Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

Gość jfgxn
dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raaafal
hej to znowu ja i znowu moje zadania;p O funkcji liniowej f wiadomo ze F(1)=2 oraz, ze do wykresu tej funkcji nalezy punkt P=(-2,3).Wyznacz wzór tej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gughjhgb
aa co z moimi zadaniami???? napisałam te o jednokladności na chyba 24 stronie... przydałyby mi sie na jutro one....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gughjhgb
to zadanie dokładnie brzmi: Narysuj równoległobok ABCD oraz jego obraz w jednokładności o środku A i skali k=3 oraz w jednokładności o środku B i skali k=-2 To ma być wszystko na jednym rysunku najlepiej... jeśli możesz to zrób te rysunki w paincie i jeśli ci się chce bo właśnie zaczynamy to przerabiać a mnie w szkole nie było dłuższy czas a teraz za Chiny nie mogę tego pojąć.... Więc jeśli możesz to proszę dokładnie mi to objaśniaj.... może gdzies rzeoczyłąm twoją odpowiedz czy co?? bo nie moge znależć hhehehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shinee
1) Trójkąt ABC jest trójkątem równobocznym o boku długości 12. Punkty K,L,M są środkiem boków AB, BC, CA. Oblicz długość promienia okręgu przechodzącego przez punkty K,L,M. 2) Kwadrat i sześciokąt foremny są wpisane w koło. Ile wynosi stosunek pola kwadratu do pola sześciokąta? Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej to znowu ja i znowu moje zadania;p O funkcji liniowej f wiadomo ze F(1)=2 oraz, ze do wykresu tej funkcji nalezy punkt P=(-2,3).Wyznacz wzór tej funkcji. wiesz, że to ma być funkcja liniowa zatem zapiszę sobie ogólny wzór funkcji liniowej y=ax+b wiemy dodatkowo że F(1)=2 czyli mamy jeden punkt należący do wykresu tej funkcji (1,2) dodatkowo wiemy, że należy punkt (-2,3) podstawię sobie współrzędne tych punktów do wzoru otrzymując układ równań : 2=a*1+b 3=a*(-2)+b 2=a+b 3=-2a+b /* (-1) 2=a+b -3=2a-b dodaję do siebie oba równania 2-3=a+2a -1=3a /:3 a=-1/3 2=a+b 2=-1/3 +b b=2+1/2 b=2 1/3 zatem nasz szukany wzór : y=-1/3x +2 1/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2) Kwadrat i sześciokąt foremny są wpisane w koło. Ile wynosi stosunek pola kwadratu do pola sześciokąta? niech R - promień koła mam nadzieję, że masz rysunki bo z nich można wiele odczytać ;) zaczne od policzenia pola kwadratu należy zauważyć, że przekątna kwadratu jest równa średnicy okręgu d=2R zapisuję wzór na pole kwadratu z wykorzystaniem przekątnej : P=d^2 /2 P=(2R)^2/2=4R^2/2=2R^2 teraz sześciokąt foremny : nalezy zauważyć że taki sześciokąt składa się z sześciu trójkątów równobocznych i bok takiego trójkata jest równy promieniowi okręgu a=R P=6 * a^2 pierw3/4 P=6 * R^2 pierw3/4=6/4 pierw3 R^2=3/2 pierw3 R^2 I teraz obliczę stosunek pola kwadratu do pola sześciokąta foremnego 2R^2 / [3/2 pierw3 R^2]= widzimy że R^2 się skraca 2/[3/2 pierw3]= 4/= usuwamy niewymierność z mianownika 4/ * pierw3/pierw3= 4pierw3/9=4/9 pierw3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1) Trójkąt ABC jest trójkątem równobocznym o boku długości 12. Punkty K,L,M są środkiem boków AB, BC, CA. Oblicz długość promienia okręgu przechodzącego przez punkty K,L,M. okrąg przechodzący przez punkty K, L i M jest to okrąg wpisany w trójkąt ABC zatem musimy policzyć promien okręgu wpisanego w trójkąt równoboczny o boku a=12 promień okręgu wpisanego w trójkąt równoboczny jest równy 1/3 wysokości zatem policzę długość wysokości : h=apierw3 /2 h=12pierw3/2=6pierw3 i teraz policzę już promień : r=1/3 h r=1/3 * 6pierw3=2pierw3 r=2pierw3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narysuj równoległobok ABCD oraz jego obraz w jednokładności o środku A i skali k=3 oraz w jednokładności o środku B i skali k=-2 To zadanie jakimś cudem przeoczyłam ostatnio. Jeśli chodzi o to zadanie to nie chodzi tu o przerysowanie konkretnego rysunku ale o umiejętność robienia odpowiedniej konstrukcji, dlatego najlepiej by ktoś z klasy czy znajomych Ci wytłumaczył jak to robić bo to konktrukcja figury w jednokładności nie jest naprawdę trudna. Rysunek można by zrobić w paincie ale będzie bardzo niedokładnu, bo np w skali k=3 odcinki muszą być dokładnie trzy razy dluższe itd czego w paincie nie osiągnę niestety, a takie rzeczy odmierza się cyrklem (nigdy linijką) a jak przerysujesz rysunki to będzie u Ciebie brak rysowania cyrkla a wielu nauczycieli takich rysunków po prostu nie uznaje :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adadadsasd
Stozek i walec maja równe pola podstawy. Objetosc stozka jest szesc razy wieksza niz walca. Wysokosc walca jest mniejsza od wysokosci stozka : A 14 razy B 12 razy C 18 razy D 16 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfsgfg
ale ja bede wiedziała gdzie dać łuki cyrkla nie martw sie domysle sie jestem dobra z matmy bo mam 5 tylko tego nie moge za żadne skarby bo nie wiem o co w tym chodzi. Rysunek nie musi być dokładny, ja i tak po swojemu zrobie, wazne zebym tylko wiedziała abym wiedziała co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniemoja jest
jak znaleść środek okręgu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adadadsasd
czekam na rozwiazanie cały czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stozek i walec maja równe pola podstawy. Objetosc stozka jest szesc razy wieksza niz walca. Wysokosc walca jest mniejsza od wysokosci stozka : A 14 razy B 12 razy C 18 razy D 16 razy jest tu mowa o objętości zatem napiszę sobie odpowiednie wzory: objętość stożka: V=1/3 pi r^2 h objętość walca: V=pi r^2 h wiemy, że stożek i walec mają równe pola podstaw, w obu figurach podstawą jest koło zatem wiemy, już że w obu przypadkach r jest takie samo niech h - wysokość stożka H - wysokość walca objętość stożka jest 6 razy wieksza od objętości walca czyli : Vs=6 * Vw podstawiam wzoru 1/3 pi r^2 h = 6 * pi r^2 H dzielę obie strony przez pi 1/3 r^2 h=6 r^2 H dzielę obie strony przez r^2 1/3 h=6 H mnożę obie strony razy 3 h=18H zatem wysokość stozka jest 18 razy większa od wysokości walca, czyli wysokość walca jest 18 razy mniejsza od wysokości stożka odp C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie jak znaleźć środek okręgu, nie wpisanego i opisanego tylko po prostu środek okręgu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narysuj równoległobok ABCD oraz jego obraz w jednokładności o środku A i skali k=3 oraz w jednokładności o środku B i skali k=-2 skala k=3 rysunek : http://pieski_shih_tzu.republika.pl/skala1.jpg każdy bok nowego równoległoboku jest trzy razy większy bo skala k=3 skala k=-2 rysunek: http://pieski_shih_tzu.republika.pl/skala2.jpg każdy bok nowego równoległoboku jest dwa razy większy bo skala k=-2 dodatkowo równoległobok jest po drugiej stronie punktu A bo skala jest ujemna w jednokładności chodzi o to, że jak np masz skalę k=3 to jak odbijasz punkt B względem A to B' leży w trzykrotnie dalszej odległości od A niż B od A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlaskie
wyslalam na mail zadania :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn załóżmy że na klasówce jest takie polecenie: wyznacz środek okręgu narysowanego poniżej, czyli mamy linijkę, ekirkę cyrkiel i jak to zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn załóżmy że na klasówce jest takie polecenie: wyznacz środek okręgu narysowanego poniżej, czyli mamy linijkę, ekirkę cyrkiel i jak to zrobić?? narysowałabym jedną styczną do tego okręgu a następnie prostą do niej prostopadłą przechodzącą przez punkt styczności a następnie w innym miejscu drugą styczną do okręgu i znowu prostą do niej prostopadłą przechodzącą przez punkt styczności punkt przecięcia tych prostych prostopadłych wyznaczy nam srodek okręgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podlaskie
bo byly tam rysunki ... z gory dzieki za rozwiazanie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość policz całkę
całka(exp(x^2))dx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość policz całkę
Brawo :-) ale skoro nikt Ci nie dał innych zadań to możesz spróbować :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyno
zadziwiasz mnie:):) jestes poprstu wspaniala w tym co robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×