Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zadaniazmatematyki

dzisiaj znowu rozwiążę zadania z matematyki

Polecane posty

d)[ x-7] / 5 [x^2 +2] / 3 + [2x^2- 3x +7] / 15 e) / 2 / 5 x f) [x^2- 6x +1] / 3 / [2 x^2-2x+1] / 6 a może jeszcze jakieś znaki pomiędzy poszczególnymi ułamkami tak łaskawie dopiszesz? ile razy trzeba prosić o przepisywanie dokładnie przykładów???!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a) / 4 + / 4= /4= /4 b) / 3 + ^2 / 3 dobrze by było wiedzieć dlaczego tu są dwa nawiasy kwadratowe i pomiędzy nimi nic nie ma a dopiero później kreska ułamkowa i 3 c) 2 / 5 3 / 5 pomiędzy ułamkami brakuje znaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaaaaaaaaaaaaaaaa
Bardzo dziękuję, życzę wszystkiego dobrego .-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a) 2 / - 7/x zał: x+5 różne 0 x różne -5 x różne 0 x należy R \{-5,0} 2 / - 7/x= sprowadzam do wspólnego mianownika - = [2x - 7(x+5)]/= [2x - 7x - 35]/[x^2 + 5x]= b) 2x / + 6x / [3x - 2] spróbuj zrobić to samodzielnie na podstawie podpunktu a i pokaż swoje rozwiązanie, sprawdzę wtedy c) / + / spróbuj zrobić to samodzielnie na podstawie podpunktu a i pokaż swoje rozwiązanie, sprawdzę wtedy d) [ x+1] / - 2 / spróbuj zrobić to samodzielnie na podstawie podpunktu a i pokaż swoje rozwiązanie, sprawdzę wtedy e) 4 / * / 8x^2= zał: x+1 różne 0 x różne -1 8x^2 różne 0 x^2 różne 0 x różne 0 x należy R \ {-1,0} 4 / * / 8x^2= 4/ * = skracamy wszystko co się da =1/x^2 f) / 5 * 10x / [x^2 - 4x +4 ] spróbuj zrobić na tej samej zasadzie co podpunkt e i pokaż rozwiązanie - sprawdzę g) 5x / [x^2 +10x +25 ] : 10 / [x^2 - 25] spróbuj zrobić na tej samej zasadzie co podpunkt e i pokaż rozwiązanie - sprawdzę (tylko pamiętaj że dzielenie zamieniamy na mnożenie przez odwrotność) h) 1 / : 3/ [ 2x+12] tak samo i) 3x / [9x^2 - 81] : 1 / tak samo j) [4x^3- 8x^2] / [ 16x^2- 64] razy [4x +8] / x^2 tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaaaaaaaaaaaaaaaa
a czy teraz mam dobrze 3 pierw2 + pierw8 - pirew32= 3pierw2 = 4pierw2 -16pierw2 = 7pierw2 - 16pierw2= -9 pierw2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyrektore ja dzisiaj trenuję swoją cierpliwość, mam zamiar nie złościć się do wieczora mimo tego, że wszystko wokół jakby specjalnie chce mnie wkurzyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy teraz mam dobrze 3 pierw2 + pierw8 - pirew32= 3pierw2 = 4pierw2 -16pierw2 = 7pierw2 - 16pierw2= -9 pierw2 pierw8 = pierw(4*2)=2pierw2 pierw32=pierw(16*2)=4pierw2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaaaaaaaaaaaaaaaa
miało być +plus 4pierw2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saaaaaaaaaaaaaaaaa
A Dziękuje ślicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stekam stękam bo mi sie juz skończyć chce a ten diabelski trójkat mnie meczy jeszcze niestety jestemn z tych co nie potrafia sie skupic na czym innym jesli nie skoncza jednego)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo po pierwsze truje do niej po drugie chyba szybciej mogla bym byc twoja mama niz dzieckiem a po trzecie na fotosik sie nie da i nie wiem dlaczego mam to w paint i jak wchodze na fotosik to nawet nie widac tego ze jest folder na pulpicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość henkecziw
a wytlumaczylbys mi cos? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankatorunianka i ciagle zaba zamiast obrazku mi chyba juz rozaniec odmawiac a nie na kompie siedziec za tepa chyba jestem haha)))))) link jest ok - wystarczy skopiować go sobie i usunąć spację na końcu ale bez kąta alfa nie da się policzyć jego funkcji trygonometrycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadania znalazlam osobe ktora tez pomaga i ona mowi ze sie da ale to jak ta osoba mi tlumaczy to dla mnie czarna magia moze ja ci wysle co mi ten pan napisal moze bedziesz wiedziala o co mu chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz trzy boki to sama ustal który to alfa pole z herona a potem z sinusem kata miedzy bokami katy ty nazywasz a pole z sinusem to P=o,5xaxbxsinalfa (gdyie a i b to boki a alfa miedyz nimi) no i bady tu madrz cyowieku haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cały szkopuł w tym, czy rzeczywiście sami mamy ustalić który kąt jest alfa? czyli rozpatrywać wszystkie trzy przypadki... najlepiej zapytaj się dokładnie nauczycielki co i jak z tym zadaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyrektore skoro nalegasz to juz ci powiem )))) trzeba obliczyc funkce trygonometryczna kata alfa majac podane trzy boki trójkata pierw 5, 6, 4 jednak na rysunku nie jest zaznaczony kat alfa i nie wiadomo ktory z katów jest nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyrektore do tego doszlam sama ale czy obliczenie kata alfa nie polega na tym zeby podac ile ma on stopni? bo ja tak to zrozumialam? czy tylko wystarczy wlasnie wypisac sin cos tn ctg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyrektore ja sie nie nabijam ja po prostu w mlodosci imprezowalam zamiast sie uczyc i teraz na starosc chce to nadrobic natomiast ze wzgledu na chorobe cala trygonometria mnie ominela wiec uczylam sie od podstaw z nety z obserwowania przykladow itd wiec mozna powiedziec ze jestem kompletnym laikiem gdzie nikt nie wytlumaczyl mi nawet podstaw. tak wiec moze moje pytanie dla ciebie brzmia glupio poniewaz znasz , rozumiesz a ja musze dopytac. sam dobrze wiesz ze matematyki nie mozna wykuc ja trzeba zrozumiec a z czystej teori czytanej w jakis zrodlach malo wynika pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×