawet zamoczylam dupke...nie plywalam,ale i tak bylo fajowo.. ....ostatnie dni sa dla mnie bardzo fajne...dla nas...nie,nie powiem,ze mi nic nie doskwiera...ale psychicznie jestem bardzo wyciszona... Staramy sie z T.duzo czasu spedzac razem...morze,jakas dobra kolacja-dzis nawet w restauracji,wspolne wieczory na tarasie...spacery z nasza sunia... ....chyba odreagowujemy nasz polroczny remont salonu...bo rzeczywiscie kazdy weekend to byla praca i tylko praca...przy tym duzo stresu i czasem niepotrzebnej frustracji.... Teraz mamy czas dla siebie....:)jeszcze zanim Niunia sie pojawi... Do terminu 10 dni...ale jak widac na przykladzie Ewelkajaw,nie znamy dnia ani godziny... :) Spijcie dobrze Brzucholki.... Ewelkajaw-Twoja Wiktoria jest juz prawie z Toba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! Z tą tabelką to nie wiem czy to dobry pomysł , nie pisze ale śledze wszystko na bierząco , nie mam siły praca studia , ślub , przeprowadzka ,remont i cukrzyca ciążowa . napewno wiele dziewczyn też tak robi szczególnie , w czasie pierwszej ciązy , gdy pojawiają się dziwne objawy i trzeba rozwiać wątpliwości :) Ja mam termin za równe 21 dni już bym chciała mieć mojego szkraba przy obie . nie mam jeszcze objawów porodu , jedynie twardniejący brzuch . cokolwiek on oznacza , bardzo bolią nie pachwni sczególnie jak się przekręcam z boczku na boczek :) pozdrawiam wszystkie niecierpliwe mamuśki aktualizuje tabelkę NICK...............WIEK.. PŁEĆ........TERMIN..MIASTO.......NABYTE KG 2.Figlarna..........26....synek ........24.08....Tuchola............2 3.Aska 1978........31....Majka.........28.08....Ostrów Wlkp.....6 4.Oles...............29..Sebastian......01.09....Chorzów .........18 5.kobra78..........31….Krzysztof......01.09....Rze szów..........3 7.justa140283…...26....Dawid.........01.09.... k/Łodzi.........15 8.Majunia79........29....Lenka.........01.09 ....Małopolska......10 9.mamamadrid…...34...Emilia...........02.09....Mad rid ............5 10.mamabelgie…...32....Lena...........03.09.... Belgia.............10,5 11.MamaIzia........22….?.................03.09.... Libiąż........... -3 12.nitaanita........24....córeczka…....04.09.... Lu................7 13.Aggie.sept.......34...Nicholas........04.09....London ...........10 14.zyrafa-dluga....24....Basia............05.09....Biały stok.......25 15.ania76...........33....synek...........05.09....Gdańs k...........1,5 16. Koliban..........28....Alanek .........05.09....Warszawa.... ...9 17.evka81...........27....córa............05.09....Hunti ngdon......13 18. aska.osa........26....chłopiec........06.09....Anglia....... ......5 19.cleo123..........27....córeczka.......08.09....Warsza wa.......5 20.small size........23....synek …..….....08.09....Sztum............ 15 21.Angioletto.......25....Natalka.........08.09.....HARL OW UK....18 22.-Zawadka-.......28....?.................09.09....Oleś nica..........0 23.ruthles...........23....Lenka...........10.09....Żory ..............12 24.Rudka............31....?..................10.09....Wa wa ...........1 25.ewelkajaw......25.... Wiktoria........11.09....Jaworzno........11 26.Trąbka...........24....Michałek........11.09....Wawa. ...........15 27.ewelka0612…...28...chłopak..........13.09....Wawa.. ..........3 28.chochlik_........29....dziewczynka..13.09....K/Krakow a…..…10 29.isia156...........29...Maciek...........13.09...Łódź. ..............12 30.basia19g.........23....chłopak........15.09....Zgorze lec .......9 31.Magdulenka......28....córcia..........15.09....Łódź...... .......11 32.Sytofala..........22….synuś i córcia…16.09….D-ka Wisłocka....7 33.emce..............29....chłopak........16.09....Świno ujście 34.misha85..........24....synuś............16.09....Wars zawa.......8 35.Sylwunia83.......26....?..................16.09....Li dzbarkW......0 36.agraweczka….…26....?..................16. 09....k/Olsztyna......1 37. doris_kk.........21...syn Kubuś :*.....12.09....Kędzierzyn-Koźle.11 38.aga86.............23....dziewczynka.. 16.09.... Nasielsk..........8 39.Magdakate….....25....syn-Allan........17.09.... Cambridge.......9 40.cytrynka77…....25....córcia...........18.09.... Irlandia...........5 41.sylwinka25……...25….dziewczynka...18 .09....Jarocin............2 42.dalena............35….?...................19.09 ....Poznań............3 43.kasia1182.......27....chłopak..........19.09....Ostre szów......1 44.MDream .........30 ....chłopak ........19.09....Sosnowiec.......+/-1 45.Kajojcia..........20....Antosia..........19.09....Kie lce.............1,5 46.Marusia...........27.......?...............20.09....P ionki............8 47.Puchatek22…...24....Hania.............20.09.... Skierniewice...12,5 48.jadzia4...........31....?..................20.09....A leksandrówŁ..1,5 49.ewela1777.......19….Liwia.............20.09.... Pi otrków.........10 50.agunda...........27....Chłopak.........22.09....Wrocł aw..........3 51.nerwi.............26....Córeczka.........22.09....Wro cław.........7 52.Anulka1988…....21....chłopak.........22.09.... Warszawa...... 7 53.*akna**...........25.....córcia..........22.09....Byd goszcz.......13 54.szczesliwaaa…..26....Adaś.............23.09.... Dębica...........4 55.Karila.............27....córka............24.09....Wr ocław.........5 56.agaigi27..........27....?..................24.09....C hoszczno…….3 57.0range...........29....Basia.............24.09....Ski erniewice....10 58.szkrabek9.......26....synuś............25.09....Śląsk ..............7 59..Malinka88888..24….Nikola.........25.09....Le szno...........15 60.agamycha.......27....?...................26.09....Szc zecin.........0 61.Mal_g............34....aniołek 14.02 .…......Brisbane 62.Made83..........26....?...................27.09....Kr aków..........2 63.figa84...........25....Jagienka..........29.09....B-B ..............10 64.mamuśkaaa3...33....córeczka..........29.09....Wodzisł aw.....7 65.Iza339..........29....dziewczynka.....29.09....Piastó w.........1,5 66.NikaP............22....Michałek..........29.09....k/J asła.........9 67.kasienka123….29....?.....................29.09. ...Krosno.........7 68.Dianka90.......18....SyNeK..............29.09....Lubi n…………..9,5 69.Stelka...........28....Tomek.............30.09....Brz eg...........3 70.Aniabuu23......27....Adrianna.....…...30.09.... Kalisz..........+9 71.goge79..........30.....?...................30.09....K atowice......+9 MAMA............ DATA ..... T.C. .... IMIĘ ........ PORÓD ...... WAGA/CM Aguchaaa ...... 22.07 ...... 34 .... Ewelinka ...... ? .......... 1720/44 Koteczek ....... 5.08 ....... 39 ..... Majka ........ cc ........ 4100/57

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelkajaw- trzymam kciuki:) Ruth- powodzenia:) Kurcze, a mi zostaly jeszcze 4 tyg:( Moj K mial byc w domu o 23, ale 3miasta wyjechal dopiero o 22 wiec bedzie gdzies okolo 2 w nocy, jestem taka wsciekla ze az sie poplakalam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Nie spałam cała noc, mój K dopiero teraz zjawił sie w domu:-( Wku**** jestem na maksa:-( żal mi tylko mojego Synka, ze to wszystko odczuwa. Czasami wolałabym być sama! Przez te cholerne nerwy mam skurcze. Sorry, ze tak Wam marudze z rana ale musiałam sie wyżalić. Ciekawa jestem co u Ewelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka1988 no to ciężka noc :( Ciekawa jestem co u Ewelkajaw i Wiktori...... Ruth - 3 maj się dzielnie :) Ja dzis mam za sobą dobrą noc. Wyspałam się na maxa - co ostatnio mi sie w ogóle nie zdarzalo. Oczywiście wycieczki do toalety były, ale wracałam i spałam dalej..... Dzis mam pracowity dzień.... Cały spędzę sama bo mąż w delegacji :( Ale poprasuje ubrania (całą wielką stertę) i moje nowe firanki :) Zabieram sie tez za pranie dzidziowych ubranek :) To wszytsko jest takie malutkie :) Ach rozmarzyłam sie.... A tu jeszcze tyle dni...... Uciekam na śniadanko, po zakupy i zabieram sie za realizacje mojego dzisiejszego palnu..... Ale będę sobie robila przerwy oczywiscie, by poczytać co na kaffe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Wiem że wszystkie dziś na mnie czekacie kiedy się odezwę... :> Niestety na razie nie mam od Ewelki żadnych nowych wiadomości, sama jestem ciekawa co się dzieje :P Nie będę jej zawracać głowy, bo po tylu godzinach może być teraz gorąco. Ewelka na pewno odezwie się gdy będzie miała chwilę a ja od razu przekażę to Wam :) U mnie bez zmian. Kilka drobnych skurczy w nocy, ból jak na miesiączkę, standardowo bieguneczka, więc nic nowego ;) Czekam i czekam, kiedy się doczekam? Wczoraj nawet teściowa do mnie zadzwoniła :O Pytała jak się czuję i powiedziała że oni tam na wsi też nie mogą się doczekać i tylko wyczekują wiadomości od S. kiedy się zacznie mój poród... Miło że się interesują czymś jeszcze poza mieszkającą z nimi 3-miesięczną wnuczką ;) Są fajni gdy mieszkają daleko i nie muszę ich obserwować na co dzień ;P Gdyby mąż to usłyszał pewnie byłoby mu przykro, ale ja bardzo cenię sobie moją niezależność, to najważniejsze co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, Dorissss, no właśnie o to chodzi żeby dziewczyny w tabelce się odezwały czy w ogóle istnieją, bo chcemy powyrzucać te, których tu w ogóle nie ma... Odezwałaś się, jesteś z nami, więc jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Akna- zdecydowalam sie na quinny buzz, mam nadzieje ze oplaci mi sie ta inwestycja. Dzisiaj jade go kupic:) Ja juz wzielam cieplutka i relaksujaca kapiel, siedzialam w wannie przez ponad pol godziny. Nadal jestem przygnebiona Jego zachowaniem. Moj synus cudnie mnie kopie i dzieki temu uspokaja mnie na swoj sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki:) zgłaszam się nadal 2w1, zostały mi jeszcze 4 dni do terminu i nic się nie dzieje. muszę się pochwalić - wczoraj zebrałam siły i pokusiłam męża. on biedny teraz to już czuje się jak dostawca oksytocyny, ha ha:) no ale co jak trzeba to trzeba- tylko że efektów brak. boję się tego o czym mówił gin, że jak nie będę miała choć małego rozwarcia to nawet kroplówka nie pomoże. wtedy będę czekać nie wiadomo ile.. no nic najważniejsze pozytywne nastawienie. byle do środy, mam wizytę u gina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda Żyrafka z tą tabelką:) bo przecież ja piszę gdzieś od 100 strony i niektórych dziewczyn wcale nie znam, może pisały przede mną albo wpadły tu raz. rozumię,że ktoś może tylko czytać i nie udzielać się ale fajnie byłoby mieć taką tabelkę dla tych, które zostały i nie uciekły np na prywatne fora.. na pewno byłoby czytelnie i przecież zawsze można się od nowa dopisać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to jakiś czas odezwała się Gaga_ że urodziła, nie dopisała się do tabelki mamusiek, odezwij się i wpisz :) Bo gdy już wszystkie urodzą, zostanie tylko jedna tabelka - mamuśkowa, a ciężarówek zniknie - z nią te wszystkie które są tylko wirtualnie. No niestety, ale mamy w tym taki bałagan że coś trzeba coś z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Nie odzywalam sie przez weekend ale bylam zajeta. Po pierwsze w piatek wieczorem zaczelismy remont kuchni. Kupilismy za wysoka nowa lodowke i trzeba bylo szafki zawiesic 3 cm wyzej :D No wiec piatek i sobota to bylo skakanie po krzeslach i dzwiganie szafek. Co prawda ja tylko pomagalam ale pozniej nie moglam sie ruszyc. W sobote tez przy okazji maz zabral mnie do jubilera i kupil bransoletke ktora mi wreczy jak sie cos zacznie dziac, zeby poprawic mi humor. Tak nakazali wszystkim panom u nas w szkole rodzenia :D Poza tym w sobote tez zjedlismy pizze a ja gdzies wyczytalam ze warto jesc ostre rzeczy zeby szybko urodzic wiec zamowilam jakas mega ostra i az mi lzy lecialy jak jadlam. Ale pyszna byla Poza tym trzymam kciuki za ewelke. Dobre to bylo ze napisala ze nie ma zadnych objawow a po pewnym czasie ze wlasnie wody jej odeszly :D Tez bym tak chciala. Zyrafko moge Ci na nk przeslac moj numer? Widze ze Ty wszystkiego pilnujesz. I poprosze o Twoj zwrotny to jakbym wyladowala w szpitalu i wczesniej nie udaloby mi sie Was tu poinformowac to dam znac telefonicznie :D Teraz juz trzeba sie pilnowac, chociaz maz mnie co weekend wyciaga jeszcze na dzialke, chociaz na 1 noc, chyba chce zebym koniecznie urodzila w innym szpitalu :P A co do seksu to zebym nie byla goloslowna, codziennie mecze meza i mysle ze wraz z przyblizajacym sie terminem bede zwiekszala czestotliwosc ;) Smieje sie zeby korzystal teraz bo pozniej bedzie 6 tygodni postu. Ide teraz piec rozne ciastka bo kolezanki jutro organizuja mi baby shower i nie wypada przyjsc z pustymi rekoma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstałam dopiero, zaspana jestem jak krecik ale szybko na flrum bo myslałam że wieści będą od ewelkajew,ale żyrafa ma racje, pewnie wymęczona i odezwie się później. Anulka, nie zazdroszczę nocy, ale nie denerwuj się tak bardzo, bo rzeczywiście szkoda synusia, niech czuje od Ciebie same pozytywne emocje. Owocnego zakupu wózka życzę! akna - niezły plan dnia masz! prasowanie ubranek..mmhmm ja już porobiłam to a chciałabym jeszcze raz, bo to takie słodkie:) żyrafa - mogłoby Cię już w końcu "wziąść", bo to czekanie wykańcza :) aśka - no to dziś powtórkaz rozrywki z mężem, do środy niech Cię porozwiera:) ja jade dokupić farby bo brakło do pokoju Olinka, jeśli mąż da rade dziś skończyć, to w końcu będę mogła poukładać mebelki, ciuszki itp juppi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie i ja :) Ewelkajaw trzymam kciuki :) Ja jestem po chrzcinach. Objadłam sie za wsze czasy :) Dzisiaj mam wizytę u gina. Ciekawa jestem co mi powie. Oczysioście napiszę. Jeżeli chodzi o tabelkę, to ja na razie bym jej nie ruszała. Jak zaczniemy się rozpakowywać to wszystko samo się zweryfikuje. Teraz nie ma sensu nikogo wykreślać, bo potem taka osoba może będzie np. chciała pochwalić się że urodziła, zobaczy że nie ma jej w tabelce i będzie jej przykro. A tak jak w połowie października nikt się nie ujawni to się go wywali (tzn nie wpisze do drugiej tabelki) i zostanie nam jedna tabelka tylko z mamuskami aktywnymi. Co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czolem Brzuszki... Tez palam ciekawoscia jak Ewelkajaw zniosla trudy porodu... I ja pokusilam wczoraj T. i co???Cala noc mialam brzuch jak kamien...chociaz bylo milo.... ;) Ja to nawet nie wiem jak powinnam odczuwac te skurcze...czy to jest twardniecie brzuszka czy wlasnie takie sciskanie....hmmmmmm.... Akna powodzenia w prasowaniu...mnie tez to dzisiaj czeka ale na szczescie nie te dzieciece miniaturki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki! W koncu przeszlam na L4 wiec mam teraz troche czasu na komputerek:) Ale super, ze Ewelka juz jest w trakcie, cos sie zaczyna dziac:) Ja mialam tydzien temu wizyte i nasz synek ciagle jest ulozony posladkami wiec prawdopodobnie czeka mnie cc. Wstepny termin mam na 15 wrzesnia. Za 2 tyg mam wizyte wiec moze jeszcze zmieni pozycje chociaz ginek w to raczej watpi bo juz jest kawal chlopa:) Dobrze sie czuje ( jako slonica ), tradycyjnie najbardziej meczy mnie zgaga. Juz mialam pierwsze skurcze przewidujace, nie bylo zbyt przyjemnie:) Ale daje rady. Goraco was pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzucholki:) Ciekawa jestem co tam u ewelkajaw czy juz trzymała swoja córe w ramionach ,mam nadzieje ze u nich wszystko ok:) :) Dzisiaj też ruth ma przed sobą stresujący dzień ale ona tez już niedługo zobaczy swojego bobaska :) Anulka1988 prosze cie staraj sie wyluzowac wiem z e dla maleństwa nerwy to nic dobrego .Ja miałam ostanio złe ktg aż lekarz chciał skierować mnie do szpitala ale po spacerze sie poprawiło i dzisiaj mam jeszcze kontrole mam nadzieje że tez bedzie wszystko ok a to pierwsze to tylko takie jednorazowe złe z mojego stresu przemęczenia lub mały bał sie czegos w brzucholku i serduszko mu żle biło . Ja tez miałam cieżką noc nie spałam od 1 do 4 bo mnie znów na nogach wysypało poprostu koszmar . ZYRAKO JAK BEDIESZ WIEDZIAŁA CO U EWELKAJACH TO NAPISZ NAM KONIECZNIE BO PEWNIE WSZYSTKIE CZEKAMY Z NIECIERPLIWOSCIA NA WIESCI :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnosnie tabelki.... Wiem ,ze na lipcowkach tez dziewczyny zweryfikowaly tabelke to sie polowa potem poobrazala,ze ich nie ma i wrocily do starej.... ... osobiscie wolalabym ja w mniejszych rozmiarach bo sie ciagnie juz na cala strone niemalze... A moze zrobmy nowa z naglowkiem prosze o aktywizacje danych!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GIN .do którego chodziłam na wizyty jest na urlopie do 28 sierpnia a do szpitala mam sie zgłosić 2 wrzesnia bo termin mam na 1 więc zostałam bez opieki .Mam tylko nakaz że jakby sie cos działo to natychmiast jechac do szpitala superrrrrrr pioprostu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) 3mam kciuki za ewelkejaw - oby wszystko skończyło się dużym szczęściem :) co do tabelki to uważam,że można już zacząć stosować tą mamusiową a tamtą ciężarówkową po prostu uaktualnić i zapamiętać na której jest stronie mniej więcej ... brzuszki które się rozpakują wpisują się do mamusinej a na początku lub w połowie października kiedy minie termin wrześniówek zrobimy remanent w tabeli ciężarówek i wtedy żadnego Brzuszka nie skrzywdzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja miałam dziś tragiczną noc, prawie całą nie spałam, wczoraj przytrułam się jeszcze ciastkami i zaliczyłam wymioty, brzuch mnie ćmił jak na okres.dzisiaj pije pepsi i mam nadzieję że jakoś dojdę do siebie. w nocy bolała mnie wszystko chyba oprócz włosów i paznokci, nie mogłam się przewrócić na bok. pachwiny mnie bolą, w dole brzucha mnie ciągnie po prostu ścieku dupy można dostać... przepraszam za użalanie się nad sobą... EWELJKAW trzymam kciuki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj co ja tu czytam, same napalone mamuśki:) ale poważnie to trzeba zacząć działać bo nic się zmieni! A z tą tabelką to mi nie chodziło o to żeby kogoś wywalać tylko założyć nową z osobami, które znamy i tu się pojawiają. ale faktycznie jak zaczniemy rodzić to i tak wszystko się samo rozwiąże:) ja dzisiaj niewiele będę robić,trochę posprzątam, może zrobię pierogi ruskie. Mam jakieś problemy z oddychaniem,help... idę mierzyć ciśnienie i puls

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×