Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

4 + 4/(y-1) ma być całkowite masz sumę dwóch rzeczy pierwsza czyli 4 jest liczbą całkowitą zatem druga rzecz czyli 4/(y-1) też musi być całkowita by ta suma była całkowita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbaaaaaaaabbaaaa
http://www.bankfotek.pl/image/204222.jpeg wiesz bo ja jednak spróbowałam pokombinować i zrobi choć po części sama i naniosłam poprawki, żeby sie na pewno oznaczenia zgadzały, te ktróe mam ja na tym nowym rysunku obowiązują ok????? bedzie tak sie łątwiej porozumiec. no i mniej wiecej wiem o co kaman, ale jeszcze czemu kąt przy D to beta i czemu ma miare 2alfa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbaaaaaaaabbaaaa
bo mi wyszło że ten kąt to gama minus alfa i nie wiem dlaczeog to jest równe właśnie alfa... ???? z jakich własności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam Ci że to wynika z 1) kątów naprzemianległych porównujesz ten brakujący kąt z kątem alfa w trójkacie DPA tym alfa u góry lub z 2) kątów odpowiadających porównujesz ten brakujący kąt z kątem alfa nad bokiem AB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbaaaaaaaabbaaaa
a teraz juz widze bo było dużo prostych ale juz zauważyłam, że są dwie proste równiległe i te proste przecina inna porosta i z własności kątów jakiś tam one są równe:) heh już jakoś rozczytałam tą częśc zadania, już biore sie za nastepną... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbaaaaaaaabbaaaa
dobra tylko teraz z tego zamieszania juz nie wiem dlaczego ten kąt ma 90 stoopni bo na sie oznaczenia zmieniły :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamiast tego kąta 90stopni daj sobie jakieś oznaczenie, chociażby a popatrz masz trojkąt o kątach alfa, beta i a równoległobok twój ma kąty 2alfa i 2beta z własności równoległoboku wiemy, że suma kątów przy ramieniu jest równa 180 zatem : 2alfa +2beta = 180 czyli alfa+beta=90 jak mamy ten trójkąt o kątach alfa beta i a to suma kątów w trójkącie wynosi 180 alfa + beta + a = 180 korzystamz tego co policzyłam wyzej, że alfa+beta=90 90+a = 180 a=90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbaaaaaaaabbaaaa
mozna by zapisać 2alfa + 2beta = 180st czyli alfa + beta = 90 st i alfa + beta + ten kąt 90 stopni = 180 ale jak to sie ma do siebie???? :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbaaaaaaaabbaaaa
Eee zaraz, stop maszynę...!!! :D:D:D hehe ja tutaj już chyba [przysypiam (może to dlatego ze dzis spałam jakieś 4 godziny... :) ) ale nosz kurde przeciez ze mnie isiotka to oczywiste ze skoro alfa + beta = 90 to podstawiamy pod alfe i bete w wzorze alfa + beta + pytajnik = 180 st. I daje nam to 90 + pytajnik = 180 stopni i obustronnie odjąć 90 i wychodzi 90 Hehe przepraszam ze tak zawile pisze ale to na wpół z zaspania a wpół ze szczęścia ze mi troche pomogłaś torcie na swój sposób zrobiłam i jestem bardzo szczesliwa ze mam już to za sobą :D:D:D Bez ciebie nie dałabym rady, baraaaardzo ci dziękuję!!!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raaafal89
o to kolejne zadanka i prosze o rozwiązanie: 1.Ciąg (an) jest określony wzorem An=(-3)n * x (9-n2) dla n >_1.Wynika stąd ,że: A. a3=-81 B.a3=-27 C. a3=0 D.a3>0 2.Liczby x-1, 4 i 8 ( w podanej kolejnosci) są pierwszym,drugim i trzecim wyrazem ciągu arytmetycznego.Wówczas liczba x jest równa A.3 B.1 C.-1 D.-7 3.Liczby -8, 4 i x+1 ( w podanej kolejnosci) są pierwszym,drugim i trzecim wyrazem ciągu geometrycznego.Wówczas liczba x jest równa A.-3 B.-1,5 c.1 d.15 4.Wszytskich liczb naturalnych dwucyfrowych,które są podzielne przez 6 lub 10 jest A.25 B.24. C.21 D.30 5.Wszytskich luczb naturalnych dwucyfrowych,których obie cyfry są mniejsze od 5 jest: A.16 B.20 C.25 D.30 6.Liczba sposobów,na jakie Ala i Bartek mogą usiąsc na dwóch spośredniu pięciu miejsc w kinie jest równa: A.25 B.20 C.15 D.12. 7 Mediana danych przedstawionych w tabeli liczebnosci jest równa Wartosc 0 1 2 3 Liczebnosc 5 2 1 1 A.0 B.0,5 C.1 D.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raaafal89
o to kolejne zadanka i prosze o rozwiązanie: 1.Ciąg (an) jest określony wzorem An=(-3)n * x (9-n2) dla n >_1.Wynika stąd ,że: A. a3=-81 B.a3=-27 C. a3=0 D.a3>0 2.Liczby x-1, 4 i 8 ( w podanej kolejnosci) są pierwszym,drugim i trzecim wyrazem ciągu arytmetycznego.Wówczas liczba x jest równa A.3 B.1 C.-1 D.-7 3.Liczby -8, 4 i x+1 ( w podanej kolejnosci) są pierwszym,drugim i trzecim wyrazem ciągu geometrycznego.Wówczas liczba x jest równa A.-3 B.-1,5 c.1 d.15 4.Wszytskich liczb naturalnych dwucyfrowych,które są podzielne przez 6 lub 10 jest A.25 B.24. C.21 D.30 5.Wszytskich luczb naturalnych dwucyfrowych,których obie cyfry są mniejsze od 5 jest: A.16 B.20 C.25 D.30 6.Liczba sposobów,na jakie Ala i Bartek mogą usiąsc na dwóch spośredniu pięciu miejsc w kinie jest równa: A.25 B.20 C.15 D.12. 7 Mediana danych przedstawionych w tabeli liczebnosci jest równa Wartosc 0 1 2 3 Liczebnosc 5 2 1 1 A.0 B.0,5 C.1 D.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam, że dopiero dzisiaj rozwiązuję ale wczoraj wieczorem miałam gości i na kompie byłam tylko pocztę sprawdzić i nic więcej... o to kolejne zadanka i prosze o rozwiązanie: 1.Ciąg (an) jest określony wzorem An=(-3)n * x (9-n2) dla n >_1.Wynika stąd ,że: A. a3=-81 B.a3=-27 C. a3=0 D.a3>0 co oznacza \"x\" i czy n2 to n do potęgi drugiej czy może coś innego? i czy (-3)n to (-3) do potęgi n ? 2.Liczby x-1, 4 i 8 ( w podanej kolejnosci) są pierwszym,drugim i trzecim wyrazem ciągu arytmetycznego.Wówczas liczba x jest równa A.3 B.1 C.-1 D.-7 x-1,4,8 korzystam z własnosci ciagu arytmetycznego : 4-(x-1)=8-4 4-x+1=4 -x+1=0 x=1 odp B 3.Liczby -8, 4 i x+1 ( w podanej kolejnosci) są pierwszym,drugim i trzecim wyrazem ciągu geometrycznego.Wówczas liczba x jest równa A.-3 B.-1,5 c.1 d.15 -8, 4, x+1 korzystam z własności ciągu geometrycznego 4/(-8) = (x+1)/4 4 * 4 = -8(x+1) 16=-8x-8 8x=-8-16 8x=-24 x=-3 odp A - 4.Wszytskich liczb naturalnych dwucyfrowych,które są podzielne przez 6 lub 10 jest A.25 B.24. C.21 D.30 liczby naturalne dwucyfrowe podzielne przez 6 lub 10 to : 10,12,18,20,24,30,36,40,42,48,50,54,60,66,70,72,78,80,84,90,96 odp C 5.Wszytskich luczb naturalnych dwucyfrowych,których obie cyfry są mniejsze od 5 jest: A.16 B.20 C.25 D.30 liczby naturalnej dwucyfrowe których obie cyfry są mniejsze od 5 to : 10,11,12,13,14,20,21,22,23,24,30,31,32,33,34,40,41,42,43,44 odp B 6.Liczba sposobów,na jakie Ala i Bartek mogą usiąsc na dwóch spośredniu pięciu miejsc w kinie jest równa: A.25 B.20 C.15 D.12. (5 po 2) * 2 = 5! /(2! * 3!) * 2 = 5!/3! = 4*5=20 odp B 7 Mediana danych przedstawionych w tabeli liczebnosci jest równa Wartosc 0 1 2 3 Liczebnosc 5 2 1 1 A.0 B.0,5 C.1 D.5 czyli mamy wartości 0,0,0,0,0,1,1,2,3 mamy tu 9 elementów czyli mediana jest równa środkowemu czyli piątemu a piąty to 0 odp A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha na infie robisz zadania szybka jesteś :P , masakra , i jak tam w szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super byś sobie troche odpoczęła od tych zadań :O , tzn małe wagary xD , zawsze dobrze robią na umysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie musze odpoczywać od zadań, rozwiązywanie ich mnie nie męczy po prostu, a nieraz mogę powiedzieć, że odpoczywam przy nich, jeszcze tylko to zastępstwo jedna lekcja i do domu wreszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wiesz my mamy akurat funkcje logarytmiczne chyba Więc mogę na Ciebie liczyć ? :):):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
One są trudne ! Masakra jest :D Ty do maturki teraz masz przygotowania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam zadania dla gimnazjum
Oblicz wysokosc czworoscianu foremnego o krawedzi długosci 12 cm. zadanie 2 w ostrosupie prawidłowym trojkatnym wys. podstawy i wys. sciany bocznej maja długosci odpowiedznio 6 cm i 7 cm . oblicz wysokosc tego ostrosupa.. z gory dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×